Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Saznali ste da će vam dijete biti rođeno sa downovim sindromom. Hoćete li pobaciti?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: bi li se odlučili na pobačaj ako znate da će vam dijete imati neizlječivo stanje?

Da (muškarac sam)
32%
 32%  [ 13 ]
Da (žena sam)
45%
 45%  [ 18 ]
Ne (muškarac sam)
22%
 22%  [ 9 ]
Ukupno glasova : 40


Autor Poruka
@darigogi@
Offline
Ukupno postova: 16
Spol: Žensko Žensko
Zabranjen pristup
Post Postano: 19.05.2009. 20:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni ovo postaje već smiješno ...mali-ivica nitko vas ne omalovaža .pa svatko ima pravo na svoje mišljenje.mi smo iznijeli svoje ali ti ponovo sudjeluješ u disxusiji tj.želiš da mi ispadnemo koji razmišljamo na drugi način kao bezosjećajni ljudi.koji bi ubili vlastito dijete..

i ovo ću ti reći nikada ne mozeš razmišljati kao roditelj dok nemaš vlastitog djeteta ,vjeruj mi to.možeš ti voljeti djecu,možeš se poigrati sa njima .ali osjećati ono što roditelj osjeća do djeteta ne možeš ti niti bilo tko drugi dok to ne doživi..

ako bi se ja odlučila za abortus sam zbog toga slaba majka i ubijam dijete.oprosti ali meni je to čista glupost .

_________________
suze su najbolji prijatelji.kada te svi ostave ,one se pojave
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.05.2009. 22:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@darigogi@ je napisao/la (Pogledaj post): › meni ovo postaje već smiješno ...mali-ivica nitko vas ne omalovaža .pa svatko ima pravo na svoje mišljenje.
Naravno, neznam zašto onda nazivanje moruzgvom i sl.
No sve pet!
Nego kada sam spomenuo djete od 1godinu karikirano sam ga spomenuo samo da se vidi kako je ono več na svijetu. Tj. nije u majčinoj utrobi.
mnogi se indirektno povlače na to da je abortus poslije 3. mjeseca ubojstvo, a ono prije ne. Spominje se nakupina stanica i sl. Zato kažem ok ako tako gledamo.
Idemo gledati ovako: Ako je nešto ubojstvo, a ako nešto drugo nije ubojstvo, između prvog i drugog mora postojati JASNA GRANICA, jer se ipak radi o ubojstvu.
ZNAČI @Monstrume, RECI MI TOČNU GRANICU DO KOJEG POBAČAJ NESMATRAŠ UBOJSTVOM, A OD KOJEG SMATRAŠ U DAN?! JER RADIJUS MJESEC DANA JE PREVELIK POJAM DA BI SE S NJIME SPEKULIRALO KADA JE RIJEČ O UBOJSTVU!!!

PITANJE SVIMA KOJI SU ODGOVORILI POTVRDNO NA PITANJE DANO U TEMI:
Imate plaću 2000kn, dvoje malodobne djece i samohrana ste majka, treće djete vam je na putu. Hoćete li napraviti pobačaj?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.05.2009. 22:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
ela je napisao/la: ›
najdraži su mi komentari onih koji nemaju uopće djecu,ne želim previše ni komentirati nebuloze ali da se vratim na bit stvari..
Ok, roditelj kao takav je biti teško ja u to nimalo nesumnjam iako to nisam! Pitanje je postavljeno "Što biste učinili kada bi..." znači to se još nije dogodilo, a može se dogoditi. Treće zašto mi ne bismo mogli komentirati iako nismo roditelji, živimo u svijetu u kojem je sve dostupno i imamo prilike vidjeti kako je to biti roditelj čak i okusiti iz primjera bliže rodbine.
Četvrto, nije problem biti ili nebiti roditelj, problem je biti dobar roditelj!
Peto večina roditelja koji nisu dobri roditelji misle kako oni to zapravo i jesu, koja je razlika između nas koji to još nemamo prilike biti pa makar i "loši roditelji" osim u nazivu "RODITELJ".
Zašto svi misle da će ljudima koji tek trebaju postati roditelji, biti "jednako" teško kao i roditeljima koji to več jesu(roditelji)
ZAŠTO SVI KOJI DJECU GLEDAJU VIŠE KAO TERET I OBVEZU, MISLE DA NA TAKAV NAČIN I MI GLEDAMO DJECU???

I POBOGU, NA KRAJU, ZAŠTO TOLIKO GENERALIZIRATE i OMALOVAŽAVATE DRUGE SAMO ZBOG MIŠLJENJA KOJE ONI IZRAŽAVAJU?!

I ZAŠTO MISLITE DA JE NJIHOVO MIŠLJENJE LOŠIJE OD VAŠEG, KOJI SU STRUČNJACI IZ RAZNIH POLJA ZNANOSTI POTVRDILI TAJ VAŠ STAV?

odgovorih što bi učinila ,komentar na roditeljstvo je baš na tvoje postove ,da te neznam mislila bih da imaš oko sebe petero nejake čeljadi,e moj ivice jedno je biti rodbina koja dođe u posjet i ode a sasvim nešto drugo je živiti život svog bolesnog djeteta 24 sata i naravno smiješ komentirati ,niko nije ni rekao da nesmiješ,ono je bio samo moj komentar,o tome tko je kakav roditelj mogu samo suditi njegova djeca ja se ne osjećam dovoljno stručnom da o tome sudim(znaš kako kažu ako ti dijete kad se osamostali dođe s osmjehom na vrata uspjeo si kao roditelj jer ostalo je samo obaveza,ako ga nisi zvao na ručak Laughing )
zašto mi mislimo da će vama biti roditelji koji to tek trebate postati jao nažalost mislim da će vam biti teže i ako si prozvao mene kao nekoga tko djecu smatra teretom i obavezom ,ne ni u najmanju ruku uživam u svojoj djeci ali da je lagano nije i da je puno samodricanja je i mi smo u offtopicu

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.05.2009. 23:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
@darigogi@ je napisao/la (Pogledaj post): › meni ovo postaje već smiješno ...mali-ivica nitko vas ne omalovaža .pa svatko ima pravo na svoje mišljenje.
Naravno, neznam zašto onda nazivanje moruzgvom i sl.
No sve pet!
Nego kada sam spomenuo djete od 1godinu karikirano sam ga spomenuo samo da se vidi kako je ono več na svijetu. Tj. nije u majčinoj utrobi.
mnogi se indirektno povlače na to da je abortus poslije 3. mjeseca ubojstvo, a ono prije ne. Spominje se nakupina stanica i sl. Zato kažem ok ako tako gledamo.
Idemo gledati ovako: Ako je nešto ubojstvo, a ako nešto drugo nije ubojstvo, između prvog i drugog mora postojati JASNA GRANICA, jer se ipak radi o ubojstvu.
ZNAČI @Monstrume, RECI MI TOČNU GRANICU DO KOJEG POBAČAJ NESMATRAŠ UBOJSTVOM, A OD KOJEG SMATRAŠ U DAN?! JER RADIJUS MJESEC DANA JE PREVELIK POJAM DA BI SE S NJIME SPEKULIRALO KADA JE RIJEČ O UBOJSTVU!!!

PITANJE SVIMA KOJI SU ODGOVORILI POTVRDNO NA PITANJE DANO U TEMI:
Imate plaću 2000kn, dvoje malodobne djece i samohrana ste majka, treće djete vam je na putu. Hoćete li napraviti pobačaj?

samohrana majka s plaćom od dvije tisuće i s trećim djetetom na putu neću napraviti pobačaj jer sam već mrtva od gladi i ja i dvoje djece
daj ivice ovo je nebuloza totalna

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.05.2009. 23:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
PITANJE SVIMA KOJI SU ODGOVORILI POTVRDNO NA PITANJE DANO U TEMI:
Imate plaću 2000kn, dvoje malodobne djece i samohrana ste majka, treće djete vam je na putu. Hoćete li napraviti pobačaj?

e, al kak je ta samohrana majka napravila treće dijete ak još uz ovo dvoje radi??
a i za treće dobije mal veći doplatak...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.05.2009. 0:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
ZNAČI @Monstrume, RECI MI TOČNU GRANICU DO KOJEG POBAČAJ NESMATRAŠ UBOJSTVOM, A OD KOJEG SMATRAŠ U DAN?! JER RADIJUS MJESEC DANA JE PREVELIK POJAM DA BI SE S NJIME SPEKULIRALO KADA JE RIJEČ O UBOJSTVU!!!


zna se u kojem razdoblju se obavlja abortus (izazvani pobačaj). znači općenito odgovor na pitanje je 10 tjedan, a do koje vremenske granice JA smatram kada abortus postaje ubojstvo, do onog trenutka kada fetus MOŽE preživjeti uz pomoć aparata i inkubatora, znači minimalne težine 1000g i veličine cca 30ak cm , što će reći cca 6-7 mjesec trudnoće. Jel ti to dobar odgovor ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.05.2009. 8:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

po ivicinom shvatanju dnevno se obavalj vrag zna koliko ubistava, ako cemo i umjetno oplodjene jajne stanice u raznim klinikama za umjetnu oplodnju smatrati djecom..svakoj se zeni napravi nekoliko oplodjenih stanica, a onda se usade dvije recimo, do tri, a ostale cuvaju u hladnjaku...po ivici, klinike djecu drze u hladnjaku?! a onda ako nisu potrebna, jer je prva oplodnja i usadjivanj uspjelo, onda se bacaju djeca..jel?

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.05.2009. 9:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Imate plaću 2000kn, dvoje malodobne djece i samohrana ste majka, treće djete vam je na putu. Hoćete li napraviti pobačaj?


Ajd' Ivice ne trpaj kruške i jabuke zajedno; uspoređuješ pare sa doživotno bolesnim djetetom.
Znam ja da je sreća i da 'ljubav isijava iz njih', ali znam i što bi svaki normalan roditelj napravio da je znao. Kažem normalan, jer nisi ti jedini umobolnik, sljedbenik nekakvih primitivnih vjerskih skupina, ima vas još, štoviše, u većini ste...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.05.2009. 11:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Imate plaću 2000kn, dvoje malodobne djece i samohrana ste majka, treće djete vam je na putu. Hoćete li napraviti pobačaj?


Ajd' Ivice ne trpaj kruške i jabuke zajedno; uspoređuješ pare sa doživotno bolesnim djetetom.
Ne, nije to trpanje krušaka i jabuka več ako netko odgovara na ovo pitanje sa da, odnosno da bi napravio, onda ja s njime nemam šta raspravljati o ovom slučaju sa downom.

@ela nisam rekao da si ti loš roditelj nego samo govorio općenito, također sam imao prilike boraviti sa obitelji koja ima djete oboljelo od downovog sindroma. I MISLIM DA I JA IMAM PRAVo NA SVOJ STAV IAKO TI KAO RODITELJ MISLIŠ SUPROTNO.
A glede onih novaca, ljudi i sa manje novaca dočekaju sutra. No dobro si preskočila odgovor iako znamo koji je.

@Monstrum, nije li ti čudno da se za nešto kaže da je ubojstvo, a za nešto drugo ne, a da se nezna točna granica?! Na to sam ti htio apelirati, to su stvari o kojima još raspravljaju, a vi ih uzimate zdravo za gotovo.

Još nešto što ako vam kažu da će vam djete imati downa, vi ga rodite, a ono nema downa. Još gore što ako ga nerodite zbog toga što ste mislili da je trebalo imati downa, a nije ga imalo. TKO JE ODGOVORAN?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.05.2009. 11:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Još nešto što ako vam kažu da će vam djete imati downa, vi ga rodite, a ono nema downa.


Jok, neće se dogoditi, jer dijete neće biti rođeno Wink

mali_ivica je napisao/la: ›
Još gore što ako ga nerodite zbog toga što ste mislili da je trebalo imati downa, a nije ga imalo.

TKO JE ODGOVORAN?


Trla baba lan. Kokoš i jaje. I ostale gluposti.
Ja sam odgovoran jer nisam uplatio loto, a mogao sam dobiti.
Moji su starci odgovorni što me nisu rodili ranije, pa nisam proživio najbolje godine osamdesetih.
I tako dalje i tako više... Nije da sam ikada razmišljao o tome na taj način, niti neću (razlog: čisto traćenje vremena i energije), al' tko voli - neka ga.
A to što bi ti kamenovao 'odgovorne' i sudio im nekakvim svojim hipotezama temeljenim na 'što bi bilo kad bi bilo' pretpostavkama je, u najmanju ruku, smiješno ako već ne strašno i tragično.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.05.2009. 11:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek031.com smile i onda se ti ljutiš kad ti ja napišem da si moruzgva ?!

ivica je napisao/la: › @Monstrum, nije li ti čudno da se za nešto kaže da je ubojstvo, a za nešto drugo ne, a da se nezna točna granica?! Na to sam ti htio apelirati, to su stvari o kojima još raspravljaju, a vi ih uzimate zdravo za gotovo.


zna se točna granica svega. zna se šta je dijete, zna se šta je zigota, zna se šta je embrio i do kada je embrio, zna se šta je fetus i kako fetus napreduje odn. kada počinje primati podražaje iz okoline, točno se zna do kada se obavlja abortus (izazvani pobačaj), točno se zna granica kada dijete odn. fetus može odn. ne može preživjeti uz pomoć inkubatora i ostalih medicinskih pomagala, točno se zna granica ispod koje se fetus ni ne pokušava spasiti nego završava u kontejneru zbog premale mase i mogućih posljedica i "dragi" ivice točno se zna u kolikom postotku krvni test majke na down pokazuje prisustvo poremećaja na 21 kromosomu.



jel trebaš još nešto ? don't us let you down Wink osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.05.2009. 11:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
jel trebaš još nešto ?


Dok lokalni pop ne baci kosti, zečju šapu i ušeta šišmiša te se oni poredaju u točno određenom rasporedu - dijete nema down.
Ta moderna znanost je čista hereza, mislim ono, čovjek nastao od majmuna, halooooo! Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.05.2009. 15:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): ›
zna se točna granica svega. zna se šta je dijete, zna se šta je zigota, zna se šta je embrio i do kada je embrio, zna se šta je fetus i kako fetus napreduje odn. kada počinje primati podražaje iz okoline
Točna granica se NEZNA zna se u tjednima, a to je OTPRILIKE GRANICA, to NIJE TOČNA GRANICA, a kada nešto definiraš kao ubojstvo onda NEMA OTPRILIKE.

@Bazooka, lijepo sam ti napisao: ŠTO AKO VAM KAŽU DA ĆE VAM DJETE BITI ROĐENO SA DOWNOM, VI SE NEODLUČITE ZA POBAČAJ, A ONO NEBUDE ROĐENO SA DOWNOM?
a TI serendaš i izvlačiš neke svoje vizije na dato pitanje, A SVE JASNO PIŠE!
ŠTO ONDA? KOLIKO JE LIJEČNIK ODGOVORAN ZBOG KRIVE PROCJENE?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.05.2009. 15:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
Ta moderna znanost je čista hereza, mislim ono, čovjek nastao od majmuna, halooooo! Very Happy
Nije, ali opet mislim kako medicina nije stvarana kako bi eliminirala potencijalne hendikepirane osobe prije rođenja, nego kako bi ispravila njihove hendikepe ili ih barem donekle ublažila.

To je moj uistinu zadnji post u ovoj temi.

Lijep pozdrav.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.05.2009. 15:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
KOLIKO JE LIJEČNIK ODGOVORAN ZBOG KRIVE PROCJENE?


Budući da si malo đubre nekulturno koje piše u all-capsu, evo ti:
LIJEČNIK NE DAJE PROCJENU VEĆ REZULTATE TESTA.
LIJEČNIK NIJE POP NI VRAČ.
LIJEČNIK ZAKLJUČKE SVOJIH TESTIRANJA TEMELJI NA ZNANOSTI, A NE NA REKLA-KAZALA SLJEDBENIKA NEKAKVOG DRVODJELJE IZ JUDEJE.

Malo čitabe:
http://www.eric.ed.gov/ERICDocs/data/ericdocs2sql/content_storage_01/0000019b/80/3b/1e/df.pdf

mali_ivica je napisao/la: ›
Nije, ali opet mislim kako medicina nije stvarana kako bi eliminirala potencijalne hendikepirane osobe prije rođenja, nego kako bi ispravila njihove hendikepe ili ih barem donekle ublažila.


Zbilja? I što bi trebali raditi? Seanse oko trudnice? Istjerivanje vraga? Prizivanje anđela Gabrijela da dođe pojebat ženu pa da zametak možda ispravi genetske nedostatke?

mali_ivica je napisao/la: ›
To je moj uistinu zadnji post u ovoj temi.


Kao i uvijek... Nemoj samo plakati i tražiti svoje igračke...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: