Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zbog ministra ustaju u četiri ujutro i pješače kilometrima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2009. 15:00 
Naslov:  Zbog ministra ustaju u četiri ujutro i pješače kilometrima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odluka Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa o kriterijima i načinu financiranja troškova prijevoza učenika prvih i drugih razreda srednjih škola od 30. prosinca prošle godine, među učenicima i njihovim roditeljima prouzročila je veliko nezadovoljstvo.

Novom se odlukom određuje da ministarstvo od 1. veljače učenicima podmiruje trošak prijevoza samo do visine troška prijevoza vlakom, u mjestima u kojima takva mogućnost postoji. Ta odluka učenike i njihove roditelje stavlja pred gotov čin i nudi im dva izbora - prihvatiti ponudu ministarstva i pustiti djecu da u nekim slučajevima kilometrima hodaju do vlaka, ili nadoplatiti razliku u cijeni željezničke i autobusne karte koja je mnogo veća od subvencije za vlak. Cijena autobusne karte u nekim slučajevima je i do 800 kuna skuplja od iznosa koje bi platilo ministarstvo.

- Do sada je cijena autobusne karte za Osijek iz Dalja bila 670 kuna mjesečno, a otkako je donesen zakon, karta stoji nevjerojatnih 1.060 kuna. Karta za vlak stoji 240 kuna i jasno je da je ministarstvo odlučilo za jeftiniju varijantu, rekla nam je Lidija Stanić, majka učenice prvog razreda jedne od osječkih srednjih škola.
- Željeznička postaja od nas je udaljena tri kilometra, a vozni red je neujednačen pa bi dijete trebalo samo na prometnoj cesti svaki dan pješačiti po mraku. Pitam se samo koliko je ministar ozbiljan kad najavljuje društvo znanja, a donosi ovakve odluke, ogorčena je Stanić.

U sličnoj situaciji je i učenica Ivanka Stojnić, koja u školu u Donji grad svaki dan putuje iz Čepina.
- Postaja je od moje kuće udaljena četiri kilometra. Zbog voznog reda HŽ-a i odluke ministra morala bih ustajati u 4 ujutro da na vrijeme stignem na vlak kojim bih u Osijek došla za deset minuta, a onda bih se do 8 sati morala smrzavati na kolodvoru ili ispred škole. Zbog treninga u Osijek svaki dan dolazim četiri puta dnevno, pa zaista ne vidim na koji način da u ovoj situaciji organiziram školu, trening i učenje, zabrinuta je Ivanka. Da bi se izbjegao "komfor" čekanja na postajama roditelji bi joj morali izdvojiti dodatnih 284 kune na mjesec kako bi ju u školu poslali autobusom. Podsjetimo, mnoga mjesta u Slavoniji imaju željezničke postaje koje su poprilično udaljene od središta naselja pa se ovdje ne radi o izdvojenom slučaju, nego o velikom broju učenika koji su zahvaćeni promjenom zakona. Oni će morati žrtvovati sigurnost i san, ili platiti kartu za sigurno obrazovanje, koja je ministarstvu očigledno preskupa.

Pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti Osječko-baranjske županije Ksenije Zbožil, kaže kako je odluka donesena usred nastavne godine pa je prouzročila veliku pomutnju među učenicima i roditeljima.
- Odmah smo uvidjeli da postoji više problema u provedbi odluke. Zbog toga smo školama poslali dopis u kojem tražimo da sve probleme (vozni red, udaljenost mjesta stanovanja, neprilagođeni uvjeti dolaska na postaju), jave nama i nadležnom ministarstvu, kako bi se situacija ispravila, istaknula je Zbožil.

3 kilometra morat će pješačiti neki srednjoškolci do vlaka
4 sata ujutro vrijeme je kad će neki učenici morati ustajati
800 kuna nadoplate za vožnju autobusom do škole
Do sada je cijena autobusne karte za Osijek iz Dalja bila 670 kuna mjesečno, a otkako je donesen zakon, karta stoji nevjerojatnih 1.060 kuna

Piše: Kristijan STAKOR/Glas Slavonije

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.02.2009. 15:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kako lijepo što naši mladi prije škole naću vremena i za jutarnju tjelovježbu Very Happy

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.02.2009. 15:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma joj...u zadnje vrijeme mi je sve česta uzrečica... jebeš ovu državu!!!

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.02.2009. 15:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Heroina9 je napisao/la: ›
Ma joj...u zadnje vrijeme mi je sve česta uzrečica... jebeš ovu državu!!!


hehehe da samo što narod ima vlast kakvu zaslužuje

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
iggy_rock
Offline
Ukupno postova: 70
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 03.02.2009. 15:23 
Naslov:  Re: Zbog ministra ustaju u četiri ujutro i pješače kilometrima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la (Pogledaj post): › U sličnoj situaciji je i učenica Ivanka Stojnić, koja u školu u Donji grad svaki dan putuje iz Čepina.
[i]- Postaja je od moje kuće udaljena četiri kilometra. Zbog voznog reda HŽ-a i odluke ministra morala bih ustajati u 4 ujutro da na vrijeme stignem na vlak kojim bih u Osijek došla za deset minuta, a onda bih se do 8 sati morala smrzavati na kolodvoru ili ispred škole.
Bullshit...
Čepin - Osijek
Dakle vlak iz Čepina kreće u 7:22 i u Osijeku je u 7:31! Šta 4 ujitru...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
peggy
Offline
Ukupno postova: 71
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.02.2009. 16:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

iggy_rock je napisao/la: ›
Nandino je napisao/la (Pogledaj post): › U sličnoj situaciji je i učenica Ivanka Stojnić, koja u školu u Donji grad svaki dan putuje iz Čepina.
[i]- Postaja je od moje kuće udaljena četiri kilometra. Zbog voznog reda HŽ-a i odluke ministra morala bih ustajati u 4 ujutro da na vrijeme stignem na vlak kojim bih u Osijek došla za deset minuta, a onda bih se do 8 sati morala smrzavati na kolodvoru ili ispred škole.
Bullshit...
Čepin - Osijek
Dakle vlak iz Čepina kreće u 7:22 i u Osijeku je u 7:31! Šta 4 ujitru...


koliko sam ja skontala, nije vlak u 4, nego se tada mora ustati, buduci da još mora pješaciti 4 km do stanice...

kako god, ja sam u okruzenju puno takvih učenika, i znam da im je ovo koma. stvarno je jadno, znam jer ih gledam svaki dan. nemoš vjerovat da se tako šta događa u ovom vremenu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
peggy
Offline
Ukupno postova: 71
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.02.2009. 16:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne kontam koja sramota samog ministarstva, umjesto da reagiraju drugacije i utjecu na sam grad, oni su poslali roditeljima samo da potpišu hoće li njihovo dijete ići ubuduce vlakom ili ce placati karte .. hehe ne mos vjerovat...jel

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2009. 16:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bitno da se panturist osvećuje zbog pruge do vinkovaca pa povisio cijene...
a ta mala, od čega boluje, mislim 3 sata za 4 km??

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2009. 16:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exHOP3on je napisao/la: ›
a ta mala, od čega boluje, mislim 3 sata za 4 km??

4 km joj je udaljena stanica.... ustaje se u 4 ujutro zato što vlak ide jako rano....brzo stigne do osijeka..ali čeka do 8 sati dok ne počne škola....zato što imaju jedan vlak kojim putuju ljudi na posao,djeca u školu....babe na pijac

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.02.2009. 16:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...hm, baš sam se sjetila one dvije tri stanice na pruzi Đakovo-Osijek, u vlaku koji ne ide brže od 40 km/h....polja, šume, polja, još jedna šuma, a u daljini se nazire selo....odjednom, vlak staje pored bandere i srušene kućice, a na tabli piše Semeljci, recimo....i ja bih bila ogorčena da se dižem u 4 ujutro kako bi došla do hebene pruge, samo zato da bi netko dobro zaradio.........

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2009. 16:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@sokrat ustaje u 4 a vlak joj ide u 7:21, na to se odnosio moj komentar, treba joj 3 sata za 4 kilometra do stanice...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2009. 17:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exHOP3on je napisao/la: ›
@sokrat ustaje u 4 a vlak joj ide u 7:21, na to se odnosio moj komentar, treba joj 3 sata za 4 kilometra do stanice...

aaaaaaa tako..pa onda joj valjda treba vremena da popije jutarnju kavu...

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2009. 17:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma to su sve umišljene guzice... kak ose prije normalno kilometrima išlo u školu... špta ljudi hoće, da autobus/vlak/taxi dođepred njihovu kuću pokupit dijete odveze ih do vrata škole i isto tako i nazad... pa šta što moraju šetat... jebote, nisu od šećera pa da će se rastopiti... onak, živim u prigratskom naselju u kojem gradski bus dolazi pet puta dnevno, s tim da su tri busa školska... i šta sada.... šta bi ja sada trebao dizati dreku zato što moram po hladnoći i kiši i snijegu i ledu ići pješke/biciklom ili šta ja znam kako do grada... onak jebote, de zbrojite se... što je je... naša je vlada totalno u kurcu i samo svoju guzicu svi gledaju... ali daj ljudi... ti roditelji koji se sada toliko bune... neka malo prevrte film u svoje školske dane, pa nek vide kako su oni išli u školu... onda nije bilo bni buseva ni vlakova niti ičega drugog pa je sve bilo u redu... sada njihovi jadni siročići moraju hodati 4 kilometra i odmah panika.... pa dajte molim vas... zašto se ova mora dizati u 4 ujutro... jebote onak treba joj eventualno pol sata, max. 45 minuta do vlaka, a ona se diže tri i pol sata prije polaska vlaka... e pa to je već njena stvar... ukratko... sve je ovo veliko sranje...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2009. 17:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jebote pa prije 3 god nije bilo toga da država išta daje pa se išlo u školu kak se može, najčešće jeftinijim prijevozom...
Divim se tim klincima što tako dobro znaju uvjerit svoje roditelje da su oni žrtve...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
little_bee
Offline
Avatar

Ukupno postova: 234
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.02.2009. 17:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne opravdavam nikoga i nista, ali to je "cijena" koja se placa ako se ne nalazite U gradu...

Mislim, neka se svi hvale kak je jeftiniji kvadrat, veci mir, manje prometa izvan grada ali mora negdje biti rebalans situacije...

Jebiga. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: