Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Napuštaju studij jer nemaju 2.000 kuna za stan i hranu!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2009. 17:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la: ›
oprosti, ovo se zove baljezganje...

mogu ti dati hrpu primjera ljudi koji zbog raznih otegotnih zivotnih okolnosti vjerojatno ne bi dobili stipendije da su ih morali traziti, a uspjesno su zavrsili studije i postali kvalitetni strucnjaci.


Ne opraštam. Umjesto podcijenjivačkih parola, trebalo bi znati i nešto napisati. Očekujem u slijedećem postu primjer uspješne konkurentne znanosti (pogotovo u zemljama koje se ne rasipaju novcima), u sustavu u kojemu baš svatko može studirati, a to mu država svesrdno plaća.

A problematiku stipendija nisi shvatila. Otegotne okolnosti? Ponovit ću, u dobro razrađenom sistemu stipendija svatko može dobiti stipendiju (razne vrste), po uvjetom da je u nečemu dobar. Zapravo, čak i osrednji potencijali pronalaze stipendije, naravno na lošijim sveučilištima.

Vrijeme je da se nečiji rad i znanje počne honorirati. Sustav u kojemu je sve na fakultetu svima besplatno rađa redove pred kabinetima i učionicama, vječne studente, neobjektivo ispitivanje, lošiju kvalitetu studiranja za one koji se trude, proizvodnju kadrova koji nikom ne trebaju (primjer: Ekonomija i Pravo), i na kraju krajeva katastrofalna sveučilišta. Usuđujem se reći, kako je Hrvatska negdje na pola puta iz komunističkog sustava visokog školstva u zapadnjačko, mi u Hrvatskoj imamo katastrofalna sveučilišta, bez iznimke (a to potvrđuju i sve relevantne međunarodne statistike).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.04.2009. 17:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la: ›
U trošak nisu uračunati kava, voće, izlasci, odjeća, kozmetika i mali luksuzi kao što su cigarete, pivo, sladoled, izložbe, burek, kino, kazalište...

... hrana preko x-ice stoji 750 kuna...


Let 'em eat burek!

Nandino je napisao/la: ›
... hrana preko x-ice stoji 750 kuna...


Ispravak netočnog navoda:
Student s vanjskom iksicom ima pravo potrošiti sumu od 750 kn (domaši mislim čak 1000kn), a u stvarnosti plati samo trečinu ili četvrtinu pune cijene.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.04.2009. 17:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › [Besplatno visoko školstvo (naglašavam visoko) za sve ne postoji niti u jednoj ozbiljnoj državi. Najprije, neselektivno opterećuje ustanove. Ne rađa konkurentnost. Ne proizvodi kvalitetu. Ne nagrađuje uspješne. Ako su u prvih 100 sveučilišta svijeta (po kvaliteti sveučilišta) svi iz zemalja koje funkcioniraju po sistemu školarina i stipendija, onda je malo blesavo tvrditi da oni nemaju pojma.


usporedba

molim te da ne pises gluposti tipa: "besplatno skolstvo ne postoji niti u jednoj ozbiljnoj drzavi" - trebam li zaista davati primjere za apsurdnost ovakve jedne izjave?

neselektivno opterecenje ustanova: sto ti to konkretno znaci?

ne radja konkurentnost i ne proizvodi kvalitetu - pa nisam primijetila da su njemacki strucnjaci (koji studiraju besplatno) nestrucni, nekvalitetni i nekonkurentni, na bilo kojem znanstvenom polju...

ne nagradjuje uspjesne - a kakve veze, molim te, ima placanje ogromnih skolarina s nagradjivanjem bilo koje vrste? ako zavrsim business school na UCLA, nakon sto sam platila 20 000 dolara GODISNJE za skolarinu - kako cu biti nagradjena od strane sustava koji me tjera da placam svoje skolovanje?

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.04.2009. 17:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›

Vrijeme je da se nečiji rad i znanje počne honorirati. Sustav u kojemu je sve na fakultetu svima besplatno rađa redove pred kabinetima i učionicama, vječne studente, neobjektivo ispitivanje, lošiju kvalitetu studiranja za one koji se trude, proizvodnju kadrova koji nikom ne trebaju (primjer: Ekonomija i Pravo), i na kraju krajeva katastrofalna sveučilišta. Usuđujem se reći, kako je Hrvatska negdje na pola puta iz komunističkog sustava visokog školstva u zapadnjačko, mi u Hrvatskoj imamo katastrofalna sveučilišta, bez iznimke (a to potvrđuju i sve relevantne međunarodne statistike).



ti opet pričaš pizdarije, kad ti tako moram reći... Ti se furaš na onu debilnu Ameriku ili???? Postoji nešto što se zove socijalna država...jel... mi smo još uvijek donekle takva država... Naravno da svi trebaju imati JEDNAKE prilike da idu na fax.. A ne ako neko ima love može sve, a drugi ništa... Nije ovo 18. stoljeće.. Ekonomija i Pravo upisuju jako puno..slažem se...ali koliko njih diplomira? Najveća je potražnja za ekonomistima... I kad već govoriš o statistikama, navedi izvor

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.04.2009. 17:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Vrijeme je da se nečiji rad i znanje počne honorirati. Sustav u kojemu je sve na fakultetu svima besplatno rađa redove pred kabinetima i učionicama, vječne studente, neobjektivo ispitivanje, lošiju kvalitetu studiranja za one koji se trude, proizvodnju kadrova koji nikom ne trebaju (primjer: Ekonomija i Pravo), i na kraju krajeva katastrofalna sveučilišta. Usuđujem se reći, kako je Hrvatska negdje na pola puta iz komunističkog sustava visokog školstva u zapadnjačko, mi u Hrvatskoj imamo katastrofalna sveučilišta, bez iznimke (a to potvrđuju i sve relevantne međunarodne statistike).
ah, ovo sam zaboravila prokomentirati: ti mislis da ce se nas sustav viskog skolstva promijeniti samo zato sto ce se studiranje odjednom placati? s kojeg planeta si ti pao? nestrucni nastavni kadar po raznim hrvatskim katedrama ce i dalje ostati nestrucni nastavni kadar - talentiranih jediniki u drzavici od 4 i kusur milijuna stanovnika je po defaultu malo (nemoj mi samo izvlaciti usporedba s amerikom, njihovih 280 milijuna domicilnih potencijalnih kandidata za studij plus nebrojeno mnogo svih ostalih iz cijelog svijeta), kako talentiranih nastavnika tako talentiranih studenata - no amount of money in this world ne moze promijeniti tu cinjenicu.

katastrofalna sveucilista samo su odraz katastrofalnog drustva, nista vise i nista manje.

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.04.2009. 17:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la (Pogledaj post): ›

Ispravak netočnog navoda:
Student s vanjskom iksicom ima pravo potrošiti sumu od 750 kn (domaši mislim čak 1000kn), a u stvarnosti plati samo trečinu ili četvrtinu pune cijene.

ja sam vanjski student. dobijem na iksici 750 kn. svi artikli preko iksice korisnika izađu na kraju četvrtinu realne cijene. dnevni limit mi je 35 kuna.
studenti iz osijeka na iksi dobiju oko 250-350 kn čini mi se, ne znam točnu cifru i njihov dnevni limit je 16 ili 25 kuna.

kako tonemo sve više i postajemo sve siromašniji prvo najebe školstvo i zdravstvo...
dobro će biti samo političarima na vrhu i bankarima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2009. 17:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la: › kako tonemo sve više i postajemo sve siromašniji prvo najebe školstvo i zdravstvo...
dobro će biti samo političarima na vrhu i bankarima.
Svecenike si zaboravio? Tja, njima rebalansom nije ispala kuna iz masne lisnice.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.04.2009. 18:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Svebor je napisao/la: › kako tonemo sve više i postajemo sve siromašniji prvo najebe školstvo i zdravstvo...
dobro će biti samo političarima na vrhu i bankarima.
Svecenike si zaboravio? Tja, njima rebalansom nije ispala kuna iz masne lisnice.


ponekad se pitam zbog čega ja to uopće studiram... čemu, zašto?!
ionako neću imati nikada dovoljno para za sve one fensi stvarčice koje bih volio posjedovati da mi gode egu pa zašto onda provesti život nastojeći doseći nešto što je nadohvat ali nedostižno?! tantalov princip koji vrijedi za većinu.
kontam da ću u konačnici biti sretan tek na nekoj parceli zemlje gdje ću sam uzgajati vlastitu klopu i imati eventualno energetski samodostatnu kućicu pa da me svi ostave na miru... Laughing Embarassed Laughing
i poreznici, talibani, križari, komunjare i fašisti, i glupi ispiti koji sa strukom imaju veze i važnosti koliko i fusnote u udžbenicima i profesori kojima je više stalo do birokratskg poštovanja forme nego znanja studenata zbog kojih primaju plaću...
i kolegama koji većinom prihvaćaju i slijede taj i takav sustav vrijednosti ne propitujući zašto je papir vrjedniji od čovjek.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2009. 20:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la: ›
ti opet pričaš pizdarije, kad ti tako moram reći... Ti se furaš na onu debilnu Ameriku ili???? Postoji nešto što se zove socijalna država...jel... mi smo još uvijek donekle takva država... Naravno da svi trebaju imati JEDNAKE prilike da idu na fax.. A ne ako neko ima love može sve, a drugi ništa... Nije ovo 18. stoljeće.. Ekonomija i Pravo upisuju jako puno..slažem se...ali koliko njih diplomira? Najveća je potražnja za ekonomistima... I kad već govoriš o statistikama, navedi izvor


Ovo ne mogu komentirati, jer sam dojma da citirani nije pročitao niti jedan moj post u cijelosti, pa nema smisla dalje komentirati. No, samo crtica - u dobro razrađenom sistemu stipendija svi imaju jednaku šansu, ali jednaku šansu za kvalitetno studiranje.

evil monkey je napisao/la: ›
ah, ovo sam zaboravila prokomentirati: ti mislis da ce se nas sustav viskog skolstva promijeniti samo zato sto ce se studiranje odjednom placati? s kojeg planeta si ti pao? nestrucni nastavni kadar po raznim hrvatskim katedrama ce i dalje ostati nestrucni nastavni kadar - talentiranih jediniki u drzavici od 4 i kusur milijuna stanovnika je po defaultu malo (nemoj mi samo izvlaciti usporedba s amerikom, njihovih 280 milijuna domicilnih potencijalnih kandidata za studij plus nebrojeno mnogo svih ostalih iz cijelog svijeta), kako talentiranih nastavnika tako talentiranih studenata - no amount of money in this world ne moze promijeniti tu cinjenicu.

katastrofalna sveucilista samo su odraz katastrofalnog drustva, nista vise i nista manje.


Niti jednom nigdje nisam spomenuo Ameriku. No, zgodno, upravo si ti stavila nekakvu "usporedbu" u kojoj se zapravo uspoređuju školarine (i to priglupo, po pokrajinama, umjesto po sveučilištima) - no nema veze, važno je da postoje školarine i da ih netko plaća. Ja samo tvrdim da je bolje da država daje stipendije za dobre, i na taj način im pokrije puno više od školarine (kako to radi u razvijenim zemljama), nego da pokriva fakultetske školarine za sve (bili loši ili dobri), a onda dobri nemaju za stan i hranu.

S obzirom da nemam volje surfati po službenim stranicama prestižnih europskih sveučilišta, dodajem samo link na wikipediu u Oxfordu - tko baš želi nešto naučiti, članak u podnaslovu Admission solidno objašnjava problematiku upisa i školarina tog najboljeg eurpskog sveučilišta.
http://en.wikipedia.org/wiki/University_of_Oxford

Inače, podatke da su naša sveučilišta katastrofalna, i da su sva najbolja sveučilišta u dobro poznatom sustavu stipendija, može se lako pronaći - čak je nedavno na Indexu objavljena lista 100 najboljih svjetskih sveučilišta (na kojemu naravno nema hrvatskih, ni blizu).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2009. 21:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la: ›
nestrucni nastavni kadar po raznim hrvatskim katedrama ce i dalje ostati nestrucni nastavni kadar - talentiranih jediniki u drzavici od 4 i kusur milijuna stanovnika je po defaultu malo katastrofalna sveucilista samo su odraz katastrofalnog drustva, nista vise i nista manje.


Ujedno, talentiranih je malo. Otprilike jednako svuda, u odnosu na broj stanovnika. No naš se talentirani kadar nalazi u inozemstvu, ili je na putu prema tamo, i ostat će tamo sve dok ih netko ne bude mogao inozemno platiti, i osigurati im inozemne uvjete za rad. To će moći ono sveučilište, na kojemu neće biti par tisuća studenata na jednog profesora (mislim na Ekonomiju i Pravu), na onima na kojima će svi studenti moći stati u dvoranu za predavanja, na onima na kojima će znanstvenik imati sredstva za znanstveni rad. Dakle, osim što će država morati zavući ruku u džep, morat će se i studiranje skupo plaćati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
walter_1
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2009. 21:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

av8or je napisao/la: ›
Nandino je napisao/la: ›
Stoga neki studenti kažu da im se više isplati kupiti stan nego živjeti u iznajmljenom prostoru.


Mislim kakva izjava......

U istom članku navesti kako netko napušta studij, a onda isto tako hladno izjaviti da je jeftinije kupiti stan!!!!?????

Žao mi je ljudi i nečijih sudbina, ali takve izjave nemaju ni malo zdrave pameti, barem u ovom kontekstu!!!!

pa gle, grubo zvuci ali je i istinito. onaj kome je roditelj zaposlen i kreditno je sposoban i ima sve uvjete za kupnju stana to se vise isplati.

moji roditelji su kupili ovdje stan kad sam kretao na fakultet jer zasto da nekome daju 100 eura minimalno za stan kad je rata kredita nesto visa?? tocnije, nama za 700 kuna... poslije mene idu jos dvije sestre na fakultet, taman kad zavrsim, dolazi druga, nakon njenog zavrsetka treca sto znaci da sljedecih 10-tak godina minimalno bi trebali placat nekome stanarinu. ovako smo kupili stan, imam cimere koji sada meni placaju stanarinu i s njome se krpaju troskovi kredita. poslije, kada se to sve zavrsi, lako je stan prodat i ajmo rec da bi bili na nekoj pozitivnoj nuli.
nije to bas tako lose kao sto si ti to shvatio...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.04.2009. 21:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › upravo si ti stavila nekakvu "usporedbu" u kojoj se zapravo uspoređuju školarine (i to priglupo, po pokrajinama, umjesto po sveučilištima) - no nema veze, važno je da postoje školarine i da ih netko plaća. Ja samo tvrdim da je bolje da država daje stipendije za dobre, i na taj način im pokrije puno više od školarine (kako to radi u razvijenim zemljama), nego da pokriva fakultetske školarine za sve (bili loši ili dobri), a onda dobri nemaju za stan i hranu.
ocito ne poznas kako funkcionira sistem stipendiranja u "razvijenim zemljama" - full scholarships ili full grants dobivaju samo naj naj najbolji i najtalentiraniji - to je otprilike 1% upisanih, odredjeni postotak dobiva grants (stipendiju koju ne moraju vratiti) koja im pokriva samo djelomicno troskove skolarine (a skolarina je tek dio trskova studija), a velika vecina uzima klasicne loans olitiga bankovne zajmove (sto bismo mi rekli kredite) koje regularno otplacuju nakon sto zavrse studij...

osim ako ne studiraju u nekoj od europskih zemalja u kojima se studiranje ne placa Twisted Evil (recimo njemacka, svedska, danska, finska, norveska, francuska, irska itd itd...)

a sto se tice tablice za koju sam dala link - ona je sve samo ne glupava, mozda ne znas njemacki pa ne znas iscitati podatke...

a sto se tice "najboljih 100 svjetskih sveucilista" - te top-liste su pisurija; hajd mi molim te daj neki od tih popisa i navedi kriterije po kojima je lista radjena... ocjenjivati rad nekog sveucilista je sve samo ne jednostavno: treba gledati kako rade sastavnice, koliki je udio nastave a koliki znanstvenog istrazivanja na nekom sveucilistu, tko ga, kako i koliko financira (recimo harvard je samo prosle godine dobio 34 milijarde dolara dotacija - koje su vecim dijelom dosle iz privatnih a ne drzavnih izvora; nije ni cudo da mogu gurati tolike research projekte na kojima im se bazira slava kad im se toliki novac slijeva u blagajnu (a to nisu novci od skolarina...) - ista je prica s oxfordom i cambridgeom. jedan MIT recimo masovno radi na vojnim projektima koje direkt financira americka vlada - pa nije ni cudo da su rasadanik novih tehnoloskih ideja...)

vidim da nisi bas upucen u to kako u svijetu funkcionira znanost i znanstvene institucije - cinjenica je da je na svim "bitnim" sveucilistima znanost primarna grana, a nastava dolazi na 2. ili neko sljedece mjesto... a kako je znanost veliki biznis, tako je i upravljanje sveucilistima i njihovim resursima veliki biznis, za koji hrvatska nema kapacitete ni potencijale.

i onda ponavljam: pojedina njemacka sveucilista spadaju u vrh europske znanosti, usprkos i unatoc cinjenici da se od prve godine preddiplomskog studija do promocije (odn. obrane disertacije) studira bez ikakvih skolarina...

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2009. 21:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znači guzičari kojima tatice za 18 rođendan kupe terenca trebaju imati diplomu jer tatica može platiti stan, autić, butru i ispite, a ostali koji su talentirani i koji bi mogli nešto napraviti za ovu državu, a ne samo okrasti je trebaju kopati kanale i raditi na blagajnama trgovačkih lanca????

aloooooo... amerika je čisti primjer debilane. i ne znam tko normalan podržava tu tvorevinu... najviše me zabavlja svremena na vrijeme pogledati Oprah-u, one emisije kad ona krembile učiti kako kupovati, kako jesti....

pa de, u situaciji sam da moram kuhati svaki dan, i samo pripremanje ručka mi oduzme max oko 1h na dan. zar nemam toliko vremena da mislim na sebe i svoje zdravlje.a za one koji ne znaju kuhati postoje kuharice s detaljnim objašnjenjima

Svebor je napisao/la (Pogledaj post): ›
ponekad se pitam zbog čega ja to uopće studiram... čemu, zašto?!
ionako neću imati nikada dovoljno para za sve one fensi stvarčice koje bih volio posjedovati da mi gode egu pa zašto onda provesti život nastojeći doseći nešto što je nadohvat ali nedostižno?!


po ovome principu se vodim i ja. ne vidim više svrhu studiranja jer nitko iz moje generacije nije dobio kako spada posao. oni koji su sretni rade u firmama od staraca... samo nam mažu oči kao radite ovo ono studirajte. maltene od početka studija radim, sad radim 2 posla i što ima od toga. 2 crtice u životopisu da prođem u 2 krug, a u zadnjem bude odabran netko "sposobniji" od mene

fala fala

Svebor je napisao/la (Pogledaj post): ›
kontam da ću u konačnici biti sretan tek na nekoj parceli zemlje gdje ću sam uzgajati vlastitu klopu i imati eventualno energetski samodostatnu kućicu pa da me svi ostave na miru... Laughing Embarassed Laughing

žalosno, ali sve više uviđam da nisam trebala ići dalje od zanimanja moje bake i djeda. dakle slavonski seljak, sa nekoliko hektara. mada je sad to upitno, država nije isplatila poticaje, a seljak ako sad zasadi kukuruz na 1 hektaru ima troška od 3000kn (kad se sve uračuna)

čemu onda saditi, bolje ostait kod kuće i brati banane

a sad opet dolazi na pitanje sveopća kriza, hoćemo opet završiti ko Ameri koji su hrlili na farme moliti od farmera za malo graha. onda će biti na konju oni koji imaju zemlju. imam ju i ja, ali nemam pojma ništa o obrađivanju tla. tako što se ne da izguglati, ipak treba par godina iskustva


a čemu vodi kriza?? ratu!!!! samo čekam da vidim što će buknuti


Zadnja promjena: MissTake; 07.04.2009. 22:12; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.04.2009. 22:12 
Naslov:  Re: Napuštaju studij jer nemaju 2.000 kuna za stan i hranu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad se vec spominje oxford, evo kako britanci gledaju na preskupo studiranje na tom sveucilistu:


_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2009. 22:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako je besplatna osnovna i srednja škola, zašto ne bi bio i faks????


e da i najunosniji posao u zadnje vrijeme je kupiti stan i iznajmljivati studentima
juhuuuu

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: