Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Psihijatri i zaštitari životinja šokirani novom hit-igračkom

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.05.2009. 8:00 
Naslov:  Psihijatri i zaštitari životinja šokirani novom hit-igračkom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I mrtve životinje trebaju ljubav - logo je pod kojim se u trgovinama pojavila najnovija hit-igračka "Skelanimals". Osječki psiholozi, psihijatri i zaštitari životinja ovu su igračku ocijenili skandaloznom, bizarnom i opasnom za psihološki odgoj djece. Riječ je o još jednoj igrački iz američko-japanske industrije "Toynami", a radi se o 20-ak plišanih igračaka koje predstavljaju kosture životinja. Uz svaku od životinja ide i stravična priča o okrutnom načinu na koji je poginula. Tako je panda postala kostur nakon što su je ubili zaštitari životinja, maleni zečić u trku se zabio u drvo, mačka se u snu utopila u bazenu, lane je ubio lovac, janje je zaklano za meso i vunu... Cijena veće plišane igračke iznosi 129 kuna, a trgovci kažu kako su bile tražene već tjednima prije dolaska u trgovine. Iako je namijenjena tinejdžerima, igračku navodno kupuju kao dar i maloj djeci, a osim plišane igračke, nudi se i cijeli set dodataka od čarapa, privjesaka, koferčića i torbi.

- Djeca još nemaju izgrađen stav prema ovakvim stvarima, ali tu ključnu ulogu moraju odigrati roditelji koji bi im morali objasniti koliko je igračka degutantna. Takva igračka potiče agresivnost i bizaran odnos prema životu te iz djeteta izvlači najprimitivnije instinkte. Priča koja ide uz igru s takvim igračkama može sadržavati samo smrt i okrutne okolnosti u kojima je lik poginuo. Roditelji moraju reći odlučne ne - kaže mr. Mirela Dellale, voditeljica Odjela dječje i adolescentne psihijatrije KBO-a. Zgražanje ovom igračkom iskazali su i u društvu za zaštitu životinja "Život".

- Onaj tko je izmislio takvu igračku zreo je za psihijatriju, a ne bih želio nikoga vrijeđati, ali liječnik bi trebao i roditeljima koji tako nešto kupe svome djetetu. Životinje koje su uginule na tako okrutne načine zasigurno ne mogu biti igračke i u djeci stvaraju motivacija nasilja. Tko kaže da dijete koje ima igračku kostura mačke, neće doći na ideju da utopi svoju mačku. Mislim da je potrošačko društvo otišlo predaleko - ogorčen je Davorko Feil iz udruge Život.

Da na tržištu proizvoda za djecu vlada pravi nered potvrđuje činjenica da se na kioscima pojavio slatkiš "Alien blood bag" (vrećica izvanzemaljske krvi). No, zbog specifičnog izgleda proizvoda, koji podsjeća na vrećicu krvi za transfuziju, ovaj proizvod izazvao je šok, a reagirala je i pravobraniteljica za djecu Mila Jelavić.

- Budući da zapravo nema zakonskog mehanizma kojim bi se spriječila prodaja ovakvih proizvoda, ostaje jedino da zajedno, uključujući stručnjake i roditelje, upozoravamo na to. Roditelji su dužni nadzirati što dijete kupuje i birati proizvode koji mu neće psihološki štetiti, rekla je.

Piše: Nefreteta Zekić/Glas-Slavonije.hr

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.05.2009. 10:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zbilja degutantno! Djeca bi se trebala igrati srba i hrvata,ubijanja eksn menom i vezanja limenki mackama o rep kao sto smo i mi nekada, ovako ce zbilja postati slucajevi za psihijatriju!

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Omnia
Offline
Ukupno postova: 126
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.05.2009. 10:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

o cemu vi pisete, stravicno, igracka je ful ok, vise bi se trebalo pozabaviti trgovackim centrima koji prodaju igracke uvezene iz kine sumnjivog kvalteta i krcati su ih konzum, bila, ipercoop, plodine, lidl, kineski shopovi pogotovo. to sto trgovacke radnje ne znaju sortirati igracke po uzrastima je problem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Malisha
Offline
Avatar

Ukupno postova: 378
Lokacija: Tenja
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.05.2009. 10:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa meni ovo nije uopće tako strašno. Ima i gorih igračaka. Uostalom pise da su ove namjenjene tinejdžerima, a ako netko to zeli kupiti malom djetetu, njegov problem

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.05.2009. 10:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Omnia je napisao/la (Pogledaj post): › to sto trgovacke radnje ne znaju sortirati igracke po uzrastima je problem.


da, to je najveći problem nakon HIV-a u Africi.

igračke su samo jedan glupi potez u nizu zaštitara životinja.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pennywiser
Offline
Ukupno postova: 73
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.05.2009. 10:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

serem ja na ovakve šokantne primjedbe psihijatara i ekipe...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.05.2009. 10:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hahaha, pandu su ubli zastitari zivotinja Smile osijek031.com smile

najsokantnije u ovome nije sto ta igracka postoji, niti sto se prodaje ... nego sto glupi roditelji to kupuju svojoj djeci.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.05.2009. 12:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mdaaaa, bolje je kupiti ekšn figr dži aj đo ili kapetana ameriku koji se ultra moćnim oružjem bori protiv terorista. Distrooooj, aaaa! osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

Nego, gdje ima ovoga za kupiti? osijek031.com smile

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Josephine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 88
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.05.2009. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonya je napisao/la (Pogledaj post): › Nego, gdje ima ovoga za kupiti? osijek031.com smile


da, ono najvaznije su izostavili. ja sam sad zainteresirana. Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Baudolino
Offline
Ukupno postova: 300
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.05.2009. 15:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E to je taj mentalni sklop - ma šta ima meni neki psihijatar govoriti šta je dobro a što loše po mentalno zdravlje.

U auto koji ide na dizel - točit ćete dizel i tu nećete pametovati, ali kod odgoja djece vam je bitnije što je nešto vama kul, nego što kaže stručna osoba. Drugim riječima - više poštujete potrebe auta nego vlastitog djeteta.

Igračke su bizarne, kao i mnoge druge nabrojane, ali jedno zlo ne iskupljuje drugo, i ne šalju nikakvu pozitivnu poruku niti djecu uče o tome što je život, čak štaviše - pomažu stvaranju iskrivljene percepcije svijeta.

Kad umre pas, ili čovjek uostalom, on se pokopa, a ostaje nam u sjećanjima, ovisno koliko nam je obilježio život. Ne nosimo okolo kosti svog pokojnog djede, nego uspomenu na njega.

Ovo su bizarne igračke bez ikakve pozitivne vrijednosti, a oni koji će ih kupiti svojoj djeci - će toj djeci učiniti loše. A vi izvolite.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.05.2009. 17:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Josephine je napisao/la: ›
tonya je napisao/la (Pogledaj post): › Nego, gdje ima ovoga za kupiti? osijek031.com smile


da, ono najvaznije su izostavili. ja sam sad zainteresirana. Laughing

i jab to...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
goose
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1245
Lokacija: tenja
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.05.2009. 20:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Josephine je napisao/la (Pogledaj post): ›
tonya je napisao/la (Pogledaj post): › Nego, gdje ima ovoga za kupiti? osijek031.com smile


da, ono najvaznije su izostavili. ja sam sad zainteresirana. Laughing


U Land of Magic. Ja gledala neki dan. I predobre su igračkice!! Moto im je nešto u stilu: i mrtve životinje trebaju ljubav. Men je super novčanik sa mrtvom cicom! Micikeeelaaa!!

Dobro da sam na kraju tek vidjela prvu rečenicu članka Very Happy Very Happy

Po ovom članku sam samo jedno zaključila: gospodina Tima Burtona treba na psihu skupa s tim proizvođačima igračaka. Presmiješno Very Happy Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.05.2009. 22:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baudolino je napisao/la: ›
U auto koji ide na dizel - točit ćete dizel i tu nećete pametovati, ali kod odgoja djece vam je bitnije što je nešto vama kul, nego što kaže stručna osoba. Drugim riječima - više poštujete potrebe auta nego vlastitog djeteta.


Dizel ide u traktore i bagere, auti idu na benzin! Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jimmy
Offline
Ukupno postova: 37
Lokacija: centar
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.05.2009. 0:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sugavi emo pokret i sve s tim,uzas

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.05.2009. 1:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jimmy je napisao/la: ›
sugavi emo pokret i sve s tim,uzas


Ma i meni je to sve čudno, zašto sva mladež brije na neku depru i te neke kosturčiće...ima ih di očeš...na majicama, kapama, patikama, sad i te igračke. osijek031.com smile

http://www.index.hr/xmag/clanak/diskriminacija-igracaka/435173.aspx

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: