Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U jesen 2010. godine Osijek dobiva Kiku!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
osk
Offline
Avatar

Ukupno postova: 71
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.03.2009. 2:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › ne mogu oni iscrpiti od mene nista vise novaca nego sam ja spreman dati. Dakle, kupovat ce tko hoce, ... namjesta se ne mora kupovati.

bit ćemo spremni dati jer nam uvijek nešto treba.
nisam ekspert, nisam stručnjak ali evo primjera politike koja mi nije jasna:

trupci iz gorskog kotara idu ravno u italiju gdje ih prerađuju talijanske firme. dakle iz kolonije Hrvatske ide fino sirovina i onda se iz druge zemlje tebi prodaje gotov proizvod po kojekakvim ikeama i kikama. recimo, kuhinju koju želiš kupiti za svoju novosnovanu obitelj moći ćeš kupiti jedino ako imaš para... a jedini posao ti je bauštela ili održavanje inozemnog šoping centra odakle se para i opet slijeva u inozemnu zemlju jer, naravno, nemaš priliku recimo gdje raditi kao dizajner namještaja...

još više me iznenađuje što se otvaranje (još jednog!) trgovačkog lanca najavljuje poput dolaska kakve planetarne pop zvijezde. osijek031.com smile

ma, uglavnom... Confused


ajme majko što čovjek drami... katastrofa... umjesto da bude sretan (ne samo on, svi mi) što će bit bar nekog posla za ljude, ne on kuka što nema tvornica. naravno da bi mi svi bili sretni da ih ima ali očito se nikom ne isplati otvarat ovdje kod nas tvornice kojekakve iz ovog ili onog razloga. nije da će mi baš nedostajat tvornica gnojiva, al sjetimo se samo kakvih je sve problema arvi imao dok je uopće došao do odgovarajućeg zemljišta, pa ko bi onda normalan ovdje otvarao tvornicu pored tolkih procedura, papirologije silne i svega ostalog. izgube vremena i vremena zato što se nekom ne da baš radit pa papiri (o količinama papira opet da ni ne pričam, treba omanja šuma bit posječena da bi imali sve papire koje trebaju (a da tvornicu papira otvorimo? zarada bi bila odlična Cool )) za dozvole i ostalo se povlače godinama po ladicama i projekti su na čekanju, dok negdje dalje tvornica bude i izgrađena i već djelomično isplati investiciju.

... i još da se nadovežem na kike ikee i kuhinju koju ćeš moći kupiti jedino ako imaš para... a recimo kuhinje hrvatke proizvodnje koje se prodaju u hrvatskom šoping centru bi se dijelile besplatno ili šta, ne kontam? ne bi sigurno bilo ništa puno jeftinije, nego bi još nabili cijenu jer je to naime hrvatski proizvod pa bi bio red da se i više plati, nema veze što kvaliteta baš i nije neka i što je dizajn ko da živimo u 18. stoljeću... tolko i o vrlim dizajnerima koji jadni nemaju posla. a i oni trupci iz g.k. ... pa naravno da ćeš prodat ako netko želi kupiti, najbolje da prestanemo i to izvozit i prodavat samo zato što u hrvatskoj nema kupaca i odma da i tu otpustimo ljude kojima je recimo to posao.

svako otvoreno radno mjesto je dobro, a lik kontam da je jedan od onih koji će radije kod kuće ladit jaja i dobivat pare sa zavoda jer za njega nema dovoljno dobrog radnog mjesta. možda da mu nađemo posao direktora proizvodnje hrvatskih kuhinja...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.03.2009. 3:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znam da te vjerojatno neizmjerno veseli još veća ponuda kojekakvih cipelica i ostalog konzumerističkog smeća , ali hajde razmisli malo.
prijedlog o tvornici papira ti zaista nije loš Very Happy i stvari koje si navela u svezi toga drže vodu! u tome i je bit!!! bolje da je čitav taj proizvodni proces kod nas nego negdje drugdje i da proizvode od vlastitih sirovina plasiramo talijanima nego obrnuto...

u zemlji na rubu bankrota sa trulom i jalovom proizvodnjom uz građane koji žive na kredit, koliko nam zapravo pomažu trgovački lanci koji niču poput gljiva nakon kiše?!
dugoročno, tvrdim, nikako. naprotiv!

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oftopik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.03.2009. 8:27 
Naslov:  Re: U jesen 2010. godine Osijek dobiva Kiku!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jel nije prije rečeno da će Oasis bit na križanju trpimirove i drinske (di je prije bio pevec) Question

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.03.2009. 9:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osk je napisao/la: › ajme majko što čovjek drami... katastrofa... umjesto da bude sretan (ne samo on, svi mi) što će bit bar nekog posla za ljude, ne on kuka što nema tvornica.
Pandan ovakvom razmisljanju je ono u kojem se epidemija smrtonosne bolesti ne lijeci, nego se hvali kao dobrodosla, jer ce eto, barem netko [pogrebnici] imati posla.

Izuzetno kratkovidno razmisljanje. No, uskoro ce se i to stubokom okrenuti, cim nestane lova od zaduzivanja vanka i srebrnine za prodaju. A onda slijedi jedan zestoki reality check potiljkom o tvrde plocice.

No, kao sto mnogi kazu: "stoka neuka ni ne zasluzuj nista bolje".

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.03.2009. 9:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: › ne mogu oni iscrpiti od mene nista vise novaca nego sam ja spreman dati. Dakle, kupovat ce tko hoce, ... namjesta se ne mora kupovati.
Kako ne bi mogli?! Fino dodjes u banku i oni ti daju kredit. I ti onda tim novcem kupujes, a sljedecih 30 godina banci vracas kamatu. Dakle, kreditima francuskih banaka kupujes francuske automobile, kreditima austrijskih banaka kupujes nekretnine koje su austrijske firme izgradile ili ides u Austriju na skijanje...

Super, zar ne?! Jebiga, kad smo bogata drzava i narod... ima se - moze se!

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.03.2009. 10:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la: › ne mogu oni iscrpiti od mene nista vise novaca nego sam ja spreman dati. Dakle, kupovat ce tko hoce, ... namjesta se ne mora kupovati.
Kako ne bi mogli?! Fino dodjes u banku i oni ti daju kredit. I ti onda tim novcem kupujes, a sljedecih 30 godina banci vracas kamatu. Dakle, kreditima francuskih banaka kupujes francuske automobile, kreditima austrijskih banaka kupujes nekretnine koje su austrijske firme izgradile ili ides u Austriju na skijanje...

Super, zar ne?! Jebiga, kad smo bogata drzava i narod... ima se - moze se!


pa cuj, uvijek ce biti nesmotrenih ljudi koji ce dizati kredite samo zato sto to mogu.

ja se slazem da nama kika mozda nije potrebna ... ali ne vidim razlog da ju nemamo. Jer po meni ... gradnja kike ne steti niti osijeku niti osijeckoj privredi.

Ipak ce malko pomoci i zaposliti nesto ljudi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.03.2009. 10:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: › Jer po meni ... gradnja kike ne steti niti osijeku niti osijeckoj privredi.
Naravno, gradnja Kike, trgovackih centara i ponuda kredita ne steti racionalnim i odgovornim ljudima.

No, i racionalni i odgovorni ljudi se najedu govana kad se drzava (ljigavi politicari) zaduzuje kako bi onima neodgovornima i iracionalnima stvorila maglicu blagostanja i na konto toga osvojila jos jedan mandat za pljacku.

Tada to pogadja sve. One gluplje nesto vise, politicare znatno manje.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.03.2009. 10:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slazem se ... ali ja svoju ulogu u tome vidim jedino u zaokruzivanju na izborima

a odavno sam prestao biti empatican prema glupom puku koji nakon svih ovih godina bira jedne te iste. Neka im onda prodaju maglicu i neka im sutra uzimaju kuce i stanove.

Ja jesam kolatelarna zrtva ali jos uvijek nisam spreman dizati revoluciju.

samo ja i dalje tvrdim da bi bilo koji proizvodni pogon imao daleko vise problema no kika ili neki trgovacki lanac.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.03.2009. 10:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: › samo ja i dalje tvrdim da bi bilo koji proizvodni pogon imao daleko vise problema no kika ili neki trgovacki lanac.
Ti i dalje tvrdis da je voda mokra. Nema u tome nicega revolucionarnog, nicega novog, dapace - nista se ne bi promijenilo ni da ta tvrdnja nije izrecena. Cemu trud u izricanju i potenciranju tvrdnji koje nemaju nikakav utjecaj?!

Umjesto toga ti predlazem da izaberes dvoje-troje intelektualno podkapacitiranih ljudi iz tvoje okoline i objasnis im neke stvari.

Pasivnost i telerantnost, nazalost, rezultiraju ovakvom deevoluiranom slikom svijeta.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silva50
Offline
Avatar

Ukupno postova: 76
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.03.2009. 20:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...naš Osijek postade pravi trgovački grad...samo ne znam tko u tim silnim trgovinama kupuje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nocni-orao
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 01.03.2009. 21:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

silva50 je napisao/la: ›
...naš Osijek postade pravi trgovački grad...samo ne znam tko u tim silnim trgovinama kupuje...
Jos kako vidim ni jedan se trgovacki lanac nije zatvorio!od Plodina pa do Interspara,sve do Bille i emezzete,ljudi obidzu i Kaufland kupe a bome i Lidl,jedino sto se zatvorilo zbog elementarnih nepogoda u obliku osiguranja je Getro.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ciao_bao!
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.03.2009. 22:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja bi Ikeuuuuuu.... Sad((((

_________________
veni, vidi, i zamalo odustadoh...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hyppolita
Offline
Avatar

Ukupno postova: 306
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.03.2009. 22:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Supika, bit će posla, još jedna povoljna trgovina uz niske cijene. Zašto ne?! Gledala sam na netu i imaju dobre i kvalitetne stvari, spram ostalih trgovački lanaca!

_________________
Uvijek mi navuće osmijeh sunce moje malo ...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nocni-orao
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 01.03.2009. 23:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ciao_bao! je napisao/la: ›
ja bi Ikeuuuuuu.... Sad((((
i ja bi vilu u Budvi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nocni-orao
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 01.03.2009. 23:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

BOJKOTIRAM LJIGAVE SLOVENCE?! IZBJEGAVAM LESNINU U SIREM KRUGU,A MERCATOR OBILAZIM KRUZNO!...........KIKA ZAKON! SREDITA,KLIMATIZIRANA,POVOLJNA...BOLJA OD IKEJE 78X!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: