Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Mediji u predizbornom vihoru

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.03.2009. 16:09 
Naslov:  Mediji u predizbornom vihoru
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Javna je tajna da pojedini osječki političari već godinama favoriziraju određene medije i vice versa. No, zadnjih nekoliko mjeseci sve je učestalija praksa potpunog izbjegavanja pojedinih medija i uvođenja selektivnog pristupa u komunikaciji.

Podsjetimo, počelo je Đapićevim izjegavanjem davanja izjava novinarima Glasa Slavonije. Danas je pak, Ivan Drmić (HDSSB) izbacio novinarku i snimatelja Osječke televizije s konferencije za novinare njegove stranke rekavši im da su nepoželjni jer „izvještavaju tendenciozno“.

OSTV - video snimka - 17.03.2009.


Govori li novonastala situacija nešto o političarima, novinarima (medijima), građanima ili cjelokupnoj osječkoj zbilji? Koliko će još "demokracija" (sic!) u Hrvatskoj biti "mlada"?

Što o svemu ovome misle građani Osijeka?

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
The Kid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 111
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2009. 16:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cehovska solidarnost prema kolegama bila bi da su svi novinari napustili presicu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alchemist
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2009. 17:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislio sam da je STV pojam tendecioznog novinarstva i favoriziranja a onda je došao OSTV...

počevši od njihovih "nezavisnih" komentatora poput Pecnika koji me tim potezom nije ni malo iznenadio do Hedla i Flaudera za koje sam se iznendaio jer sam mislio da njihov dosadašnji rad i zalaganje imaju puno veću cijenu (realan sam i znam da svi barem u Osijeku imaju svoju cijenu).

još se sjećam onog intervjua sa Vrdoljakom u jeku afere parking kada su se neke babe uključivale u eter i sl.

uvijek od dva zla biram manje...

STV pored OSTV-a izgleda kao dječiji vrtić ali uostalom to je vidljivog iz moga potpisa koji već mjesecima stoji dolje upravo od toga itervjua sa vrdoljakom i njihovih stalnih političkih komentara pecnika, pa onda đapića kojega sve pitaju i puste u etere isl..

_________________
Nulla dies sine linea
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alchemist
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2009. 17:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a uostalom i zašto bi dopustili televiziji čiji direktor vodi kamapanju protivnih političkih opcija pa ko bi pametan očekivao nešto nepristrano...

_________________
Nulla dies sine linea
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bastro
Offline
Ukupno postova: 154
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2009. 17:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alchemist je napisao/la: ›
a uostalom i zašto bi dopustili televiziji čiji direktor vodi kamapanju protivnih političkih opcija pa ko bi pametan očekivao nešto nepristrano...


Ne bi bilo loše da se tebi uskrati pristup nekoj JAVNOJ raspravi, primjerice ovom forumu, tek toliko da vidiš kakve gluposti lupaš.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.03.2009. 17:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kako sam ja cuo OSTV nije ni dobio poziv za pressicu(dosli nepozvani) a navodno je i HDSSB prije 2-3 tjedna vec obavjestio BIlosa da njegovi ne dolaze na njihove pressice .

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alchemist
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2009. 17:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bastro je napisao/la: ›
Alchemist je napisao/la: ›
a uostalom i zašto bi dopustili televiziji čiji direktor vodi kamapanju protivnih političkih opcija pa ko bi pametan očekivao nešto nepristrano...


Ne bi bilo loše da se tebi uskrati pristup nekoj JAVNOJ raspravi, primjerice ovom forumu, tek toliko da vidiš kakve gluposti lupaš.


dobro si rekao JAVNOJ, ako je javno onda se zna šta to znači a press konferencije nisu javne i kod velikih događanja treba dobiti akridetaciju a ostali ne mogu ni pokušati uči tako da to nije ništa čudno i tamo se ne bune kada nisu svi nego jedni preko drugih gaze da bi dobili tu akridetaciju.

A što se tiče Radeljića to je potpuno jasno i djeci u vrtiću tako da ili si na razini djece u v rtiću što čisto sumnjam ili CAR JE GOL pa nazvoimo stvari kakvima jesu a ne braniti nešto što je svima jasno

_________________
Nulla dies sine linea
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
The Kid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 111
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2009. 18:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alchemist je napisao/la: ›
Bastro je napisao/la: ›
Alchemist je napisao/la: ›
a uostalom i zašto bi dopustili televiziji čiji direktor vodi kamapanju protivnih političkih opcija pa ko bi pametan očekivao nešto nepristrano...


Ne bi bilo loše da se tebi uskrati pristup nekoj JAVNOJ raspravi, primjerice ovom forumu, tek toliko da vidiš kakve gluposti lupaš.


dobro si rekao JAVNOJ, ako je javno onda se zna šta to znači a press konferencije nisu javne i kod velikih događanja treba dobiti akridetaciju a ostali ne mogu ni pokušati uči tako da to nije ništa čudno i tamo se ne bune kada nisu svi nego jedni preko drugih gaze da bi dobili tu akridetaciju.

A što se tiče Radeljića to je potpuno jasno i djeci u vrtiću tako da ili si na razini djece u v rtiću što čisto sumnjam ili CAR JE GOL pa nazvoimo stvari kakvima jesu a ne braniti nešto što je svima jasno

Ovaku hrpu gluposti dugo već nisam čuo. Dakle press konferencije jesu JAVNE a ne privatne, pozvani jesu svi mediji a akreditacije ne traži više ni predsjednik RH.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2009. 18:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čuj, ja nisam radio niti jednu presicu ili najavu događanja, a da nisam pozvao STV, i ne sjećam se da ih je netko na presici HSP-a zamolio da iziđu, ili da nismo htjeli dati izjavu pa makar bila i ''teška'' pitanja. Po meni, potpuno nepotrebno....

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bastro
Offline
Ukupno postova: 154
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2009. 18:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la: ›
Čuj, ja nisam radio niti jednu presicu ili najavu događanja, a da nisam pozvao STV, i ne sjećam se da ih je netko na presici HSP-a zamolio da iziđu, ili da nismo htjeli dati izjavu pa makar bila i ''teška'' pitanja. Po meni, potpuno nepotrebno....


Ne samo nepotrebno, već i protuzakonito, jer: "ZAKON
O MEDIJIMA

I. OPĆE ODREDBE

Članak 1.

Ovim se Zakonom uređuju pretpostavke za ostvarivanje načela slobode medija, prava novinara i drugih sudionika u javnom informiranju na slobodu izvješćivanja i dostupnost javnim informacijama, prava i obveze nakladnika, javnost vlasništva, ostvarivanje prava na ispravak i odgovor, način obavljanja distribucije tiska, način zaštite tržišnog natjecanja, te prava i obveze drugih pravnih i fizičkih osoba koje djeluju na području javnog informiranja."

a kao što je rečeno, koliko sam razumio, konferencija za novinare nije podljegala akreditacijama, već su samo slani pozivi. Pozivi, naravno, služe kako bi došao što veći broj medija, kako bi HDSSB rekao javnosti što već želi reći. A to što Glavaš, iako nije ni predsjednik stranke, niti kandidat za gradonačelnika ili župana, na svakoj presici lupa gluposti, nije problem oponentnih medija, već njegov.
Uostalom, nije prvi put da Glava uzima zakon u svoje ruke.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alchemist
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2009. 18:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

The Kid je napisao/la: ›
Alchemist je napisao/la: ›
Bastro je napisao/la: ›
Alchemist je napisao/la: ›
a uostalom i zašto bi dopustili televiziji čiji direktor vodi kamapanju protivnih političkih opcija pa ko bi pametan očekivao nešto nepristrano...


Ne bi bilo loše da se tebi uskrati pristup nekoj JAVNOJ raspravi, primjerice ovom forumu, tek toliko da vidiš kakve gluposti lupaš.


dobro si rekao JAVNOJ, ako je javno onda se zna šta to znači a press konferencije nisu javne i kod velikih događanja treba dobiti akridetaciju a ostali ne mogu ni pokušati uči tako da to nije ništa čudno i tamo se ne bune kada nisu svi nego jedni preko drugih gaze da bi dobili tu akridetaciju.

A što se tiče Radeljića to je potpuno jasno i djeci u vrtiću tako da ili si na razini djece u v rtiću što čisto sumnjam ili CAR JE GOL pa nazvoimo stvari kakvima jesu a ne braniti nešto što je svima jasno

Ovaku hrpu gluposti dugo već nisam čuo. Dakle press konferencije jesu JAVNE a ne privatne, pozvani jesu svi mediji a akreditacije ne traži više ni predsjednik RH.


to što su pozvani predstavnici javnosti ne znači da su konferencije javne i tebe bi pozvao da odeš na neku konferenciju predsjednika, premijera ili koga već god pa ćeš vidjeti da niti ti ne bi mogao ući niti novinari bez akreditacije

_________________
Nulla dies sine linea
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alchemist
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2009. 18:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bastro je napisao/la: ›
TataMata je napisao/la: ›
Čuj, ja nisam radio niti jednu presicu ili najavu događanja, a da nisam pozvao STV, i ne sjećam se da ih je netko na presici HSP-a zamolio da iziđu, ili da nismo htjeli dati izjavu pa makar bila i ''teška'' pitanja. Po meni, potpuno nepotrebno....


Ne samo nepotrebno, već i protuzakonito, jer: "ZAKON
O MEDIJIMA

I. OPĆE ODREDBE

Članak 1.

Ovim se Zakonom uređuju pretpostavke za ostvarivanje načela slobode medija, prava novinara i drugih sudionika u javnom informiranju na slobodu izvješćivanja i dostupnost javnim informacijama, prava i obveze nakladnika, javnost vlasništva, ostvarivanje prava na ispravak i odgovor, način obavljanja distribucije tiska, način zaštite tržišnog natjecanja, te prava i obveze drugih pravnih i fizičkih osoba koje djeluju na području javnog informiranja."

a kao što je rečeno, koliko sam razumio, konferencija za novinare nije podljegala akreditacijama, već su samo slani pozivi. Pozivi, naravno, služe kako bi došao što veći broj medija, kako bi HDSSB rekao javnosti što već želi reći. A to što Glavaš, iako nije ni predsjednik stranke, niti kandidat za gradonačelnika ili župana, na svakoj presici lupa gluposti, nije problem oponentnih medija, već njegov.
Uostalom, nije prvi put da Glava uzima zakon u svoje ruke.


e sada ti ovime sipaš gluposti i krivo se pozivaš na zakon o informiranju

ako su pozivi poslani onda su to događaji za pozvane kao svaki druge i bez pozivnice se ne pušta, to što su političari zovu novinare za svaki kurac i što se preseravaju pred njima i hoće svoju sliku gurniti u što više medija ne znači da pozivnice ne mogu vrijediti ili da bilo tko sa dva dana novinarskog staža može doći bilo gdje to samo ima kod nas gdje svako može biti novinra i svako se naziva i prolazi pod novinarom oni su uništili porefsiju jer u strahu od otkaza pišu kako moraju

a zašto se nisu drugi novinrai pobunili zato što su i sami svjesni noinarstva na OSTV-u s čime bi se samo budala i usko povezani ljudi sa ineresom mogli složiti kao i iole normalnim


Zadnja promjena: Alchemist; 17.03.2009. 18:51; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Nulla dies sine linea
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.03.2009. 18:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisu tu bitni novinari,vec urednici i vlasnici

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2009. 18:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lega, brani to koliko želiš, ali glupost je glupost...i to vam nije trebalo....tek toliko da Bubalo, Vrdoljak i Danijela drže konce u svojim rukama....to koliko sam ja mogao primjetiti nije njihov stil komuniciranja s medijima....nego Glavin i Šiškov

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alchemist
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2009. 18:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

centurion je napisao/la: ›
nisu tu bitni novinari,vec urednici i vlasnici


slažem se

_________________
Nulla dies sine linea
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: