Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zbog ministra ustaju u četiri ujutro i pješače kilometrima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
majaos
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.02.2009. 18:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

SAMO JEDNO PITANJE--
zasto djevojka iz čepina ide u donji grad u skolu???? sta u čepinu nema skole?? de zbrojite se ljudi, stisnite zube i trpite taj mir i spokoj koji ste htjeli van grada...
a i sto se toga tice-osijek je toliko velik grad da stvarno nikada mira niti tisine (citaj s dozom ironije) Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2009. 18:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kod nas karta za vlak već 10 godina nije iznad 200kn, a ne vjerujem da ikome treba pol sata do stanice... Šta bi povoljnije...
A ovi su sad odlučili za ovaj potez jer i ptice na grani pjevaju tu staru foru uzmi pare za bus pa idi vlakom, ostat će ti za napit se u westu...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2009. 18:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@majaos, čitaj, ona ide u srednju školu u donji grad, ne u osnovnu...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
peggy
Offline
Ukupno postova: 71
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.02.2009. 18:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

majaos je napisao/la: ›
SAMO JEDNO PITANJE--
zasto djevojka iz čepina ide u donji grad u skolu???? sta u čepinu nema skole?? de zbrojite se ljudi, stisnite zube i trpite taj mir i spokoj koji ste htjeli van grada...
a i sto se toga tice-osijek je toliko velik grad da stvarno nikada mira niti tisine (citaj s dozom ironije) Smile


šta ti pricas? bolje nemoj nista pisati...
dok se ti opamtis mozda cak i otvore koje srednje skole po selima, pa se nece morati u donji grad ko ova mala.. o svašta i ja čitam.

ne znam sta usporedjujete ovo s ranijim vremenima, misim bilo bi zalosno da se moamo vracati unazad. ne pravi se nitko zrtva, vjerujte mi, ovo je katastrofa ili za klince ili za njihove starce koji će osjetiti po džepu. lako je biti fraer kad se ne tice nas Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2009. 19:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... je napisao/la (Pogledaj post): › ali daj ljudi... ti roditelji koji se sada toliko bune... neka malo prevrte film u svoje školske dane, pa nek vide kako su oni išli u školu... onda nije bilo bni buseva ni vlakova niti ičega drugog pa je sve bilo u redu...

po toj logici svi bi se trebali vratiti 50 godina unatrag.

little_bee je napisao/la (Pogledaj post): › ne opravdavam nikoga i nista, ali to je "cijena" koja se placa ako se ne nalazite U gradu...

Mislim, neka se svi hvale kak je jeftiniji kvadrat, veci mir, manje prometa izvan grada ali mora negdje biti rebalans situacije...

Jebiga. Very Happy

da, netko izdvaja veći dio obiteljskih prihoda samo da bi kupio kartu klincima da mogu stići do škole, a netko službeni automobil šalje na drugi kraj države na račun svih nas da mu doveze mačku...
samo zato što je situacija takva ne znači da se ne treba boriti za promjene.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2009. 20:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exHOP3on je napisao/la: ›
Jebote pa prije 3 god nije bilo toga da država išta daje pa se išlo u školu kak se može, najčešće jeftinijim prijevozom...
Divim se tim klincima što tako dobro znaju uvjerit svoje roditelje da su oni žrtve...


Tako je... doduše, dok sam pohađao školu bio sam u gradu, pa nije bio takav problem, ali skoro cijeli moj razred je bio izvan osijeka... i nitko se nikada nije bunio... jbg... moralo se ići kak ose snađeš... a sada država da prst, oni bi cijelu ruku....

little_bee je napisao/la: ›
ne opravdavam nikoga i nista, ali to je "cijena" koja se placa ako se ne nalazite U gradu...

Mislim, neka se svi hvale kak je jeftiniji kvadrat, veci mir, manje prometa izvan grada ali mora negdje biti rebalans situacije...

Jebiga. Very Happy


istina... svi jurcaju po selima... kao nije daleko 6 km do centra grada, a imaš svoj mir... eto ti ga na sada... sada se grebi kako god znaš tih osam kilometara... nitko ne razmišlja o svemu i na dugoročnije staze...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2009. 20:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la: ›
... je napisao/la (Pogledaj post): › ali daj ljudi... ti roditelji koji se sada toliko bune... neka malo prevrte film u svoje školske dane, pa nek vide kako su oni išli u školu... onda nije bilo bni buseva ni vlakova niti ičega drugog pa je sve bilo u redu...

po toj logici svi bi se trebali vratiti 50 godina unatrag.


nisam to rekao... nego sam samo primjer dao... kako se prije išlo može se i sada... po čemu su današnji klinci drugačiji od naših roditelja, djedova i šta ja znam koga.... to su sve fine guz'ce... sve bi ja njih pješke i biciklom pa da vidiš...

Svebor je napisao/la: ›
little_bee je napisao/la (Pogledaj post): › ne opravdavam nikoga i nista, ali to je "cijena" koja se placa ako se ne nalazite U gradu...

Mislim, neka se svi hvale kak je jeftiniji kvadrat, veci mir, manje prometa izvan grada ali mora negdje biti rebalans situacije...

Jebiga. Very Happy

da, netko izdvaja veći dio obiteljskih prihoda samo da bi kupio kartu klincima da mogu stići do škole, a netko službeni automobil šalje na drugi kraj države na račun svih nas da mu doveze mačku...
samo zato što je situacija takva ne znači da se ne treba boriti za promjene.


ovo je već druga tema... rekao sam da su svi naši nadstojeći i "viši stalež" lopovi i samo svoje guzice gledaju... ali njih boli kurac... oni sigurno nemaju problema s time... istina da vjerovatno nisu zaslugom tamo gdje jesu... no izborili su se... ali kako kaže little_bee to je sve "žrtva" življenja na selu...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2009. 20:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

peggy je napisao/la: ›
ne znam sta usporedjujete ovo s ranijim vremenima, misim bilo bi zalosno da se moamo vracati unazad.


spomenio sam starija vremena samo iz tog razloga da napomenem kako nije neizvedivo hodati do stanice 4 km... a sada se tu tolika dreka diže oko toga... jebi se... idi kako hoćeš... ne bi im ni taj vlak platio... nek idu kak oće kad su tak nezahvalni... doslovno hoće da imaju svako svoj taxi pa da ih vozi od vrata do vrata...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2009. 20:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tito je maknuo petrolejke i uveo 'lektriku. Very Happy stvari idu naprijed. ili bi barem trebale. jao si ga tvojem djetetu ako si učio uz svijeću i misliš da ako si ti morao tako onda treba i on...
loš ti je primjer, a roditelji se s pravom bune želići za svoj podmladak najbolje.

smatram kako se ima para i kako se jeftin i redovit prijevoz za učenike i studente može osigurati. i opet kažem, vozni park "nadstojećih i višeg staleža" za kojeg se oboje slažemo da su lopine dokazuje kako postoje sredstva...

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
peggy
Offline
Ukupno postova: 71
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.02.2009. 20:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... je napisao/la: ›
peggy je napisao/la: ›
ne znam sta usporedjujete ovo s ranijim vremenima, misim bilo bi zalosno da se moamo vracati unazad.


spomenio sam starija vremena samo iz tog razloga da napomenem kako nije neizvedivo hodati do stanice 4 km... a sada se tu tolika dreka diže oko toga... jebi se... idi kako hoćeš... ne bi im ni taj vlak platio... nek idu kak oće kad su tak nezahvalni... doslovno hoće da imaju svako svoj taxi pa da ih vozi od vrata do vrata...


ne pretjeruj. slazem se da nije neizvedivo, čak sam i ja za to , neka malo nogo potegnu, ali nije isto i gotovo. skuliraj se

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2009. 20:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

peggy je napisao/la: ›
ne pretjeruj. slazem se da nije neizvedivo, čak sam i ja za to , neka malo nogo potegnu, ali nije isto i gotovo. skuliraj se


pa u čemu je onda problem ako se slažemo???... i nemam se šta skulirati jer samo iznosim svoje mišljenje... ako ti se ne sviđa nemoj čitati... Wink

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2009. 20:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la: ›
tito je maknuo petrolejke i uveo 'lektriku. Very Happy stvari idu naprijed. ili bi barem trebale. jao si ga tvojem djetetu ako si učio uz svijeću i misliš da ako si ti morao tako onda treba i on...
loš ti je primjer, a roditelji se s pravom bune želići za svoj podmladak najbolje.

smatram kako se ima para i kako se jeftin i redovit prijevoz za učenike i studente može osigurati. i opet kažem, vozni park "nadstojećih i višeg staleža" za kojeg se oboje slažemo da su lopine dokazuje kako postoje sredstva...


pa ne kažem da moraju... ali šta sada toliko inzistiraju na busu kada su dobili barem para za vlakove... onak živimo u hrvatskoj... i moraš biti extra sretan ako ti se smiluju pa ti barem nešto daju... a ne sada još tražiti... eto... imaju prijevoz vlakom... barem će se razbuditi do stanice uz malo svježeg jutarnjeg zraka... Wink

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomas
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.02.2009. 20:53 
Naslov:  Re: Zbog ministra ustaju u četiri ujutro i pješače kilometrima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

iggy_rock je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nandino je napisao/la (Pogledaj post): › U sličnoj situaciji je i učenica Ivanka Stojnić, koja u školu u Donji grad svaki dan putuje iz Čepina.
[i]- Postaja je od moje kuće udaljena četiri kilometra. Zbog voznog reda HŽ-a i odluke ministra morala bih ustajati u 4 ujutro da na vrijeme stignem na vlak kojim bih u Osijek došla za deset minuta, a onda bih se do 8 sati morala smrzavati na kolodvoru ili ispred škole.
Bullshit...
Čepin - Osijek
Dakle vlak iz Čepina kreće u 7:22 i u Osijeku je u 7:31! Šta 4 ujitru...


nepočinje svim učenicima nastava u 8 sati, nekima je u 7 prvi sat...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.02.2009. 21:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la: ›
Zbog treninga u Osijek svaki dan dolazim četiri puta dnevno, pa zaista ne vidim na koji način da u ovoj situaciji organiziram školu, trening i učenje.

Znači, jednom ide u Osijek jer mora u školu, a ostala tri puta na trening? Koji se to trening odvija nekoliko puta dnevno poslijepodne?

Nego, htjela sam reći da nikome iz mog razreda nije bio plaćen prijevoz u školu pa su plaćali i 800 kuna i išli u školu. Najbolje da je sve besplatno. Ne valja kad su domovi za djecu besplatni, ne valja kad ministarstvo subvencionira dio prijevoza, ne valja kad neki dobiju besplatne udžbenike... Ne pretjerujte ljudi.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2009. 22:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anastazija je napisao/la: ›
Nandino je napisao/la: ›
Zbog treninga u Osijek svaki dan dolazim četiri puta dnevno, pa zaista ne vidim na koji način da u ovoj situaciji organiziram školu, trening i učenje.

Znači, jednom ide u Osijek jer mora u školu, a ostala tri puta na trening? Koji se to trening odvija nekoliko puta dnevno poslijepodne?

Nego, htjela sam reći da nikome iz mog razreda nije bio plaćen prijevoz u školu pa su plaćali i 800 kuna i išli u školu. Najbolje da je sve besplatno. Ne valja kad su domovi za djecu besplatni, ne valja kad ministarstvo subvencionira dio prijevoza, ne valja kad neki dobiju besplatne udžbenike... Ne pretjerujte ljudi.


svaka čast... to se cijeni... sve se treba naplaćivati bez ikakve subvencije i šta ja znam čega, pa nek se onda bune upravi vodovoda...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: