Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Sučeljavanje projekata i ideja - bez pljuvanja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.06.2009. 16:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la (Pogledaj post): › Sto vi ocekujete od politicara kada sami lupe gluposti "treba zaposliti ljude, treba otvoriti tvornice"

To je bilo u komunizmu kada su se otvarale tvornice da bi se selo zaposlilo. Nije na gradu niti bilo kome iz politicke strukture da zaposljava ikoga. Nazalost zaposljavaju ljude, ali samo u gradske i drzave firme. Ono sto grad i zupanija trebaju jest stvoriti poduzetnicku klimu, privuci ulagace kroz razne poduzetnicke zone sto i rade. Politicari nisu gospodarstvenici, oni moraju lobirati za ovo ili ono. Grad treba sebe ponuditi i dovuci neku firmu koja ce zaposliti ljude.

Vidim da 50 % (nacitanih i pametnih) uopce brka sto je ciji posao. Ono sto grad treba jest napraviti infrastrukturu za gospodarstvenike, a ne kao u slucaju Avenue Mall-a da im jos odmaze.

Svaka cast i na poduzetnickim zonama koje se bave proizvodnjom, no za sto mi skolujemo djecu? Da sa pravnim fakultetima rade u birokraciji, da sa ekonmskim fakultetima rade na saletrima, a sa nekim teholoskim i tehnickim fakultetima rade kao majstori. Osijeku trebaju jake svjetske firme, a ne samo podruznice banaka i osiguranja koji samo isisavaju novac od gradjana. Obrazovani ljudi odlaze u Zagreb jer za skolovane ljude u Osijeku nema posla.

De vise izadjite iz proslosti i kako je prije bilo. Sada je kako je i treba gledati kako da bude bolje. No sa gradjanstvom koji bi da grad otvara vrtice, skole (poluprazne), tvornice i zaposljava ljude necemo daleko stici. Mene iskreno nije sram politicara koji vladaju gradom jer oni dolaze i odlaze. Mene je sram supogljavih "gradjana" koji tu ostaju...

Nije na gradu da otvara tvornice i zaposljava!
To je socijalizam! Mi zivimo u kapitalistickom okruzenju!


Nitko nije ni rekao da grad treba otvarati tvornice i zapošljavati ljude. Ne trabunjaj Shocked

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.06.2009. 18:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): ›

Nitko nije ni rekao da grad treba otvarati tvornice i zapošljavati ljude. Ne trabunjaj Shocked


A ti stojis iza mene dok ja raspravljam sa ljudima ili citam po netui? Laughing
Nisam mislio na tebe.

To ti je ko kad pitas missice sto treba napraviti?
Sto? Pa mir u svijetu! Tako i kad gledas neku reportazu "sto bi vi?"
Sto bi? Izgradio vrtice, skole, tvornice i zaposlio ljude...

"Koji k**** rade to bolje da su neku tvornicu napravili" i sl. gluposti....

Vecina ljudi nazalost uopce ne shvaca kako stvari funkcioniraju...
J*** me pas ako 1/3 forumasa zna kako se predlaze neki zakon i kako to sve ide.

Nisu problem politicari, problem smo mi...raja...neuka raja. I onda imas
red onih koji misle da nesto znaju pa su prepametni, pa na kraju one koji kuze
stvari ali su se prepustili struji ili ih opcenito zaboli dupe.

P.S. malo sam skrenio sa teme...onako sebi za dusu Wink

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.06.2009. 19:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Je i to je u redu, treba nekad i dušu olakšat Smile

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: