Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Prijatelji životinja održali performans na Trgu slobode

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
anse
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2009. 11:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

arhitekt je napisao/la: ›
anse je napisao/la: › Vegetarijanstvo sa sobom nosi barem određenu dozu empatije

zašto? ovo je preglupa izjava.


a ovo je kao pametna i argumentirana izjava odrasle osobe!
nemojte komentirati ako nemate pojma o nečemu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
arhitekt
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2009. 13:10 
Naslov:  Re: Prijatelji životinja održali performans na Trgu slobode
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anse je napisao/la: ›
arhitekt je napisao/la: ›
anse je napisao/la: › Vegetarijanstvo sa sobom nosi barem određenu dozu empatije

zašto? ovo je preglupa izjava.

a ovo je kao pametna i argumentirana izjava odrasle osobe!
nemojte komentirati ako nemate pojma o nečemu!

o čemu bih to trebao imati pojma da komentiram ovakvu glupost od izjave?
o evoluciji, etici, zoologiji?
stvarno mi nije jasno.
uostalom vegetarijanstvo je dokazano nezdravo, osim ak se nisi rodio kao ovca, što kod nekih isto ne bih u startu odbacio.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2009. 13:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baudolino je napisao/la: ›
(U tom svjetlu me genocid nad komarcima uopće ne dira, jer ih smatram prirodnim, nepomirljivim neprijateljima;))


Nije li i selekcija vrsta sama po sebi licemjerna? To je jedan od većih problema životinjskih aktivista. Nitko se ne buni kad se cijelu populaciju komaraca pokušava zbrisati bojnim otrovima, ili kad se štakori učestalo i masovno truju po gradskim podrumima. Kladim se da je umiranje trovanjem štakoru prilično bolno, a korist je puno manja nego kad se ta smrt iskoristi u znanstvene svrhe (ionako ih nikad nećemo sve pobiti).

Ni to ubijanje nije prijeko potrebno, ako ćemo baš iskreno, kao što možda negdje nije potrebno ni eksperimentiranje sa životinjama ili pak kožna cipela. A tek razlikovanje biljnih i životinjskih vrsta? Meni jedna ugrožena Velebitska degenija uzrokuje kudikamo više suosjećanja od kokoši na kokošjoj farmi, ili da ne pretjerujem, žohara u podnožju vodovodne instalacije. Kad vidim kako Doležal iz Hsp-a sječe osječka stabla, proradi mi želja za aktivizmom, što se ne događa u slučaju redovne dezinsekcije i deratizacije.

Tako da su mi odbojni moralno-etički argumenti vegetarijanaca. A još kad zamiriši mlada janjetina sa ražnja...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
glory
Offline
Ukupno postova: 56
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.04.2009. 13:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anse je napisao/la: ›
glory je napisao/la: ›
ma to su sve gluposti, vegetarijanka sam a nosim kožu xD koristim proizvode testirane na životinjama i koristit ću!!
svaki proizvod bilo to sad il prije sto godina bio je testiran na životinjama,odnosno svaki novi sastojak koji se počne koristiti u kozmetičkoj industriji mora bit testiran, a jednom testirano više nema potrebe testirati..što dovodi do toga da na brojnim ambalažama nalazimo ''nije testirano na životinjama'' .. pa naravno da nije kad je već poznato pozitivno djelovanje aloe vere i brojnih satojaka, i eto neki su se sjetili to otisnit na svojoj ambalaži a neki ne Smile


Čitam i ne vjerujem!!!
A vegetarijanka si zašto? Alergična si na meso ili možda da omršaviš?!
Ili zato što je fora?! S obzirom na djetinjastu razinu izjave, vjerojatno je ovo posljednje!
Vegetarijanstvo sa sobom nosi barem određenu dozu empatije, koju ti očigledno ne posjeduješ!


vegetarijanka sam zato što mi se meso gadi,nemog podnjet miris i želudac mi se okreće.isto tak nejedem ni brojne proizvode od soje koji me podsjećaju na meso.
a što se tiče kože oderala bi ja i tebe da si napravim dobre kožne hlače,nebi mi ni bilo teško testirat na tebi al kak sam ja ''suosjećajna'' budi siguran/na da bi kasnije dobio metak u glavu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.04.2009. 13:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kako ženstveno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2009. 14:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joj koje licemjerstvo. da mi vas je žene vidjet tjedan dana bez
- kreme za lice dnevne
- kreme za lice noćne
- pilinga za čiščenje lica
- maske na bazi mladunčeta od čudnovatog kljunaša
- kreme protiv celulita
- kreme za zatezanje
- hidratrantne kreme
- anti age kreme
- maskare
- olovke za oči
- olovke za usta
- ruža za usne
- sjajila za usne
- labela
- pudera
- korektora
- kreme protiv čvimbi
- 1001 losiona za ko zna šta
- kreme za tijelo
- ulja i kreme za sunčanje i poslje sunčanja
- šampona za kosu normalnu/masnu/tanku/ofarbanu itd
- regeneratora
- tekućine za leće

ili možda tablete ?
- painkilleri
- antidepresivi
- za spavanje
- antibebi

a najbolji mi je bio zadnji preformas kad je jedan od likova imo kožne marte a butra pored njega kožne adidasice. odakle koža ?

radite šta hoćete boli me kita al nemojte se pravit neviniji od boga jer niste.

"Jesus died for somebodys sins but not mine" - patti smith

ps. pojest životinju ? daj odma !!! da sam gladan pojeo bi i čovjeka. toliko o tome

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.04.2009. 14:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ma, ne pate mene kremice i pomadice (mislim, ionako ih minimalno koristim)...
...ono što mene živcira je poziv na bojkot proizvoda u svakodnevnoj upotrebi, a poduža je crna lista....ono što bih osobno voljela jest zaviriti u domove prijatelja životinja i baciti oko imaju li Nivea kremu ili Gillete brijače/pjene ili perwol ili bilo koji od poduže liste proizvoda....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2009. 14:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...ma, ne pate mene kremice i pomadice (mislim, ionako ih minimalno koristim)...
...ono što mene živcira je poziv na bojkot proizvoda u svakodnevnoj upotrebi, a poduža je crna lista....ono što bih osobno voljela jest zaviriti u domove prijatelja životinja i baciti oko imaju li Nivea kremu ili Gillete brijače/pjene ili perwol ili bilo koji od poduže liste proizvoda....


pa to je to, jedino ko mi prolazi kao totalni extremist u toj nekoj borbi s vjetrenjačama su krasteri. ne peru se, ne koriste sapun, ni šampoon ni nikakvu kozmetiku, al baš ništa i na monte paradisu sam po par dana bio okružen s takvima i mogu reć da nisu nimalo ugodni ni jednom osjetilu. eto odmah se sjetim ušminkanih kvazi boraca za životinjska prava i smuči mi se. fuj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2009. 15:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

glory je napisao/la (Pogledaj post): ›
vegetarijanka sam zato što mi se meso gadi,nemog podnjet miris i želudac mi se okreće

ček
vegeterijanka si jer ti se meso gadi zato što ne možeš podnijeti miris, a ne zato jer ti je žao ubijanja jadnih malih svinjica

glory je napisao/la (Pogledaj post): ›
isto tak nejedem ni brojne proizvode od soje koji me podsjećaju na meso.

jel't o zbog izgleda, jer soja jako podsjeća na meso ili... ? meni soja nema ni približan okus kao meso, volim ju jsti

glory je napisao/la (Pogledaj post): ›
a što se tiče kože oderala bi ja i tebe da si napravim dobre kožne hlače,nebi mi ni bilo teško testirat na tebi al kak sam ja ''suosjećajna'' budi siguran/na da bi kasnije dobio metak u glavu.

to nas opet vraća u hitlerove logore, kožne lampe od ljudske kože, sapune od ljuskih kostiju i jastuke punjene ljudskom kosom

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
glory
Offline
Ukupno postova: 56
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.04.2009. 16:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prvenstveno nejedem ga zato što mi se gadi, nejedem ni ništa životinjskog podrjetla..prijavila sam se za vojsku i najveći problem mi predstavlja kak ću reagirat kad mi dođe lešina na tanjuru.
nesjećam se kaki okus ima meso jer godinama ga nejedem, recimo narezak od soje i izgledom i mirisom me podsjeća na meso.

a sad dali mi žao, je žao mi je na neki način i nemoguće mi zanemarit da je to bilo živo,ali unatoč tome nošenje kože nepredstavlja mi problem što je mnogima neshvatljivo Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2009. 16:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zanima me kakav bi komentar na ovo imao pračovjek...da, on je pračovjek,neobrazovan,zaostao, ne bi on to skontao.
da vas se dovede u stanje da morate jesti životinje zanima me koliko bi se vas rađe izgladnilo nego jelo...
neki dan sam gledao dokumentarac o počecima testiranja LSDa pa su ga ispitivali na zatvorenicima i dobrovoljcima koji su svjesno uzimali drogu.trebalo bi tako i sa kemijskom i ostalom industrijom.uzmeš nekog koji je osuđen na doživotnu ili smrtnu pa udri...

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2009. 16:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

soja nema ni približno okus kao meso, jedina je poveznica s mesom njena boja koja donekle podsjeća na meso, dakle problem je kod tebe, jedi soju

da li se netko ikad priupitao kako je jadnoj bubici kad se priljepi na šoferšajbu jureće automobila?

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.04.2009. 16:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

glory je napisao/la (Pogledaj post): › prvenstveno nejedem ga zato što mi se gadi, nejedem ni ništa životinjskog podrjetla..prijavila sam se za vojsku i najveći problem mi predstavlja kak ću reagirat kad mi dođe lešina na tanjuru.
nesjećam se kaki okus ima meso jer godinama ga nejedem, recimo narezak od soje i izgledom i mirisom me podsjeća na meso.

a sad dali mi žao, je žao mi je na neki način i nemoguće mi zanemarit da je to bilo živo,ali unatoč tome nošenje kože nepredstavlja mi problem što je mnogima neshvatljivo Smile


...izgleda da pričamo o vegetarijanstvu, a ne o životinjama uzgojenima za testiranja...sve je stvar slobodnog izbora...moj je izbor koristiti fckn Niveu i Gillete Venus jer ih volim, super su i tako dalje...unatoč tome, ne smatram se neprijateljem životinja, jer im mogu više pomoći na neke druge načine...iako koristim ovaj onaj prašak za veš i jedem svinju svaki drugi dan na različite načine...
...a netko je lijepo povukao paralelu u jednom od prethodnih postova: fućkaš prijatelje životinja koju dođu prosvjedovati u kožnim patikama....dajte molim vas.... Twisted Evil

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anse
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2009. 16:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

arhitekt je napisao/la: ›
uostalom vegetarijanstvo je dokazano nezdravo,


gdje je to znanstveno istraživanje obavljeno i objavljeno? na nekakvom forumu sa sličnim lupetanjima ili?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anse
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2009. 16:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="glory"]
[quote="anse"]
glory je napisao/la: ›
ma to su sve gluposti, vegetarijanka sam a nosim kožu xD koristim proizvode testirane na životinjama i koristit ću!!
svaki proizvod bilo to sad il prije sto godina bio je testiran na životinjama,odnosno svaki novi sastojak koji se počne koristiti u kozmetičkoj industriji mora bit testiran, a jednom testirano više nema potrebe testirati..što dovodi do toga da na brojnim ambalažama nalazimo ''nije testirano na životinjama'' .. pa naravno da nije kad je već poznato pozitivno djelovanje aloe vere i brojnih satojaka, i eto neki su se sjetili to otisnit na svojoj ambalaži a neki ne Smile

vegetarijanka sam zato što mi se meso gadi,nemog podnjet miris i želudac mi se okreće.isto tak nejedem ni brojne proizvode od soje koji me podsjećaju na meso.
a što se tiče kože oderala bi ja i tebe da si napravim dobre kožne hlače,nebi mi ni bilo teško testirat na tebi al kak sam ja ''suosjećajna'' budi siguran/na da bi kasnije dobio metak u glavu.


A ZAŠTO REDAKCIJA NE REAGIRA NA OVAJ GOVOR MRŽNJE?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: