Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Promet nekretninama pao 90%, građevinari propadaju

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.03.2009. 15:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

av8or je napisao/la: ›
Stoga, sada treba biti strpljiv, pa čak i bezobrazan, i ako ste u ozbiljnoj kupovini, rušiti reklamiranu cijenu za minimalno 30-40%!!!!
30-40% Laughing Laughing Laughing

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.03.2009. 15:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajde molim te.... imas pravo..kriza??? vec bi se oni povjesali na pjesackom mostu da su propali:-D

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nocni-orao
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 02.03.2009. 16:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
kopile je napisao/la (Pogledaj post): ›
nocni-orao je napisao/la: ›
Slazem se oko skupoce stana. Ali me samo zabrinjava podatak da je jos uvijek skoro 16 tisuca ljudi u Osijeku podstanari.
I šta je tu problem? Pogledaj koliki broj ljudi su podstanari u zapadnoj Europi i Americi.


...upravo tako i to ne samo u posljednje vrijeme....prosječnom čovjeku se tamo više isplati plaćati najam čitav život, nego kupiti svoju nekretninu....
hahah,maco pa ti se salis!Primjer jednog gastarbajtera u Njemackoj ili Austriji.Cjena najma stana se u Minhenu krece oko 800 eura,3-soban stan je znaci u Minhenu 800 stoja zlato moje,u Klagenfurtu je 600 eura,posto znam dosta ljudi koji zive tamo pa cifra je ne 100 nego 1000% tocna,i sada,placat cjeli zivot 800 eura za ono sto nije tvoje je po tebi isto kao da odplacujes kredit banci za SVOJ stan,uz to,vidim da nemas pojma sta pises pa ce ciko tebi reci zlatice,kad kupis stan u njemackoj od opcine i grada dobijes da nemoras 2 godine nikakva komunalna dopunska sranja placat,i lijepo,dignes kredit od 200 tisuca eura u City bank,kamata je 4,6% i vracas kredit koji isplacujes svoj stan,za 18 godina se kredit vrati,stan je tvoj,kada ides u mirovinu ili prije ti taj stan zelis prodat?Na njemu neces nikad izgubit,ama bas nikad,cjene nekretnina u njembi su kao crno zlato,tako da prvo malo cujes nekoga ko tamo zivi pa pises svoj kom,a jos i ameriku si uzela auuuuu,pa luche ti si zabrijala gadno..Stric mi je kupio stan u Minhenu i evo 13 godina ga odplacuje,jos par godina i njegov je,proda ga i kupi na moru kucu lijepu za taj novac sto ce dobiti ili Osijeku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nocni-orao
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 02.03.2009. 16:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la: ›
ajde molim te.... imas pravo..kriza??? vec bi se oni povjesali na pjesackom mostu da su propali:-D
nece se oni povjesat,oni su se osigurali,ja se bojim za kupce koji vracaju masne kamate,koje i dalje ce rasti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nocni-orao
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 02.03.2009. 16:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pavlinjo je napisao/la: ›
Marketinški trik za budale, samo treba biti stripljiv.
Upravo to!! Skuzio si poantu svega!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.03.2009. 16:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nocni-orao je napisao/la: ›
anakonda je napisao/la: ›
kopile je napisao/la (Pogledaj post): ›
nocni-orao je napisao/la: ›
Slazem se oko skupoce stana. Ali me samo zabrinjava podatak da je jos uvijek skoro 16 tisuca ljudi u Osijeku podstanari.
I šta je tu problem? Pogledaj koliki broj ljudi su podstanari u zapadnoj Europi i Americi.


...upravo tako i to ne samo u posljednje vrijeme....prosječnom čovjeku se tamo više isplati plaćati najam čitav život, nego kupiti svoju nekretninu....
hahah,maco pa ti se salis!Primjer jednog gastarbajtera u Njemackoj ili Austriji.Cjena najma stana se u Minhenu krece oko 800 eura,3-soban stan je znaci u Minhenu 800 stoja zlato moje,u Klagenfurtu je 600 eura,posto znam dosta ljudi koji zive tamo pa cifra je ne 100 nego 1000% tocna,i sada,placat cjeli zivot 800 eura za ono sto nije tvoje je po tebi isto kao da odplacujes kredit banci za SVOJ stan,uz to,vidim da nemas pojma sta pises pa ce ciko tebi reci zlatice,kad kupis stan u njemackoj od opcine i grada dobijes da nemoras 2 godine nikakva komunalna dopunska sranja placat,i lijepo,dignes kredit od 200 tisuca eura u City bank,kamata je 4,6% i vracas kredit koji isplacujes svoj stan,za 18 godina se kredit vrati,stan je tvoj,kada ides u mirovinu ili prije ti taj stan zelis prodat?Na njemu neces nikad izgubit,ama bas nikad,cjene nekretnina u njembi su kao crno zlato,tako da prvo malo cujes nekoga ko tamo zivi pa pises svoj kom,a jos i ameriku si uzela auuuuu,pa luche ti si zabrijala gadno..Stric mi je kupio stan u Minhenu i evo 13 godina ga odplacuje,jos par godina i njegov je,proda ga i kupi na moru kucu lijepu za taj novac sto ce dobiti ili Osijeku.


...čiko dragi, tako je - reci ti samo meni, ionako iz svog sela izašla nisam.....a ono "maco" zvuči poznato, novi nick?....dobro je pa statistiku računaš po jednom gastarbajteru iz Minkena.....a ne po stanovnicima jednog područja....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nocni-orao
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 02.03.2009. 18:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
nocni-orao je napisao/la: ›
anakonda je napisao/la: ›
kopile je napisao/la (Pogledaj post): ›
nocni-orao je napisao/la: ›
Slazem se oko skupoce stana. Ali me samo zabrinjava podatak da je jos uvijek skoro 16 tisuca ljudi u Osijeku podstanari.
I šta je tu problem? Pogledaj koliki broj ljudi su podstanari u zapadnoj Europi i Americi.


...upravo tako i to ne samo u posljednje vrijeme....prosječnom čovjeku se tamo više isplati plaćati najam čitav život, nego kupiti svoju nekretninu....
hahah,maco pa ti se salis!Primjer jednog gastarbajtera u Njemackoj ili Austriji.Cjena najma stana se u Minhenu krece oko 800 eura,3-soban stan je znaci u Minhenu 800 stoja zlato moje,u Klagenfurtu je 600 eura,posto znam dosta ljudi koji zive tamo pa cifra je ne 100 nego 1000% tocna,i sada,placat cjeli zivot 800 eura za ono sto nije tvoje je po tebi isto kao da odplacujes kredit banci za SVOJ stan,uz to,vidim da nemas pojma sta pises pa ce ciko tebi reci zlatice,kad kupis stan u njemackoj od opcine i grada dobijes da nemoras 2 godine nikakva komunalna dopunska sranja placat,i lijepo,dignes kredit od 200 tisuca eura u City bank,kamata je 4,6% i vracas kredit koji isplacujes svoj stan,za 18 godina se kredit vrati,stan je tvoj,kada ides u mirovinu ili prije ti taj stan zelis prodat?Na njemu neces nikad izgubit,ama bas nikad,cjene nekretnina u njembi su kao crno zlato,tako da prvo malo cujes nekoga ko tamo zivi pa pises svoj kom,a jos i ameriku si uzela auuuuu,pa luche ti si zabrijala gadno..Stric mi je kupio stan u Minhenu i evo 13 godina ga odplacuje,jos par godina i njegov je,proda ga i kupi na moru kucu lijepu za taj novac sto ce dobiti ili Osijeku.


...čiko dragi, tako je - reci ti samo meni, ionako iz svog sela izašla nisam.....a ono "maco" zvuči poznato, novi nick?....dobro je pa statistiku računaš po jednom gastarbajteru iz Minkena.....a ne po stanovnicima jednog područja....
Niti znam gdje si niti me zanima,samo sam ti dokazao situaciju sto djete u 5 razredu zna.Maco??? pa posto si zensko,nadam se da neblefiras sa nikom??da ti kazem ribo,slatkis,medena,maco ili seceru????? svedno je,ovo je samo forum;-)a za ovo sto kazes gastarbajter??? pa mi smo u Osijeku gastarbajteri??zar nismo? ako kupujemo kod stranca interspar billa..,radimo kod stranca-beneton,pa imam neki osjecaj da smo gastarbajteri u vlastitom gradu,ali ovo je vec druga prica...za kredit i stan ostajem pri svom,bolje odplacivat ratu kredita nego ratu podstanarstva nekom debelom gazdi sa masnim brkovima:)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.03.2009. 19:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mrzim kada netko uspoređuje njemačku..nju jork ili neku drugu p...materinu sa Osijekom...
..ali moram se složiti sa jednom tvrdnjom ovog "gastarbajtera"[quote="nocni-orao"]
nocni-orao je napisao/la: ›
...za kredit i stan ostajem pri svom,bolje odplacivat ratu kredita nego ratu podstanarstva nekom debelom gazdi sa masnim brkovima:)

ionako moram dati određenu svotu novaca...zato ju bolje davat za nešto što će jednog dana,ako Gazda da, biti moje.....

i kao što Pavlinjo kaže....
Pavlinjo je napisao/la: ›
Marketinški trik za budale, samo treba biti stripljiv.

...tko može

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tratkovic
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.03.2009. 8:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
kopile je napisao/la (Pogledaj post): ›
nocni-orao je napisao/la: ›
Slazem se oko skupoce stana. Ali me samo zabrinjava podatak da je jos uvijek skoro 16 tisuca ljudi u Osijeku podstanari.
I šta je tu problem? Pogledaj koliki broj ljudi su podstanari u zapadnoj Europi i Americi.


...upravo tako i to ne samo u posljednje vrijeme....prosječnom čovjeku se tamo više isplati plaćati najam čitav život, nego kupiti svoju nekretninu....


1. To nije istina. Cijene stanova u svijetu, tj. većim gradovima, naravno da variraju. Centar Beča ili recimo Lisabona npr., je 2000-3000 eura (CENTAR), ali normalno da cijena ovisi o luxuzu kojim je nekretnina opremljena, a za taj luxuz naši KTeovi, Goldalil i ini još nisu ni čuli. Tak da je bespredmetno uspoređivati cijene s njima, iako je točno da je Osijek i HR općenito preskupa, ako se već radi usporedba. I da, isplati se kupiti stan na kredit više od podstanarstva, jer na kraju staj je tvoj a ne najmodavčev. Ne razumijem tvoju logiku.
2. 1000 euro/m2 u izgradnji!?!? NE LA-ŽI-TE!!! Građevinci imaju minimalnu zaradu po kvadratu od 400 euro/m2 i to sam malo rekao. 400e/m2*50m2*10stanova= 200 000 eura ČISTO!!!!
3. Informacije da su svi stanovi prodani i prije završetka radova je čista muljaža, marketinški trik i dizanje svog perja kako bi se mi uplašili i kupili svoje kvadrate "dok još ima"! A istina je da im zgrade zjape polu prazne. Čast inimkama, koji odrade svoje objekte na vrhunskoj razini i prodaju ih po NORMALNIM cijena, ali takvih je malo i za njih se rijetko čuje.
4. Iako sam kupio svoj stan prošle godine, nije mi žao da cijena i padne ispod 900 eura u Osijeku jer je, napokon, to i realna cijena za ovaj dio HR, a građ.kumovi nek se prilagode i dogovore zajedno sa svojim legićima u poglavarstvu ko će kome konja u krevet! hehehehe!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: