Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Bubalo kandidat za gradonačelnika Osijeka

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2009. 21:48 
Naslov:  Bubalo kandidat za gradonačelnika Osijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Premda su čelnici lijevih stranaka, SDP-a i HNS-a, nedavno potvrdili načelni dogovor o zajedničkom izlasku na izbore u Gradu Osijeku i Osječko-baranjskoj županiji te zajedničkom kandidatu za gradonačelnika (Ivan Vrdoljak ili Biljana Borzan), ovih dana u javnosti pojavila se neslužbena informacija o novoj potencijalnoj kombinaciji. Naime, govori se da bi HDSSB mogao podržati kandidaturu –Vrdoljaka. Navodno se već traži model predizborne koalicije HDSSB-a i HNS-a, koja bi možda uključivala i HSLS i HSS u Gradu. Vrdoljaka, zanimljivo, pitanje novinara Glasa Slavonije o toj varijanti nije iznenadilo.

- Ne mogu biti iznenađen, jer u Osijeku je zbilja sve moguće. Ipak, nisam o tome pregovarao s HDSSB-om, kaže.

Potvrđuje da je načelno dogovorena predizborna koalicija sa SDP-om, ali ne isključuje mogućnost da se svi zajedno nađu u istom predizbornom bloku (?!). "No, do daljnjega sam HNS-ov kandidat za gradonačelnika, a prvo trebamo raščistiti relacije sa svojim prirodnim partnerom, SDP-om", napominje Vrdoljak.

Predsjednik HDSSB-a Vladimir Šišljagić puno je rezolutniji. "Mi nismo trgovačka stranka, poput HDZ-a, da podržimo kandidata druge stranke za gradonačelnika. HDSSB će, ako i bude koalirao s nekim, imati kandidata za gradonačelnika iz svoje stranke", tvrdi on.

Visokopozicionirani izvor iz HDSSB-a sinoć je novinaru Glasa Slavonije otkrio kako ta stranka ozbiljno planira za gradonačelnika istaknuti aktualnog župana Krešimira Bubala! Na njega se do sada računalo kao na sigurnog kandidata (i velikog favorita) za župana, ali čelnike stranke navodno su potaknule ankete koje govore da je Bubalo u Gradu popularniji od Đapića.

- I sam Đapić mi je potvrdio da ga 'ubijam' po anketama. Pripreme provodim kao da ću se kandidirati za župana, ali 'vojnik sam stranke' i postupit ću kako ona odluči, kaže Bubalo.

Šišljagić, a ni Branimir Glavaš nisu odbacili ovu mogućnost, uz napomenu kako će konačne odluke biti donesene do kraja veljače. Nisu željeli reći koga će predložiti za župana, no pretpostavlja se da bi to mogao biti sam Glavaš. U stranci računaju da će do tada završiti sudski postupak protiv njega, a navodno smatraju da bi mu za kampanju za župana trebalo manje vremena, te da mu za tamošnje protukandidate nije potreban Bubalo.

Bubalo za gradonačelnika, kao mlada, stručna i prilično popularna osoba, iako bi on, doznajemo, radije kandidirao za župana, trebao bi biti HDSSB-ov “as iz rukava” i odgovor na “bačenu rukavicu”, smatraju u HDSSB-u, već “potrošenog” Đapića.

- Ne izbjegavam Đapića. Ako ankete tako pokažu, neka ide Bubalo. U svakom slučaju, želimo pobjedu u Gradu i u Županiji, zaključuje Glavaš.

Autor: Tomisav Levak/Glas-Slavonije.hr
Foto: Goran Flauder [arhiva031]

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.01.2009. 3:02 
Naslov:  Re: Bubalo kandidat za gradonačelnika Osijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Konačno pozitivna vijest...
Mislim da su ova novinarska nagađanja poprilično realna.
SDP i HNS su svjesni da nemaju snagu za pobjedu, ali zato Bubalo ima. U tom slučaju bi postojala dva bloka. Jedan građanski na čelu sa Bubalom i Vrdoljakom kao dogradonačelnikom i drugi "neznam kako da ga nazovem" na čelu sa Đapićem i Kovačevićem".
Mislim da u tom odnosu snaga ovaj drugi blok nema šanse.
Đapić je prihvatljiv svojim biračima( čak ne svima) i biračima HDZ(isto ne svima), dok je Bubalo prihvatljiv svima
To je neko moje razmišljanje. Otvoreno navijam za opciju Bubalo-Vrdoljak.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.01.2009. 10:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve je to lakrdija. Oni se zajebavaju, natezu i kockaju, a najmanje im je bitan grad, zupanija, gradjani...
Prica se o prirodnim i neprirodnim koalicijama, a u Osijeku vladajuci ruse svoje poglavarstvo.
Prestrasno, svi nam se smiju...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dibi
Offline
Ukupno postova: 59
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.01.2009. 10:37 
Naslov:  Re: Bubalo kandidat za gradonačelnika Osijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znam da ce biti negativnih komentara, kao i uvijek!Ali Meni je kombinacija Bubalo-Vrdoljak najpozitivnija kombinacija i otvoreno navijam za njih!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OsijekNepokoreniGrad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 724
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.01.2009. 10:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bubalo je jedini političar koji iza sebe nema afere neko predan rad sa timom ljudi koji se ne pojavljuju često u medijima nego svoje političke dane provode onako kako to političar treba - radeći.

U suradnji sa gosp. Kraljičkom pokrenuli su poljoprivredu Slavonije i Baranje, uspješno lansirali mnoge tvrtke mladih poduzetnika kroz poduzetnički inkubator Bios sa gosp. Medićem, uspješno povuki sredstva iz predpristupnih fondova EU, baš onako kako je to trebalo raditi.

Jel vama jasno da je naša županije u vrijeme Bubalova županovnja napravila najveći pomak od svih županija? Dakle ne govorim ovdje o politikanstvu, tako mi je svejedno kako se stranka zove dok se rezultati rada vide.

Moj glas ide gospodinu Bubalu, jednostavno on je osoba koju lako mogu zamisliti na mjestu gradonačelnika/župana.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.01.2009. 11:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

offtopic

užasno me živcira izraz "gradu Osijeku, gradu Zagrebu"...

tko je lansirao taj glupi izraz i onda ga svi pokupili?

zar postoji županija Osijek, država Osijek?

pa normalno da je Osijek grad, ne moraš to naglašavati

možda je to provalio butros butros dok je bio u baden badenu? Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
birki
Offline
Ukupno postova: 45
Lokacija: Osijek/Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.01.2009. 12:29 
Naslov:  Re: Bubalo kandidat za gradonačelnika Osijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la (Pogledaj post): ›

Predsjednik HDSSB-a Vladimir Šišljagić puno je rezolutniji. "Mi nismo trgovačka stranka, poput HDZ-a, da podržimo kandidata druge stranke za gradonačelnika. HDSSB će, ako i bude koalirao s nekim, imati kandidata za gradonačelnika iz svoje stranke", tvrdi on.



Koji bullshit pa koalirali su sa HSP-om i nisu imali gradonacelnicko mjesto...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OsijekNepokoreniGrad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 724
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.01.2009. 12:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A ne misliš da je hsp po dobrom starom običaju zahtjevao to mjesto.
HDSSB je bio prvi koji se opekao, iz njihove greške ostale stranke nažalost nisu ništa naučile.

Da se vratimo na temu, Bubalo - Vrdoljak su svakako optimističnija varijanta od bilo koje druge, čak ima i potencijala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
birki
Offline
Ukupno postova: 45
Lokacija: Osijek/Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.01.2009. 12:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OsijekNepokoreniGrad je napisao/la: ›
A ne misliš da je hsp po dobrom starom običaju zahtjevao to mjesto.
HDSSB je bio prvi koji se opekao, iz njihove greške ostale stranke nažalost nisu ništa naučile.

Da se vratimo na temu, Bubalo - Vrdoljak su svakako optimističnija varijanta od bilo koje druge, čak ima i potencijala.

Molim te obrati pozornost na dio teksta koji sam bio ranije citirao i na koji sam dao svoj komentar.
Apsolutno je nebitno dali je HSP zahtjevao bas to mjesto ili ne, ali ne mozes godinu dana kasnije izjaviti da se razlikujes od HDZ-a. A svi znamo da si isto to napravio kad si bio u poziciji da uzmes vlast.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.01.2009. 13:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

iako su ovo vjerovatno samo novinarska nagađanja i dizanje prašine ovo je stvarno presmiješno,ja kao "vječni" glasač sdp-a sam već rekao da neću više glasati za gradski sdp dok se ne promjeni ova garnitura ljudi (borozanica,prnjat &co) al ovo je sad totalni promašaj,đap je bio dno dna ali glava je još veće dno dna,ukoliko dođe do takve smiješne koalicije sdp će u gradu propasti,tko će više normalan glasati za te političke kurve??? ja sigurno ne a i većina ljudi što su bili njihovi simpatizeri neće.

pa dobro @pernabuko kak možeš pisati ovakve gluposti???

pernabukano je napisao/la: ›
Jedan građanski na čelu sa Bubalom i Vrdoljakom kao dogradonačelnikom i drugi "neznam kako da ga nazovem" na čelu sa Đapićem i Kovačevićem".


šta to ima "građanskog" u hdssb-u???
da nema ovih sela po županiji nebi imali 1% glasača,i znaš šta me još zanima,jel tebe hdssb plaća što cijelo vrijeme po ovom forumu širiš njihovu propagandu? sereš tu po hsp-u i hdz-u cijelo vrijeme a vjerovatno bi i dan danas bio sanaderov glasač da glava nije otišao iz hdz-a

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.01.2009. 13:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la (Pogledaj post): › iako su ovo vjerovatno samo novinarska nagađanja i dizanje prašine ovo je stvarno presmiješno,ja kao "vječni" glasač sdp-a sam već rekao da neću više glasati za gradski sdp dok se ne promjeni ova garnitura ljudi (borozanica,prnjat &co) al ovo je sad totalni promašaj,đap je bio dno dna ali glava je još veće dno dna,ukoliko dođe do takve smiješne koalicije sdp će u gradu propasti,tko će više normalan glasati za te političke kurve??? ja sigurno ne a i većina ljudi što su bili njihovi simpatizeri neće.

pa dobro @pernabuko kak možeš pisati ovakve gluposti???

pernabukano je napisao/la: ›
Jedan građanski na čelu sa Bubalom i Vrdoljakom kao dogradonačelnikom i drugi "neznam kako da ga nazovem" na čelu sa Đapićem i Kovačevićem".


šta to ima "građanskog" u hdssb-u???
da nema ovih sela po županiji nebi imali 1% glasača,i znaš šta me još zanima,jel tebe hdssb plaća što cijelo vrijeme po ovom forumu širiš njihovu propagandu? sereš tu po hsp-u i hdz-u cijelo vrijeme a vjerovatno bi i dan danas bio sanaderov glasač da glava nije otišao iz hdz-a

Dobijem 5kn po post-u. Dobro dođe u trenucima krize.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OsijekNepokoreniGrad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 724
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.01.2009. 13:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smile

justice moja sućut ako tebi kao glasaču SDP-a padne napamet borzanicu trpati u isti koš sa Prnajtom i bilo kime drugime iz SDP-a (ovo nema veze sa nacionalnošću, da se krivo ne protumači).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OsijekNepokoreniGrad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 724
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.01.2009. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

birki je napisao/la (Pogledaj post): › Apsolutno je nebitno dali je HSP zahtjevao bas to mjesto ili ne, ali ne mozes godinu dana kasnije izjaviti da se razlikujes od HDZ-a. A svi znamo da si isto to napravio kad si bio u poziciji da uzmes vlast.

Apsolutno je bitno prijatelju!
Zašto? HDSSB je to napravio, a onda napustio koaliciju, i kao izborni pobjednik otišao u oborbu!

Sad zamisli bi li đapić to bio u stanju napraviti. Bez politikanstva, objetktivno. O čemu više da pričamo!

I na kraju, da se razumijemo, jer vidim da se s tobom da normalno pričati, ne podržavam SDP i njihovu politiku, kao ni eventualno koaliciju sa HDSSB-om.

U cijeloj političkoj sceni naše nam drage županije vidim dvije osobe za koje bih eventualno glasao: Vrdoljak i Bubalo. Bez obzira na stranku! Stranačje me uopće ne zanima, koalicije su za moj pojam politike smeće i zaista mi je drago da će se sada birati osobe.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.01.2009. 14:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OsijekNepokoreniGrad je napisao/la: ›
Smile

justice moja sućut ako tebi kao glasaču SDP-a padne napamet borzanicu trpati u isti koš sa Prnajtom i bilo kime drugime iz SDP-a (ovo nema veze sa nacionalnošću, da se krivo ne protumači).



po čemu se ona razlikuje od ostalih gradskih sdpeovaca?

i meni je drago što će se napokon birati osobe a ne stranke,nažalost ja još uvijek nevidim osobu kojoj bi dao glas na OS političkoj sceni

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hihmih
Offline
Ukupno postova: 225
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.01.2009. 14:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

o čemu vi pričate,kakva koalicija vrdoljaka sa bubalom.čim si član HDSSB etikirani si lopov kao i ostali članovi te "sekte"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: