Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Tri sata čekala jer doktorica radi u dvije ordinacije

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2009. 11:52 
Naslov:  Tri sata čekala jer doktorica radi u dvije ordinacije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

- Naručila sam se za pregled kod svoje liječnice, a kada sam došla morala sam tri sata čekati jer je liječnica koja ju je mijenjala istovremeno radila i u svojoj ordinaciji - sat vremena ovdje, sat ondje. To nije u redu, ako se tjednima unaprijed naručim za pregled, zašto moram čekati? Tko vodi računa o tome kako liječnici na zamjeni obavljaju svoj posao? - ogorčeno pita bila umirovljenica Marija Novak.

- Svjesni smo da je rad liječnice u obje ordinacije izazvao neplanirana čekanja, ali opravdanje je jednostavno. Liječnik koji mijenja kolegu prisiljen je istovremeno raditi u obje ordinacije jer su i njegovi pacijenti, baš kao i pacijentica koja se žalila, unaprijed naručeni - kaže ravnatelj Doma zdravlja, dr. Rudika Gmajnić.

Pojašnjava da liječnik ne može ostaviti svoju ordinaciju kako bi točno u minutu primio kolegine pacijente, ali, kaže, bitno je da su svi zdravstveno zbrinuti. Dodaje da su slične situacije neizbježne jer nemoguće je zaposliti liječnika koji bi obavljao posao zamjena pa stoga kolege mijenjaju jedni druge u slučaju potrebe. Pacijenti zaboravljaju, kaže dr. Gmajnić, da se i liječnicima može razboljeti dijete ili oni sami.

Piše: A.Gubica/Glas Slavonije

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2009. 12:01 
Naslov:  Re: Tri sata čekala jer doktorica radi u dvije ordinacije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


gospođo to što vi tvrdite nije istina ja sam se osobno uvjerio da je hrvatsko zdravstvo među najboljima u europi ako ne i najbolje ne smije vam falit dlaka s glave, sve je u savršenom redu ja sam se osobno uvjerio u to i ja ću prvi odgovarat ako nešto ne valja, a sad se odo lječit van države s mojim drugarom hebrangom

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.01.2009. 12:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
gospođo to što vi tvrdite nije istina ja sam se osobno uvjerio da je hrvatsko zdravstvo među najboljima u europi ako ne i najbolje ne smije vam falit dlaka s glave, sve je u savršenom redu ja sam se osobno uvjerio u to i ja ću prvi odgovarat ako nešto ne valja, a sad se odo lječit van države s mojim drugarom hebrangom


predobroo... osijek031.com smile

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zidar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 7
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2009. 13:08 
Naslov:  Re: Tri sata čekala jer doktorica radi u dvije ordinacije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Žena kad je bila trudna išla je kod * ugl. se uvijek čekalo barem 2 sata iako se redovito ˝naručivalo˝. Vrhunac je bio dva tjedna pred porod, naručena u pola 3, ja ju dovezem, čekamo, čekamo, na red je došla u POLA 7 Shocked !!! Na naša pitanja kad bi mogla doći na red da odemo negdje da ne sjedi u čekaonici, sestra nam je rekla da ne zna, kasnije smo joj već dosađivali pa se nije ni obazirala na nas. Vrhunska usluga, nema šta i onda da još plaćam jebeno dodatno osiguranje Evil or Very Mad nadodati ću samo da se radilo o rizičnoj trudnoći što je doktorica i znala, ali joj se j Exclamation

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zidar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 7
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2009. 13:09 
Naslov:  Re: Tri sata čekala jer doktorica radi u dvije ordinacije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): ›
gospođo to što vi tvrdite nije istina ja sam se osobno uvjerio da je hrvatsko zdravstvo među najboljima u europi ako ne i najbolje ne smije vam falit dlaka s glave, sve je u savršenom redu ja sam se osobno uvjerio u to i ja ću prvi odgovarat ako nešto ne valja, a sad se odo lječit van države s mojim drugarom hebrangom


Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
barakn
Offline
Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.01.2009. 17:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma nemojte! Ma što bi vi to htjeli? pa čeka se i kod automehaničara, u banci , u pošti ... Pa normalno je da se čeka. Ostavite te liječnike na miru ili jednom bar za njih napišite nešto pohvalno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
robyos
Offline
Ukupno postova: 3
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.01.2009. 17:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

barakn je napisao/la (Pogledaj post): › Ma nemojte! Ma što bi vi to htjeli? pa čeka se i kod automehaničara, u banci , u pošti ... Pa normalno je da se čeka. Ostavite te liječnike na miru ili jednom bar za njih napišite nešto pohvalno.


Pa i ne bas.
Kod automehanicara se narucim u tocan dan i sat i ostavim auto te dodjem po njega kad mi kazu i uvijek sve bude uredno po dogovoru. U banci izvucem broj za cekanje , procjenim kad cu na red, odem negdje dalje i vratim se vise manje kad i je moj red.

Evo ja cu pohvaliti da lijecnici opce prakse u vecini slucajeva uspiju "zalijeciti" pacijenta dok KBO ni to ne zna ;-)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2009. 17:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

barakn je napisao/la (Pogledaj post): › Ma nemojte! Ma što bi vi to htjeli? pa čeka se i kod automehaničara, u banci , u pošti ... Pa normalno je da se čeka. Ostavite te liječnike na miru ili jednom bar za njih napišite nešto pohvalno.


nema teorije, nakon što su mi oćoravili djeda na desno oko svojom greškom, sjebali babi oba oka svojom greškom, nakon što su ujaku nakon operacije kuka ZABORAVILI dat krv pa mu je u 24 sata tlak pao 9 puta na 0 što znači da je klinički umro 9 puta, nakon što su meni 4 puta postavili pogrešnu dijagnozu i dali mi krive ljekove i tek nakon 4 puta mi dali prave ljekove, a za krv u urinu i dan danas nemaju pojma šta je ja im trebam vjerovat i nešto dobro napisat NO FUCKING WAY!!!!!!!!!!!!!!! a znam sigurno da nisam jedini koji je dobio poseban tretman naših doktora, a na čekanje se neću ni osvrtat

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.01.2009. 17:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čekanje
pa eto uvijek nosim skripte za učit
nemoš' vjerovat koliko moraš čekat na ispisvanje obične uputnice

a dijagnoze: prekrasno:kolegici koja je imala dobroćudni tumor rekli su da ode ležat na psihijatriju jer umišlja bolove!!!!!!
ona je sa istim osječkim nalazima otišla u zagreb, nije niti radila pretrage doktor ju je odmah uzeo na operaciju i sad je sretna studentica, ironično-medicine

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kudjaokomtiskokom
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.01.2009. 18:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jooooj, a da tek znate sto rade vinkovacki bili biste zadovoljni s nasima... Very Happy

nije doturima lako. tu govorim za ovu opcu praksu.
imaju oni termine za narucivanje, ali problem je sto ce svaki dan uletit najmanje 5 hitnih nenarucenih. i onda ovi koji sjede moraju malo ispastati...
zamjenu si nadju na jedvite jade i onda ili rade dvije smjene (ako imaju srece da je doktor kojeg zamjenjuju u drugoj smjeni) ili zongliraju u jednoj. i nitko nikad zadovoljan.

i treba imat na umu da nisu bas svi pacijenti bez psihijatrijskih dijagnoza..

evo bas sam prekjucer cula pricu od moje dotkorice kako je pacijentica odnijela karton od nje jer joj ova nije htjela dat antibiotike za virozu. ne moram rec da ta pacijentica ne zna ni m o medicini. ona samo zna da njena susjeda Mara dobije neki sumamed od kojeg joj je bolje, a ako ga ona ne dobije ce ucjenjivat doktora. svasta. Rolling Eyes

nerviram se kad se ljudi prave pametni a medicinu ni probali upisat nisu, a ne da su zavrsili. ne kazem da je teska, al ni ja se ne pravim pametna automehanicaru jer znam da o tome pojma nemam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2009. 20:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a viš s vinkovačkim doktorima imam jebeno dobra iskustva, kad je stara trebala ić mrenu skidat ja nisam dao da to rade u osijeku jer su mesari i vjerojatno bi joj sjebali oči kao i babi i djedu i nazvo u vinkovce i ugovorio s doktorom da to tamo naprave tzv FACO metodom (ultrazvuk) i iako u osijeku imaju već jako dugo taj aparat doktori su rekli i citiram "mi se to ne usudimo radit na ljudima koji su u radnom odnosu" što će reći da su NESPOSOBNI i lijepo nazovem dr u vinkovce, čovjek nas lijepo ubaci u raspored i stara bila gotova za 3 dana i to bez ikakvih podmićivanja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kudjaokomtiskokom
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.01.2009. 2:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a eto Monstrume, ja vec 2. vinkovcanku dovodim kod nas na operaciju dojke... ono sto su vinkovacki doktori nazvali "neidentificiranom sjenom" ovdje se zove fibroadenomima i vadi se van! Wink
ima nas razlicitih..i ljudi i doktora. dobro je kad znas kome ces za sto ici..
i neeeemo ih nazivat nesposobnima, to je tako ruzno. Wink bili su sposobni makar studirat i ucit 12 godina..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
barakn
Offline
Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.01.2009. 11:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma bas me zanima koliko ste vi sa tim kritičkim komentarima stručni u svom poslu. Jel kod vas nema grešaka ili je medicina možda najosjetljivije područje? Monstrume,jesi li ti dovoljno upućen u to kad se treba dati krv,koliko tako nešto moze štetiti čovjeku. Pričati takve gluposti o "kliničkoj smrti" 9 puta...Molim te. Ako nesto neznas ili ne razumijes nemoj se petljati.Kaj ne?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.01.2009. 12:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

barakn je napisao/la (Pogledaj post): › Ma bas me zanima koliko ste vi sa tim kritičkim komentarima stručni u svom poslu. Jel kod vas nema grešaka ili je medicina možda najosjetljivije područje? Monstrume,jesi li ti dovoljno upućen u to kad se treba dati krv,koliko tako nešto moze štetiti čovjeku. Pričati takve gluposti o "kliničkoj smrti" 9 puta...Molim te. Ako nesto neznas ili ne razumijes nemoj se petljati.Kaj ne?

osijek031.com smile errr kad bravar usere sjebe bravu, kad varioc usere sjebe var, kad ekonomist usere fali para ili ih ima više, kad pravnik usere neko završi u ćumezu, kad doktor usere netko ostane sjeban ostatak života ili UMRE!!!!!
i da dovoljno sam upućen zato što mi je taj isti doktor koji je obavio operaciju rekao i citiram "zaboravili smo dati krv, ne znam kako se to dogodilo ali jednostavno smo zaboravili, ako ćete tužiti imate svako pravo", a ti sljedeći put pitaj svoju doktoricu šta se dešava kada pacijentu sistolički i dijastolički tlak padne na 0 (nulu) pa ćeš vidjet šta će ti reći i još bolje pitaj ju šta je krvni tlak pa ćeš se iznenaditi kad saznaš koji je uzrok nepostojanja krvnog tlaka

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
barakn
Offline
Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.01.2009. 22:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
barakn je napisao/la (Pogledaj post): › Ma bas me zanima koliko ste vi sa tim kritičkim komentarima stručni u svom poslu. Jel kod vas nema grešaka ili je medicina možda najosjetljivije područje? Monstrume,jesi li ti dovoljno upućen u to kad se treba dati krv,koliko tako nešto moze štetiti čovjeku. Pričati takve gluposti o "kliničkoj smrti" 9 puta...Molim te. Ako nesto neznas ili ne razumijes nemoj se petljati.Kaj ne?

osijek031.com smile errr kad bravar usere sjebe bravu, kad varioc usere sjebe var, kad ekonomist usere fali para ili ih ima više, kad pravnik usere neko završi u ćumezu, kad doktor usere netko ostane sjeban ostatak života ili UMRE!!!!!
i da dovoljno sam upućen zato što mi je taj isti doktor koji je obavio operaciju rekao i citiram "zaboravili smo dati krv, ne znam kako se to dogodilo ali jednostavno smo zaboravili, ako ćete tužiti imate svako pravo", a ti sljedeći put pitaj svoju doktoricu šta se dešava kada pacijentu sistolički i dijastolički tlak padne na 0 (nulu) pa ćeš vidjet šta će ti reći i još bolje pitaj ju šta je krvni tlak pa ćeš se iznenaditi kad saznaš koji je uzrok nepostojanja krvnog tlaka

Pa ti bi me valjda učio sto je krvni tlak,majstore..Dok si ti pisao postove ja sam se s time zabavljao.Možda da manje visiš po forumima,a više se prihvatiš knjige.. Mlad si ,ima nade.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: