Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Slučajnost. Or is it?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.01.2009. 0:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

deda evil se vratijo
no priznajem, ovo stoji:
MNOWAR je napisao/la: ›
Kad žena nešto ima a muškarac ne odmah ti to nabija na nos a u slučaju obrnute situacije se relativizira.

al to znam da vrijedi (najčešće) za mlade i neiskusne, 14-17godina otprilike (kažem otprilike jer postoje izuzeci), koje ne znaju puno o M/Ž odnosima nego samo kopiraju površno svoje majke...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.01.2009. 16:02 
Naslov:  Re: Slučajnost. Or is it?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, da, ja se slažem, ja sam jedna licemjerna gadura i svi koji me poznaju to jako dobro znaju. Zato me i vole jer sam takva gadura. I što ja tebe volim Mnowar, ti si mi apsolutno nadraže biće ovdje.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.01.2009. 18:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la: ›
Da, da, ja se slažem, ja sam jedna licemjerna gadura i svi koji me poznaju to jako dobro znaju. Zato me i vole jer sam takva gadura. I što ja tebe volim Mnowar, ti si mi apsolutno nadraže biće ovdje.

to znaju i oni koji te neznaju... osijek031.com smile

zar postoji mudrije biće od MNOWARa, možda magy osijek031.com smile

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Moira
Offline
Avatar

Ukupno postova: 344
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.01.2009. 11:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne vjerujem u slučajnosti. Vjerujem da se sve (ili barem većina toga) događa s nekim razlogom koji nam u tom trenutku ne mora uopće biti poznat. Vjerujem da svojim stavom i vlastitom vibrom i energijom privlačimo u život određene ljude i događaje... vjerujem da se uvijek dogodi baš ona situacija iz koje možemo naučiti upravo ono što nam je u tom trenutku najpotrebnije.
Ali isto tako vjerujem da (nažalost) mnogi ljudi žive do te mjere stihijski i idu linijom manjeg otpora, da ne samo da ne primjećuju neke bitne znakove i smjernice, nego se baš nikada ni ne opterećuju mišlju kako upravo oni mogu u svom životu promijeniti nešto i povesti ga u smjeru u kojem žele.
Ne tvrdim da znam kako, kažem samo da pokušavam..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.01.2009. 15:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moira je napisao/la (Pogledaj post): › Ne vjerujem u slučajnosti. Vjerujem da se sve (ili barem većina toga) događa s nekim razlogom koji nam u tom trenutku ne mora uopće biti poznat. Vjerujem da svojim stavom i vlastitom vibrom i energijom privlačimo u život određene ljude i događaje... vjerujem da se uvijek dogodi baš ona situacija iz koje možemo naučiti upravo ono što nam je u tom trenutku najpotrebnije.
Ali isto tako vjerujem da (nažalost) mnogi ljudi žive do te mjere stihijski i idu linijom manjeg otpora, da ne samo da ne primjećuju neke bitne znakove i smjernice, nego se baš nikada ni ne opterećuju mišlju kako upravo oni mogu u svom životu promijeniti nešto i povesti ga u smjeru u kojem žele.
Ne tvrdim da znam kako, kažem samo da pokušavam..


jako si lijepo sažela moje opširno razmišljanje...upravo tako Smile

_________________
naivna k'o francuska sobarica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 12.01.2009. 6:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja smatram da ne postoji, jel ja sam od ljetos u nesto sumnjala i kako su mi se jesenas poslozile kockice same od sebe to je bilo nesto nevjerovatno, od tada vjerujem da postoji nesto iznad nas sto nas upucuje na taj put

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.01.2009. 9:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ruana je napisao/la: ›
ja smatram da ne postoji, jel ja sam od ljetos u nesto sumnjala i kako su mi se jesenas poslozile kockice same od sebe to je bilo nesto nevjerovatno, od tada vjerujem da postoji nesto iznad nas sto nas upucuje na taj put

Aha, ti onda znači vjeruješ da ima nešto što nas ''poučava'' kako i što, i to putem tih nekih ''slučajnosti'', ili kako to nazivaš?

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aardvark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 122
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.01.2009. 10:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da... npr., kad dijete od 6 mjeseci umre od neizlječive nasljedne bolesti to je jedna nadasve zgodna poučna lekcija za roditelje... Rolling Eyes

there's an omniscient god up there and he has a master plan for us all.
zi-jeebote-eeeeeev

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 12.01.2009. 12:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la: ›
ruana je napisao/la: ›
ja smatram da ne postoji, jel ja sam od ljetos u nesto sumnjala i kako su mi se jesenas poslozile kockice same od sebe to je bilo nesto nevjerovatno, od tada vjerujem da postoji nesto iznad nas sto nas upucuje na taj put

Aha, ti onda znači vjeruješ da ima nešto što nas ''poučava'' kako i što, i to putem tih nekih ''slučajnosti'', ili kako to nazivaš?


pa da, ja ne vjerujem u boga, tj ne vjerujem u to nesto kao sto crkva prikazuje, vec vjerujem da ima nesto iznad nas, sto nas upucuje na neke puteve. kako bi vjernici rekli bog, i vjerujem da poslije svake kise dode sunce. ma neznam ja kako bi to objasnila, al dogodile su mi se tako neke stvari da su mi se samo poslozile,pokazale mi neke stvari kojima sam tezila. vjerujem da se do svega moze doci ako se to zarko zeli. al vjerujem da postoji slucajno,ono srela susjeda taj dan slucajno. evo jos jedan primjer: sto mi se danas dogodio. neku noc ja sanjam da idem kupiti casopis joy,ja to u stvarno zivotu ne bi kupila ni luda. i ja danas pogledam na policu i nadem bas taj casopis,ludilo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bondgirl
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.01.2009. 13:47 
Naslov:  Re: Slučajnost. Or is it?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da su te slučajnosti o kojima govoriš samo suptilni znakovi koje nam život šalje i u danom trenutku ih ne znamo interpretirati pa ih zato zovemo "slučajnošću". Međutim,kada neko vrijeme prođe i kad gledamo unatrag, onda tek shvatimo što je ta "slučajnost" u biti predstavljala.
Nešto na tu foru piše i u knjizi Tajna, mislila sam da je neko self-help sranje,ali ima puno istine u njoj pa ju ujedno toplo preporučam

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.01.2009. 14:44 
Naslov:  Re: Slučajnost. Or is it?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Demokrit, prije 2500 godina:
"Sve u prirodi je rezultat slučajnosti i nužnosti"

i

Science without religion is lame, religion without science is blind.
Albert Einstein, "Science, Philosophy and Religion: a Symposium", 1941
US (German-born) physicist (1879 - 1955)

Šta reći na to?
Kako se ispravno izraziti kad su i najveći umovi imali oprečna mišljenja?

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aardvark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 122
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.01.2009. 20:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ruana je napisao/la (Pogledaj post): › evo jos jedan primjer: sto mi se danas dogodio. neku noc ja sanjam da idem kupiti casopis joy,ja to u stvarno zivotu ne bi kupila ni luda. i ja danas pogledam na policu i nadem bas taj casopis,ludilo

nevjerojatno!! Laughing

i neka viša sila je upravljala tom vrhunaravnom zgodom koja će ti promijeniti život iz temelja?


Zadnja promjena: aardvark; 12.01.2009. 23:49; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aardvark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 122
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.01.2009. 20:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la: ›
Science without religion is lame, religion without science is blind.
Albert Einstein, "Science, Philosophy and Religion: a Symposium", 1941
US (German-born) physicist (1879 - 1955)

Šta reći na to?
Kako se ispravno izraziti kad su i najveći umovi imali oprečna mišljenja?

Einstein je bio panteist tj. divio se funkcioniranju svemira i prirode, nije vjerovao niukakvu intervencionističku inačicu boga, dušu nit išta slično:

The following paragraph is the conclusion to the essay "The World as I See It," which is taken from the abridged edition of Einstein's book bearing the same title. In the abridged edition (Philosophical Library, New York, 1949), the essay appears on pp. 1-5.

The fairest thing we can experience is the mysterious. It is the fundamental emotion which stands at the cradle of true art and true science. He who knows it not and can no longer wonder, no longer feel amazement, is as good as dead, a snuffed-out candle. It was the experience of mystery—even if mixed with fear-that engendered religion. A knowledge of the existence of something we cannot penetrate, of the manifestations of the profoundest reason and the most radiant beauty, which are only accessible to our reason in their most elementary forms-it is this knowledge and this emotion that constitute the truly religious attitude; in this sense, and in this alone, I am a deeply religious man. I cannot conceive of a God who rewards and punishes his creatures, or has a will of the type of which we are conscious in ourselves. An individual who should survive his physical death is also beyond my comprehension, nor do I wish it otherwise; such notions are for the fears or absurd egoism of feeble souls. Enough for me the mystery of the eternity of life, and the inkling of the marvellous structure of reality, together with the single-hearted endeavour to comprehend a portion, be it never so tiny, of the reason that manifests itself in nature.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 13.01.2009. 1:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aardvark je napisao/la: ›
ruana je napisao/la (Pogledaj post): › evo jos jedan primjer: sto mi se danas dogodio. neku noc ja sanjam da idem kupiti casopis joy,ja to u stvarno zivotu ne bi kupila ni luda. i ja danas pogledam na policu i nadem bas taj casopis,ludilo

nevjerojatno!! Laughing

i neka viša sila je upravljala tom vrhunaravnom zgodom koja će ti promijeniti život iz temelja?


iz temelja? nece meni nista zivot promjenit iz temelja. to su gluposti

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.01.2009. 3:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ruana je napisao/la: ›
iz temelja? nece meni nista zivot promjenit iz temelja. to su gluposti

tru

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: