Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Koliko je zaista važan vanjski izgled?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
rale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 92
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.05.2009. 21:34 
Naslov:  Re: Koliko je zaista važan vanjski izgled?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la (Pogledaj post): › Svako stoljeće je imalo svoje ideale ljepote i stvarno je ljepota u očima promatrača. Upoznala sam jednog dečka koji je toliko bio nesiguran da priđe ljepotici jer je smatrao da on nije dovoljno dobar za nju i da će ga takva sigurno odbiti. Pogrešan stav, zaista. Neke profesije možda zahtjevaju bolji fizički izgled, ali smatram diskriminacijom zapošljavanje na temelju izgleda a ne testiranja, obrazovanja ili sličnoga.


Kakve veze ovo boldano ima s pocetkom i krajem tvog posta? Razz

Uglavnom, to jos zvuci kao da je takav slucaj rijedak, a ima na tisuce takvih, neovisno o spolu!

_________________
RaLe@deviantART
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.05.2009. 10:59 
Naslov:  Re: Koliko je zaista važan vanjski izgled?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la (Pogledaj post): › Upoznala sam jednog dečka koji je toliko bio nesiguran da priđe ljepotici jer je smatrao da on nije dovoljno dobar za nju i da će ga takva sigurno odbiti.


To više govori o njemu nego o njoj.Vjerojatno dečko ima nedostatak samopouzdanja pa je nesiguran u svoje stavove/izgled/ponašanje.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.05.2009. 11:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la: ›
1step2far je napisao/la (Pogledaj post): › Upoznala sam jednog dečka koji je toliko bio nesiguran da priđe ljepotici jer je smatrao da on nije dovoljno dobar za nju i da će ga takva sigurno odbiti.


To više govori o njemu nego o njoj.Vjerojatno dečko ima nedostatak samopouzdanja pa je nesiguran u svoje stavove/izgled/ponašanje.
Možda dečko misli da joj nemože trenutno ponudit ono što ona trenutno očekuje, a simpatija svejedno stoji! ?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.05.2009. 11:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
josephine01 je napisao/la: ›
1step2far je napisao/la (Pogledaj post): › Upoznala sam jednog dečka koji je toliko bio nesiguran da priđe ljepotici jer je smatrao da on nije dovoljno dobar za nju i da će ga takva sigurno odbiti.


To više govori o njemu nego o njoj.Vjerojatno dečko ima nedostatak samopouzdanja pa je nesiguran u svoje stavove/izgled/ponašanje.
Možda dečko misli da joj nemože trenutno ponudit ono što ona trenutno očekuje, a simpatija svejedno stoji! ?!


A možda je u šumi.. Smile

Moguće, ali ja sam govorila općenito... Puno ljudi ima nisko samopouzdanje koje ih priječi u prilaženju drugim ljudima, jer se prilikom usporedbe s drugima (koja je sasvim normalna) osjećaju manje vrijednima.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.05.2009. 11:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kak se vi si sad pravite da ste iznad tog nametnutog stava 'ljepote' ... bljak Smile

nauceni smo sto je lijepo, a sto nije

i naravno da ce bucmasti negugledni geek strepiti od prilaska nekoj manekenki.

ali niti on njoj ne prilazi radi njene pameti, humora i inteligenciji, nego povrsnog vanjskog izgleda, cvrstih sisa, dobrih nogu i slatke guze.

i nema sta on njoj prilaziti ... i treba biti odjeban.

to nije njegova nesigurnost nego realnost. ... neka ode par godinna u teretanu, ostavi tamo litre znoja vjezbajuci svakodnevno ... pa onda nek prilazi ljepoticama prepun samopouzdanja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.05.2009. 11:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la: › Puno ljudi ima nisko samopouzdanje koje ih priječi u prilaženju drugim ljudima, jer se prilikom usporedbe s drugima (koja je sasvim normalna) osjećaju manje vrijednima.

To se može prevladat samo treningom Smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.05.2009. 13:11 
Naslov:  Re: Koliko je zaista važan vanjski izgled?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osvrt na Raletov post. Misli su mi ponekad prebrze, pa postaju ne suvisle. No, svi su shvatili o čemu sam pisala.
Trebali bi shvatiti da se i nama na neki način drugi ljudi dive, možda su i zavidni, zaljubljeni u nas, a mi to ne znamo, ne shvaćamo, pa mislimo da smo nebitni i obični.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Spore
Offline
Avatar

Ukupno postova: 213
Lokacija: jug 2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.05.2009. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a cujte ljepota je relativna stvar ovisi o pojedincu. Meni 60 % onih misica su gadne a neke cure koje su prosjecne meni prelijepe.

Svakako ljepota je prolazna stvar. Dok smo mladi naravno da nas zanimaju lijepe cure ,a kad mal ostarimo zanimat ce nas unutrasnja ljepota.

Sto se tice onih definicija ljepote i istrazivanja to su za mene gluposti. To istrazivanje je trenutna stvar tko zna kako ce gledat ta osoba za godinu dana ,a i provedena je na jednom faxu. Sta je s ostatkom svijeta? Osim toga koda bi taj pojedinac bas bio s svakom tom curom.

Svakako sve ovisi o pojedincu , njegovom ukusu i koliko mu je bitna vanjska ljepota.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.05.2009. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
neka ode par godinna u teretanu, ostavi tamo litre znoja vjezbajuci svakodnevno ... pa onda nek prilazi ljepoticama prepun samopouzdanja.

Da,kod manekenki će mu sigurno pomoć teretana. Rolling Eyes
Puno prije će mu pomoć par milijuna eura na računu,ako već želi bit s tim smećem.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.05.2009. 14:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la: › Prolaze li ljepše/zgodnije/atraktivnije osobe u životu bolje od prosječnih i ružnih bez obzira na druge karakterne kvalitete?
Mozemo mi sad govoriti sto zelimo, glumatati neke cistunce i pravednike, ali kad pogledamo duboko u sebe - vidimo da su nam privlacne osobe na prvu prihvatljivije nego one manje privlacne...

Naravno, ovdje ne govorimo o stereotipnim situacijama i zgodnoj tajnica koja pljuga direktoru, ili sisatoj plavusi sto u mokroj majici otvorenog pupka i poluispalih sifona pere prozore na Ininim crpkama.

Govorimo o obicnim, svakodnevnim situacijama, od zena za pultom/blagajnom, do poslovnog sastanka, rucka i slicno...

S jedne mi se cini da je to cisti subjetivan dozivljaj promatraca, temeljen iskljucivo na izgledu, a s druge da se radi o naucenom dozivljaju estetski privlacnih ljudi - za koje u pravilu smatramo da su otvoreniji, pristupanciji i tiem automatski nama drazi.

Mozda im svjesnost o vlastitom izgledu daje sigurnost i pouzdanost u pristupu, a to nas navodi da te osobe smatramo vecim autoritetom.

Argument toj tezi su oni manje [vanjstinom] privlacni koji vedrim i otvorenim duhom vrlo uspjesno nadomjestaju estetski nedostatak.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: