Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zagrebačke agencije žele brendirati Osijek

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.03.2009. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nikopol je napisao/la (Pogledaj post): › Još jedan način poticanja osječke ekonomije i decentralizacije bilo čega pa čak i kada se radio o ovome...smješno...ne kažem da ova firma ne bi dobro napravila posao, ali za pobogu pa zar neka osječka firma u kojoj rade osječani ne bi napravila to jednako dobro ili možda i bolje iz jednog čistog razloga- pa tko zna Osijek bolje od samih osječana...???? komedija del arete ili zapravo teatar groteske...


...hm, podebljala sam ono što smatram da je relativno....i anto đ. veli da je osječan....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.03.2009. 14:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Potrošači novaca poreznih obveznika koji su se okoristili u ovom katastrofalnom poslu uspjeli su samo u tome da su Osijek brendirali kao grad lopova, neradnika, euroskeptika, homofoba, nacionalista, zločina, itd., itd.

To možda i nije loše - Osijek bi mogao, u novijoj sf književnosti i stripu zamijeniti neke druge izmišljene gradove, poput Gothama ili Sin City-a (Basin City).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.03.2009. 14:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hahaha, joj, Felt... osijek031.com smile

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.03.2009. 15:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la: ›
muvifrik je napisao/la: ›
jedva čekam da počnu razgovori sa Luminusom, pa kad ovi skontaju s kim imaju posla, mislim da će projekt završiti kao i osječka pivovara sa bruketom i žinićem...

A kako je pivovara završila?


završila je tako da su ih bruketa & žinić opalili nogom u guzicu, kad su im ovi iz pivovare počeli solit pamet kako šta treba izgledati...
debili, umjesto da su ih ostavili da obave posao.....kad svaki glupan/glupača koji sjedi u marketingu misli da zna što je dizajn

a da ima firmi u osijeku koje mogu odradit istu stvar kao i luminus, ima ih...

p.s. ne radim ni u jednoj o tih firmi Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.03.2009. 15:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...pa, naravno da ih ima - o tome se i radi....da nema, ajde de, još bi im i prošla priča.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.03.2009. 19:27 
Naslov:  Re: Zagrebačke agencije žele brendirati Osijek
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jel ima netko ovdje tko mi može reći što se KONKRETNO želi postići famoznim brendiranjem? Obzirom da se oko toga vrte dosta veliki iznosi novca koju će grad i građani imati korist od toga?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.03.2009. 19:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hehe ispada da si mi u osijeku ne znamo ni dupe obrisat osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.03.2009. 19:56 
Naslov:  Re: Zagrebačke agencije žele brendirati Osijek
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la (Pogledaj post): › Jel ima netko ovdje tko mi može reći što se KONKRETNO želi postići famoznim brendiranjem? Obzirom da se oko toga vrte dosta veliki iznosi novca koju će grad i građani imati korist od toga?

dobro pitanje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.03.2009. 20:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la: ›
Jel ima netko ovdje tko mi može reći što se KONKRETNO želi postići famoznim brendiranjem? Obzirom da se oko toga vrte dosta veliki iznosi novca koju će grad i građani imati korist od toga?


konkretno - treba dignuti lovu!

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mirjam
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.03.2009. 21:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koja filozofija ,svaka čast svima ali ZAR U OVOJ PRIČI NEMA MJESTA ZA OSJEČKE SRUČNJAKE..imamo mi mladih i sposobnih ljudi koji bi trebali odraditi taj posao za svoj grad, zar nema onoga KUPUJMO OSJEČKO, strašno...strašno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.03.2009. 21:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alo, pročitajte članak. Nitko nije dobio posao, nego se dečki iz zg nude što je njihovo pravo...

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nave
Offline
Avatar

Ukupno postova: 140
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.03.2009. 0:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hajdmo od pocetka :
nije grijeh ponuditi se sam za odraditi posao,
ajd sad pogledajte sto je Luminus radio na holjivud :
http://www.luminus.hr/projects/Ampas80/Ampas80_movl.html
sto za mtivi:
http://www.luminus.hr/projects/MTVFilms/MTVFilms_movl.html
sto za grad Varaždin :
http://www.luminus.hr/projects/Varazdin/Varazdin_HF.html

Decki iz Luminusa su simpaticini i fino rade animaciju, al za brendiranje nisu (moje osobno misljenje)..
Al posto znam da se novinarima zna omaknuti reinterpretacija izgovorenog, moguce je da nisu najsretnije napisali clanak. Baleganje po brendiranju je izgleda jako unosna djelatnost zadnjih par mjeseci u Osijeku.

BTW
Ekskluzivno pravo za brendiranje jednog grada ne mogu svojatati građani toga grada kao njihovo neotuđivo pravo. Ima talentiranih ljudi, biti ce natječaj, ljudi ce poslati svoje radove, komisija (toplo se nadam sastavljena od stručnih ljudi, a ne političkih dupelizaca) ocijeniti ce radove i to je to. Sto grakcete, pa i prošli logo grada za vrijeme Kramarica kostao je cca. ak se ne varam 20.000 kn (inache Ljubicic d dizajner naplaćuje svoje logotipe oko 200.000 kn), i ne koristi se (dakle bacena lova u vjetar)..možete ga vidjeti kada secete na promenadi-velika metalna pločetina na kojoj je naznačeno kretanje pješaka i biciklista..i da radio ga je Osječanin, je l' taj logo uspješan & pogoden to ocjenite sami. Nadam se da ce ovaj natjecaj uroditi uspjesnim rjesenjem, te da ce mnogi ugasiti svoje ego tripove dokinuti svoju suzenu percepciju i omoguciti stvaranje kvalitetnog vizualnog identiteta Osijeka.

Iskljucivost je pogubna bolest, a vidim mi ovdje bolujemo..
Svi se razumiju u sve: medicina, hipnoza, armiranje, marketing, elektriku, velebilje... i to je vjerovatno razlog da smo stu gdje jesmo..

_________________
-------- :X
Complaining is silly. Either act or forget.
Stefan Sagmeister
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.03.2009. 8:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osijek se ne brendira spotovima, logotipima, reklamama ili štatijaznam s čim. Osijek brendiraju stanovnici koji žive u Osijeku. Šta ti vrijede logotipi i spotovi kad dođeš u Osijek pa vidiš straćare u samom centru, ruševine po cijelom gradu, oronule fasade, išarane zgrade, uništene tramvaje, klupe, razbijena ulična svjetla, razbijene boce i povraćotine po ulici, zapuštene ulice i trgove, nogostupe, rupe od parkirališta u samom centru grada, luk i salata posađeni na javnim površinama kao da živimo u Zimbabveu, kada nam u ljeto zasmrdi farma svinja do samog centra...E to je nažalost Osijek i nikakvi logotipi, brendiranja i spotovi neće to promijeniti. Samo građanska svijest koje očito nemamo i zato smo to što jesmo, jedna obična velika palanka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.03.2009. 9:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la: ›
Šta ti vrijede logotipi i spotovi kad dođeš u Osijek pa vidiš straćare u samom centru, ruševine po cijelom gradu, oronule fasade, išarane zgrade, uništene tramvaje, klupe, razbijena ulična svjetla, razbijene boce i povraćotine po ulici, zapuštene ulice i trgove,

Apsolutno... pogledajmo malo na što nam liče fasade na Đapićevom trgu i na korzu, pogledajmo onaj prolaz kod Krežminog spomenika... pa ovo pokraj Supera i crvenog nebodera. Pogledajmo Trg Lava Mirskog na što liči... ono, grad nam izgleda odvratno - da nemamu tu Dravu, promenadu i Tvrđu (koja isto izgleda jebeno odvratno), grad nam bi izgledao stvarno kao neka palanka gdje su svi bogovi i vragovi rekli laku noć.

Ima li boljeg brendiranja od uređenja grada da nam ne bude neugodno nekoga pozvati i da se taj divi ljepoti... ili da odemo u Tvrđu i da imamo osjećaj da smo se preselili par stoljeća unatrag.

Znam da tražim previše... politika i nepotizam ne mogu iznjedriti kvalitetne ljude dorasle zadatku. Jebiga.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.03.2009. 2:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la: ›
cane je napisao/la: ›
muvifrik je napisao/la: ›
jedva čekam da počnu razgovori sa Luminusom, pa kad ovi skontaju s kim imaju posla, mislim da će projekt završiti kao i osječka pivovara sa bruketom i žinićem...

A kako je pivovara završila?


završila je tako da su ih bruketa & žinić opalili nogom u guzicu, kad su im ovi iz pivovare počeli solit pamet kako šta treba izgledati...
debili, umjesto da su ih ostavili da obave posao.....kad svaki glupan/glupača koji sjedi u marketingu misli da zna što je dizajn

a da ima firmi u osijeku koje mogu odradit istu stvar kao i luminus, ima ih...

p.s. ne radim ni u jednoj o tih firmi Smile

Ne znam odakle ti te informacije ali nisu točne. Bruketa i Žinić rade rebranding za Pivovaru. Ja s njima osobno sjedi oi pričao o tome.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: