Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U jesen 2010. godine Osijek dobiva Kiku!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.02.2009. 16:15 
Naslov:  U jesen 2010. godine Osijek dobiva Kiku!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U jesen sljedeće godine otvara se prvi osječki trgovački centar austrijske Kike, potvrdila je Katharina Hülmbauer iz sjedišta ove tvrtke. Riječ je o trećoj poslovnici spomenute tvrtke u Hrvatskoj, koja će biti sagrađena na zemljištu uz Sportsku zračnu luku Osijek u Ulici sv. Leopolda B. Mandića. Recimo kako je riječ o jednom od najvećih europskih trgovačkih lanaca namještajem, a ova tvrtka na hrvatsko je tržište ušla još 2006. godine otvaranjem trgovine u Zagrebu, da bi prošle godine druga trgovina bila otvorena u Slavonskom Brodu. Osječka poslovnica bit će sagrađena na 14.000 četvornih metara zemljišta, koje je još prije godinu i pol kupila bečka tvrtka BOP Immodevelopment od tvrtke Žito. Na preostalom prostoru ukupne veličine 150.000 četvornih metara ova je tvrtka najavila i gradnju trgovačkog centra Oasis, vrijednog 80 milijuna eura, a nova Kika naći će se upravo uz ovaj trgovački centar.

Zanimljivo je kako će se osječka Kika otvoriti upravo za 100. obljetnicu postojanja te tvrtke koja je već u 100-postotnom vlasništvu četvrte generacije obitelji Leiner i Koch.

Inače, tvrtka BOP Immodevelopmenta osim trgovačkog centra Oasis i trgovine namještajem Kika, najavila je i gradnju fast food drive-in restorana, benzinske crpke i trgovačkog centra OBI ili Bauhaus, koji je još u pregovorima, a Austrijanci najavljuju ukupno ulaganje od 170 milijuna eura. Svi ovi projekti trebali bi biti realizirani do 2012. godine.

Piše: N.Zekić/Glas Slavonije

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nocni-orao
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 28.02.2009. 16:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cim se otvori kupujem kod prijatelja Austrijanaca nego kod ljigavih slovenaca!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.02.2009. 16:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nek kaže tko što hoće, ali čuo sam da imaju stvarno OK namještaj.

je li to točno?

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.02.2009. 16:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

o, Bože..
koji naslov!? kao da Osijek dobiva novi pogon kojim će dobiti neka proizvodna radna mjesta, a ne još jednu kolonijalnu bazu za iscrpljivanje i ovo malo novca što je građanima ostalo.

sjajne tifusarske perle za naivne urođenike....

MARŠ U KURAC!

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nocni-orao
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 28.02.2009. 16:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la: ›
o, Bože..
koji naslov!? kao da Osijek dobiva novi pogon kojim će dobiti neka proizvodna radna mjesta, a ne još jednu kolonijalnu bazu za iscrpljivanje i ovo malo novca što je građanima ostalo.

sjajne tifusarske perle za naivne urođenike....

MARŠ U KURAC!
Vidim da ti je 20 minuta ekonomije potrebno?!Pokusacu ti dokazat u samo 3 primjera zasto je dobro sto se otvara "Kika" ili bilo koji drugi centar?!!Prvo i osnovno,objekat gradice Hrvastka gradjevinska firma!Drugi veoma vazan cin je sto ce zaposliti 30-40 ljudi koji sada su na birou.Treci i zadnji je sto prostor gdje se Kika gradi je do nedavno bio zapusten,prljav...Mislim da si svatio?A,ako nisi,onda uzmi busines.hr i citaj,citaj!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nocni-orao
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 28.02.2009. 17:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
nek kaže tko što hoće, ali čuo sam da imaju stvarno OK namještaj.

je li to točno?
Bio sam u Kiki u Zagrebu nedavno,recu ti samo ovo,modernija,ljepsa,bolja i kvalitetnija je nego IKEA,ikea je jeftina trgovina sa takvim i namjestajem,sam objekat je poput getroa,bez klime,nabacano,jednom rijecju nikako,samo izvikano.Kika je moderno zdanje i povoljno!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.02.2009. 18:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nocni-orao je napisao/la (Pogledaj post): › Vidim da ti je 20 minuta ekonomije potrebno?!Pokusacu ti dokazat u samo 3 primjera zasto je dobro sto se otvara "Kika" ili bilo koji drugi centar?!!Prvo i osnovno,objekat gradice Hrvastka gradjevinska firma!Drugi veoma vazan cin je sto ce zaposliti 30-40 ljudi koji sada su na birou.Treci i zadnji je sto prostor gdje se Kika gradi je do nedavno bio zapusten,prljav...Mislim da si svatio?A,ako nisi,onda uzmi busines.hr i citaj,citaj!!

da, pročitao sam. hrvatskom izdanju biznis haera toliko dobro ide da se zatvara. Rolling Eyes

zvučiš kao i oni koji su prodali PROFITABILNE i zlatne koke ove zemlje Plivu, Inu, HT... te ujedno upropastili toliko drugih USPJEŠNIH firmi koje je ova zemlja imala.
mislim kako onome tko me pokušava uvjeriti kako "Osijek - proizvodni, industrijski grad" treba zamijeniti sa "Osijek - grad stranih trgovačkih lanaca" neće pomoći niti studij ekonomije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fuldstændigamok
Offline
Avatar

Ukupno postova: 711
Lokacija: Behind you
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.02.2009. 19:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Oh joy!

_________________
L' essentiel est invisible pour les yeux.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
birki
Offline
Ukupno postova: 45
Lokacija: Osijek/Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.02.2009. 20:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nocni-orao je napisao/la: ›
Treci i zadnji je sto prostor gdje se Kika gradi je do nedavno bio zapusten,prljav...


Promasaj, bio je poljoprivredno zemljiste...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nocni-orao
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 28.02.2009. 21:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

birki je napisao/la: ›
nocni-orao je napisao/la: ›
Treci i zadnji je sto prostor gdje se Kika gradi je do nedavno bio zapusten,prljav...


Promasaj, bio je poljoprivredno zemljiste...
Nije!Bila je Sheperova pustara na tom mjestu,par stari "kuca"4 jablana,3 oraha,i jedno veliko blatno polje sa nabacanim cunderom da 2 familije iz pustare imaju put do cepinske ceste!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nocni-orao
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 28.02.2009. 21:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Industrija je umrla?!
Ostalo je par tvornica jos u gradu,Saponija,Olt,Standard,nesta malo Sibicare,Kandit,Secerana,pola Slobode...I sada,nema tekstila,nema chajare,nema Lia,nema mobilie i stolica,oslo je,nemozemo vratiti?!Pomirimo se sa ovom stvarnoscu kakva je,nije samo u Osijeku ovako,nego u Zagrebu,Zadru,Splitu,Rijeci...ostali gradovi su manje bili bas bogati sa industrijom,i sada?Zemljista su ostala gdje su bile te nekad slavne tvornice sto su hranile tisuce obitelji,nemozemo ih vratiti,nemozemo,tvornice su zapustene,polu srusene,zemljista atraktivna,zasto neprodat strancima da sagrade makar i trgovacke centre ako nista drugo,em bolji izgled za Osijek,em bar nesta radnih mjesta,u svakom slucaju sam za bilo sta sto ce donet zaposljenja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.02.2009. 22:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nocni-orao je napisao/la (Pogledaj post): › Industrija je umrla?!
Ostalo je par tvornica jos u gradu,Saponija,Olt,Standard,nesta malo Sibicare,Kandit,Secerana,pola Slobode...I sada,nema tekstila,nema chajare,nema Lia,nema mobilie i stolica,oslo je,nemozemo vratiti?!Pomirimo se sa ovom stvarnoscu kakva je,nije samo u Osijeku ovako,nego u Zagrebu,Zadru,Splitu,Rijeci...ostali gradovi su manje bili bas bogati sa industrijom,i sada?Zemljista su ostala gdje su bile te nekad slavne tvornice sto su hranile tisuce obitelji,nemozemo ih vratiti,nemozemo,tvornice su zapustene,polu srusene,zemljista atraktivna,zasto neprodat strancima da sagrade makar i trgovacke centre ako nista drugo,em bolji izgled za Osijek,em bar nesta radnih mjesta,u svakom slucaju sam za bilo sta sto ce donet zaposljenja.

zašto ne prodati?! jer kada shvatimo da možemo i moramo vratiti staro stanje stvari, proizvoditi, a ne uvoziti uvidijet ćemo da nemamo više tog "atraktivnog" zamljišta koje smo p(r)odali strancima u bescjenje.
kada IZGUBLJENO poželimo natrag dobit ćemo ga tek kada novi vlasnici više kroz to ne budu mogli eksploatirati dobra. i još ćemo sve skupa skupo otplatiti na kraju...
vrlo brzo, shvatit ćemo da smo STRANCI u vlastitoj zemlji, sluge.

možda je "austrijski konjušar" zaista izurmlo zanimanje ali...
ne mogu ne sakriti svoje razočarenje i ogorčenje odlukama koje mi kao jedino potencijalnu mogućnost zapošljavanja nude da budem bauštelac koji postavlja betonske zidove stranih trgovačkih lanca ili trgovac koji za minimalac slaže krastavce iz argentine i rajčice iz izraela u austrijskom šoping centru sred Osijeka. osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.02.2009. 23:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la (Pogledaj post): › o, Bože..
koji naslov!? kao da Osijek dobiva novi pogon kojim će dobiti neka proizvodna radna mjesta, a ne još jednu kolonijalnu bazu za iscrpljivanje i ovo malo novca što je građanima ostalo.

sjajne tifusarske perle za naivne urođenike....

MARŠ U KURAC!


ne mogu oni iscrpiti od mene nista vise novaca nego sam ja spreman dati. Dakle, kupovat ce tko hoce, ... namjesta se ne mora kupovati.

a da bilo tko hoce otvoriti neki proizvodni pogon, mislim da bi mu zeleni i ini zagorcali zivot. Sjetim se samo povlacenja po novinama Benettona. Njima su i govno iz kanalizacije slali na bakteriolosku analizu, jer naravno ... to je strani kapitalist koji je ulozio nesto u ovaj kraj. I uopce me ne cudi sto nakon njih vise nitko nije otvarao nikakav proizvodni pogon u osijeku

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.02.2009. 23:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › ne mogu oni iscrpiti od mene nista vise novaca nego sam ja spreman dati. Dakle, kupovat ce tko hoce, ... namjesta se ne mora kupovati.

bit ćemo spremni dati jer nam uvijek nešto treba.
nisam ekspert, nisam stručnjak ali evo primjera politike koja mi nije jasna:

trupci iz gorskog kotara idu ravno u italiju gdje ih prerađuju talijanske firme. dakle iz kolonije Hrvatske ide fino sirovina i onda se iz druge zemlje tebi prodaje gotov proizvod po kojekakvim ikeama i kikama. recimo, kuhinju koju želiš kupiti za svoju novosnovanu obitelj moći ćeš kupiti jedino ako imaš para... a jedini posao ti je bauštela ili održavanje inozemnog šoping centra odakle se para i opet slijeva u inozemnu zemlju jer, naravno, nemaš priliku recimo gdje raditi kao dizajner namještaja...

još više me iznenađuje što se otvaranje (još jednog!) trgovačkog lanca najavljuje poput dolaska kakve planetarne pop zvijezde. osijek031.com smile

ma, uglavnom... Confused

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.03.2009. 1:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja znam jednu Kiku, slatka cura... Very Happy

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: