Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Devedeset posto štenaca ugiba u Azilu zbog loših uvjeta!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
SheOs
Offline
Ukupno postova: 119
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.02.2009. 19:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka čast volonterima, za njih jedino vjerujem da ne kradu. Zato kažem, azil bi se trebao povjeriti nekome drugome.
Napraviti pravi azil, s adekvatnim kavezima i adekvantnom pomoći (mislim na grad).
Ovom azilu treba novi rukovoditelj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hyppolita
Offline
Avatar

Ukupno postova: 306
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.02.2009. 22:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa o tome i ja pričam. Nešto tu smrdi.

_________________
Uvijek mi navuće osmijeh sunce moje malo ...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
empetri
Offline
Avatar

Ukupno postova: 656
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.02.2009. 22:39 
Naslov:  Re: Devedeset posto štenaca ugiba u Azilu zbog loših uvjeta!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Morao sam si malo čačkati po mailu da priložim neke razgovore sa prozvanima. Slijedi odgovor na mail u kojemu tražim alternativni smještaj za ozljeđenog psića jer ne želim da završi u azilu.

prcjednik je napisao/la: › Vaš odgovor mi daje pravo na pitanje dali poznajete uvjete. Radi se o tome da vaša percepcija o tome da su svi psi bolesni i prljavi je netočna. Da svi nemaju mjesto gdje mogu spavati je isto netočno.Da bježe iz azila i trče za autima je isto tako netočno. No, kako bi se uvjerili da je drugačije pozivam vas da posjetite azil. Kako mislite da se je mogao riješiti problem preko zime (problem grijanja preko zime op.a.)? Što se tiče hrane mi ili ja NIKADA ne pozivam niti tražim da ljudi donesu hranu u azil jer je to zapravo jedino što imamo kao redovitu donaciju. Istina je da bi bilo jako dobro kada bismo imali hrane za štence ali nažalost nemamo. (hrana je jedino što imaju kao redovitu donaciju, ali bi bilo dobro da imaju hrane za štence? op.a.) Dakle kriv je vaš zaključak da su psi gladni jer ono što je istina da su se svi jako dobro oporavili i odbili na težini od dana kada uđu u azil. Što se tiće suda tog djelatnika on doista nije mjerodavan niti ocjenjivati niti procjenjivati jer azil je otovren puno ranije nego smo njega primili u radni odnos. isto tako može i ostati bez posla zbog dugačkog jezika. Ipak smo sigurni da će tom psiću biti najbolje daostane kod vas i ako imate mjesto za jednog i uvjete za smještaj ovog psića na par dana uvjereni smo da ga možete i dulje zadržati i brinuti se o njemu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
conie
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.02.2009. 23:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa dobro ljudi ovaj tekst o azilu ne služi za prepucavanje i pametovanje.A nisam naišla ni na jedan jedini komentar da če netko dić dupe i doć pomoć!!!eutanazija ne dolazi u obzir!!!zašto se u ovome gradu nemože naći 100 novih volontera koji če nešto promjeniti jel od udruge koja vodi azil nema ništa kao što i sami kažete.to se i vidi i zna.a otkad mi volonteri nešto organiziramo zna se gdje je svaka kuna i piše na facebooku točno koliko je gdje skupljeno) i čuva se svaki račun od tih novaca.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
conie
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.02.2009. 23:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svi su pametni i imaju nešto za reći što me strašno iritira jer ne znate pravo stanje a pravite se pametni a ne vidim da je netko pitao jel može pomoći.naravno kad je lakše tipkati u toploj sobi nego po ovome vremenu smrzavat se po azilu i pomagati.kad bi SVI vi došli pomoći od toga azila bi se i napravilo nešto!!!!!Pa eto sad vas sve pozivam da ZAJEDNO NAPRAVIMO PRAVU STVAR!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
conie
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.02.2009. 23:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A to da psi imaju hrane nije istina jel zašto onda mi konstantno molimo ljude da je doniraju.a psi ne preskaču ogradu jel smo je mi pojačali i sprječili pse da bježe van. a također sad i imamo nešto hrane za štence jel smo opet molili ljude da je donesu!!!a gospodin koji svojim navodima iskrivljuje istinu priča gluposti jel sam nije uzeo lopatu i pomogao volonterima nikada a tobože je predsjednik udruge koja vodi azil.SRAMOTA!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.02.2009. 3:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prvo, ne volim kad me se svrstava u većinu koja ne želi ništa napraviti. Udomila sam dva štenca baš zato da ne završe u azilu, dakle, nisam ih iz azila odnijela kući, spriječila sam da odu u azil, a to očito znači da moj pothvat ne vrijedi baš ništa? Eto, tako se osjećam kad čitam ovo.
I btw. moji su psi u dvorištu preko zime, ne grijemo im kućicu, i gle čuda, preživjeli već drugu zimu. I zamislite, dva psa spavaju u jednoj kućici.
Da imam novaca, naravno da bih donirala azilu, ali nemam. Da imam vremena, volontirala bih, ali nemam.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.02.2009. 7:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

SheOs je napisao/la (Pogledaj post): › Svaka čast volonterima, za njih jedino vjerujem da ne kradu. Zato kažem, azil bi se trebao povjeriti nekome drugome.
Napraviti pravi azil, s adekvatnim kavezima i adekvantnom pomoći (mislim na grad).
Ovom azilu treba novi rukovoditelj.


a kako bi bilo lijepo školovati vlasnike pasa i ostalih kućnih ljubimaca da svoje kućne ljubimce ne ostavljaju na ulici. trebamo se prvo suočiti sa problemom, ne sa uzrokom i manje srati po azilu. azil je samo posljedica "odgovornih" vlasnika kućnih ljubimaca koji ih iz raznoraznih razloga odbacuju. negdje je to nedostatak novca, prostora, negdje zato što pas ne predstavlja kućnog ljubimca već statusni simbol itd. ne znam koliko se napredovalo u čipiranju pasa ali vrijeme je za kažnjavanje neodgovornih vlasnika kućnih ljubimaca, dio novca od kazni davati azilu za proširenje azila i poboljšavanje životnih uvjeta u njemu. kućni ljubimci se ne smiju tretirati kao predmet ili stvar, to su živa bića koja se ne smiju prepustiti ulici ili vezati ih za željezničke tračnice.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.02.2009. 8:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uistinu nisam mislila da ću ovako početi dan. Mogu s punim pravom reći da se sramotim što sam član ovog foruma. Zbog pojedinaca, njihovog ponašanja i toleriranja od strane administratora, posebno šovinističkih maltretiranja pripadnica ovog foruma, još jesenas sam htjela obrisati svoj profil, nisam uspjela, ali nakon ovih prvih deset postova što sam pročitala, moja savjest i razina svijesti mi ne dozvoljava družiti se s ovakim pojavama pa makar i virutalno.

Pojedine rečenice su sramotne za ljudski rod općenito, a pogotovo za mlade ljude koji trebaju mijenjati svijet. Problemi se ne rješavaju tako da se nekoga eutanazira, odnosno UBIJE jer to je upravo to. Sram vas bilo, niste dostojni zraka što dišete.
Imala sam zadovoljstvo biti u Azilu i reći ću moje dojmove: ti mladi ljudi koje sam zatekla tamo imaju veliko srce, oni su suosjećajni i brinu se. Odvajaju svoje slobodno vrijeme kako bi pomogli tim psima. Hvala bogu što još uvijek ima takvih ljudi.
Što se tiče pasa, reći ću vam ovako; psi nisu gladni, niti žedni, zahvaljujući tim ljudima. Da, psi su prljavi, jesu, dolje je blato, pomješano s njihovim izmetom, psi su prljavi i smrdljivi, i ja sam došla doma blatnjava i smrdljiva do brade, ali obogaćena duhom. Vidite, voda opere sve, osim zlog jezika, a ovo što sam imala prilike pročitati ovdje je zlo. Tako nešto mogu napisati samo ljudi koji nikada u životu nisu osjetili ljubav životinje.

Još, pored svega usudite se sumnjati u pravednost tih ljudi, kako vas nije sramota. Nije mi jasno na što pomišljate? Kako skupljaju silne pare pa se provode ili što? Sram vas bilo, idite navucite rukavice pa provedite jedno popodne s njima u blatu i izmetu, pomazite te pse i igrajte se s njima. Odvratni ste u tom svom razmišljanju.

Ako ćemo gledati na prekidanje lanca, onda bi prvo trebali eutanazirati ljude koji ne vode brigu oko svojih kućnih ljubimaca. Poznajete li taj termin, kućni ljubimci? Ljubimci? Ako se rješimo takvih ljudi, tada neće biti niti azila koji će trošiti vaše sline pare. Koliko vas se odreklo par kava mjesečno i ubacilo pare u one kutijice po gradu? Kako vas nije sramota?

Pa evo kada ste vi toliko pametni i sposobni, hodite vi u gradsko poglavarastvo pa recite kako mislite da ovi ljudi nisu uspješni i ponudite vi vaš plan. Ljudi, ovo su volonteri, to znači da su to ljudi koji na vlastitu volju i bez ikakve naknade dolaze tamo raditi, a po struci su različitih profila. Možda je netko od vas bolji organizator ili pregovarač, pa neka se uključi. Uostalom, to je ono na što ti ljudi čitavo vrijeme i apeliraju.

Što god ljudi pokušaju u ovom gradu, upravo oni koji ne mrdnu dupetom iznesu svoja najgora mišljenja i čitavu situaciju presvuku sivilom. Koja pička materina se događa u ovom gradu? Što god se učini, ne valja. Što se ne učini, o tome se mjesecima priča kao da se jedva dočekalo da se nešto sruši. Svaku ljepotu se uništi, koji k? Ne razumijem. Ovaj grad vuku dolje upravo ljudi kao što ste vi. Grad čine ljudi, pa što nam vrijede trgovački centri, parkovi i novi kolodvori kada kornično nezadovoljne osobe uništavaju svaku ljepotu. Svaka čast pojedincima, ali kao što se može vidjeti i na ovom forumu, vi ste samo manjina, a upravo od te manjine se očekuju čuda.

Pasa ima previše na svijetu, kaže on....pa čestitam. Što drugo reći? Ovo je nesumnjivo najpametnija i najdublja rečenica koju je tvoj mozak i svijest mogao stvoriti.

Hvala bogu na ovoj manjini, ljudskosti i toplini. Sve više sam svjesna da su takvi ljudi rariteti i tako vas se treba i tretirati.

@marijuan svaka čast

Volonterima azila želim poručiti da mi je žao što su morali čitati onakve bljuvotine, ali evo uvjeravam vas da na ovom forumu ima i divnih ljudi koji su mi s vremenom postali i prijatelji, i da su i oni sami prijatelji životinja.

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SheOs
Offline
Ukupno postova: 119
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.02.2009. 9:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije me uopće sramota reći da Azilu treba novi rukovoditelj. Pored toliko pomoći i divnih volontera nešto se već trebalo promijeniti. Samo putem akcije Posh Stora prikupljeno je 13.337 kuna. Kažete da psi više nisu gladni ni žedni. Naravno da nisu kad ima dobrih ljudi koji uvijek doniraju nešto. Gledam ovih 13 tisuća i zamišljam lijepe boxove, bez blata...Ok, možda je premalo za sve boxove, no za nekoliko nije, stoga....Tko tu koga'??!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.02.2009. 9:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@fairy - Pa gle, ništa zato što su psi blatni. Blatni su i moji do ušiju kad je takvo vrijeme.
Prvo, ne znam kako vlasnici uopće mogu napustiti svoje ljubimce. To mi nikako nije jasno i nikad mi ni n eće biti jasno.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjexa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 63
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.02.2009. 10:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

najveći problem je u vlasnicima. azil kao takav i sa ovakvim načinom rada nema šanse da ikada dođe na zelenu granu. zakon točno određuje kako se postupa sa životinjama koje se pronađu na ulici....

_________________
here's to alcohol, the cause and solutions of all life's problems!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.02.2009. 11:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...@fairy, nitko nije pljuvao po volonterima, dapače - svaka im/vam čast....ono što sam htjela istaknuti je da se azil nije niti pomaknuo unaprijed od samog početka, a vjeruj mi da znam koliko je novaca ulazilo u njega kroz donacije (uglavnom izvana - netko je spomenuo RSPCA).....udomila sam nekoliko životinja od tamo, dvorište mi je bilo puno pasa i mačaka, čak sam i sa ulica dovodila životinje kući.....netko je spomenuo i edukaciju građana - tako je, to je prvo odakle se kreće.....volonterska pomoć nije dovoljna, puno je čimbenika koji stavljaju azil tu gdje je sada....u svakom slučaju, opet sam prije za eutanaziju, nego da psi životare bez hrane (i to je bio slučaj), da se smrzavaju i tome slično i to pune dvije godine tako, da bi ipak bili eutanizirani na kraju......

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
majaazdaja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.02.2009. 11:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

treba taj problem rijesavati drugacije...prvo i osnovno...psi koji nisu cistokrvni vlasnici bi ih trebali odmah sterilizirati dok su stenci
druga stvar , psi koji JESU cistokrvni ali nemaju papir...takodjer sterilizirati
psi koji jesu cistokrvni i imaju papir ali nisu podobni za rasplod iz bilo kojeg razloga -sterilizirati
cistokrvni psi s papirom koji nisu planirani kao materijal za daljni uzgoj i nisu registrirani u uzgajivacnici , sterilizacija
to treba nametnuti kao zakon i pola problema je rijeseno
druga stvar..cijenu cistokrvnih pasa sa papirom treba dici u nebesa...pa onaj tko ce dati 15000 kuna za psa ce i paziti na njega
mjesance takodjer ne treba dijeliti...nego prodati...sterilizirane
a sto se tice vodstva azila (ne olontera da se razumijemo , ali oni su upravo to , volonteri) na to mjesto treba zasjesti netko kome nije primarna ljubav prema tim psima , nego zdravlje , ekonomija i rijesavanje problema

_________________
zlo i naopacke
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
majaazdaja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.02.2009. 11:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako vama od toplinskog vala krepa 80! pasa to znaci da prvenstveno nisu imali vode a potom hlada
a ovi koji se protive eutanaziji..sta vam je ljudi...eutanazirati , stare , bolesne , neprilagodjene , sve one koji nisu pogodni za udomljavanje
to je bolje ego pustiti da vam 80 pasa krepa od vrucine i jos 30 se smrzne preko zime
da ste napravili pravilnu smislenu selekciju ostali bi vam zdravi mladi psi koje bi lakse udomili
ovak vam je pocrkalo 50 stenaca a ostali vam ko zna kakvi psi koje nitko nece

_________________
zlo i naopacke
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: