Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Urban fest Osijek uz Osječko - UFO 2009. - program, galerija, osvrt, intervju...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
faktor-x
Offline
Ukupno postova: 447
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.03.2009. 14:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne treba biti isključiv i odmah reći da je nešto loše i da se neće promijeniti na bolje.ako tako razmišljamo idemo se svi kokniti kolektivno i to je to.
eto ja sam baš uvijeren da će ovaj ufo biti bolji nego i jedan prije jer se mijenja iz korijena

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
faktor-x
Offline
Ukupno postova: 447
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.03.2009. 14:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vidiš da će biti manje bandova ove godine (sve skupa će biti kao što je prije bilo u jednom danu).
znači da je i mogućnost za bolju svirku veća.
a kontam i da je svakom organizatoru (bio to united, teatar, noktua) cilj zarada i neće ići protiv sebe.
i pusti priče...uživaj

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jane
Offline
Ukupno postova: 23
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.03.2009. 15:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zla_tratinčica je napisao/la (Pogledaj post): ›
joker je napisao/la (Pogledaj post): › ti radiš koncerte?!?! za mini teatar i united jesi dovoljno mini da ih i ti možeš organizirati, stoga idi i papaj griza pa kad narasteš onda se javi!!!




a ti pljuješ i united i teatar, ne znam šta su ti oni napravili.. a ti dečki su napravili 10 puta više za osijek nego ikakav UFO..

za united i mini teatar se slazem i svaka im cast Smile
no mozda si malo prekritican, sto se UFO-a tice, jer znam tonu ljudi koji su odusevljeni atmosferom (me too, i must say).. ocito je da i oni sami ovim promjenama na neki nacin priznaju greske dosad napravljene (sto se organizacije tice) i svi se nadamo da se iste nece ponoviti, stoga "bili zivi.." Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Petar S
Offline
Avatar

Ukupno postova: 118
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.03.2009. 15:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja ne vjerujem Smile vi ste likovi nevideni .... Nema se para kriza je i nema razloga da se to sve ne organizira u dvoristu vege ... fenomenalan je prostor ... a ovo o bendovima Smile mislim da cete tesko naci neki kompromis !!!

_________________
Sloboda je kip u New Yorku ....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.03.2009. 17:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da Joker nije ni u jednom trenutku popljuvao teatar ili united vec samo rekao da su u usporedbi s Ufom mini. I jesu...

Uspordit klub u koji stane 150 ljudi i festival od nekoliko tisuca je apsurdno.

Vecina vas se pali na guranje i pise kojekakve kretenizme bez da su procitali post iznad do kraja i pazljivo.

Ja sam presretan sto je Ufo u dvoristu Vege. Meni vise pase. Nekako mi je ono u amfiteatru megalomanski. Prevelik zalogaj.

Konkretno i ja sam totalno nezadovoljan line upom iz godine u godinu. Imam neki gadan osjecaj da se ljudima prodaju muda pod bubrege nekim kvazi zvijezdicama. Bio bih neopisivo sretan da konacno dovedu neko uistinu jako ime, a da nije sa Balkana.

Nemogu biti objektivan u vezi rock i metal stagea, ali sto se tice elektronike, misljenja sam da je iz godine u godinu sve losije organizirano. Sablonski bez ikakvih novotarija sa katastrofalnim djima i muzikom. Organizacija je povjerena jednom covjeku koji vjerujem nezna ni sto bi sam sa sobom a ne sa cijelim stageom i to 3 dana. Moze se to dovest do savrsenstva, samo da se ukljuce pravi ljudi. Doduse Osijek je malo zajeban i ljudi su naviknuti na neplacanje, pa vec i 10 kuna predstavlja ogroman problem. Gledam najavu za ovogodisnju Harteru i sve si nevjerujem koja su to imena...
Royksopp, Simian Mobile Disco, The Klaxons, Dj Sasha...

Mati mila...
a upad je nebiste vjerovali do proslog mjeseca bio samo 99 kuna, danas je 140!!!

Takodjer i ja sam na tom stageu svake godine jer volim UFO i osjecku publiku, pa mi to sve vise zajebancija nego neka ozbiljna svirka. Nismo ni mi vise neafirmirani...

_________________
Imali smo i većih problema pa ih nismo riješili!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.03.2009. 17:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Britanski rodonačelnici nu-ravea Klaxons ovogodišnji gosti Hartere!!!

Klaxons - band koji je u posljednje dvije godine eksplodirao na globalnoj rock sceni, prvo je najavljeno ime Hartera5 festivala. Svijet su osvojili kombinacijom energije punk riffova i nasljeđem britanske rave revolucije s početka 90ih te zvukom toliko originalnim da ga zaista mogu zvati svojim. Hibridni su glazbeni prvac sami krstili imenom nu-rave, a zbog otvorenog hedonizma i neviđene energije već su svojim prvijencem skrenuli na sebe pozornost svjetske javnosti.
U kratko vrijeme postali su punokrvni pripadnici indie rock establišmenta i posljednji su veliki band koji je lansirala Engleska.

Uz titulu najboljeg benda, u 2008. godini New Musical Express najboljim je proglasio i album "Myths of the Near Future", a uspješnu žetvu upotpunili su prestižnom Mercury nagradom za album godine, u konkurenciji sa Amy Winehouse i Artic Monkeys.

Novi studijski album najavljen za ljeto jedno je od najočekivanijih izdanja tekuće godine, a posjetitelji Hartere među prvima će čuti njegovu live praizvedbu u kombinaciji s već poznatim energetskim bombama Klaxonsa.

Peto izdanje Hartera festivala održat će se 12. i 13. lipnja u bivšoj Tvornici papira u Rijeci. Dvodnevne ulaznice za Harteru mogu se kupiti u sustavu Eventima po cijeni od 140 kuna.


Ikona plesne glazbe DJ Sasha na Harteri!

Više od desetljeća Hrvatska strpljivo čeka dolazak Alexandera Coea, imena pažljivo skrivenog iza mitskog aliasa Sasha.
Ovaj nedvojbeno talentirani dj, producent i remikser, ikona je plesne glazbe i jedan od najzaslužnijih
za njenu popularizaciju diljem svijeta.

Kao akter rave revolucije na samim počecima mančesterske Haciende, kultni status stječe još ranih devedesetih
kada se afirmira u čuvenim britanskim klubovima Shelly's i Renaissance, gdje skupa s Johnom Digweedom kreira
DJ projekt Northern Exposure čija su izdanja prodana u milijunskim nakladama.

Rezidencijom u njujorškom klubu Twilo osvojio je i Ameriku u kojoj uživa status superstara svirajući samo na najvećim festivalima i dvoranskim spektaklima.
Potpisao je brojne hit produkcije, uključujući i remikseve glazbenih velikana poput Depeche Mode, The Chemical Brothers i Madonne.

Autor je prvog britanskog miksanog house albuma u povijesti i ponosni vlasnik Grammy nominacije,
a radio je čak i glazbu za Sony Playstation igrice!

Njegovi samostalni albumi Airdrawndagger, Involver i Invol2ver sinonimi su za pomicanje granica elektronske glazbe.
Ipak, ono po čemu je najpozatiji njegovi su epopejski dj setovi koje je u posljednjih 15 godina gotovo neprekinute turneje izvodio u svakom kutku planeta.
Red je došao i na nas!

Dolazak Sashe, čovjeka koji 12 godina zaredom ulazi u 10 najboljih Dj-a današnjice prema relevantnom izboru DJ Maga,
trenutak je glazbenog hedonizma koji se nipošto ne propušta.


Simian Mobile Disco slijeću na Harteru!

Hartera nastavlja jakim tempom, s novim vrućim gostovanjem.

Uz Klaxons i DJ Sashu, treći headliner riječkog festivala je Simian Mobile Disco, britanski dvojac kojeg čine James Ford i Jas Shaw, uz Justice, zasigurno najpoznatiji predstavnici novog globalnog electro zvuka.

Glazbeno putovanje započeli su u indie bandu Simian, koji unatoč ugovoru s velikom izdavačkom kućom nije napravio zapaženiji uspjeh. No uspješnima su se pokazale zabave koje su organizirali nakon koncerata, a na kojima su Ford i Shaw puštali glazbu pod pseudonimom Simian Mobile Disco. U to vrijeme, još nepoznati Justice, remiksirao je pjesmu Simiana "Never Be Alone" koja je uskoro prerasla u plesnu himnu i najavila rađanje nove glazbene revolucije.

Ostalo je povijest... SMD iz plesne frakcije postaju rasni producentski, remikserski i dj duo koji objavljuje za etikete
kao što su Kitsune, Cassette ili Click Click Bang.

Slijedi dvogodišnja svjetska turneja, potpisivanje za Wichita Records na kojem izlazi njihov legendarni prvijenac
"Attack Decay Sustain Release" sa internacionalnim klupskim hitom "Hustler" koji je samo preko YouTubea
pogledan više od 2 miljuna puta!

Njihov producentski rad udahnuo je život nagrađenim albumima Klaxonsa i Arctic Monkeysa, osvojili su MTV i UK Awards nominacije za najbolji elektronički show, a za ovo proljeće najavljen je željno iščekivani drugi album.

Elektronske gruvalice Simian Mobile Disca danas su obavezna lektira svakog DJ-a i plesača na planetu, a posjetitelji Hartere uživat će jedan od najatraktivnijih DJ setova današnjice na premijernom hrvatskom nastupu.


Norveški genijalci Röyksopp na Harteri!

Svein Berge & Torbjørn Brundtland kratili su hladne norveške zime skladajući neke od najtoplijih skladbi novog milenija. Slijedeći svoj istančani skandinavski smisao za melodije i vrhunske aranžmane, osvježen jasnom vizijom suvremene pop-elektronike, stvorili su Röyksopp, jednu od najuzbudljivijih pojava u recentnoj svjetskoj glazbenoj produkciji.

Pjesme poput "Eple", "Poor Leno" i "Remind Me" s njihovog proslavljenog prvijenca "Melody A.M." lansirale su ih u sam vrh glazbene scene, donijele im niz Brit Awards nominacija, uključujući i onu za najbolji internacionalni band, MTV Award za najbolji video spot i nastupe s prvoligašima poput Mobya i Basement Jaxxa.

Sličan recept ponovili su i s drugim albumom koji je iznjedrio globalni hit "What Else Is There" obojan veličanstvenim vokalom Karin Dreijer iz grupe "The Knife". Ovih dana Röyksopp lansira treći studijski uradak "Junior" čiji je naslovni singl "Happy Up Here" već osvojio radijski eter. Hrvatska publika imat će priliku premijerno čuti novi materijal uoči njihovog nastupa na svjetskim festivalima-gigantima poput belgijskog Rock Werchtera i danskog Roskilde Festivala.

Röyksopp sasvim logično nastavlja impresivan niz headlinera ovogodišnje Hartere - Klaxons, DJ Sasha, Simian Mobile Disco, upisujući Harteru na listu neizbježnih glazbenih poslastica za svakog ljubitelja vrhunske glazbe.

Ukoliko netko nije upoznat sa izvodjacima, pa da malo parite oci...
to je od nas udaljeno samo 500 km i sto je nevjerojatno u hrvatskoj je... Rijeka <3

_________________
Imali smo i većih problema pa ih nismo riješili!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
forest pump
Offline
Ukupno postova: 6
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.03.2009. 1:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nema unošenja cuge u vego 100 %

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fuldst&#230;ndigamok
Offline
Avatar

Ukupno postova: 711
Lokacija: Behind you
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.03.2009. 1:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja idem papat griz.

_________________
L' essentiel est invisible pour les yeux.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.03.2009. 9:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

forest pump je napisao/la: ›
nema unošenja cuge u vego 100 %
u tom slucaju ne da nece publika dolazit nego ce se i bendovi premisljat Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
andjusticeforall
Offline
Avatar

Ukupno postova: 214
Lokacija: D.G.O.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.03.2009. 12:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam kakvi su vaši međusobni odnosi ali je totalno sranje što će UFO biti u dvorištu Vege. Što kao zbog kiše? Pa dvorište (kako sama riječ i znači) nije natkrveno. Vrlo sam razočaran jer sam obožavao pripit teturati od stejdža do stejdža čak i po jebenoj kiši. I sad će te to staviti u Vegu i sve razjebati. Najbolje da UFO bude u Balotama, ili kod Đuke, ili da ga nema ako nije u Amfiteatru stoko jedna nevezena i partibrejkeri (ne oni good). Ideja vam je nikakva i totalna pizdarija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
andjusticeforall
Offline
Avatar

Ukupno postova: 214
Lokacija: D.G.O.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.03.2009. 13:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Doduše stavit redara na onaj mini ulaz u dvorište Vege pa natjerat raju da se gura, čeka, psuje, bude pretraživana, pa murija će lakše moć hapsiti. Neće se alkoholček moći unijeti, pa qurac palac, će te uz manji input dobiti veći ili isti output beštije jedne zlobne. Osječka pivovara će zaraditi više, manji posjet. Trebalo bi i ulaz naplatiti naravno što drugo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
faktor-x
Offline
Ukupno postova: 447
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.03.2009. 13:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jesi se kada upitao koliki je trošak napraviti bilo što veće na drugoj obali drave?
raspitaj se malo pa seri.
problem ljudi u osijeku je što su navikli da im je sve besplatno!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.03.2009. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

faktor-x je napisao/la (Pogledaj post): › jesi se kada upitao koliki je trošak napraviti bilo što veće na drugoj obali drave?
raspitaj se malo pa seri.
problem ljudi u osijeku je što su navikli da im je sve besplatno!!!


definitivno, to što su ljudi u os navikli sve besplatno i problem je dati i cenera za upad je veliki problem i tu se slažem..
samo kad se sjetim onog 1. ufa ili 2. kako je dobro bilo i koliko je ljudi bilo i kakvi bendovi i 6 godina se radilo megalomanski na otvorenom, mijenjale se lokacije i zadnje 2 godine stavila čak 3 stejđa i onda odjednom to sve srezat na lokaciju za neki manji koncert na otvorenom.. jako loše i očiti dokaz nečega..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
faktor-x
Offline
Ukupno postova: 447
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.03.2009. 14:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa da ... dokaz da nije bilo dobro i da je netko to shvatio Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
andjusticeforall
Offline
Avatar

Ukupno postova: 214
Lokacija: D.G.O.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.03.2009. 14:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad budete stajali na ulazu u dvorište Vege pod virtualnim natkrovom, i čekali u jebenom redu na ulaz pola sata kao za npr. TBF, napišite da je to super sutra dan. Ono u amfiteatru jest bilo dobro a ovo je degradacija. Ali ajd možda bude bolje slijedeće godine...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: