Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Koliko je zaista važan vanjski izgled?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
rale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 92
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.05.2009. 19:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A dobro. Bas da je hendikep, to je teska laz. Very Happy

_________________
RaLe@deviantART
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
seven-of-nine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 274
Lokacija: južno od mjesta gdje sjevera nema
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.05.2009. 19:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kopile je napisao/la: ›
seven-of-nine je napisao/la: ›
Ali mislim da sam lijepa kao i većina žena koje šeću ovim gradom.

Ako si "lijepa" kao većina žena u Osijeku,onda lijepa definitivno nisi.
Većina po nikakvoj logici ne može biti lijepa.
Problem djevojaka kao što si ti je u tome što ti sve što nije ružno stavljaš u kategoriju lijepoga.
Rekao bih da je velika većina žena prosječnog izgleda,a nekome su neke od tih prosječnih lijepe.
I da, ljepši ljudi prolaze bolje u životu(znanstveno dokazana činjenica),a posebno lijepe žene.
Ja ipak mislim da je ovaj grad pun lijepih žena. Malo je prelijepih,one spadaju u drugu kategoriju,ali lijepih ima.Puno. Dobro, ne znam jesu li u većini, nisam brojala...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.05.2009. 19:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

seven-of-nine je napisao/la: › Ja ipak mislim da je ovaj grad pun lijepih žena. Malo je prelijepih,one spadaju u drugu kategoriju,ali lijepih ima.Puno. Dobro, ne znam jesu li u većini, nisam brojala...

Meni je grad pun žena. A kad počnem malo pričat s njima, vidim koliko je koja lijepa ili ružna Wink

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.05.2009. 19:55 
Naslov:  Re: Koliko je zaista važan vanjski izgled?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osobni stav je važniji od vanjskog izgleda. Poznavala sam predivnu curu koja nije imala ni mrvicu samopouzdanja, a one manje privlačne su bile energične i grabile hrabro naprijed. Bila sam i u toj situaciji da je posao dobila ljepša cura koja ne zna niti jedan strani jezik, a ja sam izvisila sa tri strana jezika ( a kao to je bilo bitno pri odabiru). Stvarno te to ubije u pojam, uz svu ostalu nepravdu u svijetu. Prosječna sam cura i to bi onda trebalo značiti da ću cijeloga života biti prosječna??? E, bogami neću, u inat svima. Ljepotani me nisu zanimali, niti ja njih. Jer sam stekla o njima dojam "tko sam-šta sam" i ne vidim baš da su se proslavili tim prebiračkim pristupom životu. Ako je ljepota partnera važna utoliko da hrani samo naš ego, e onda smo stvarno u k....!

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
no_name
Offline
Avatar

Ukupno postova: 115
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.05.2009. 21:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve su žene lijepe

_________________
Save water - Drink beer
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NinjaTurtle
Offline
Ukupno postova: 365
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.05.2009. 22:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rale je napisao/la: ›


lijepe zene vjerojatno bolje prolaze, no treba uzet u obzir da one nose teret stereotipa da nisu pametne i da su sve postigle upravo na racun izgleda.

Ja bi baš rekao da su u jednom segmentu pametne jer su svoj neki fizički plus uspjeli materjalizirati na neki način

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.05.2009. 22:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

NinjaTurtle je napisao/la: ›

Ja bi baš rekao da su u jednom segmentu pametne jer su svoj neki fizički plus uspjeli materjalizirati na neki način

A stvarno ti treba silna pamet da materijaliziraš svoj dobar izgled ako si žensko. Rolling Eyes

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NinjaTurtle
Offline
Ukupno postova: 365
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.05.2009. 23:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kopile je napisao/la: ›
NinjaTurtle je napisao/la: ›

Ja bi baš rekao da su u jednom segmentu pametne jer su svoj neki fizički plus uspjeli materjalizirati na neki način

A stvarno ti treba silna pamet da materijaliziraš svoj dobar izgled ako si žensko. Rolling Eyes


nisam govorio o silnoj pameti

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.05.2009. 23:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ali još nitko nije objasnio što spada pod lijepo, a što pod ružno.....to je meni slično ko i pitanje što je bilo prije kokoš ili jaje
....uzmimo cvijet, ružu crvenu npr.....da li možemo sa sigurnošću reći da svatko od nas vidi istu crvenu boju....
....ili recimo glazba....da li svatko od nas isto čuje ,npr ton A u prvoj oktavi....
..odgovor je jedno veliko NE....

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.05.2009. 23:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sokrat je napisao/la: ›
...ali još nitko nije objasnio što spada pod lijepo, a što pod ružno.....to je meni slično ko i pitanje što je bilo prije kokoš ili jaje
....uzmimo cvijet, ružu crvenu npr.....da li možemo sa sigurnošću reći da svatko od nas vidi istu crvenu boju....
....ili recimo glazba....da li svatko od nas isto čuje ,npr ton A u prvoj oktavi....
..odgovor je jedno veliko NE....

Po meni lijepa žena je ona za koju će 9 od 10 muškaraca reći da je lijepa,ali objektivno ne subjektivno.
Meni se npr neke žene uopće ne sviđaju mada su objektivno vrlo lijepe.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.05.2009. 0:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kopile je napisao/la: ›
Po meni lijepa žena je ona za koju će 9 od 10 muškaraca reći da je lijepa,ali objektivno ne subjektivno.

nije stvar u tome da je žena lijepa devetorici....bitno je da je ona tebi lijepa....

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anait
Offline
Avatar

Ukupno postova: 297
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.05.2009. 0:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ukusi su razliciti, i to sta je nekome prelijepo nekome moze biti ruzno. i zato mislim da nema smisla o ovom raspravljat.
normalno da svi prvo primjetimo vanjski izgled, jer sto ces pobogu inace drugo i primjetit - "dusu" mozda?? Smile

_________________
Quantum est quod nescimus...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.05.2009. 18:06 
Naslov:  Re: Koliko je zaista važan vanjski izgled?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo nešto iz stručne literature na ovu temu.

Je li fizička privlačnost u oku promatrača ili svi dijelimo ista shvaćanja toga što je lijepo i zgodno? Mediji nam od ranog djetinjstva govore što je lijepo i govore nam da je ovakva definicija ljepote povezana s dobrotom. Primjerice, ilustratori tradicionalnih dječjih knjiga i ljudi koji crtaju likove u Disneyevim crtićima naučili su nas da sve heroine, kao i prinčevi koji im se udvaraju i osvajaju ih, izgledaju slično. Svi imaju sljedeća obilježja: male, prćaste nosiće, velike oči, pune usne, besprijekoran ten i mršava, atletski građena tijela.

Budući da smo bombardirani prikazima privlačnosti u medijima, nije iznenađujuća spoznaja da dijelimo skup kriterija za definiranje ljepote (Tseelon, 1995). Michael Cunningham (1986) je osmislio kreativno istraživanje kako bi ispitao ovakve standarde ljepote. Tražio je od studenata na koledžu da procijene privlačnost pedeset žena na fotografijama,uzetim iz studentskog godišnjaka i međunarodnog programa izbora ljepote. Potom je pažljivo izmjerio relativnu veličinu crta lica na svakoj fotografiji. Pokazalo se da su visoke procjene privlačnosti bile povezane sa licima koja su imala velike oči, mali nos, malu bradu, istaknute jagodične kosti, uvučene obraze, visoke obrve, velike zjenice i širok osmijeh. Potom je na isti način istražio procjene žena o ljepoti muškaraca. Pokazalo se da su više procjene privlačnosti bile povezane s licima muškaraca koji su imali velike oči, istaknute jagodične kosti, veliku bradu i širok osmijeh.
Oba spola kod suprotnog cijene velike oči koje smatraju obilježjem dječjeg lica, jer novorođenčad ima sisavaca ima vrlo velike oči u odnosu na veličinu lica. Obilježja dječjeg lica smatraju se privlačnima jer kod promatrača izazivaju osjećaje topline i brižnosti. Također, oba spola kod suprotnog spola cijene istaknute jagodične kosti, obilježje odraslih osoba koje pronalazimo samo na licima seksualno zrelih.

Jesu li percepcije ljudi o tome što je lijepo ili naočito slične u različitim kulturama. Iznenađujući je odgovor da jesu. Iako se rasne i etničke skupine razlikuju po određenim crtama lica, ljudi iz različitih kultura međusobno se slažu oko toga kakva su im lica fizički privlačna. Metaanaliza brojinih istraživanja pokazala je da među kulturama postoji slaganje oko toga što čini lijepo ili zgodno lice.

Večina ljudi pretpostavlja da je fizička privlačnost visoko povezana sa drugim poželjnim osobinama. Rezultati brojnih istraživanja pokazuju da je ljepota snažan stereotip. Fizička privlačnost ima najveći utjecaj na atribucije muškaraca i žena kada donose prosudbe o socijalnoj kompetenciji: pretpostavlja se da su lijepi ljudi društveniji, ekstravertiraniji i popularniji nego manje privlačni ljudi. Također ih se smatra seksipilnijima, sretnijima i asertivnijima. Čini se da stereotip "lijepo je dobro" djeluje u svim kulturama.

Vrlo privlačni ljudi uistinu razvijaju dobre vještine socijalne interakcije i u većoj mjeri izjavljuju da imaju zadovoljavajuće interakcije s drugima nego manje privlačni ljudi. Objašnjenje: lijepi ljudi od najmanje dobi primaju veliku količinu socijalne pažnje, koja im zauzvrat pomaže u razvoju socijalnih vještina.


Možda će nešto od ovoga rasvijetliti značaj ljepote.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.05.2009. 18:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rasvijetlilo je puno toga Wink

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.05.2009. 20:48 
Naslov:  Re: Koliko je zaista važan vanjski izgled?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svako stoljeće je imalo svoje ideale ljepote i stvarno je ljepota u očima promatrača. Upoznala sam jednog dečka koji je toliko bio nesiguran da priđe ljepotici jer je smatrao da on nije dovoljno dobar za nju i da će ga takva sigurno odbiti. Pogrešan stav, zaista. Neke profesije možda zahtjevaju bolji fizički izgled, ali smatram diskriminacijom zapošljavanje na temelju izgleda a ne testiranja, obrazovanja ili sličnoga.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: