Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ukidaju li se 'butre'?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
la čupakabra
Offline
Avatar

Ukupno postova: 208
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.01.2009. 23:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pootzko je napisao/la: ›
smeće od butri.
kao prvo - zašto su ukinute godišnje karte za učenike/studente???

kao drugo - zašto poništavati mjesečnu kartu?! šta se to gpp-a tiče u koje ja vrijeme itko ide kojom linijom...? big brother kuca na vrata

kao treće - kada ulaziš moraš ući na prednja vrata a izići na druga ili treća. kada je gužva u tramvaju ne možeš proć do tih drugih ili trećih vrata bez da izlaktariš pola tramvaja i da ti svi psuju što si prošao. AKO kojim slučajem NE ODJAVIŠ MJESEČNU iskaznicu pri izlasku iz tramvaja 2-3 puta, ona se zablokira pa im plaćaš ne znam ni sam koliko kuna otključavanje... kvalitetno osmišljen način za izmust pare.

kao četvrto - da je taj sustav 'jeftinij' za građanstvo oni ga sigurno ne bi uvodili u tom slučaju.

kao peto - šta su sijali sad skupljaju za sobom i neka im


eo nekog tko se vozi tramvajem i zna o cem prica. hvala

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Aco46
Offline
Ukupno postova: 17
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2009. 1:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pootzko je napisao/la: ›
smeće od butri.
kao prvo - zašto su ukinute godišnje karte za učenike/studente???

kao drugo - zašto poništavati mjesečnu kartu?! šta se to gpp-a tiče u koje ja vrijeme itko ide kojom linijom...? big brother kuca na vrata

kao treće - kada ulaziš moraš ući na prednja vrata a izići na druga ili treća. kada je gužva u tramvaju ne možeš proć do tih drugih ili trećih vrata bez da izlaktariš pola tramvaja i da ti svi psuju što si prošao. AKO kojim slučajem NE ODJAVIŠ MJESEČNU iskaznicu pri izlasku iz tramvaja 2-3 puta, ona se zablokira pa im plaćaš ne znam ni sam koliko kuna otključavanje... kvalitetno osmišljen način za izmust pare.

kao četvrto - da je taj sustav 'jeftinij' za građanstvo oni ga sigurno ne bi uvodili u tom slučaju.

kao peto - šta su sijali sad skupljaju za sobom i neka im

1) kada su bile godisnje karte za ucenike? uvijek su bile mjesecne kao sto su i sada i ista im je cijena samo sto je sada lakse i kad se ide produzivat i lakse ju je bilo di u novcaniku stavit

2) ta opcija im sluzi da znaju koliko trenutno putnika ima u busu ili tramvaju... nemoras se ti odjavljivat

3) to za guzvu i odjavljivanje je strasno... trebali su stavit da se mozes odjavit i na prvim vratima.
A otkud vama to da vam se zablokira? meni dosada nije, a nisam sigurno 15 puta ak ne i vise. Jedino ako se ne odjavis skine ti sa racuna punu relaciju kojom ides

4) taj sustav i je jeftiniji ako ides npr. 3,4 stanice, a na duze relacije je skuplji

5) previse novaca je utroseno u to da bi se ukinila "butra"... dobro zamisljen projekt ali sa puno nedostataka... i nemoj govorit neka im, jer sav taj novac ide iz tvog (a i svih ostalih) novcanika poreznih obveznika...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pootzko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 155
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.01.2009. 1:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam godišnju kartu imao prije 6-7 godina još i sve dok nisu butre uveli i makli godišnje pokaze... i nisi se morao patit svaki mjesec čekat u redu da kupiš novu i još je bilo jeftinije uzet godišnju kartu nego 12 mjesečnih.. tipa godišnja je koštala kao 10 mjesečnih

moraš se odjavljivat jer ti sa mjesečne ne skida nikakav iznos.. nema šta skidat kad imaš neograničeno vožnje. već ju zablokira ako se ne odjavljuješ.. prijatelju se zablokirala tako pa je morao nosit da mu odblokiraju

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 25.01.2009. 10:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mene samo zanima sljedece: ako netko ima mjesecnu, dakle plati xxx kuna, kako i zasto se njemu ta karta ZABLOKIRA koje su to bolestine???

inace ta butra je veliko sranje, jos mi nijednom nije dosao kontrolor, al bas bi volio da i to cudo vidim kako funkcionira, (ako ih uopce ima)

_________________
http://slavonija-baranja.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.01.2009. 12:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam tko je provalio da je butra sistem prvi i jedini u Europi.

Khm. http://en.wikipedia.org/wiki/Oyster_card

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tram111
Offline
Avatar

Ukupno postova: 121
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.01.2009. 13:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije prvi sistem u Europi, već je prvi koji radi sa tim svim mogućnostima. Prije Osijeka su to imali Pula, Sisak, Vinkovci....i mnogi drugi, ali je kod nas najnapredniji sustav naplate u odnosu na druge, jer ljudi koji se voze svega nekoliko stanica, plaćaju par kuna,a ne kao što je prije bilo 8kn. Drugi gradovi imaju sistem da se prilikom prijave vrijednosnom butrom odmah skine iznos od nprm. 8 kn za 1. zonu bez obzira koliko se vozili daleko, a ako je to 2. zona 15 kn ili 3. zona 20 kn i sl., ali bez ikakvog vraćanja iznosa ako se vozi manje. Upravo onako kao što smo mi imali posljenjih 20 godina sa papirnatim kartama i poništivačima.


Zadnja promjena: Tram111; 25.01.2009. 13:07; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Aco46
Offline
Ukupno postova: 17
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2009. 13:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lavic je napisao/la: ›
mene samo zanima sljedece: ako netko ima mjesecnu, dakle plati xxx kuna, kako i zasto se njemu ta karta ZABLOKIRA koje su to bolestine???

inace ta butra je veliko sranje, jos mi nijednom nije dosao kontrolor, al bas bi volio da i to cudo vidim kako funkcionira, (ako ih uopce ima)


NE ZABLOKIRA SE, kakve su vam to gluposti... evo nama sa mjesecnim se nisu nikad zablokirale, a nismo se odjavili puno puta...
Kontrolora ima, ali ne dovoljno... u 2tj sam ih 3 puta vidio... imaju neki uređaj s kojim samo ucitaju butru...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
faktor-x
Offline
Ukupno postova: 447
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2009. 13:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da je više kulture među putnicima i butre bi bolje funkcionirale.
zna se koja su vrata ulaz a koja izlaz, al kad je lakše ući i odmah se uglaviti na početku negdje.znam to jer ulazim u višnjevcu i z retfali je uvijek pun prednji dio dok iza ima mjesta redovno.inače ovakav tip plaćanja mi odgovara i osim početnih problema sa skidanjem prevelikog iznosa sve radi super.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tram111
Offline
Avatar

Ukupno postova: 121
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.01.2009. 13:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Upravo to, nekoliko puta što sam se vozio tramvajem sam primjetio da neki ljudi uopće ne gledaju na validatore prilikom prijave već samo prođu sa butrom, što nije dobro pa im onda naravno pišti pri izlazu jer nisu imali dobru prijavu. Ovo sa ulaskom je također točno, tko se vozio gradskim prijevozom u nekom Europskom gradu imao je prilike vidjeti da se na stanici čeka u redu ulazak u vozlo i to po redu kako je tko dolazio na stanicu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2009. 14:11 
Naslov:  Re: Ukidaju li se 'butre'?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

faktor-x je napisao/la: ›
da je više kulture među putnicima i butre bi bolje funkcionirale.zna se koja su vrata ulaz a koja izlaz, al kad je lakše ući i odmah se uglaviti na početku negdje.znam to jer ulazim u višnjevcu i z retfali je uvijek pun prednji dio dok iza ima mjesta redovno.inače ovakav tip plaćanja mi odgovara i osim početnih problema sa skidanjem prevelikog iznosa sve radi super.


e to...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alchemist
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.01.2009. 15:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma problem je u tome što "vrlo sposobna" gospoda iz hsp nisu radili izračune nego gurali ove butre kao i kioske a sada su uvidjeli da imaju 600.000kn manje prihoda mjesečno odnosno 7mil godišnje...

Jer oni koji su do sada koristili mjesečnu radnu kartu a žive reicmo čak 3km od centra jeftinije im je plačati po km jer tamo i nazad im je 7kn puta 20radnih dana to je 140kn za razliku od 230 a da ne govorimo za one bliže jer je od centra do višnjevaca manje od 4km tako i prema zelenom polju.

možda da su zato radili studiju isplativosti bi drugačije postavili ovako barem po prvi puta građani imaju koristi od njihove nesposobnosti ali samo prividno jer opet će građani to platiti povećanom subvencijom od grada

_________________
Nulla dies sine linea
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.01.2009. 18:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

butra=OGROMNO SRANJE

NEKUŽIM zašto se svi moraju prijavljivat i odjavljivat ?!?!?!?!?!?!?!??!!?

vecini su karte mjesecne ili godisnje ili besplatne koja onda svrha ima sa predjenim kilometrima ?!

a da nepričam za gužve kada se vade tjedan dana po 3 sata cekanja pa ti biraj koji ces dan ici vadit butru

stara mjesecna ftw

_________________
Potpis
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ante_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 42
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2009. 18:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni se ni jednom nije blokirala butra zbog neodjavljivanja,ali kondukterka mi je bila blokirala butru jer se nisam prijavio,ali stvarno ne kontam to jer imam ucenicku pa je to po meni malo glupo...

_________________
http://ante-os.blogspot.com/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
macha_17
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.01.2009. 18:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...butre su shit...najgore sto je neko mogo napravit..zar nam nisu molgi lijepo ostavit naše mjesečne..jednostavnije i praktičnije..kakve su to gluposti-prijavljivanje i odjavljivanje...mislim hallo???...ljudi žure na posao,mi u školu..pa dokse svako odjavi prođe sto godina...dajte ljudi šta vam je..VRATITE NAM NAŠE MJESEČNE!!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tram111
Offline
Avatar

Ukupno postova: 121
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.01.2009. 20:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma daaaa, možda još najbolje da su ostavili one karte iz 80-ih na cvikanje....

Evo objašnjenja sa Gpp-ovog foruma za gubitke:

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: