Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Klub Ujedinjeni Osijek prisiljen zatvoriti vrata

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.05.2009. 15:11 
Naslov:  Klub Ujedinjeni Osijek prisiljen zatvoriti vrata
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Klub Ujedinjeni Osijek, otvoren u studenome prošle godine, u prostorijama nekadašnjeg Mini teatra, pred zatvaranjem je zbog teške financijske situacije.
Kako kažu u Udruzi, stjerani su u kut zbog visokih troškova najma prostora i režija, a svirke, koje se organiziraju samo vikendima, nisu dovoljne da bi se ostvarila pozitivna nula. Dakle, ne "uleti" li financijska injekcija Grada, Županije ili nekog sponzora, United će se zatvoriti nakon što se odrade koncerti koji su već dogovoreni.

- Znali smo da će biti teško i nismo očekivali neku zaradu, a jedina je želja bila raditi na sceni i promovirati rock i alternativnu kulturu. No, u uvjetima s kojima smo suočeni to je strahovito teško i nikako ne uspijevamo nadoknaditi uložena sredstva pa se samo dublje ukopavamo u dugove. Pokušavamo, uz promociju bendova koji još ne uživaju veliku afirmaciju, dovoditi i velika imena u Osijek pa nakon UK Subsa dovodimo i Exploited, a u Klubu su već nastupali brojni svjetski priznati bendovi, kaže Igor Knežević. Ekipa iz Uniteda radi i na promociji Osijeka u svijetu.

- Nikada se nije dogodilo da neki bend samo dođe, odsvira i ode. Uvijek smo organizirali večeru u nekom od boljih restorana kako bi se gosti upoznali s našom gastronomijom, vinima, običajima, a nakon noćenja organizirali smo šetnje gradom, obilazak Tvrđe... Proširio se glas kako smo sjajni domaćini pa nas sada razne inozemne agencije kontaktiraju kako bi bendovi dolazili svirati u Osijek. No, u našem gradu nitko nam nije ponudio konkretnu pomoć, usprkos tome što svi kukaju kako treba ponuditi alternativu cajkama, kaže Knežević. U predizborno vrijeme obećanja, kažu u Udruzi, nisu rijetkost, ali uzimaju se s rezervom, jer prije izbora lažna obećanja pljušte sa svih strana.

- Da nam je netko htio pomoći već bi nam pružio ruku, ovo pred izbore je teško shvatiti ozbiljno, slažu se u Ujedinjenom Osijeku.

Dogovoreni koncerti odradit će se, poručuju iz Udruge, a posljednji koncert bit će 16. svibnja, kada će šibenski ska/reggae/punkeri imati neslavnu ulogu zatvoriti Klub (vidi najavu: BeetanTone). Valja istaknuti kako je upravo Ujedinjeni Osijek najaktivniji alternativni klub u Hrvatskoj s više od 60 održanih koncerata u manje od sedam mjeseci.

Piše: Ivan Sekol/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/arhiva 031

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
andjusticeforall
Offline
Avatar

Ukupno postova: 214
Lokacija: D.G.O.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.05.2009. 15:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako je napisao ono Boris Dežulović, bila je i Danica Horvatska pa više nije, bio je i Feral Tribune pa ga nema, eto i vi put pod noge...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 03.05.2009. 15:36 
Naslov:  Re: Klub Ujedinjeni Osijek prisiljen zatvoriti vrata
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jedini alternativni klub u osijeku ikad, u doslovnom smislu riječi alternativni. jako tužno što se zatvara, toliko sposobnih ljudi, puno volje, bilo je jako dobrih koncerata, aftera, velikih bendova.. meni osobno najdraže mjesto za izlaske ikad.

J**ENI OSIJEK.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fuldstændigamok
Offline
Avatar

Ukupno postova: 711
Lokacija: Behind you
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.05.2009. 15:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, žalosno je to što se zatvara itd.

Ali. Ne možete reći kako ovi što kažu kako treba ponuditi alternativu cajkama nisu ponudili nikakvu konkretnu pomoć. Pa kakvu pomoć bi trebao ponuditi?
Moja konkretna pomoć je bila dolaženje na koncert, plaćanje ulaza i dva tri piva.

_________________
L' essentiel est invisible pour les yeux.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jade
Offline
Avatar

Ukupno postova: 7
Lokacija: beneath the flowers
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.05.2009. 16:03 
Naslov:  Re: Klub Ujedinjeni Osijek prisiljen zatvoriti vrata
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la (Pogledaj post): › pa nakon UK Subsa dovodimo i Exploited


Exploited? Shocked

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
seven-of-nine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 274
Lokacija: južno od mjesta gdje sjevera nema
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.05.2009. 16:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Exploited?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 03.05.2009. 16:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fuldstændigamok je napisao/la (Pogledaj post): › Da, žalosno je to što se zatvara itd.

Ali. Ne možete reći kako ovi što kažu kako treba ponuditi alternativu cajkama nisu ponudili nikakvu konkretnu pomoć. Pa kakvu pomoć bi trebao ponuditi?
Moja konkretna pomoć je bila dolaženje na koncert, plaćanje ulaza i dva tri piva.


kolko često si dolazio na koncerte? ja te u unitedu nisam baš nešto viđao.. daleko je od pomoci doci jednom mjesecno na koncert.. osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fuldstændigamok
Offline
Avatar

Ukupno postova: 711
Lokacija: Behind you
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.05.2009. 16:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaki drugi (treći) vikend. Zadnji put na stillnesu. Tamo me nisi vidio jer nisi bio Very Happy
Znam da im ne znači puno sad da jedna osoba više dođe na koncert, ali jebiga. To je sve što mogu učiniti.

_________________
L' essentiel est invisible pour les yeux.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.05.2009. 16:20 
Naslov:  Re: Klub Ujedinjeni Osijek prisiljen zatvoriti vrata
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nažalost, premal je grad, i još manje ljudi koji slušaju "alternativnu" glazbu (u najširem smislu riječi", tako da je postojeća ponuda dovoljna. Možda bismo se svi trebali više *ebat pa će bit više djece i ponude, al ćemo dotad već bit matori. Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.05.2009. 16:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la: › - Nikada se nije dogodilo da neki bend samo dođe, odsvira i ode. Uvijek smo organizirali večeru u nekom od boljih restorana kako bi se gosti upoznali s našom gastronomijom, vinima, običajima, a nakon noćenja organizirali smo šetnje gradom, obilazak Tvrđe... Proširio se glas kako smo sjajni domaćini pa nas sada razne inozemne agencije kontaktiraju kako bi bendovi dolazili svirati u Osijek. No, u našem gradu nitko nam nije ponudio konkretnu pomoć, usprkos tome što svi kukaju kako treba ponuditi alternativu cajkama, kaže Knežević.

P***a mu strinina, pa jel ovo nije dovoljno da Grad pripomogne?!? Stvarno nekad ne razumijem ljude.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.05.2009. 17:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

al to je živa istina. stvarno je united bio prepoznat od strane puno ljudi kao originalno mjesto, klub u kojem se za super prihvatljivu cijenu može poslušati nešto odlično, drugačije, alternativno. oćeš punka, rocka, metala, ska, itd. samo dovođenje uk subsa između ostalog i barem 2 koncerta mjesečno su pravi pokazatelj toga. još uz to sve, ajde što je united prepoznat od naših ljudi ali i mnoge strane agencije su vidjele united kao klub gdje se može doći, odsvirati, biti ugošćen. al šta da se radi kad očito gradu nije u interesu da ima noćni život koji nisu cajke.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 03.05.2009. 17:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fuldstændigamok je napisao/la (Pogledaj post): › Svaki drugi (treći) vikend. Zadnji put na stillnesu. Tamo me nisi vidio jer nisi bio Very Happy
Znam da im ne znači puno sad da jedna osoba više dođe na koncert, ali jebiga. To je sve što mogu učiniti.


svaka 3 tjedna, znači svakih 6 koncerata, na to sam apelirao, da to nije dovoljno, da svi dolaze tako, naravno da ce propadat klubovi.. znam da ti ideš po svirkama ali sam karikirao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.05.2009. 17:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam koga su kontaktirali, no ja nisam niti znao da su u problemima. Ukoliko imaju registriranu udrugu ne znam koliko su bili aktivni u prijavljivanju na natječaje za sufinanciranje projekata i traženju informacija. Vrlo dobro rade i bilo bi mi žao da propadnu, ali kod planiranja potrebno je sagledati i financijsku stranu jer bez toga ne ide. Također dio menagmenta kluba treba se baviti samo s tim, tj prikupljanjem sredstava i kontaktiranjem potencijalnih sponzora, jbg znam da nije lako, no ne znam što su sve po tom pitanju odradili...al tu sam...bez obzira na politiku i izbore...

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
UNITED_osijek
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.05.2009. 18:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svaka pomoc i svaki savjet bi nam dobro doso,zato se javite da uspijemo nastavit svi zajedno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
blacktatoo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 42
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.05.2009. 2:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad se male ruke sloze.. Smile da jos imamo koju kupusarsku autobusnu lniju poslije 23 sata, bilo bi zakon dolaziti!! ;(

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: