Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dosta priče! Postani poduzetnik!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
desperadosx
Offline
Avatar

Ukupno postova: 278
Lokacija: Burkinafaso
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.12.2005. 9:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovisi sve o tome tko su ljudi koji definiraju poduzetnika kao dobrog ili lošeg:da li su oni u stanju meritorno procijeniti koji su to kriteriji, da li su,pak, oni kompetentni i dr.,jer ne čini poduzetnika dobrim poduzetnikom to što si je dao zgradu i skladište obojadisat u tirkiz ili zato što ostvaruje dobit.Sve u svemu,postoje razni kriteriji,ali bitno je to da je poduzetnik poput mešetara dionicama-mora biti u stanju odgovoriti na promjene okoline čak i promjenom misije i vizije svojeg poduzeća u vrlo kratkome roku u koliko tržište nalaže takvo ponašanje (a naravno,sve u skladu sa etikom),jer promjene na tržištu su vrlo česte..
42 je napisao/la: ›
desperadosx je napisao/la: ›
Monopolista ne mora uopće biti loš poduzetnik,nego je to poduzetnik koji ima monopolistički (samo on postoji u svojoj branši) položaj na tržištu, što znači da može npr. proizvoditi izvanredno kvalitetne proizvode,ali od njega i od države ovisi da li će postaviti i monopolsku cijenu

Slazem se s vecim dijelom definicije pojma "monopolist" Wink

Ali nisi bas shvatio moj komentar - on se nije odnosio na monopoliste kao takve vec na cinjenicu da loseg poduzetnika trziste ni u kojem slucaju ne treba (monopolisti su tu samo kao primjer necega sto trziste treba kad nema drugog, cak i u slucaju kada su "losi")...

Inace sve Ok... Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bilke
Offline
Avatar

Ukupno postova: 634
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.12.2005. 14:15 
Naslov:  Re: Dosta priče! Postani poduzetnik!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Oho... Piše se o ovom projektu malo po novinama Smile

Glas Slavonije
Osječki dom

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.12.2005. 17:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.12.2005. 19:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zahvaljujemo svima koji su nam pomogli u sirenju vijesti o nagradnoj igri... izlistani su pri dnu stranice:

http://www.osijek031.com/poduzetnik/

Ukoliko primjetite najavu i drugdje - svakako nam javite ;-) tnx...

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
none
Post Postano: 11.12.2005. 1:09 
Naslov:  Re: Dosta priče! Postani poduzetnik!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u kurcu vam je natječaj, totalno amaterski organiziran.
ideja: već stara iako nije prožvakana, da ste bolje posložili kockice moglo se nešto i napraviti,
promocija projekta: loše. gradski i ovaj novi portal... smiješno
nagrade: katastrofa, 2.500 kn ?

ovo je samo selfpromocija gospodina igora medića, na njegovu žalost, loša ...

Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.12.2005. 4:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gospodine none, none Vam dobro stoji, a po svoj prilci stajat ce jos neko vrijeme. Smile

Moje gledište na sve ovo vrlo je praktično. Ne čujemo li u medijima osam mjeseci kasnije za nekog od pobjednika ovog natječaja kao uspješnicu, bit cu sklon povjerovati Vasoj prici.

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KONTRA none
Post Postano: 12.12.2005. 10:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljubomorni mogu jejedino pljuvati po svemu, jer su u tome najbolji. Predlažem NONI da on nešto napravi u svom životu - prijavi se na ovaj natječaj i dokaže da je njegova poslovna ideja najbolja, kad već ne može to u stvarnom životu.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.12.2005. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
desperadosx
Offline
Avatar

Ukupno postova: 278
Lokacija: Burkinafaso
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.12.2005. 11:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da,mislim da više nije lako kraj tolike hiperprodukcije ideja biti inventivan,kao ni realizirati svoj projekt u granicama ostvarivog vremena tj. imati dobar timing.Naime, hrpa ljudi ima dobre ideje,ali ih nisu još nikada testirali da li su tržišno opravdane (rentabilne) i nisu ih bili u stanju (ili zbog pomanjkanja sredstava ili inih razloga) realizirati u praxi.Smatram da ovakve stvari kataliziraju kvalitetne poduzetnike,što još uvijek ne znači da će pobjednik imati najbolji projekt (to ovisi o ocjeni komisije-QUOD CAPITA TOT SENTENTIAE), a još ću tu ubaciti još jednu floskulu THEORIA SINAE PRAXIS SICUT ROTA SINAE AXIS

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ivan
Post Postano: 14.12.2005. 13:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pozdrav svima. Meni se cini ovaj natjecaj dobrim. Jedno mi nije jasno, ideja koja recimo pobjedi tj. najbolji projekt ili plan sama po sebi ima potencijala velike zarade. E sada mladi covjek bez neto novca se prijavi i pobjedi. E sta ce onda on? s 1500kn nagrade pokrenit posao?

Download Poruke   Ocijeni poruku  
ivan
Post Postano: 14.12.2005. 13:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dali se mogu prijavit i osobe koje su iz primjerice Vukovarsko-srijemske županije?

Download Poruke   Ocijeni poruku  
desperadosx
Offline
Avatar

Ukupno postova: 278
Lokacija: Burkinafaso
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.12.2005. 7:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne,on će dobit 1500kn,a netko drugi tko ima para će realizirati njegov projekt u Osijeku, ili negdje drugdje u RH ili u svijetu
Gost je napisao/la: ›
Pozdrav svima. Meni se cini ovaj natjecaj dobrim. Jedno mi nije jasno, ideja koja recimo pobjedi tj. najbolji projekt ili plan sama po sebi ima potencijala velike zarade. E sada mladi covjek bez neto novca se prijavi i pobjedi. E sta ce onda on? s 1500kn nagrade pokrenit posao?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Igor Medić - BIOS
Post Postano: 15.12.2005. 11:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gost je napisao/la: ›
Pozdrav svima. Meni se cini ovaj natjecaj dobrim. Jedno mi nije jasno, ideja koja recimo pobjedi tj. najbolji projekt ili plan sama po sebi ima potencijala velike zarade. E sada mladi covjek bez neto novca se prijavi i pobjedi. E sta ce onda on? s 1500kn nagrade pokrenit posao?


Ovaj natječaj smo pokrenuli prvenstveno da potaknemo ljude na razmišljanje o poduzetništu i mogućnostima koje im se pružaju u slučaju da žele promijeniti svoj život ulazeći u poduzetničke vode. 1500 kuna nije novac od kojeg se može pokrenuti posao ali ukoliko ste pročitali natječaj u cijelosti možete vidjeti da naša namjera nije bila financirati projekt, nego mu pružiti podršku (kroz edukaciju, literaturu, prezentaciju projekta i slično). Osobno mi je drago kada čujem konstruktivne kritike ali kritike poput ove od strane DESPERADOSX-a su krajnje neumjesne. Poduzetnički inkubator BIOS (www.inkubator.hr) si ne bi dozvolio da na takav način ugrozi vrijednost ovog projekta jer bi time sam sebi potkopao tlo na kojem stoji. Posebno nam je drago da se već sada javljaju ljudi iz cijele Hrvatske - odgovor na Ivanovo pitanje - DA. Što se tiče mogućnosti pokretanja uspješnog poduzetničkog projekta s malo novaca - osobno sam prije nekoliko godina pokrenuo projekt u kojem sam (dok je postojala potražnja na tržištu, koja nije bila adekvatno zadovoljena) zarađivao 5000- 6000 kn mjesečno, radeći samo nekoliko dana u mjesecu. Osnovni problem je u činjenici da nedostaju kvalitetne ideje u čiju realizaciju se mogu uključiti: poslovni partneri, poslovni anđeli, banke i svi drugi stakeholder-i koji mogu uvidjeti kolika je kvaliteta vaše poslovne ideje. Stog smo pokrenuli ovaj projekt - kako bi ljude potaknuli da poduzetnički razmišljaju - a ukoliko se plaše da će im netko ukrasti ideju - predlažem da je zadrže za sebi i realiziraju.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
desperadosx
Offline
Avatar

Ukupno postova: 278
Lokacija: Burkinafaso
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.12.2005. 12:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poslovni anđeli su u 90% slučajeve fikcija u RH.Oni su u Americi zastupljeni,a što se tiče straha vezanog uz krađu ideja -taj strah je opravdan jer zastita proizvoda u patentnome uredu košta (poprilično),a vođenje parnice preko Trgovačkoga suda bi za mladog poduzetnika mogao potrajati do njegovoga klimakterija...a za parnicu isto treba imati novca.Nitko ne kaže da bi tu ideju ukrao netko iz BIOS-a, Igore,neko da se među potencijalnim "kradljivcima ideja" može nalaziti BILO TKO IZ PROMATRAČA,a koji imaju dovoljno financija za takvu realizaciju. Osim toga da se sam projekt ne realizira (uopće),a netko ga realizira na drugim područjima,kako misliš doći do povratne informacije o rentabilnosti cijeloga projekta.Npr. ja promatram cijeli natječaj i potom u Pazinu ga realiziram,a to tome baš ne pričam puno po Osijeku???????????

Gost je napisao/la: ›
Gost je napisao/la: ›
Pozdrav svima. Meni se cini ovaj natjecaj dobrim. Jedno mi nije jasno, ideja koja recimo pobjedi tj. najbolji projekt ili plan sama po sebi ima potencijala velike zarade. E sada mladi covjek bez neto novca se prijavi i pobjedi. E sta ce onda on? s 1500kn nagrade pokrenit posao?


Ovaj natječaj smo pokrenuli prvenstveno da potaknemo ljude na razmišljanje o poduzetništu i mogućnostima koje im se pružaju u slučaju da žele promijeniti svoj život ulazeći u poduzetničke vode. 1500 kuna nije novac od kojeg se može pokrenuti posao ali ukoliko ste pročitali natječaj u cijelosti možete vidjeti da naša namjera nije bila financirati projekt, nego mu pružiti podršku (kroz edukaciju, literaturu, prezentaciju projekta i slično). Osobno mi je drago kada čujem konstruktivne kritike ali kritike poput ove od strane DESPERADOSX-a su krajnje neumjesne. Poduzetnički inkubator BIOS (www.inkubator.hr) si ne bi dozvolio da na takav način ugrozi vrijednost ovog projekta jer bi time sam sebi potkopao tlo na kojem stoji. Posebno nam je drago da se već sada javljaju ljudi iz cijele Hrvatske - odgovor na Ivanovo pitanje - DA. Što se tiče mogućnosti pokretanja uspješnog poduzetničkog projekta s malo novaca - osobno sam prije nekoliko godina pokrenuo projekt u kojem sam (dok je postojala potražnja na tržištu, koja nije bila adekvatno zadovoljena) zarađivao 5000- 6000 kn mjesečno, radeći samo nekoliko dana u mjesecu. Osnovni problem je u činjenici da nedostaju kvalitetne ideje u čiju realizaciju se mogu uključiti: poslovni partneri, poslovni anđeli, banke i svi drugi stakeholder-i koji mogu uvidjeti kolika je kvaliteta vaše poslovne ideje. Stog smo pokrenuli ovaj projekt - kako bi ljude potaknuli da poduzetnički razmišljaju - a ukoliko se plaše da će im netko ukrasti ideju - predlažem da je zadrže za sebi i realiziraju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ivan
Post Postano: 15.12.2005. 16:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Igor Medić - BIOS je napisao/la (Pogledaj post): › ukoliko se plaše da će im netko ukrasti ideju - predlažem da je zadrže za sebi i realiziraju.


Vrlo licemjerno receno.

Jasno je da ako neko ima mogucnosi nece ni gledat ovakve natjecaje vec ce sam krenuti u posao.
Literatura i takve stvari se mogu naci (bar mislim na vise mjesta), ali novac ne. Ovaj natjecaj bi bio uspjesan projekt kada bi BIOS mogao jamcit da taj koji osvoji ima pravu ideju za posao. Postavlja se pitanje dali je BIOS u stanju, te dali je stvorio neki ugled kod banaka i ostalih instrumenata iz kojih je moguce crpiti novac.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: