Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Lauc: Na Pravu nema ni nepotizma ni korupcije

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.04.2009. 16:36 
Naslov:  Re: Lauc: Na Pravu nema ni nepotizma ni korupcije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne da mi vrag mira i moram ovo napisati: koliko sam shvatila, svi na ovom forumu (valjda osim mene) znaju barem nekoliko slucajeva nepotizma i korupcije na pravnom faxu u osijeku - moje je pitanje: zasto onda ne navedete konkretne slucajeve, imena i prezimena, kada, gdje, koliko...?

korupcija i nepotizam na sveucilistu kazneno su djelo - nisu li oni koji raspolazu tocnim podacima o kaznenom djelu, a odluce ga ne prijaviti, implicitni suučesnici tog istog kaznenog djela? olitiga rjecnikom holivudskih kriminalsitickih sapunica: accomplices?

to je ista fora kao i sa podmicivanjem lijecnika, poreznih sluzbenika i sl.: svi se ko fol bune sto nam je drustvo zagadjeno podmicivanjem, ali ce ti isti "bundžije" iskoristiti prvu priliku pa i sami dati ili primiti mito - to je tzv. filozofija "kad mogu drugi sto ne bih i ja" - citaj: ako se mitom mogu na neki nacin okoristiti, zasto to ne bih i napravio?

i tako svi zajedno udruzenim snagama odrzavamo na zivotu taj isti zacarani krug mita, korupcije i nepotizma. zivio balkan. jej.

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nooky
Offline
Ukupno postova: 120
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.04.2009. 16:47 
Naslov:  Re: Lauc: Na Pravu nema ni nepotizma ni korupcije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

haha, dragi gosp.Lauc, prvi april je odavno prosao...nema gore gamadi od ovih "intelekutalaca" vjerujte mi, ti bi se prodali za 100 eura a drze prodike i govore o moralnosti, cestitosti i postenju, sve sam to dobro odslusao...kaze gosp.lauc nema nepotizma na pravnom fakultetu...da, slucajno je jelinicev sin asistent na njegovoj vlastitoj katedri?! slucajno je ljubanovicev sin asistent, slucajno je klasicekova kcerka asistentica, slucajno je akšamovićka rođakinja od tete iz referade, slucajno je portir jozo uvalio svoju kcer da isto radi na faksu...sve je to jedna velika slucajnost...slucajnost je i sto bivsi dekan prof ljubanovic redovno ispija kave s borom ivkovicem, al on to bar radi javno, za razliku od ostalih...pravni fakultet osijek, zajedno s ekonomskim, je leglo korupcije i nepotizma (cast izuzecima), to svi znaju, al nitko se ne zeli zamjerat...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KillaBEEZ
Offline
Avatar

Ukupno postova: 321
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2009. 16:49 
Naslov:  Re: Lauc: Na Pravu nema ni nepotizma ni korupcije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="evil monkey"; zasto onda ne navedete konkretne slucajeve, imena i prezimena, kada, gdje, koliko...? [/quote]
Zato što bi nas se lagano moglo optužiti za klevetu i zato što je ovakav način korupcije lagano zataškati, tj. naći lažno, uvjerljivo pojašnjenje da je student zasluženo dobio odgovarajuću ocjenu. Ako još i pohađamo istoimeni fakultet, stvorili bi si neprijatelje.
Mislim da nitko nije bio u prilici da takvo što potkrijepi fotografijama jer se to sve odvija "iza zatvorenih vrata".
U akciji "indeks" najviše će biti kažnjeni studenti, to je dovoljno za reći.

Bilo bi lijepo kada bi se znanje cijenilo i ne bi mogli kupiti, daleko smo od toga.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rosaparks
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.04.2009. 18:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nooky je napisao/la: ›
haha, dragi gosp.Lauc, prvi april je odavno prosao...nema gore gamadi od ovih "intelekutalaca" vjerujte mi, ti bi se prodali za 100 eura a drze prodike i govore o moralnosti, cestitosti i postenju, sve sam to dobro odslusao...kaze gosp.lauc nema nepotizma na pravnom fakultetu...da, slucajno je jelinicev sin asistent na njegovoj vlastitoj katedri?! slucajno je ljubanovicev sin asistent, slucajno je klasicekova kcerka asistentica, slucajno je akšamovićka rođakinja od tete iz referade, slucajno je portir jozo uvalio svoju kcer da isto radi na faksu...sve je to jedna velika slucajnost...slucajnost je i sto bivsi dekan prof ljubanovic redovno ispija kave s borom ivkovicem, al on to bar radi javno, za razliku od ostalih...pravni fakultet osijek, zajedno s ekonomskim, je leglo korupcije i nepotizma (cast izuzecima), to svi znaju, al nitko se ne zeli zamjerat...


Kad je već Ljubanović spomenut, danas je također bio s Borom na kavi; Boro čak ne pokušava ni tiho pričati kad nekom sređuje ispit. Prekoputa Pravnog faksa, na terasi, na visokim stolicama, valjda da ih svi vide kako se rugaju drugima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.04.2009. 19:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la: ›
ne da mi vrag mira i moram ovo napisati: koliko sam shvatila, svi na ovom forumu (valjda osim mene) znaju barem nekoliko slucajeva nepotizma i korupcije na pravnom faxu u osijeku - moje je pitanje: zasto onda ne navedete konkretne slucajeve, imena i prezimena, kada, gdje, koliko...?

korupcija i nepotizam na sveucilistu kazneno su djelo - nisu li oni koji raspolazu tocnim podacima o kaznenom djelu, a odluce ga ne prijaviti, implicitni suučesnici tog istog kaznenog djela? olitiga rjecnikom holivudskih kriminalsitickih sapunica: accomplices?

to je ista fora kao i sa podmicivanjem lijecnika, poreznih sluzbenika i sl.: svi se ko fol bune sto nam je drustvo zagadjeno podmicivanjem, ali ce ti isti "bundžije" iskoristiti prvu priliku pa i sami dati ili primiti mito - to je tzv. filozofija "kad mogu drugi sto ne bih i ja" - citaj: ako se mitom mogu na neki nacin okoristiti, zasto to ne bih i napravio?

i tako svi zajedno udruzenim snagama odrzavamo na zivotu taj isti zacarani krug mita, korupcije i nepotizma. zivio balkan. jej.

Malo tko to zna iz prve ruke.
Ali kad netko položi u mjesec dana 3 ispita koji zajedno imaju 2000 stranica,samo budali nije sve jasno.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
peggy
Offline
Ukupno postova: 71
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.04.2009. 20:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

shahhahahahahahahaha ahahhahahahahahhahahahahah ahhahahahahhahahahhahahah ahhahahah shahhahahahahahahaha ahahhahahahahahhahahahahah ahhahahahahhahahahhahahah ahhahahah hahahahahaha ahahhahahahahahhahahahahah ahhahahahahhahahahhahahah ahhahahahahahahahahahahahahhahahahahahahaha

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nooky
Offline
Ukupno postova: 120
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.04.2009. 20:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rosaparks je napisao/la: ›
nooky je napisao/la: ›
haha, dragi gosp.Lauc, prvi april je odavno prosao...nema gore gamadi od ovih "intelekutalaca" vjerujte mi, ti bi se prodali za 100 eura a drze prodike i govore o moralnosti, cestitosti i postenju, sve sam to dobro odslusao...kaze gosp.lauc nema nepotizma na pravnom fakultetu...da, slucajno je jelinicev sin asistent na njegovoj vlastitoj katedri?! slucajno je ljubanovicev sin asistent, slucajno je klasicekova kcerka asistentica, slucajno je akšamovićka rođakinja od tete iz referade, slucajno je portir jozo uvalio svoju kcer da isto radi na faksu...sve je to jedna velika slucajnost...slucajnost je i sto bivsi dekan prof ljubanovic redovno ispija kave s borom ivkovicem, al on to bar radi javno, za razliku od ostalih...pravni fakultet osijek, zajedno s ekonomskim, je leglo korupcije i nepotizma (cast izuzecima), to svi znaju, al nitko se ne zeli zamjerat...


Kad je već Ljubanović spomenut, danas je također bio s Borom na kavi; Boro čak ne pokušava ni tiho pričati kad nekom sređuje ispit. Prekoputa Pravnog faksa, na terasi, na visokim stolicama, valjda da ih svi vide kako se rugaju drugima.


a nista se nije promjenilo ocito, tako je billo i dok sam ja studirao, samo sto je onda ljubanovic bio i dekan jos...ugl, prezalosno, vi budale ucite dok ne poludite, a kad zavrsite necete ionako imat posao ako nemate vezu, dok ove koji sredjuju ispite vec ceka posao...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.04.2009. 20:44 
Naslov:  Re: Lauc: Na Pravu nema ni nepotizma ni korupcije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la (Pogledaj post): › moje je pitanje: zasto onda ne navedete konkretne slucajeve, imena i prezimena, kada, gdje, koliko...?


zato sto nemam dokaza ...

i zato sto ovo drustvo ne podnosi 'zvizdace' i oni na kraju svi najebu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2009. 22:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

davorccc je napisao/la: ›
Susjed mi uspješno kupio matematiku baš na EKONOMIJI. Wink

Jel ima šta u pola cijene... Ono recesija buraz bracika moj...osijek031.com smile

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.04.2009. 23:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la (Pogledaj post): ›
davorccc je napisao/la: ›
Susjed mi uspješno kupio matematiku baš na EKONOMIJI. Wink

Jel ima šta u pola cijene... Ono recesija buraz bracika moj...osijek031.com smile


_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
honey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.04.2009. 2:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Taj faks je zlo i tko to nije prošao ne zna šta je to. Evil or Very Mad
Mučiš se ko konj, učiš, prođu ti godine i desetljeće u učenju, na kraju i kad dobiješ diplomu jedino što možeš je okačit o zid, a oni sretnici se jedino dobro zaposle (čitaj mamicini i taticini sinovi)


Em mita, em korupcije na tom faksu, mi smo dok je Ljubanović bio dekan svi morali sređivati ispit kod Bore i plaćat, jer uz mukotrpno učenje jednostavno nisi mogao proći, a njegov sin uz to još i bari studentice, a istu takvu nemoralnu jednu je i oženio.

po mom jedino tama tko valja su Rišner, Zdravković i Belaj, bar nisu korumpirani.

Ovi ostali jedno veliko FUJ osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
honey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.04.2009. 2:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="nooky"]
...da, slucajno je jelinicev sin asistent na njegovoj vlastitoj katedri?! slucajno je ljubanovicev sin asistent, slucajno je klasicekova kcerka asistentica, slucajno je akšamovićka rođakinja od tete iz referade, slucajno je portir jozo uvalio svoju kcer da isto radi na faksu...sve je to jedna velika slucajnost...slucajnost je i sto bivsi dekan prof ljubanovic redovno ispija kave s borom ivkovicem, al on to bar radi javno, za razliku od ostalih...


slušajno je i Srbova kćerka (Vasiljica) asistent...to si zaboravio Wink

_________________
nije bogat čovjek koji puno ima, nego onaj koji malo treba Vjestica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
amunike
Offline
Avatar

Ukupno postova: 129
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.04.2009. 7:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne mogu vjerovati što taj Lauc priča. Očito da je dotični Dekan stvarno fah idiot i da zna samo ono što se priča na njegovoj katedri. Uz sve što je napisano ovdje, očito da ne zna što je nepotizam i korupcija. Neka skokne do prodekana Bojanića da ga on uptu u kazneni zakon. Tamo sve lijepo piše. Kakav je on Dekan kada ne zna što mu se događa u kabinetima??? A najgora gamad su asistenti! Osiljena balavurdija koja liječi komplekse, dok im netko ne zaljepi šamarčinu i nauči ga normalnom ponašanju. Čujem da su neki već tako prošli pa su nago promijenili svoj stav

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rosaparks
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.04.2009. 11:23 
Naslov:  Re: Lauc: Na Pravu nema ni nepotizma ni korupcije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I profesor Bosanac je jako dobar, sjećam ga se s prve i druge godine, nemam nikakvih zamjerki, za njegova se predavanja tražila stolica više. Uvijek je pristupačan, ma super, sve pet Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
honey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.04.2009. 11:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rosaparks je napisao/la: ›
I profesor Bosanac je jako dobar, sjećam ga se s prve i druge godine, nemam nikakvih zamjerki, za njegova se predavanja tražila stolica više. Uvijek je pristupačan, ma super, sve pet Very Happy


je ok je, i ne muči

a dobro je netko napisao i da su asistenti strava počevši od Lulićke pa nadalje..
jadni studenti kad oni dođu na vlast Rolling Eyes

_________________
nije bogat čovjek koji puno ima, nego onaj koji malo treba Vjestica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: