Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Devedeset posto štenaca ugiba u Azilu zbog loših uvjeta!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.02.2009. 11:56 
Naslov:  Re: Devedeset posto štenaca ugiba u Azilu zbog loših uvjeta!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...evo što voditelj azila kaže o Zakonu o zaštiti životinja, citiram samo dio teksta, ostatak možete naći ovdje: http://www.zivot.hr/index.hr.php?id=262

"- Nadalje u potpunosti se protivimo članku 57.točki 4. o mogućem usmrćivanju životinje 30 dana nakon dolaska u sklonište.Iz našeg višegodišnjeg iskustva znamo da se velika većina pasa udomi i nakon nekoliko mjeseci pa čak i godina boravka u skloništu. Česti su slučajevi dolaska ozlijeđenih, bolesnih, izgladnjelih pasa kao i skotnih kuja kojima je potrebno i više od 30 dana da se oporave, tj. da okote mladunčad, a čiji oporavak nije upitan. Kriterij od 30 dana za svakoga onoga tko ima osobnog iskustva rada u skloništu potpuno je neprihvatljiv, apsurdan i neciviliziran, a dopuštanje mogućnosti da se nakon 30 dana eutanaziraju skotne kuje blago rečeno je monstruozno. Tim više što je već dokazano da dugogodišnja praksa ubijanja pronađenih pasa ne daje pozitivne rezultate, nego dapače njihov se broj povećava. Dokazano je da jedino sterilizacija/kastracija i edukacija smanjuje trajno njihov broj. Iz toga razloga zahtijevamo da se ove mjere uvedu u ovaj Zakon kao obaveza.

...na ovoj stranici možete pogledati datuma ulaska pasa u azil:
http://www.zivot.hr/psiuazilu.php

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
majaazdaja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.02.2009. 12:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma tih 30 dana je debilana , slazem se
svakom psu treba pristupiti individualno i procjeniti objektivno dali je za udomljavanje ili ne...ukoliko nije..eutanazija i gotovo

_________________
zlo i naopacke
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.02.2009. 12:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

majaazdaja je napisao/la (Pogledaj post): › ma tih 30 dana je debilana , slazem se
svakom psu treba pristupiti individualno i procjeniti objektivno dali je za udomljavanje ili ne...ukoliko nije..eutanazija i gotovo


na national geograficu sam pratio (ne sve epizode) Psećeg grada. znam samo da je lokacija u blizini jednog većeg grada u pustinji. prostor je ogroman i na njemu su smješteni boxovi, veterinarska ambulanta, dreserski prostori. imaju ugovore i sa vanjskim suradnicima. naravno za funkcioniranje takvog pod navodnicima grada trebaju velika novčana sredstva ali imaju sponzore, pogotovo nakon što su zbrinuli borbene pse Michaela Vicka, nekada slavnog američkog ragbijaša. nakon pružanja medicinske njege pse se individualnim pristupom priprema (prilično uspješno) za udomljavanje.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
majaazdaja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.02.2009. 12:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marijuan je napisao/la: ›
majaazdaja je napisao/la (Pogledaj post): › ma tih 30 dana je debilana , slazem se
svakom psu treba pristupiti individualno i procjeniti objektivno dali je za udomljavanje ili ne...ukoliko nije..eutanazija i gotovo


na national geograficu sam pratio (ne sve epizode) Psećeg grada. znam samo da je lokacija u blizini jednog većeg grada u pustinji. prostor je ogroman i na njemu su smješteni boxovi, veterinarska ambulanta, dreserski prostori. imaju ugovore i sa vanjskim suradnicima. naravno za funkcioniranje takvog pod navodnicima grada trebaju velika novčana sredstva ali imaju sponzore, pogotovo nakon što su zbrinuli borbene pse Michaela Vicka, nekada slavnog američkog ragbijaša. nakon pružanja medicinske njege pse se individualnim pristupom priprema (prilično uspješno) za udomljavanje.


upravo to...nemoze se bezuvijetno voljeti svaki pas u azilu i bez pameti ga pokusati udomiti..
tko ce biti kriv ako udomite neprilagodjenog psa u obitelj s malom djecom i neka pizdarija se desi , a vi ste ga udomili samo zato da ga udomite razmisljajuci srcem a ne glavom...ili kad udomite stenca koji u obitelj sa jos pasa donese bolestinu od koje stene i dva psa dodatno krepaju , jedan zamalo?
pamet , pamet , ne srce....c c c
ja iz azila osijeckog vise NIKAD necu psa udomit

_________________
zlo i naopacke
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.02.2009. 13:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marijuan je napisao/la (Pogledaj post): ›
na national geograficu sam pratio (ne sve epizode) Psećeg grada. znam samo da je lokacija u blizini jednog većeg grada u pustinji. prostor je ogroman i na njemu su smješteni boxovi, veterinarska ambulanta, dreserski prostori. imaju ugovore i sa vanjskim suradnicima. naravno za funkcioniranje takvog pod navodnicima grada trebaju velika novčana sredstva ali imaju sponzore, pogotovo nakon što su zbrinuli borbene pse Michaela Vicka, nekada slavnog američkog ragbijaša. nakon pružanja medicinske njege pse se individualnim pristupom priprema (prilično uspješno) za udomljavanje.


slazem se, gledao sam i ja ... i to je mozda ono cemu bi trebali teziti. Ali sad je realnost drugacija, pa je mozda bolje da manje pasa prezivi zimu i ljeto ... nego da 90% stenaca ugiba u mukama od zime, gladi, ili bolesti.

Pa onda dok cekamo da se ne obogatimo i uspijemo ustrojiti taj model ... mozda ne bi bilo lose ugledati se u RSPCA koji radi selekciju i fokusira se na udomljavanje zivotinja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
stich
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.02.2009. 19:45 
Naslov:  Re: Devedeset posto štenaca ugiba u Azilu zbog loših uvjeta!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja mislim da bi trebalo sve narkomane i alkoholicare, klince sto pijance,povracaju i pisaju po ulicama isto tako eutanazirat, samo je razlika u tome sto psi nisu odabrali bit napusteni, a gore navedeni idijoti imaju moc odluke o njihovoj buducnosti. svi koji misle ( na to mislim na punoljetne osobe a ne kretencice od 12 godina) da mogu doci u azil i jednog psa koji tamo zivi cijeli zivot jer je rodjen tamo i nezna za nista bolje pogledat u oci i odlucit da ga se treba eutanazirat, samo neka izvoli. jer taj isti pas se veseli i zivi najbolje sto zna ( njima je samo bitno da zive!!). ali ne, takvima se neda ni odvest do nemetina. dobro da ste svi po chatovima i forumima i svi ste cool i zivite na internetu, mozda bi vam dobro doslo malo svijezeg zraka. e da i vjerujte nema bolje tablete za zivce, nego 250 pasa koji skacu od srece po ogradi kada samo cuju auto, njima nije bitno jeste govna ili ne.,.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
majaazdaja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.02.2009. 21:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

stich je napisao/la: ›
ja mislim da bi trebalo sve narkomane i alkoholicare, klince sto pijance,povracaju i pisaju po ulicama isto tako eutanazirat, samo je razlika u tome sto psi nisu odabrali bit napusteni, a gore navedeni idijoti imaju moc odluke o njihovoj buducnosti. svi koji misle ( na to mislim na punoljetne osobe a ne kretencice od 12 godina) da mogu doci u azil i jednog psa koji tamo zivi cijeli zivot jer je rodjen tamo i nezna za nista bolje pogledat u oci i odlucit da ga se treba eutanazirat, samo neka izvoli. jer taj isti pas se veseli i zivi najbolje sto zna ( njima je samo bitno da zive!!). ali ne, takvima se neda ni odvest do nemetina. dobro da ste svi po chatovima i forumima i svi ste cool i zivite na internetu, mozda bi vam dobro doslo malo svijezeg zraka. e da i vjerujte nema bolje tablete za zivce, nego 250 pasa koji skacu od srece po ogradi kada samo cuju auto, njima nije bitno jeste govna ili ne.,.


eto , tipicno nelogicno razmisljanje , van svake pameti
ko mackamam ste , samo skupljate a nista ne rijesavate...
ja sam znala otfurati tu i tamo vrecu hrane , uplacivala sam pare , udomila dva psa (koja su oba crkla btw jer cim sam ih nahranila razvila se bolestina) ali vise necu prstom mrdnit za azil...zasto , jer se nemoze nista napravit
volonterima svaka cast , zrtvuju svoje slobodno vrijeme da bi uljepsali dan psima , ali dragi moji od ljubavi se ne zivi...zbog vase ljubavi jedno stene koje je moglo imati dobar zivot zadovoljno , zdravo uhranjeno je krepalo jer ste vi odlucili zadrzati i bolesnog Flokija i malog Dekija
mali mali Deki se razbolio od starog Flokija i krepo a stari Floki osto al njega nitko nece
eto tako to tamo ide
ja jednako tako volim pse i jednako tako mi lijeece zivce itd
nije poanta da se eutanaziraju bilo kakvi psi , nego bolesni , agresivni itd
znaci radi se selekcija da vam ostaje vise sredstava da se fokusirate na lijecenje ,pravilnu ishranu i sterilizaciju onih pasa za koje postoji mogucnost da ih se udomi

_________________
zlo i naopacke
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.02.2009. 21:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@majaazdaja ... ne vrijedi vise pisati ... mi smo bescutne zvijeri jer smo rekli da da neke pse treba eutanazirati kako bi ostalima bilo bolje.

jedno su zelje, a drugo je mogucnosti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
conie
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.02.2009. 22:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eee majo stvarno si bezobrazna i prešla si sve granice!!! ti češ meni govorit da sam mačkamama??? odakle ti to pravo???da to si rekla meni jel se ja brinem za te pse!!ja trošim svoje živce, svoje vrijeme i svoje emocije tamo.a ti češ još i vrjeđat.neznam tko je tebe slagao i podvalio ti psa.svakome se kaže koji je pas kakav jel nema vajde dat nekome psa koji ne zadovoljava njegove kriterije pa da ga taj isti vrati.to se ne radi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
stich
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.02.2009. 22:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a jel ti znas od 30 stenaca koje je bolesno ako se znakovi ne pojavljuju do zadnjeg dana!?! jer vjeruj rijetko koji pas odrasli je tamo bolestan, samo stenci i oni su ti koji ugrozavaju sve ostale.. a ako si isla do azila zasto ti ja moram objasnjavat kakva je situacija, ko god je bio tamo i proveo dan nema misljenje da se bilo koga treba eutanazirat. zasto bi se jednog agresivnijeg psa trebalo eutanazirat. kastrira ga se i on se smiri. ja jos nisam dozivila da me pas ide ugristi!! nekima je najjednostavnije reci da se treba pse ubiti, jesi bila u posljednja 2 mjeseca jesi vidjela sta su gradjani, obicni ljudi tamo napravili i sta se jos radi!?! i znas koliko bi ti pasa ubila bar 200 jer od gradskog proracuna za azil se jedva isplate place za 2 radnika, a stenaca je po 20-30 na tjedan, koliko bi stenaca od mama trebali odvojit i ubit? tebi je na savjest sto tako demonstrativno ne zelis pomoci, jebe se meni ti se gledas u ogledalo..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
stich
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.02.2009. 22:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e conie Smile)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
conie
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.02.2009. 22:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a to štene koje je zarazilo tvoje pse jesi li se raspitala i otišla kod veterinara.pa naravno da nečeš donjet štene koje je izvor zaraza kući među ostale pse ako nisu cjepljeni.pa ti više nemoj NIKAD uzet psa iz azila.sad su svi krivi jel si ti sama napravila grešku jel????aha a jel tako i s ljudima treba svi oni koji su bolesni treba ih uspavat da bi ovim zdravijima bilo bolje jel????

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.02.2009. 22:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedini izlaz je skloništa za napuštene životinje dovest pod državnu skrb preko koje će se svima osigurati sterilizacija i nužni lijekovi, cjepiva, hrana i smještaj.

Tako ja zamišljam i sanjam o Lijepoj Našoj kada se polupijan probudim u nedjelju u podne...

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.02.2009. 22:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: › Jedini izlaz je skloništa za napuštene životinje dovest pod državnu skrb preko koje će se svima osigurati sterilizacija i nužni lijekovi, cjepiva, hrana i smještaj.
... pedikura, manikura, satovi glasovnih vjezbi, dreser, striper i timaritelj.

Lijepo si to zamislio. Jos samo trebas reci kojim resorima [zdravstvo, obrazovanje, sudstvo?] ce drzava ukinuti sredstva kojima bi se financirao taj ingeniozan plan.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.02.2009. 22:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Frost je napisao/la: › Jedini izlaz je skloništa za napuštene životinje dovest pod državnu skrb preko koje će se svima osigurati sterilizacija i nužni lijekovi, cjepiva, hrana i smještaj.
... pedikura, manikura, satovi glasovnih vjezbi, dreser, striper i timaritelj.

Lijepo si to zamislio. Jos samo trebas reci kojim resorima [zdravstvo, obrazovanje, sudstvo?] ce drzava ukinuti sredstva kojima bi se financirao taj ingeniozan plan.


ne treba ukidati sredstva niti zdravstvu niti obrazovanju. sudstvu mozda, jer je i tako neucinkovito i navodno korumpirano Smile

evo ti samo par primjera kako bi grad bez problema to mogao rijesiti. Umjesto rondele velikana koja je kostala 6.000.000 kn, moglo se napraviti nesto skromnije i rjesiti kompletan problem azila. Pa onda, umjesto dva lifta na pjesackom mostu preko prge kod kolodvora se moze napraviti obican jeftiniji most ... pa onda se umjesto onog najskupljeg parkiralista ispred zeljeznike stanice moglo napraviti jeftino parkiraliste itd. itd.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: