Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Za 'Grupu građana' Grad pet godine nema rješenje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
TongPo
Offline
Ukupno postova: 2
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.03.2009. 19:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

možda on misli da je hsp kao borg pa imaju kolektivnu svijest - i sve će nas asimilirati

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pravaška vojska
Offline
Avatar

Ukupno postova: 111
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 08.03.2009. 21:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...a da ne bi možda titov kip postavili na trg,spomenik največeg ratnog zločinca u povjesti,a drugo,pa vi ste največi seljaci,iako živite u gradu,a rugoba nam je vodio grad 12 godina koji nije ni prstom mrdnuo,ali ja vas potpuno razumijem.....bili ste i bit ćete gubitnici...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pravaška vojska
Offline
Avatar

Ukupno postova: 111
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 08.03.2009. 21:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...i treče,žalosno je to da vam "seljačić iz čaprazlija"kako ga nazivate,mora izgrađivat i uređivat grad kad za to niste sami sposobni,ma pokrijte se ušima i šutite!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.03.2009. 21:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pravaška vojska je napisao/la: ›
...a da ne bi možda titov kip postavili na trg,spomenik največeg ratnog zločinca u povjesti,a drugo,pa vi ste največi seljaci,iako živite u gradu,a rugoba nam je vodio grad 12 godina koji nije ni prstom mrdnuo,ali ja vas potpuno razumijem.....bili ste i bit ćete gubitnici...


Možda to nije lako za razumjeti, ali ovdje se govori o "Grupi građana", kipu koji je jedan od simbola predćaprazlijskog Osijeka. To su ti, vojniče pravaški, ona velika slova iznad, odnosno naslov teme. Pokušaj od slova do slova, i možda se nešto dogodi.

Dakle, nisam primijetio da netko spominje spomenik Tita, ali je lijepo vidjeti o čemu razmišlja jedan klasični Hsp-ovac - o Titu, NDH, ratnim zločinima, i tako to. Pritom sije bijes, govori drugima da su gubitnici, da su nesposobni, da se pokriju ušima i šute. To je možda viđenje demokracije u Hsp-u.

Također, ne mogu opet ne izraziti divljenje pokušajima rečenica g. Pravaške vojske, i nevjerojatnom neuspjevanju da sastavi makar i jednu jednostavnu rečenicu bez katastrofalne pravopisne greške. Taj Starčević, koji je zabranio da mu se postavljaju kipovi, vjerojatno se - ako gleda današnju mu stranku i članove - okreće u grobu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nisam za
Offline
Avatar

Ukupno postova: 307
Lokacija: desna obala
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.03.2009. 22:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kada se silom nešto gradi, silom se i ruši, montiranje trećenagrađenog spomenika na glavni trg je bila sprdačina pa i ostala, sada imamo repera.
A gospon koji od 14 postova sam slovka rečenicu po rečenicu u 5 postova, unio mi je strah u kosti, od vojske njegove. Naravno da se plaćenim autobusima ne može kupiti ovaj grad da kaže „Da“ za kip.
A „Grupe građana“ se oni boje, samo zato što prikazuju grupu, skupinu ili družinu u kojoj su građani. Na žalost predstavljati građane jako je teško ako nemaš vođu. Tako da u tih par građana što sjede u krug nije moguće ugurati Antoa, Branimira ili Zlatka i to je problem.
Nije Anto zabranio vračanje „Grupe građana“ na trg, to je učinio Kramarić.
Likovi u toj grupi mogu biti svi mi, pa i naši roditelji ili naša buduća djeca, samo zato što su anonimni to im smeta te im se ne mogu klanjati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kišni čovjek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 63
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.03.2009. 23:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... mi donjogradjani sa ponosom bi primili grupu gradjana i bilo bi nam drago da se postavi kod nas na jednoga dana izdradjenom trgu ili u parkicu pored njega ... nemao se cega stidjeti ona nije nacionalni, rasni ili bilo kakvi primjer ili spomen - ona je nama draga grupa gradjana ....

_________________
... svatko ima pravo da slobodno živi nesmiju se tlačiti koji nisu krivi ; sloga mir i ljubav blagoslov su pravi ...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ciao_bao!
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.03.2009. 23:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pravaška vojska je napisao/la: ›
...a da ne bi možda titov kip postavili na trg,spomenik največeg ratnog zločinca u povjesti,a drugo,pa vi ste največi seljaci,iako živite u gradu,a rugoba nam je vodio grad 12 godina koji nije ni prstom mrdnuo,ali ja vas potpuno razumijem.....bili ste i bit ćete gubitnici...


ma vrijeme spomenika je proslo...osobito ovakvih....svaka cast na groblju i muzejima....ali ovo je tipicno za vrijeme socijalizma...

_________________
veni, vidi, i zamalo odustadoh...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
obyzouth
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.03.2009. 0:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pravaška vojska je napisao/la (Pogledaj post): › ...a da ne bi možda titov kip postavili na trg,spomenik največeg ratnog zločinca u povjesti,a drugo,pa vi ste največi seljaci,iako živite u gradu,a rugoba nam je vodio grad 12 godina koji nije ni prstom mrdnuo,ali ja vas potpuno razumijem.....bili ste i bit ćete gubitnici...


Ovako nešto nikad ni na jednom forumu nisam izjavila:
Ti si jedna neprerađena nepismena sirovina iz koje se još uvijek cijedi i ja možda jesam gubitnik, ali samo jer nemam posao koji je plaćen uz moju diplomu a zahvaljujući jadnim, ispranim dupeliscima poput tebe.
Jadno da jadnije ne može biti osijek031.com smile

I daj, ako si toliki 'rvat, nauči barem vlastiti jezik za početak!!!

_________________
I do it because I can. I can because I want to. I want to because...Anonymous said I couldn't!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.03.2009. 0:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pravaška vojska je napisao/la: ›
...a da ne bi možda titov kip postavili na trg,spomenik največeg ratnog zločinca u povjesti,a drugo,pa vi ste največi seljaci,iako živite u gradu,a rugoba nam je vodio grad 12 godina koji nije ni prstom mrdnuo,ali ja vas potpuno razumijem.....bili ste i bit ćete gubitnici...


gledaj prijatelju, da nije bilo "našeg zločinca Tita" danas bi pokazivali putovnice svaki puta kada bi išli na ljetovanje u Zadar, Rijeku ili Istru... zar ne? i ne, nemoj mi sada kontrirati sa partizanskim zločinima i naglašavati kako ih podržavam jer je to potpuna bedastoća... zločine mogu podržavati samo vojnici... i to neki... nećemo ih imenovati, jel..

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.03.2009. 11:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Potpisujem prethodnih šest komentara.

Individua koja se potpisuje kao "pravaška vojska" u tri je dana uspjela obznaniti čak 65 tzv. komentara sijuči mržnju i negirajući budučnost Hrvatskoj i narodu koji u njoj živi. Ne želim ići u off-topic ali o ovakvim objavama bi se moderatori morali pozabaviti. Ovo što "pravaška vojska" objavljuje je poziv na javni linč i otvoreno iskazivanje mržnje prema svakome tko ima drugačije mišljenje.

A što se tiče teme, "grupe građana" - što se ne bi našlo mjesta za to izuzetno umjetničko djelo koje povezuje nekoliko generacija Osječana na donjogradskom trgu Bana Jelačića. Ja sam Donjograđanin porijeklom i volio bih kad god dođem u Osijek posjediti malo na toj skulpturi i prisjetiti se prošlih dana.

BTW brendiranje Osijeka. Dok ta skulptura nije maknuta s glavnog gradskog trga, fotografija "grupe građana" s Katedralom u pozadini je bio najprepoznatljiviji "image" Osijeka.

_________________
šorom šajke a niz Dravu čeze osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.03.2009. 11:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...što se tiče Grupe građana, nije bilo djeteta u Osijeku koje se nije sakrivalo starcima unutra....u predčaprazlijsko vrijeme, kako je to netko lijepo rekao....
...osobno mislim da bi bilo najbolje maknuti klupe od afričke trešnje i vratiti spomenik gdje i pripada...ah, da - nema mjesta, Antiša već zauzeo....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.03.2009. 11:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kišni čovjek je napisao/la: ›
... mi donjogradjani sa ponosom bi primili grupu gradjana i bilo bi nam drago da se postavi kod nas na jednoga dana izdradjenom trgu ili u parkicu pored njega ... nemao se cega stidjeti ona nije nacionalni, rasni ili bilo kakvi primjer ili spomen - ona je nama draga grupa gradjana ....



e to majstore,dobro si se sjetio

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OsijekNepokoreniGrad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 724
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.03.2009. 12:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pravaška vojska je napisao/la (Pogledaj post): › rugoba nam je vodio grad 12 godina koji nije ni prstom mrdnuo,ali ja vas potpuno razumijem.....bili ste i bit ćete gubitnici...

pravaška vojska je napisao/la (Pogledaj post): › žalosno je to da vam "seljačić iz čaprazlija"kako ga nazivate,mora izgrađivat i uređivat grad kad za to niste sami sposobni,ma pokrijte se ušima i šutite!!!

Kakav nizak nivo kulture, pa to je strašno. Ne zanima me taj čovjek koji je vodio grad 12 godina, ali tebe kao sirovinu i apsolutnog primitivca moram komentirati.

Sinko shvati da nikakav đapić nije pokrenuo grad, i niti ga uređuje, niti ga izgrađuje.
Vi HSP-ovci koji se toliko volite hvaliti da je dolaskom đapića Osijek procvjetao pokušajte shvatiti da je ovdje prije 20 godina bio rat. Da, to je ono kad se vaš anto izgubio iz grada i učio za magisterij.
Zar ne mislite da je 20 godina nakon rata došlo vrijeme da se automatizmom grad izgrađuje? to je jednostavan slijed događaja, nikakav anto ni čaprazliya boy nije tu ništa napravio, već privatnici koji su podigli kredite, zasukali rukave i počeli raditi.

I bilo bi lijepo kad bi se ostali HSP-ovci na ovom forumu (a ima ih) ogradili od ovoga primitivca, koji ne samo po ovom, nego i mnogim ostalim forumima sramoti prvo sebe, a onda i ono što vi zastupate.

Bolje se brinite oko mjerenja kukuruza:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/osoba-tjedna-anto-djapic--zasto-se-sef-hspa-vratio-mjerenju-visine-kukuruza/424513.aspx

Što se Kramarića tiče, koliko god ga ne simpatiziram, priznajem mu da je vodio grad u najteže, ratno i poratno vrijeme.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pravaška vojska
Offline
Avatar

Ukupno postova: 111
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 09.03.2009. 12:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ha ha ha kakvi ste vi primitivci,pa zato i sjedite samo uz kompjutore kad za drugo i niste,niti vas tko treba,a na forum volim doći baš radi ovakvih ljigavaca kao što ste vi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.03.2009. 12:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vlale je napisao/la (Pogledaj post): › a možemo to reći i ovako:
"Denny Crane"

osijek031.com smile
osijek031.com smile ovo zaslužuje koji kikoš

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: