Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Prijatelji životinja održali performans na Trgu slobode

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
pinkychus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.04.2009. 14:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se s tobom Tonya, ali baš je sljedeća činjenica negativna: da su aktivisti ujedno i ekstremisti, i često znaju izazvati suprotne reakcije kod ljudi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.04.2009. 15:34 
Naslov:  Re: Prijateljiu životinja održali performans na Trgu slobode
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Tonya

Ljudi imaju izbor baš zato što su ljudi, ili- i baš zato su ljudi. Životinje nemaju izbor, i zato su životinje.

Nameće se jedno filozofsko pitanje- kako se može biti neHUMAN prema životinjama? (Ništa ne prejudiciram, samo razmišljam).

Moje mišljenje- testiranje - DA, uz što manje nanošenje nepotrebne boli. (Dakle, uz humanost-u nedostaktu boljeg izraza).

Mir i ljubav. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
glory
Offline
Ukupno postova: 56
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.04.2009. 17:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma kog briga na kom se testira sve dok su rezultati tu, recimo da vam neko od obitelji oboli od neke bolesti za koju postoji lijek a još nije testiran dal bi onda kom bilo stalo do tih životinja?.. ne samo da bi na njima testirala već bi i ljude uzela za pokusne kuniće.. ha da

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.04.2009. 19:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

glory je napisao/la: ›
ma kog briga na kom se testira sve dok su rezultati tu, recimo da vam neko od obitelji oboli od neke bolesti za koju postoji lijek a još nije testiran dal bi onda kom bilo stalo do tih životinja?.. ne samo da bi na njima testirala već bi i ljude uzela za pokusne kuniće.. ha da


Slažem se, ali stvar je u tome da često životinje ne reagiraju jednako na lijekove kao ljudi - ono što njima nije štetno, ljudima može biti opasno i obrnuto, tako da ti testovi nisu uvijek vjerodostojni. Postoje i drugi načini kako se takve stvari mogu provjeriti, ali se i dalje testira na životinjama, iako to nije nužno. Čak niti testiranje na svinjama ili primatima, koji su po mnogočemu slični ljudima, često nije pouzdano. No, to se tek dozna u posljednjoj fazi testiranja, kad se testiraju lijekovi na ljudima - ipak, ljudi sami pristaju na to i plaćeni su za testiranje, za razliku od životinja.

Što se tiče kozmetike - toliko se testova već napravilo na životinjama da zaista nije nužno to i dalje raditi, a postoje i alternativni načini - no, i dalje se testira, testovi su nerijetko brutalni. Na to upozoravaju Prijatelji životinja i slične organizacije.

Da citiram jednog forumaša s jednog drugog foruma:

Citat: › Primjerice, zelite proizvesti tekucinu za oci koje hrane oci. Vi imate na raspolaganju 2 puta:

a) Uzeti zeca, naliti mu kiselinu u oci, onda ga zaliti sa svojim produktom i gledati reakciju. U tom slucaju radnik koji to radi mora biti brutalan, bezosjecajan i samo mora zapisivati "U 12, zeko urla. U 12:15, zeko manje urla. U 12:30 zeko ne urla. Proizvod uspio u pola sata". Naravno, krdjanina manje placate. Zeki placate smece da jede, a neka sere di oce - i tako nece dugo.

b) Uzgojiti kulturu ociju - da, moze se - i zaposliti fakultetski treniranog djelatnika koji ce napraviti kiselinsku kulturu, a nakon toga polako injektirati vas produkt i strucno pratiti reakcije. U ovom slucaju radnik mora biti fakultetski obrazovan, sto znaci da ga placate vise.

Pogadjate, slatke kompanije tipa Proctor& Gamble, L'Oreal i slicni koriste METODU A. Razlog? STEDNJA. Lakse je dati jebeni bonus direktoru nego zaposliti jos jednog i pomoci i zajednici i ekonomiji maticne zemlje.

Protiv ovog POTONJEG - testiranja za kozmeticke svrhe - se NAJVISE bore udruge za zastitu zivotinja. Ne toliko protiv medicinskih - osim u Americi - ali u Europi, koncentrirani su protiv kozmeticara.


zen031 je napisao/la: ›
@Tonya

Ljudi imaju izbor baš zato što su ljudi, ili- i baš zato su ljudi. Životinje nemaju izbor, i zato su životinje.


A tko daje ljudima pravo da biraju za one koji nemaju izbora?

pinkychus je napisao/la: ›
Slažem se s tobom Tonya, ali baš je sljedeća činjenica negativna: da su aktivisti ujedno i ekstremisti, i često znaju izazvati suprotne reakcije kod ljudi.


Nažalost, slažem se i ja s tobom, ni meni ovakve akcije nisu mile, čak izazivaju odbojnost, a Prijatelji životinja ne ispadaju baš najnormalniji. No, to ne mijenja činjenicu da su uglavnom u pravu. Smile

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.04.2009. 19:47 
Naslov:  Re: Prijateljiu životinja održali performans na Trgu slobode
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pumpkin je napisao/la (Pogledaj post): › Je, najlakše je ono što nam se ne sviđa pomesti negdje, ne znati, ne čuti i ne vidjeti... Koliko god oni nekome bili smiješni, i oni ukazuju na nešto što bi trebalo mijenjati. Bez obzira što su to "samo" životinje.


aj hvala bogu jedan pametan komentar ... vec sam izgubio vjeru u ovaj forum

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.04.2009. 22:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro, a kak da ja znam koji je proizvod testiran na životinjama a koji ne?Znam da postoji na nekim prozivodima onaj znakić koji upućuje da nije testirano, al mislim ko to garantira. Ili kada uzimam neki proizvod koji mi npr. super odgovara baš ću ja sad gledat jel on testiran ili ne. Kao što sam već rekla u jednoj sl. temi, treba organizirat komisiju koja će pratit u kakvim su uvjetima te životinjice i na koji način se vrše testovi od strane tih velikih tvrtka, mislim da ovakvi performansi stvarno ništa neće postić, meni je to čisto privlačenje pažnje na osobu, a ne na testiranja.

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 27.04.2009. 7:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koga briga za to, testiranja se vrše i na ljudima tako da nevidim poantu svega toga.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anse
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2009. 9:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anai je napisao/la: ›
Jeste vi razmišljali da su kraj tog vašeg bolesnog kaveza prolazila djeca???? Jel' ste razmišljali kako će to na njih utjecati? Pa i nama odraslima se želudac okrene.
A šta ćete postići? Ništa...Jer oni koji testiraju na životinjama i oni koji ih zlostavljaju uvijek će biti takvi i te vaše predstave ih neće dirnuti...A nama koji zapravo volimo životinje samo zgadite dan...


Mene samo zanima pod kojim vi to staklenom zvonom mislite da treba držati djecu?!!!
To je realnost! Kao i vijesti! Kao i filmovi - i animirani i igrani - prepuni brutalnog i nepotrebnog nasilja! Da i ne spominjem video igre kojima roditelji zatrpavaju djecu samo da šute i igraju se!
Vjerujem da je vama najlakše zažmiriti i praviti se da sve to ne postoji! Ne razumijem logiku, volim životinje, ali ne želim znati što im se događa?! Dobrodošli u stvarni svijet!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anse
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2009. 9:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

glory je napisao/la: ›
ma to su sve gluposti, vegetarijanka sam a nosim kožu xD koristim proizvode testirane na životinjama i koristit ću!!
svaki proizvod bilo to sad il prije sto godina bio je testiran na životinjama,odnosno svaki novi sastojak koji se počne koristiti u kozmetičkoj industriji mora bit testiran, a jednom testirano više nema potrebe testirati..što dovodi do toga da na brojnim ambalažama nalazimo ''nije testirano na životinjama'' .. pa naravno da nije kad je već poznato pozitivno djelovanje aloe vere i brojnih satojaka, i eto neki su se sjetili to otisnit na svojoj ambalaži a neki ne Smile


Čitam i ne vjerujem!!!
A vegetarijanka si zašto? Alergična si na meso ili možda da omršaviš?!
Ili zato što je fora?! S obzirom na djetinjastu razinu izjave, vjerojatno je ovo posljednje!
Vegetarijanstvo sa sobom nosi barem određenu dozu empatije, koju ti očigledno ne posjeduješ!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
arhitekt
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2009. 9:26 
Naslov:  Re: Prijatelji životinja održali performans na Trgu slobode
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kakva crna realnost?! šta bi trebali možda i slike iz Hiroshime puštat na TV-u jer je to isto realnost bila? Životinje su životinje i ove su uzgojene u laboratorijima za pokuse. Nisu ih vijali po šumi. Ovakve likove bih i ostavio u kavezu. Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
arhitekt
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2009. 9:29 
Naslov:  Re: Prijatelji životinja održali performans na Trgu slobode
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anse je napisao/la: › Vegetarijanstvo sa sobom nosi barem određenu dozu empatije

zašto? ovo je preglupa izjava.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2009. 9:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovo je prepucavanje koje ne vodi nikamo. podsjeca me na raspravu oko prihvacanja pedera ili ne, mislim...svi misle drugacije, nema nekog univerzalnog odgovora i rjesenja...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Baudolino
Offline
Ukupno postova: 300
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2009. 10:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanimljivo je ta šokiranost određenog broja roditelja. To su valjda oni isti koji smatraju da iz dječjih bajki treba izbaciti svako jače nasilje (rasparanje vuka, gutanje bake, mrtve žene u podrumu, ubojstvo trovanjem itd.)

Djeca nisu glupa. Djeca vide što se događa. I ono što vide to oponašaju. Ako žive u licemjernom svijetu gdje je istovremeno u redu pucati po civilima loše vjere, rase ili nacije u jednom kutu tog svijeta, a drugdje se skandalizirati nad performansima koji progovaraju o mučenju životinja - djeca će shvatiti da je licemjerstvo pravi put. (Usput me baš zanima da li vi šokirani ovim zastrašujućim performansom ste isto tako šokirani ubijenim civilima iz susjedstva iz bliske prošlosti u ime nacije kojoj i sami pripadate? Ili se to nije događalo?)

A sad idemo dalje. Do dna. Naime - da li vi, šokirani, gledate Farmu? Gledaju li vam djeca Farmu? Bigbradere? Gledate li one Špice, rizibizije, ekskluzive i eksplozive? Gledate li dnevnike Nove TV i RTL-a? Gledate li reklame za Ožujsko? Nešto od toga svakako gledate. I u tom svijetu - vaš najveći problem je par aktivista koji, po liniji grižnje savjesti jedni, a mizantropije drugi, upućuju na neprihvatljive metode pokusa nad životinjama.

Za kraj - ja sam pobornik pokusa na životinjama, uz maksimalno izbjegavanje nanošenja nepotrebne boli. Bolje na životinjama nego na afričkom djecom, što se već događa uostalom. No, svaku akciju kojoj je cilj nenasilno ukazati na nanošenje boli nad bićima koja smatram bliskima - ću podržati. (U tom svjetlu me genocid nad komarcima uopće ne dira, jer ih smatram prirodnim, nepomirljivim neprijateljima;))


Zadnja promjena: Baudolino; 27.04.2009. 10:59; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hyppolita
Offline
Avatar

Ukupno postova: 306
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.04.2009. 11:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Život je jedna prekrasna stvar i baš zato smatram da i životinje imaju pravo iskusiti život kao i mi. A glupo je ubijati ih i uništavati populacije samo zato da možemo nositi njihov leš na sebi. A onaj tko baš želi nositi krzno, mislim da bi trebao vidjeti na koji se način dolazi do tog krzna vlastitim očima.

_________________
Uvijek mi navuće osmijeh sunce moje malo ...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anse
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2009. 11:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

arhitekt je napisao/la: ›
kakva crna realnost?! šta bi trebali možda i slike iz Hiroshime puštat na TV-u jer je to isto realnost bila? Životinje su životinje i ove su uzgojene u laboratorijima za pokuse. Nisu ih vijali po šumi. Ovakve likove bih i ostavio u kavezu. Rolling Eyes


ali slike iz Hirošime su bile na tv-u! kao i slike holokausta! kao što rekoh, vratite se u stvarnost!
i mislim da treba odvojiti testiranja u svrhu liječenja ljudi i testiranja u svrhu uljepšavanja žena - ovo drugo je za svaku osudu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: