Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Više od 1.000 obitelji ima bazen - neki u podrumu, drugi na krovu!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65867
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.05.2009. 11:00 
Naslov:  Više od 1.000 obitelji ima bazen - neki u podrumu, drugi na krovu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Visoke temperature počele su najavljivati još jedno “pakleno” ljeto u gradu na Dravi, a uvriježeno je mišljenje da si samo oni duboka džepa (pogotovo u ovo recesijsko vrijeme) mogu priuštiti vlastiti bazen i time ublažiti vrućine. No, čini se, baš i nije tako.

Kako saznajemo u tvrtki “Stagnum” iz Čepina, koja se bavi gradnjom i održavanjem bazena, ova je godina po broju ugrađenih bazena na području Osijeka uspješnija negoli prethodna te, neočekivano, nema ni traga štednji!

- Očekujemo vrlo dobru sezonu. Trenutačno u Osijeku radimo na tri privatna bazena, a mogu reći da bazene ne ugrađuju samo imućniji građani. Cijena izgradnje bazena je od 55 do 70 tisuća kuna, što uključuje samo osnovnu opremu, no lepeza dodatne oprema je široka: od svjetla, hidromasaže, vodopada i sličnog, što zapravo diže cijenu do vrlo visokih iznosa, čak i 300.000 kuna - ističe Josip Vukušić iz Stagnuma.

Većina građana ugrađuje bazene dimenzija 7 puta 3 metra, a smještaju ih na razne lokacije, od “standardnih” dvorišta do podruma i krovova! Ne postoji dio grada koji se može istaknuti kao elitniji u kojem se nalazi veći broj bazena, kaže Vukušić.

- Zastupljeni su u svim dijelovima, a mnogi radije izdvoje novac za bazen nego za luksuzni automobil. Naša je procjena da u Osijeku ima oko tisuću privatnih bazena, no točan podatak ne postoji, naglašava Vukušić.

Naime, broj bazena nije moguće evidentirati jer za gradnju privatnih bazena nije potrebna lokacijska dozvola ako veličina bazena ne prelazi 24 četvorna metra. Za gradnju bazena većih dimenzija mora se tražiti cijeli niz dozvola, od lokacijske sve od vatrogasne, što je, kažu u “Stagnumu”, pomalo nelogično.

Suprotno uvriježenom mišljenju, bazen si mogu priuštiti i obični građani jer cijene nisu vrtoglavo visoke. Najskuplja je, zapravo, dodatna oprema.

- Najvažnije je da je bazen funkcionalan i da ima čistu vodu, što je i njegova svrha. Dodatne opreme je mnogo, no cijena može biti vrlo povoljna za svakoga ako se ne pretjeruje s dodacima, zaključuje Josip Vukušić.

Piše: Anja Gubica/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.05.2009. 12:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

imam ja kadu plasticnu za dvoriste Smile vrlo lako za odrzavanje i nema dodatne opreme Smile ako kome treba savijet kako do ovog "nivoa" samo nek se javi Smile)))))))

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 27.05.2009. 12:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"- Zastupljeni su u svim dijelovima, a mnogi radije izdvoje novac za bazen nego za luksuzni automobil. Naša je procjena da u Osijeku ima oko tisuću privatnih bazena, no točan podatak ne postoji, naglašava Vukušić."

Ha-ha-Ha

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 27.05.2009. 13:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja se ne bih čudio da ih je 1000

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
meidenica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 85
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.05.2009. 17:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja nemam bazen XD ni netreba mi..imamo gradske bazene i to je kul. Pretjerane su cjene sa bazenima. da bazeni imaju i na krovovima i u podrumima to jos nisam cula al je zanimljivo Razz

ako treba nekom veeeliki bazen na napuhavanje nek se javi Wink

_________________
It's good to have beer in your hand Very Happy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
goose
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1245
Lokacija: tenja
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.05.2009. 17:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja imam bazen iz peveca za 400 kn. Nije ga potrebno pretjerano pazit i mazit. Par kemikalija bućneš, i banja do kraja sezone. A kad dođe jesen, ispustis vodu i metiš ga u šupu. Milina.
Nikad mi nisu bili jasni ljudi koji imaju bazenčine iza kuće. Znam par takvih i znam da se po sezoni svega 5 puta okupaju u njemu. Čemu onda bacanje tolikih novaca? (da selo vidi naravno)

_________________
Žak je osmi kontinent Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.05.2009. 19:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma meni je super otici medju narod na kupanje, zelja, kopika, zatvoreni bazeni, drava, neptun, bilje, bilo kakva bara...sve je bolje od toga da se izoliras iza neke zivice i mislis kak si faca ak imas svoju baru. no kao sto je goose rekla, neka selo vidi. valjda je to razlog. usput, to mi je jos jedan nacin odvajanja od svijeta, sada kada se pise samo o tome kako internet odvaja mlade, televizija, sve je manje druzenja, sve manje normalnog nacina zivota, sad jos i bazencina. pa bolje je boriti se za svoje mjesto pod suncem negdje na travi i gurati rucnik onom do tebe u nadi da ce biti neki simpa tata Smile))))))

toliko o bazenima (i druzenju) Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.05.2009. 21:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mašala, iljada bazena! Mašala lijepih butiga i izloga po centru! Mašala dobrih restorana, ups, wtf?!
Jučer sam naivno tražio po centru mjesto gdje mogu nešto pojesti, onak' tipa gotovog jela na žlicu ili nešto... E - nema.
Jebem ti takav grad da ti jebem kad ja moram zvati jebenu dostavu da bih jeo!

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
meidenica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 85
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.05.2009. 21:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

haha..pa je dobro je ici medu narod..a ja nevolim u dravu..pitaj boga kad ce te nesta odvuc. moj bazen je koma..ono stavis ga tam u erdut di vikendicu imamo i ono za sat vremena 500 buba u njemu..i kad se kupas oko tebe lete bumbari i pcele..a za baru..bila sam u madarskoj na jednom cipero festivalu..7 dana.i neka bogatasica imala svoje privatno jezero..ugradeni bazen bokte ko olimpijski..onak mi kad smo to vidili..e oci da ti ispadnu..ona je nas 4 primila u kucu na 7 dana i jako je bahata..a ta bara je bila ono prljava sam tak..a bazen kristano cist..XD i da bila jos neka sumica kao neke drvene zivoinjice e ta ima sta god pozeli..Very Happy
daj oce neko kupit moj plastik fantaskit bazen..povoljno..kosto je 600kn ja ga za 150kn dajem

_________________
It's good to have beer in your hand Very Happy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.05.2009. 23:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bazen je,vjerujem, dobra stvar, samo neki ljudi imaju problem što ne znaju kako je održavanje dosta skupo i kako je to općenito skup hobi. Naprave bazen, a šokiraju se kad vide koliko se vode potroši za punjenje, koliko posla ima oko njega... Nije toliko skupo napraviti ga, samo kad ga imaš - jbg, moraš biti spreman financirati svoju novu skupu naviku! A bilo bi dobro prije izgradnje baciti na papir koliko dobijaš a koliko gubiš. Znam jednog lika koji je napravio bazen a sad bi ga zatrpao jer - skupo ga napuniti i održavati, ko će stalno čistiti itd. Važno da je selo vidjelo...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.05.2009. 23:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la: ›
Nije toliko skupo napraviti ga, samo kad ga imaš - jbg, moraš biti spreman financirati svoju novu skupu naviku!


True, tu je i pitanje cijene onih überskupih kemikalija protiv algi i svega; zapravo, u gubitku si kako god gledala na to, bazen je čisti luksuz...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.05.2009. 23:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ja imam nekoliko bazena......samo ih trebam pokrpat.....kupovo ja to u pevcu ....al moji peseki su lijepo redovno i uredno poslije kupanja ispustili vodu..a kako nemaju prste da otvore ventile...oni su ga malo gricnuli...
....dakle prodajem polovni bazen....malo probušen...ili mijenjam za tuš kabinu...

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.05.2009. 2:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
[img=left]Ne postoji dio grada koji se može istaknuti kao elitniji u kojem se nalazi veći broj bazena, kaže Vukušić.


uviek me zanimalo di ljudi na sjenjaku, jugu 2 drže bazene, al eo sad vidim na krovovima zgrada

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.05.2009. 9:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da živim u kući, vjerujem da bih si napravio bazen... ali ne za brćkanje, već za plivanje - uži, ali duži.

70 milja nije previše iz perspektive dvije prosječne plaće, ali kad se uračuna održavanje i sve to, hmm... jednostavnije i jeftinije je ići par puta godišnje na more cijelo jedno desetljeće Wink

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.05.2009. 10:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Više od 1.000 obitelji ima bazen - neki u podrumu, drugi na krovu!"

Ma dajte šta je to,pa ako nemaju i na krovu i u podrumu nisu napravili posao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: