Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Rodni identitet - snimaj!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.12.2005. 22:41 
Naslov: Great ! Rodni identitet - snimaj!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Umjetnici koji kroz svoje radove reflektiraju vlastiti muški, ženski, gay, lezbijski ili transseksualni identitet, pozvani su na natječaj VideoChannel-a koji je raspisao natječaj za video radove na temu rodnog identiteta. Rok za prijavu je 31. prosinca.

Ključno pitanje koncepta je definiranje ličnosti kroz seksualne orjentacije, koje su puno raznolikije od tradicionalne muško–ženske podjele, čime rodne uloge gube svoj smisao.

Radovi bi trebali biti dostupni on line, a umjetnici koji prođu selekciju trebali bi poslati video kao mpeg2 file na DVD-u. Preporučeno trajanje je 1-5 minuta. Rad poslati na adresu: [email protected]

Potrebno je priložiti:
1. ime umjetnika, e-mail adresa, URL
2. kratka biografija/CV (ne duža od 300 riječi)
3. jedan rad/projekt: naziv, godina proizvodnje, URL na kojem se video može pogledati ili downloadirati
4. opis rada (priča, ne duža od 500 riječi)
5. kadar (jpeg, max 800x600 px)


Dakle, ako se osjećate sposobni i prozvani - prilika je tu!

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
yozzzoh
Post Postano: 23.12.2005. 9:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kada dvoje muškaraca ili dvije žene začnu i dobiju dijete, onda ćemo razgovarati o "gubljenju smisla rodnih uloga".
Perverziju i nastranost treba nazvati svojim imenom. Istina oslobađa, ne omalovažava.
Pitam se samo kada će doći dan kada će i pedofili, zoofili, i nekrofili izboriti prava za javno izražavanje svojih sklonosti.
A, braćo i sestre, doći će i taj dan...
...živi bili pa vidjeli!

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ja
Post Postano: 23.12.2005. 12:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da je tu riječ o rađanju djece još bi te čovjek i podržao. Jebiga, za alternativu treba imati širinu pogleda. Odavno je "perverzija i nastranost" individualna kategorija, samo što sva "braća i sestre" nemaju dovoljno razvijen mentalni sklop da prihvate različitosti na kugli zemaljskoj.
Na ovo tvoje samo mogu odgovoriti sa -
aaaameeeeen Smile

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ti
Post Postano: 23.12.2005. 13:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa, da, slažem se skroz.
Treba biti alternativan u razmišljanjima i stavovima. Treba biti tolerantan i prihvatiti različitosti, bio čovjek homić, pedofil, ili silovatelj mrtvaca - svaki je čovjek mio, ma koje sklonosti bio.
Sve je dopušteno, osim različitosti misli. Misliti se ne smije različito, jer je čovjek tada nazadan, konzervativan, i zaostao. A treba biti napredan, treba biti vizionar, i treba biti slobodouman da se prihvati neprirodno pod prirodno.
Pa ti reci i amen ako te je volja, brate.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ja
Post Postano: 23.12.2005. 13:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A tko je onaj tko propisuje "prirodno", "normalno" i slično? Ti?
Jake su ti usporedbe - silovatelj mrtvaca, pedofil i homić.
Naravno da je različitost misli dozvoljena, zato takvi kao ti i mogu pisati svoje budalaštine ovdje.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.12.2005. 17:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čovjek nije sklon razmišljati (ali stvarno razmišljati!) o takvim stvarima dok ne bude prisiljen. A kad bude, mislim da je prva postavka od koje treba krenuti: a kako bi meni bilo? Vjerujem da je stvarno mučno živjeti u tijelu koje želi nešto drugo od onoga što društvo propisuje. I tu se tolerancija ipak malo lakše razvija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
The Echt
Post Postano: 26.12.2005. 22:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne kužim?! Zar nisu neke od mogućih seksualnih orijentacija i zoofilija i pedofilija? Priroda nas stvara svakakve. Ko može zabraniti čovjeku da bude ono što je?
Narod kaže: tko voli nek izvoli, i o ukusima se ne raspravlja. Kako da čovjek ne bude nekrofil kad je takav stvoren?
Ja kažem: sloboda za sve! Moramo biti tolerantni, to je temelj suživota. Nikome ne treba braniti da bude svoj i da ima svoje sklonosti.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.12.2005. 23:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Ja kažem: sloboda za sve! Moramo biti tolerantni, to je temelj suživota. Nikome ne treba braniti da bude svoj i da ima svoje sklonosti."

opet...bi li volio da netko siluje tvoju 3ogodišnju kćer?
i da li je nasilno sodomiziranje, recimo, psa normalno?

malo preformuliraj izjavu, o veliki borče za ljudska prava...
"sloboda za sve!" - ok, slažem se. ali, sve dok to nekome ne škodi. recimo, dođeš sa tako nepromišljenom izjavom u neko društvo, i slučajni prolaznik sirovina se osjeti pozvanim tvoju prethodno otvorenu glavu koristiti za pepeljaru, jer mu se cini da za nista drugo korisno ne moze posluziti. po tvojoj izjavi, to mu moramo dopustiti.
no, ma koliko primamljivo to zvucalo, mislim da ipak ide malo beyond granice dobroga ukusa...
isto, mislim da ce se vecina sloziti sa mnom, vrijedi i u slucajima pedofilije i, recimo, zoofilije...

strasno se nadam da se samo dobro za...zezas.

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.12.2005. 9:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gost je napisao/la: ›
Ne kužim?! Zar nisu neke od mogućih seksualnih orijentacija i zoofilija i pedofilija? Priroda nas stvara svakakve. Ko može zabraniti čovjeku da bude ono što je?
Narod kaže: tko voli nek izvoli, i o ukusima se ne raspravlja. Kako da čovjek ne bude nekrofil kad je takav stvoren?
Ja kažem: sloboda za sve! Moramo biti tolerantni, to je temelj suživota. Nikome ne treba braniti da bude svoj i da ima svoje sklonosti.


O ukusıma se ne raspravlja, alı pedofılıja je jos uvıjek krıvıcno djelo....bogu hvala!

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
The Echt
Post Postano: 27.12.2005. 11:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Homoseksualci su se izborili i da usvajaju djecu.

Tko vam garantira da za par godina pedofili i njima slični neće dignuti glas u obranu svojih sklonosti? Tko može staviti ruku u vatru da im se neće zabraniti da usvajaju djecu? Sjetite se samo puritanskog svijeta pedesetih - tko bi tada mogao reći da će homići dobiti sva prava?
Već SADA postoje brojne web stranice koje ustaju u obranu seksualne ljubavi prema djeci. (Nije ih teško naći).

Nipošto nisam za to da se homoseksualce (i ostale koji su pozvani da snimaju filmove i šalju na taj natječaj) omalovažava, ugnjetava, ismijava, ili u njih upire prst, ali jesam za to da se stvari nazivaju pravim imenom.
Nastranost je nastranost.
Neprirodno je neprirodno.

Smatrajte me zaostalim, bit će mi drago...

Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.12.2005. 15:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Tko vam garantira da za par godina pedofili i njima slični neće dignuti glas u obranu svojih sklonosti? Tko može staviti ruku u vatru da im se neće zabraniti da usvajaju djecu?"

ne znam, je da tebi to valjda zvuci ko utopija, ali nikada nece biti legalno. sori...

sto se tice homoseksualnosti - nema razloga da se ne naziva neprirodnom i nastranom, ali ne mozes mi stajati iza izjave koja izjednacava pedofila i homoseksualca. sori, lega, al zastranio si u tom pogledu.

neprirodan je i analni seks. nastran, stovise. ali ga nitko iz tvoje intelektualne skupine (bar ljudi koje ja poznajem) ne smatra takvim. stovise, tajna zelja im je "joj, e, samo da ju nagovorim..."blablabla...
ako ces dijeliti seks i vezane radnje/stvari na prirodne i neprirodne, onda, sori, ali cinis protuprirodnu stvar bilo kada kada se posevis i cura ti ne ostane trudna.

"ali, ti branis homoseksualce, a pedofile ne, a isto je, u biti" - poucen tvojim prijasnjim postovima, ZNAM da bi ovo pitao. sori, lega, u odnosu dva homoseksualca, obojica/obje uzivaju i sa pristankom ulaze u odnos. inace bi to bilo silovanje(e, da, koji je tvoj stav o silovateljima? kad si se vec razvikao - sta, hoce i oni traziti svoja prava?).
"odnos"(uvjetno receno) pedofila i djeteta je silovanje.

ne mozes doci i praviti se pametan i izjednacavati te dvije seksualne preferencije.

(posto si upravo ostao bez argumenata, reci ces da sam peder. sori, nisam. i, lega, cinjenica da si zaostao te ne cini ista vise kulijim nego, recimo, dva cm debeo zlatni lanac oko vrata.)

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.12.2005. 20:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

razumije konačno što je Echt htio reći- obrnutom psihologijom nam je htio izjednačiti seksualne orijentacije: homoseksualnost, zoofiliju i pedofiliju.
E pa ovako, pravno gledajući, kod zabrane homoseksualnosti postoji logični defekt, naime- pravni poredak zabranjuje ono što jamči: slobodu izbora, što se ne bi smjelo događati, zar ne? S druge strane, pravni poredak u svojim najvišim dokumentima mora osigurati da one skupine ljudi koje su prirodno nezaštićene (trudnice, djecu, duševno zaostale) zaštiti, i zbog toga pedofiliju i homoseksualnost ne možemo izjednačiti.
Zoofilija je treća kategorija: životinja je stvar- ako je tvoja, možeš s njom što god hoćeš; ako nije, onda ne možeš. I to je to.
Mislim da u kategoriji seksualne orijentacije pravni poredak pruža dovoljno objašnjenja i da nije potrebno time razbijati glavu. Tvoja orijentacija ipak ovisi više o genetici nego o izboru.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.12.2005. 21:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma znam, bebé, skuzio sam, al ipak je lose to i iz za..."zeze" izjednacavat:)

i opet - o genetici? ne znam. ne bih stavljao ruku u vatru za tu izjavu. opet, stajaznam...postoje razne teorije...

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yozzzoh
Post Postano: 28.12.2005. 12:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

puki je napisao/la (Pogledaj post): › ZNAM da bi ovo pitao. sori...
posto si upravo ostao bez argumenata, reci ces da sam peder. sori...

Moj, Puki, nevjerojatno si tašt i ohol! Kad bi me takvi ostavili bez riječi, zamislio bih se...
Potrebno je samo malo, maaalo zrnce pameti da čovjek shvati kako pedofilija i homofilija nisu iste stvari.
No, radi diskusije i poticanja razmišljanja dobro je nekad stvari postaviti naopako.
Homoseksualnost smatram nastranom. Donedavno je bila pravno progonjena u većini svjetskih država. Danas liberalne zemlje omogućavaju homoseksualcima usvajanje djece.

Pedofiliju i nekrofiju (itd.) smatram nastranima. Pravno su progonjeni u većini svjetskih država oni koji prakticiraju ove sklonosti.
Razuvjerite me, molim vas, da u liberalnim zemljama (tipa Nizozemska) za deset godina pedofili neće dobiti punopravno članstvo u društvu.

Koji su oblici seksualnih sklonosti? Sklonost prema istom spolu, suprotnom, prema djeci, prema starcima, prema životinjama, itd. Netko smatra nešto neprirodnim. Do jučer je to bila i homoseksualnost. Što će biti sutra, neka nam kaže Dorino.

I Puki, nemoj mi se više ispričavati. Nije potrebno, jer te ne shvaćam ozbiljno.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.12.2005. 15:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da, da, a da je baba musko...

ok, kul si. odustajem.

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: