Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kafići prazni, pušači se preselili na terase i u posebne prostorije

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65875
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2009. 13:15 
Naslov:  Kafići prazni, pušači se preselili na terase i u posebne prostorije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pune terase i prazna unutrašnjost, prizor je koji se jučer mogao vidjeti u gotovo svakom osječkom kafiću, no prvi dan zabrane pušenja u ugostiteljskim objektima protekao je bez incidenata. Gosti su poštovali zakon, a one koji su ga, mahom zbog neznanja, pokušali prekršiti "obuzdavali" su konobari.

- Ne možete pušiti unutra. Sklonili smo sve pepeljare, tu su vam i znakovi. Za pušače je predviđena terasa, rekao nam je konobar u kafiću "Big Ben" prilikom pokušaja da zapalimo cigaretu za šankom. Kako kaže, svi su pušači jučer poštovali zabranu, iako je mnogo bilo u nevjerici da je pušenje uistinu zabranjeno. No kako će se gosti ponašati vikendom, tijekom svirki uživo koje se održavaju u ovom kafiću, ne zna ni gazda lokala.

- U četvrtak navečer nam svira Jimmy, onda ćemo vidjeti kako će se ponašati pušači, rekao nam je Mario Papić. No da uvijek ima snalažljivih, dobar je primjer Željko Šaravanja, vlasnik kafića "B.M.W.", koji je ipak našao način da udovolji svojim stalnim gostima pušačima. Kako se njegov kafić nalazi u sklopu obiteljske kuće, jednu prostoriju privatnog stana na prvom katu ubuduće će ustupati pušačima.

- Kafić posluje od 1996. i imam mnogo stalnih gostiju pušača koje jednostavno ne mogu izbaciti na ulicu da puše, niti ih želim izgubiti. Svi oni mogu uzeti piće u kafiću u prizemlju, a ja ću im ustupiti svoj privatni prostor za pušenje u mojoj kući, kaže Šaravanja, te dodaje kako u ovaj prostor za pušače ipak neće moći svatko, već samo stalni gosti s kojima je tijekom godina postao i prijatelj.

Stolovi bez pepeljara jučer su osvanuli i u osječkim restoranima. Iako je njima ostavljena mogućnost izoliranja jedna prostorije za pušenje, većina njih se još uvijek nije odlučila na adaptaciju prostora. No kako ugoditi gostima pušačima ipak je razmišljao Dario Jagarinec, suvlasnik restorana "Müller", koji im je za uživanje u cigareti namijenio natkrivenu terasu na prvom katu.

- Za sada je terasa pokrivena samo tendom, no pred kraj ljeta planiramo terasu potpuno zatvoriti i tu postaviti radijatore. Ljudi vole zapaliti cigaretu nakon obroka, pa zašto im to ne bismo omogućili, kaže Jagarinec.

Piše: Ivana Kukić/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.05.2009. 13:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dobri stari metalac hehe

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2009. 14:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________
šorom šajke a niz Dravu čeze osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.05.2009. 14:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aj super naslov, mislim inače su kafići po ljeti svi krcati ljudima

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2009. 15:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dostaj više bilo tog pušenja!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.05.2009. 16:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...eo vam ga na, ovo se zove korištenje rupe u zakonu....

osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
megan
Offline
Ukupno postova: 7
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.05.2009. 16:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...eo vam ga na, ovo se zove korištenje rupe u zakonu....

osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
e svaka čast ugostitelju na dosjetki pa neka vide da koji god zakon donesu ljudi će naći rupu u njemu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.05.2009. 17:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kreteni oni koji su donijeli zakon a još veći oni koji vjeruju u njega.. znam nekoliko kafića po osijeku i okolici koji već rade na istom principu kao klub. dođeš u birtiju, učlaniš se i pušiš kolko hoćeš, a fine guzice nek idu u birtije gdje se ne puši. nemože balkanca sjebat neki glupi zakon xD

za 3 mjeseca garantiram da će većina napravit isti k****, osim onih koji su na nekim frekventnijim lokacijama, gdje im to nepušenje ne utječe na promet, a takvih je jako malo..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.05.2009. 17:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la: ›
aj super naslov, mislim inače su kafići po ljeti svi krcati ljudima
Upravo to sam i ja pomislio kada sam vidio naslov.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
burex
Offline
Ukupno postova: 149
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2009. 20:23 
Naslov:  Re: Kafići prazni, pušači se preselili na terase i u posebne prostorije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koliko znam u klubu se može točiti pivo, a što je sa žestom, čuo sam da se ona nesmije točiti?
jeli to točno ili ne?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.05.2009. 20:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nek se jebu oni sa svojim cigaretama..odeš u restoran udavi te dim..odeš vanka smrdiš po pušnici..pa dosta je bilo.. Kao što sa 1,3 milijuna Hrvata? Pa šta s ostalih 3.,3 milijuna jebote... daj...nek puše mami svojoj

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 08.05.2009. 0:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la: ›
nek se jebu oni sa svojim cigaretama..odeš u restoran udavi te dim..odeš vanka smrdiš po pušnici..pa dosta je bilo.. Kao što sa 1,3 milijuna Hrvata? Pa šta s ostalih 3.,3 milijuna jebote... daj...nek puše mami svojoj



potpisujem care

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CAROLINE
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2009. 1:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svjedočila takvoj zabrani prije točno dvije godine. moje prognoze: o ovom će se pričati još otprilike tjedan dana. a onda će se sve zaboraviti. i svi će bez pogovora uredno i pristojno pušiti vani. it's not a biggie.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.05.2009. 6:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zamisli vani je hladno..... uuuuu... a zakon je otic u neki skupi restoran i ne osjetit okus hrane.. kao lijevo su pušači, desno ne pušači.. a između njih ZRAK...ma daj... truju se, truju NAS koji ne pušimo dobiju rak i ja im plaćam lječenje???? plati si sam,ko te jebe..Zašt je onda trava zabranjena, heroin??? KAo od toga ne budes normalan... kolko znam i od cuge ,kad si pijan, nisi normalan pa te drotovi ne će zaustavit i uhitit...

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cohors
Offline
Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.05.2009. 7:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ruana je napisao/la (Pogledaj post): ›
audiworld je napisao/la: ›
nek se jebu oni sa svojim cigaretama..odeš u restoran udavi te dim..odeš vanka smrdiš po pušnici..pa dosta je bilo.. Kao što sa 1,3 milijuna Hrvata? Pa šta s ostalih 3.,3 milijuna jebote... daj...nek puše mami svojoj



potpisujem care


x2

_________________
www.kohorta.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: