Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Saznali ste da će vam dijete biti rođeno sa downovim sindromom. Hoćete li pobaciti?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: bi li se odlučili na pobačaj ako znate da će vam dijete imati neizlječivo stanje?

Da (muškarac sam)
32%
 32%  [ 13 ]
Da (žena sam)
45%
 45%  [ 18 ]
Ne (muškarac sam)
22%
 22%  [ 9 ]
Ukupno glasova : 40


Autor Poruka
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.05.2009. 15:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): ›
zna se točna granica svega. zna se šta je dijete, zna se šta je zigota, zna se šta je embrio i do kada je embrio, zna se šta je fetus i kako fetus napreduje odn. kada počinje primati podražaje iz okoline


Točna granica se NEZNA zna se u tjednima, a to je OTPRILIKE GRANICA, to NIJE TOČNA GRANICA, a kada nešto definiraš kao ubojstvo onda NEMA OTPRILIKE.


osijek031.com smile ako se kaže da je embrio prestaje biti od 8 tjedna a od 9 tjedna postaje fetus onda se zna u sat koja je granica moruzgvo jedna osijek031.com smile

eno padobranac ti je postavio pitanje vezano za umjetnu oplodnju ali si se oglušio na to Wink

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
@Bazooka, lijepo sam ti napisao: ŠTO AKO VAM KAŽU DA ĆE VAM DJETE BITI ROĐENO SA DOWNOM, VI SE NEODLUČITE ZA POBAČAJ, A ONO NEBUDE ROĐENO SA DOWNOM?
a TI serendaš i izvlačiš neke svoje vizije na dato pitanje, A SVE JASNO PIŠE!
ŠTO ONDA? KOLIKO JE LIJEČNIK ODGOVORAN ZBOG KRIVE PROCJENE?


jes ti vidio sliku gore ? jel znaš šta je krvni test na down ? jel znaš da je test 100% siguran do sada i trenutno se vrši ispitivanje na 10 000 žena ? nema možda vam dijete ima down, ili ima ili nema tekutu jedan

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.05.2009. 18:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ivice, jebote, stvarno postaješ naporan.

Lijepo ti je Monstrum da se zna gdje je točna granica, što je znanstveno potvrđeno, tj. dok novi mali čovjek uopće nije čovjek nego samo oplođena jajna stanica/zigota i dok još nije počela diferencijacija stanica, dakle, nisu se još razvile ni moždane stanice koje su temelj razvitka ljudske svijesti.

Kako može abortus bit ubojstvo onda? Kako možeš ubit nešto što nema svijesti? Ubojstvo je zato što je skup živih stanica? Onda svi mi koji drkamo vršimo genocid, baš kao u vicu.

Ajde formiraj neko mišljenje na ČINJENICAMA, A NE NAKLAPANJIMA.

Ako sam nekog uvrijedio svojim postom, neka sam.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
@darigogi@
Offline
Ukupno postova: 16
Spol: Žensko Žensko
Zabranjen pristup
Post Postano: 20.05.2009. 21:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="Frost"]
Ivice, jebote, stvarno postaješ naporan.



Onda svi mi koji drkamo vršimo genocid, baš kao u vicu.

Ajde formiraj neko mišljenje na ČINJENICAMA, A NE NAKLAPANJIMA

haahhaah frost moram se nasmijati tvoji izjavi u pravu si koliko genocida se onda napravi svakodnevno hahaaa...

moram još ovo dodati da bi ivica mogao shvatiti možda čovjek nekada mora sa razumom da misli a ne sa srcem i kršćanstvom.
moja mama je nakon mene zanijela.nosila je blizance.bila je već u četvrtom mjesecu trodnoće kada svi znamo da je kasno za abortus.otišla je na pregled.doktor joj je rekao da nosi blizance.ali zbog njenog zdravlja rekao je da se odluči ona ili djeca.da porod neće preživjeti jer joj je srce bilo tako slabo.zamisli ivice kako je to teško napraviti.ali morala je donijeti pravilnu odluku.znači ona djeca nerođena ili mi djeca koji smo još bili maleni.ako se odluči roditi ne samo da je mi gubimo nego i ta djeca koja bi bila tek
rođena.odlučila se je za abortus iako je kršćanka.

mislim da ovo dosta govori iako nema veze sa downom ali ipak nekada treba razum slušati

_________________
suze su najbolji prijatelji.kada te svi ostave ,one se pojave
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.05.2009. 22:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@darigogi@ je napisao/la (Pogledaj post): ›
moram još ovo dodati da bi ivica mogao shvatiti možda čovjek nekada mora sa razumom da misli a ne sa srcem i kršćanstvom.
moja mama je nakon mene zanijela.nosila je blizance.bila je već u četvrtom mjesecu trodnoće kada svi znamo da je kasno za abortus.otišla je na pregled.doktor joj je rekao da nosi blizance.ali zbog njenog zdravlja rekao je da se odluči ona ili djeca.
Ja se ispričavam pošto sam prekršio riječ NE JAVLJANJA, ali pošto se ovdje spominje moj nick A TEKSTO PREJUDICIRA MOJE MIŠLJENJE... morao javiti.

Ovaj tvoj slučaj nema veze sa slučajem u temi!!! Ovdje se u tvom slučaju bira između života tvoje majke ili života djece, a u slučaju sa downom se bira samo hoćeš li ili ne zadržati djete, tuđi život nije u ugrozi!!!

Kod ovakvog(tvog) slučaja bi ja vjerojatno postupio jednako kao tvoja majka!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
majaazdaja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.05.2009. 22:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Imate plaću 2000kn, dvoje malodobne djece i samohrana ste majka, treće djete vam je na putu. Hoćete li napraviti pobačaj?


fala qrcu..aj ivice ne lupetaj vise , nemas pojma o cem pricas..kad budes poznavao obje strane medalje onda imamo o cemu razglabat...
neki ljudi koji su ovdje odgovorili potvrdno stoje s obje noge cvrsto na zemlji i znaju sta je zivot..
ti predpostavljas-to je cinjenica..a na osnovu pretpostavki ne mozes sudjelovati u diskusiji
nemogu te uopce uzeti za ozbiljno , nebitno koliko boldas i koristis fensi boje da naglasis svoje misljenje zasnovano na predpostavkama

_________________
zlo i naopacke
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Magician
Offline
Ukupno postova: 18
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2009. 19:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

puno pozdrava!
vidio sam temu u kojoj raspravljate o djeci s down sindromom i mogu reci da su ta djeca puna ljubavi i topline,i ako makar malo vremena provedete s njima shvatit cete koliko su posebni..
ja u planu imam napraviti jednu humanitarnu akciju namjenjenu bas za pomoc udruzi djece s down sindromom i nadam se da cu uspijeti..
dali je netko od vas organizirao tako nesto,koja je procedura?
puno hvala unaprijed!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 27.05.2009. 22:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

H,m vrlo jednostavno: Ne i Ne...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OFRA HAZA
Offline
Ukupno postova: 16
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.05.2009. 0:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

što se tiče samog pobačaja, strašno sam protiv toga, ali kada bi se radilo o nečemu ovako ozbiljnom i kada bi saznala na vrijeme, mislim da bih ipak pobacila, ali opet ne možeš biti siguran dok se, ne daj bože, ne nađeš u takvoj situaciji. ali smatram da kako god okreneš da bi bila užasno nesretna....teško je to Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mother Earth
Offline
Avatar

Ukupno postova: 675
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.05.2009. 14:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MisLim da nista ne mogu sa sigurnošću reći dok se stvarno ne dogodi takva situacija (Bože sačuvaj,jeL)! AL misLim da ne bih mogLa pobaciti...

_________________
Dwight Schrute: Jim is my enemy. But it turns out that Jim is also his own worst enemy. And the enemy of my enemy is my friend. So Jim, is actually my friend. But, because he is his own worst enemy, the enemy of my friend is my enemy so actually Jim is my enemy. But...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.05.2009. 15:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam za eutanaziju 100%, ali za ovakav pobačaj nisam toliko sigurna iako bi bilo razumnije pobaciti, naravno emocije na kraju syebu stvar pa se preispituješ do kraja života.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2009. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
Ja sam za eutanaziju 100%, ali za ovakav pobačaj nisam toliko sigurna iako bi bilo razumnije pobaciti, naravno emocije na kraju syebu stvar pa se preispituješ do kraja života.

Moram priznati da mi se pocinjesh svdjati,ja bih isto djecu najradje tamanio nakon rodjena. Plinom,il' tako necim... Smile

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Đeđa_zaboravih_lozinku_od
Offline
Avatar

Ukupno postova: 161
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.05.2009. 15:29 
Naslov:  Re: Saznali ste da će vam dijete biti rođeno sa downovim sindromom. Hoćete li pobaciti?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fuldstændigamok je napisao/la (Pogledaj post): › Dakle.

Trudnoća traje dva mjeseca. Testovi pokazuju da će vam dijete imati poremećaj kromosoma. Imat će manu. Smanjene sposobnosti i fizičke nemogućnosti.
Recimo da vaš partner nema nikakvu zamjerku na vašu odluku.

Ne samo za downov sindrom. Recimo da znate da će vam dijete imati

Neku neizlječivu bollest?
Srčanu manu?
IQ manji od 70?
ili čak da je gay?

(i pitanje br2)
I kad bi takvi testovi bili mogući, bi li legalizirali takve pobačaje?


ne i ne

sorry, anketa ti je odvratna

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2009. 21:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
PEGY je napisao/la: ›
Ja sam za eutanaziju 100%, ali za ovakav pobačaj nisam toliko sigurna iako bi bilo razumnije pobaciti, naravno emocije na kraju syebu stvar pa se preispituješ do kraja života.

Moram priznati da mi se pocinjesh svdjati,ja bih isto djecu najradje tamanio nakon rodjena. Plinom,il' tako necim... Smile

Pa nisam mislila eutanaziju za već rođenu djecu,već za ljude koji sami o tome mogu odlučiti za sebe.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dreamer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 241
Lokacija: tu i tamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.08.2009. 16:14 
Naslov:  Re: Saznali ste da će vam dijete biti rođeno sa downovim sindromom. Hoćete li pobaciti?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Žena sam i ne, ne bih.
A ovo što je uvrštena i seksualna orijentacija, pa dajte, čak i ako kao nije bilo zle namjere, nema potrebe da tamo piše, jer je to jednako tome da mi recimo kažu kako će mi dijete imati plave oke, ali ja baš ne bih imala dijete s plavim, već smeđim očima...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.08.2009. 17:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
PEGY je napisao/la: ›
Ja sam za eutanaziju 100%, ali za ovakav pobačaj nisam toliko sigurna iako bi bilo razumnije pobaciti, naravno emocije na kraju syebu stvar pa se preispituješ do kraja života.

Moram priznati da mi se pocinjesh svdjati,ja bih isto djecu najradje tamanio nakon rodjena. Plinom,il' tako necim... Smile


osijek031.com smile

Odgovor na pitanje iz naslova je - ne. I može mi sad netko trubiti kako ja to ne mogu znati dok se ne nađem u takvoj situaciji i kako nisam kompetentna iznositi svoje mišljenje jer još nemam djecu ali valjda znam koliko samu sebe poznajem.

U principu, u potpunosti se slažem s tonyom pa da ne ponavljam već rečeno...

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: