Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dosta priče! Postani poduzetnik!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.11.2005. 17:05 
Naslov: Idea Dosta priče! Postani poduzetnik!
Od 29.11.2005. 23:58 do 28.02.2006. 23:57 (uključivo)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poduzetnički inkubator BIOS i gradski web portal osijek031.com u suradnji, povodom Dana grada Osijeka pružamo zajednički jedinstvenu priliku svim kreativnim sugrađanima te od danas objavljujemo nagradni natječaj, pod nazivom - "Dosta priče! Postani poduzetnik!"

Autorima poslovnih ideja s najviše potencijala nudimo pomoć institucija za potporu malom i srednjem poduzetništvu pri detaljnoj razradi ideje i stvaranju poslovnog plana za pokretanje poduzetničkog poduhvata. U tom smislu, ne ocjenjujemo detaljnu razrađenost projekta već kvalitetu i potencijal same poslovne ideje. Dakle, budite maštoviti i inovativni i uspjeh neće izostati!

Više o nagradnoj igri, obrasce za prijavu i linkove naći ćete kliknuvši na "orange banner" na naslovnici ili dolaskom na stranicu : http://www.osijek031.com/portal.php?page=3 , a promotivnu emisiju (mp3) ove nagradne igre BIOS-a i portala osijek031.com možete i čuti.

Dosta priče! Postani poduzetnik!

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bilke
Offline
Avatar

Ukupno postova: 634
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2005. 17:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Super je ova radio emisija.
Da mi je samo znati tko je ta Sanja. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2005. 20:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jebes taku emisiju, ja ocekivao celebrityje, mislio sam da ce onaj Aron opet pricati, kad ono prc, sve neki anonimusi.

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
skeptik
Post Postano: 29.11.2005. 23:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

haha..potpora jednom, a ostalima krađa ideja !? Smile
sorry skeptična sam...

Download Poruke   Ocijeni poruku  
D
Offline
Avatar

Ukupno postova: 328
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.11.2005. 9:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bravo za inicijativu. mislim da imate već prvog kandidata - deltaos Smile

_________________
"...sav sam k'o ona staklena stvar u kojoj veje kada je pomeriš..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.11.2005. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gost je napisao/la: ›
haha..potpora jednom, a ostalima krađa ideja !? Smile
sorry skeptična sam...

Ukrades ideju i onda sta? Sjedis kod kuce i brojis novce?
ideja je jedan mali i uglavno laksi dio cijele slike a za tu sliku pretvoriti u realizaciju je druga stvar. Poslije toga dolazi muka, nekrajni rad i zrtvovanje. Sve to u nadi da ces jedan dan sagraditi nesto u cemu mozes biti ponosan i mozda jedan dan financijski samostalan umjesto postati jos jedna statistika. Pa u zakljucku pomogni nekom da ispuni svoje snove, ako nemozes onda...

Zasto treba j***t takvu emisiju? Osijek031- cestitke, razgovor je bio kratak ali iskren i pun entuzijazma.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
desperadosx
Offline
Avatar

Ukupno postova: 278
Lokacija: Burkinafaso
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.12.2005. 9:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slušam Igora koji mi je frend kako priča o poduzetništvu:psihički profil poduzetnika (mlađi od 36 g.,promijenio 2 firme,iz poduzetničke obiteljske okoline)
JEBO TE KAKVO SRANJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Drkanje kurca od generiranja poduzetničke ideje pa do ključnih problema u poslovanju:dobivanje kredita,nelojalna konkurencija,uklanjanje korupcije,siva ekonomija i.t.d).Sve je to moji dragi građani drkanje kurca kada se zna da uopće nije potrebno za kvalitetno poduzetništvo nikakvo od sranja iznad,već TRŽIŠTE KOJE IMAŠ ILI ĆE TI GA NETKO DATI,realizacija kredita (nađeš majmuna pa ti napiše poslovni plan) ovisi jednim dijelom i od veza koje imaš u banci,a za sve TO NE MORAŠ IMATI ZAVRŠEN DOKTORAT,već ti je dovoljna i srednja škola,ALI JE U CIJELOJ PRIČI BITNO TO DA SI K V A L I T E T A N U SVOJOJ BRANŠI I DA TE TRŽIŠTE TREBA.jer....bolje je biti loš poduzetnik kojeg tržište treba,nego kvalitetan poduzetnik kojeg tržište ne treba.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
desperadosx
Offline
Avatar

Ukupno postova: 278
Lokacija: Burkinafaso
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.12.2005. 9:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

P.S. uopće se ne pridonosi značaju glavnih problema u poduzetništvu: brza naplata radi likvidnosti, kompenzacije u RH, te problem reketarenja u poduzetničkome ugostiteljstvu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
42
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.12.2005. 11:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@desperadosx - jesi poslusao cijelu emisiju?

Koliko kontam, ovdje se i radi upravo o tome da ne moras imati doktorat (na ona pitanja iz obrazaca zapravo nije jako tesko odgovoriti ako imas neku ideju i trziste u glavi)...

I zanima me kakav je to "los poduzetnik kojeg trziste treba"? monopolist? Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bilke
Offline
Avatar

Ukupno postova: 634
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.12.2005. 13:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

42 je napisao/la: ›
I zanima me kakav je to "los poduzetnik kojeg trziste treba"? monopolist? Smile


A tek "kvalitetan poduzetnik kojeg tržište ne treba". Wink

Ajoj. Pa poduzetnik je onaj koji zna prepoznati priliku i naći svoje mjesto na tržištu. Ako ga tržište ne treba, to onda nije poduzetnik, a kamoli još i kvalitetan.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.12.2005. 13:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

42 je napisao/la: ›
zanima me kakav je to "los poduzetnik kojeg trziste treba"? monopolist? Smile

Bill Gates Wink

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.12.2005. 21:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

D je napisao/la: ›
bravo za inicijativu. mislim da imate već prvog kandidata - deltaos Smile


hoces reci desperadosx Smile

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
desperadosx
Offline
Avatar

Ukupno postova: 278
Lokacija: Burkinafaso
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2005. 8:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A mi smo opet učili da je tržošte živi organizam koji se mijenja,što znači da u određenom momentu,kao poduzetnik možeš biti potreban tržištu,dok već nakon 2 dana uopće nisi potreban tržištu.DAJEM PRIMJER: penetracija Emezzete na područje OS i butici u pothodniku.Prije bili bogom dani,sad mogu hladiti jaja..
Po meni bi bila prava definicija poduzetnika:ZNATI PREPOZNATI PRAVU PRILIKU,ALI I ZNATI PRAVOVREMENO ZDIMITI SA TRŽIŠTA DA TE NE BI POJEO NETKO SA 2x NIŽIM CIJENAMA,te stečeno uložiti u neki nobi biz..
Monopolista ne mora uopće biti loš poduzetnik,nego je to poduzetnik koji ima monopolistički (samo on postoji u svojoj branši) položaj na tržištu, što znači da može npr. proizvoditi izvanredno kvalitetne proizvode,ali od njega i od države ovisi da li će postaviti i monopolsku cijenu

Bilke je napisao/la: ›
42 je napisao/la: ›
I zanima me kakav je to "los poduzetnik kojeg trziste treba"? monopolist? Smile


A tek "kvalitetan poduzetnik kojeg tržište ne treba". Wink

Ajoj. Pa poduzetnik je onaj koji zna prepoznati priliku i naći svoje mjesto na tržištu. Ako ga tržište ne treba, to onda nije poduzetnik, a kamoli još i kvalitetan.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
42
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2005. 10:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

desperadosx je napisao/la: ›
Monopolista ne mora uopće biti loš poduzetnik,nego je to poduzetnik koji ima monopolistički (samo on postoji u svojoj branši) položaj na tržištu, što znači da može npr. proizvoditi izvanredno kvalitetne proizvode,ali od njega i od države ovisi da li će postaviti i monopolsku cijenu

Slazem se s vecim dijelom definicije pojma "monopolist" Wink

Ali nisi bas shvatio moj komentar - on se nije odnosio na monopoliste kao takve vec na cinjenicu da loseg poduzetnika trziste ni u kojem slucaju ne treba (monopolisti su tu samo kao primjer necega sto trziste treba kad nema drugog, cak i u slucaju kada su "losi")...

Inace sve Ok... Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fantom
Post Postano: 04.12.2005. 1:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Teoretiziranje o tome što je što i što ako i zašto bi ja njima ideju i sve će mi pokrast i slično - osnovni su problem zbog kojeg jedni rade a drugi samo pričaju

Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: