Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ivan Vrdoljak uz bok Krešimiru Bubalu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.03.2009. 1:48 
Naslov:  Ivan Vrdoljak uz bok Krešimiru Bubalu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

]Predsjednik Središnjeg vijeća HNS-a i osječki lider ove stranke Ivan Vrdoljak na predstojećim izborima naći će se uz bok gradonačelničkom kandidatu Glavaševog HDSSB-a Krešimiru Bubalu. Odlučeno je to na večerašnjoj sjednici osječkog HNS-a.

Vrdoljak će u koaliciji s HDSSB-om biti kandidat za dogradonačelnika, a HNS i HDSSB sastavit će i zajedničku listu za Gradsko vijeće. Iako se očekivalo da će se HNS i Vrdoljak prikloniti svojim prirodnim partnerima SDP-u te gradonačelničkom kandidatu HSLS-a Josipu Vrbošiću, kojega podržava i SDP nakon intervuja u lokalnim novinama bilo je jasno da se Vrdoljak odlučio za nastavak slijeda i suradnju s neprirodnim partnerom, samo što se ovaj put umjesto za HSP s kojim je bio u vladajućoj koaliciji u Osijeku, odlučio za HDSSB.

Vrdoljak je naime u tom intervjuu naglasio da je on uvijek SDP-u davao potporu kada je trebalo, ali da tako nije bilo i obrnuto te ih je prozvao da im je bila važnija politička trgovina, nego rješavanje gradskih problema.

Autor: Nikola Patković/Jutarnji.hr

Pročitajte i...
[01.03.2009.] Borzan odustala, SDP za gradonačelnika podržava Vrbošića!
[26.02.2009.] Vrdoljak: Razmišljam da se ne kandidiram
[25.02.2009.] Ivan Vrdoljak dvoji između SDP-a i HDSSB-a

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svinjica
Offline
Ukupno postova: 33
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.03.2009. 4:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nakon sto ga se Đapić rijesio, nakon sto SDP nece s njima jer znaju da nemaju sanse, sad ide sa HDSSBom, samo da bi bio na vlasti (kao i svi naravno). A reci ce da to radi samo da bi nesto promjenio, ma kurva se kao i svi ostali Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.03.2009. 6:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svinjica je napisao/la (Pogledaj post): › Nakon sto ga se Đapić rijesio, nakon sto SDP nece s njima jer znaju da nemaju sanse, sad ide sa HDSSBom, samo da bi bio na vlasti (kao i svi naravno). A reci ce da to radi samo da bi nesto promjenio, ma kurva se kao i svi ostali Smile

Naravno, svi su oni isti i svi žele samo jedno - vlast, a upravo ova koalicija ima najviše izgleda za to. Sad Ovim potezom Vrdoljak se iskompromitirao do kraja i iznevjerio vlastite birače. Zamislite tu koaliciju - Pusićka i Glavaš, baš su si komplementarni kao jin i jang.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2009. 7:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svinjica je napisao/la: ›
samo da bi bio na vlasti (kao i svi naravno


PreacheR je napisao/la: ›
Zamislite tu koaliciju


Iako Bubalo/Vrdoljak vjerojatno neće biti moj (prvi) izbor, ne mogu se ne nasmijati ovim komentarima. Pa naravno da svi političari žele biti na vlasti (zato se bave politikom).

A što su principjelne i komplementarne koalicije? Izgleda da se samo Sdp-u i Hns-u zamjeraju takve stvari, dok u isto vrijeme njihovi konkurenti koaliraju sa svim mogućim političkim strankama i opcijama - pa nam Hdz vlada državom uz pomoć manjina i liberala, Hsp je u Osijeku uspio koalirati sa baš svim postojećim strankama, itd., itd. Što bi trebali u Sdp-u i Hns-u? Kloniti se vlasti i sjediti godinama u oporbi? Kako će onda uopće ikad napredovati u popularnosti, pa treba se podsjetiti, Hsp je došao na vlast sa 4 vijećnika (par tisuća glasova), ali je obnašanjem vlasti narastao na čak 13-ak tisuća glasova.

Funkcija i smisao politike jest da pokušava doći na vlast, i to se odnosi na sve stranke, a ne samo na Hdz i njemu slične.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.03.2009. 7:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije isključivi cilj doći na vlast... Al' taj se Vrdoljak izblamirao ajme... Jadan se izgubio, nije politika za njega... ETF-ovac nek radi u info. industriji, liječnik u bolnici, pravnik neka brani na sudu, al' postoji i profesija POLITOLOG- stručnjak za donošenje odluka. koliko god to smijesno zvucalo... u nasem Saboru 3 politologa(mislim, mozda 4...) SRAMOTA

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
meskalin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 48
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2009. 7:24 
Naslov:  Re: Ivan Vrdoljak uz bok Krešimiru Bubalu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni je njega žao... bio je dosljedan i htio je izgurat svoju politiku, a sad će biti samo još jedan glavašev potrčko.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
amunike
Offline
Avatar

Ukupno postova: 129
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2009. 7:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako su se stvari posložile. Od početka sam govorio da će se ovo upravo dogoditi i da je Vrdoljak samo jedan od njih. Svi su se kunili u njega pogotovo Felt! Sada Felt generalizira stvar. Da je Vrdoljak čovjek koji GASI MRAK, onda bi čovjek rekao: svi ste Vi govna idem samostalno na izbore za gradonačelnika, moja lista samostalno i danas bi svi ovdje šutili i rekli stvarno je čovjek principijelan. A sada ovdje imamo situaciju gdje koalicija sa glavašem i čačićem od kojih ni jedan ni drugi nisu normalni i vući će možda glavne konce u nešem gradu. Jedan iz zatvora(možda) a drugi i Varaždina. Nevjerojatno! E, moj Vrdoljaku kako si se lako pročitao da ne kažem prodao

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2009. 7:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la: ›
Nije isključivi cilj doći na vlast...

POLITOLOG- stručnjak za donošenje odluka.


Isključivi cilj političke stranke jest doći na vlast i provoditi svoju politiku. Ako ti znaš za neke druge ciljeve, usreći nas.

A ovo sa politologom je jedna od najvećih bedastoća koju sam pročitao na forumu, hvala ti, baš sam se dobro nasmijao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2009. 7:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

amunike je napisao/la: ›
Kako su se stvari posložile. Od početka sam govorio da će se ovo upravo dogoditi i da je Vrdoljak samo jedan od njih. Svi su se kunili u njega pogotovo Felt! Sada Felt generalizira stvar. Da je Vrdoljak čovjek koji GASI MRAK, onda bi čovjek rekao: svi ste Vi govna idem samostalno na izbore za gradonačelnika, moja lista samostalno i danas bi svi ovdje šutili i rekli stvarno je čovjek principijelan. A sada ovdje imamo situaciju gdje koalicija sa glavašem i čačićem od kojih ni jedan ni drugi nisu normalni i vući će možda glavne konce u nešem gradu. Jedan iz zatvora(možda) a drugi i Varaždina. Nevjerojatno! E, moj Vrdoljaku kako si se lako pročitao da ne kažem prodao


Ne generaliziram. Ako tebi treba pojednostavniti - Hns i Vrdoljak u poziciji su koalirati s nekim ili ići samostalno. Ako budu išli samostalno, borit će se da prijeđu prag (koliko poznajem situaciju, iza njih ne stoji nikakav Biloš s novcima). Ako je principjelnost vječno biti u oporbi, sa jednim do dva vijećnika u Gradskom vijeću, bit će nam svima teško pronaći takvog političara. Ja ću principjelnost suditi po nekim drugim pokazateljima - da li će, u slučaju osvajanja vlasti, inzistirati na već pokušanim projektima - raskidu ugovora sa Elektromodulom, naprimjer.

Jedina realna dilema za Hns bila je podržati Vrbošića ili Bubala (a razlozi zašto Bubala su valjda izneseni u članku). Imam nekakav osjećaj da bi isti prigovori ovih forumaških Hsp-ovaca ostali i da je koalirao sa Hsls-om (kao, one priče o Bajti, i tako to).

Bio bih sretniji da potpuno propadnu i Hsp i Hdssb, pa da ovakvih koalicija nema - ali, "budimo realni", birači su takvi kakvi jesu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
amunike
Offline
Avatar

Ukupno postova: 129
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2009. 7:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Oko Elektromodula i propalog projekta Vrdoljaka sam već pisao dok je to bilo aktualno. Dečko se zamislio da će tako najlakše prijeći prag, pa hop igrom slučaja upao u ekipu na vlasti. Onda dolazi do mjerenja sposobnosti koliko znaš lobirati i itd. Tu je Vrdoljak pao. Što Ti Felt misliš da će Vrdoljak kod Glavaša imati prilike za neko soliranje? Za guranje nekih projekata? Čekaj ako dođu na vlast neku novu priču osječke dvorane? Nemoj biti naivan. Već realno sagledaj situaciju kako tko prolazi sa glavašem?
Pročitaj neke starije članke što je Vrdoljak govorio o Glavašu i HDSSB-u! I da mislim da je morao puno prije podržati Vrbošića. Stranačko-ideološki su puno bliži. Liberali su.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2009. 8:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Možemo se složiti da će takva koalicija, ukoliko bude opterećena osobom Branimira Glavaša, imati male šanse za uspjeh. Međutim, još donedavno smo imali Matkovića gradonačelnika, pa smo vidjeli kako je to funkioniralo sa Đapćem.

A da li će Vrdoljak imati mogućnosti za vlastite projekte, vidjet ćemo, no teško bi bilo za povjerovati da to nije bio jedan od glavnih uvjeta za koaliciju.

Završno za temu - treba birati, a može se birati samo nekog od ponuđenih kandidata. Ova koalicija Hdssb-Hns ima tu sreću da kakva god bila, ne može biti lošija od one Hdz-Hsp.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alchemist
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2009. 8:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svi smo mi navikli da je hns u paketu sa sdp-om i da je to "prirodno" samo me zanima po čemu je to prirodno pogotovo na lokalnoj razini.

Ja to gledam kao jedinu priliku da se hsp i ostala lopovska bagra maknu iz grada skupa sa svojim kioscima i mutnim građevinskim radovima.

Jer odgovornost HNS je malo veća jer ukoliko ne idu sada sa Bubalom, sa Vrbošićem koji se pretrgao od brige za Osijek u proteklih 10 godina i ranije skupa sa svojim prijanom Bajtom, nemaju velike šanse za drugi krug, a onda opet će svi podržati Bubala je je zbilja on radio svoj posao 5 godina bez afere i bez pravih zamjerki, ako žele ostvariti isti cilj a to je da kriminal ode iz Kuhačeve 9 a otići će sa odlaskom sadašnje vlasti.

Dakle dušebružnici će uvijek naći šta im smeta i govoriti o razočarenjima bez obzira šta napravili a velika slika je ta da ovom gradu pod hitno treba promjena a njima je najbolje da HNS i Vrdoljak jedva pređu prag i onda si im super i ja bi voli oisto to za đapića da ide sam bez ikoga neka vidi koliko vrijedi itd...

_________________
Nulla dies sine linea
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
amunike
Offline
Avatar

Ukupno postova: 129
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2009. 8:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Po meni bi prava stvar u ovome gradu bila da :
Bubalo, Vrdoljak, Matković, Vrbošić se odcijepe od svojih stranaka i naprave kao u Varaždinu neku nadstranačku listu i odu samostalno. To bi bila ubojita kombinacija i mislim da bi prvi krug i daleko lista dobila iznad 50%. Ali zovite me sanjarem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nova generacija
Offline
Ukupno postova: 44
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2009. 8:37 
Naslov:  Re: Ivan Vrdoljak uz bok Krešimiru Bubalu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ova vojska HSP-ovaca mora reagirati negativno iz dva razloga:
1. zato postoje
2. Sada je Bubalo daleto ispred Đapića, pa se malo i strah uvukao u kosti

Koliko se sječam Vrdoljak je inzistirao na da ne buda gradonačelnik Đapić, već Matković i da sa promjenom generacije dolaze promjene u gradu. I nitko mu tada nije zamjerio sporazum sa HSP-om bez Đapića. S obzirom na izborni zakon Đapić se mogao vratiti i obrisati pod sa Matkovićem. Danas ulazi u koaliciju sa Bubalom bez Glavaša i ja mu sigurno neću zamjeriti koaliciju sa HDSSB-om bez Glavaša. Uz to, Glavaš nikada nemože obrisati pod sa Bubalom jer mu to izborni zakon više ne dozvoljava. Dosta laži, otvoreno reći Bubalo-Vrdoljak su najbolja kombinacija za ovaj grad. Idemo opaliti anketu: Đapić/Matković vs. Bubalo/Vrdoljak vs. Vrbošić/Borzanica

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.03.2009. 8:41 
Naslov:  Re: Ivan Vrdoljak uz bok Krešimiru Bubalu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alchemist je napisao/la: ›
Svi smo mi navikli da je hns u paketu sa sdp-om i da je to "prirodno" samo me zanima po čemu je to prirodno pogotovo na lokalnoj razini.

nista to nije prirodno, naravno, politika je sama po sebi vrlo neprirodna stvar - ali. vrdoljak s hdssb-om? wtf?

do sada sam jos i mislila glasati za vrdoljaka, ne zbog hns-a (nema danas stranke u hrvatskoj za koju bih glasala - sve je to organizirana mućka -, vec iskljucivo za neke rijetke pojedince), ali za koaliciju s hdssbom??? pa tko je tu lud? zelimo da glavas ponovo vuce sve konce u gradu? (znam ja da on nikada nije nestao s osjecke scene, samo je malo u mraku pa ga se u javnosti ne percipira toliko kao prije - ali da svojim glasom legitimiram njegove prljave rabote u osijeku? necu...)

zao mi je zbog vrdoljaka, on ili ne zna ili ne zeli drugacije. moj glas nece dobiti.

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: