Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Jednoglasno usvojen novi nacrt proračuna Grada Osijeka za 2009. [Vijesti OSTV-a]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
bela@ufo
Offline
Ukupno postova: 63
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.12.2008. 11:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sanader ima veze sa svim...telepatski ako ništa drugo!
kad je sranje prebaciš brigu na nekog drugog i idemo u Baranju na fiš!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bela@ufo
Offline
Ukupno postova: 63
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.12.2008. 11:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i još jedna kratka...svaki sljedeći proračun je najveći u povijesti...
kažu to kao da su oni zaslužni za to!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alchemist
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.12.2008. 11:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la: ›
Alchemist je napisao/la: ›
Vidim da su ovdje par osoba dobilo političke zadatke da prije izbora nas maltretiraju svojim postovima i raspravama u nadogled braneći vlast kako bi ljudima postalo ih dosadano i nepoterbno ih čitati. mene samo zanima da li ti ljudi to rade za vrjieme radnog vremena gdje i za to plaćaju građani grada osijeka.

Jer jedno je iznijeti svoje mišljenje a drugu je raspravljati se i prepucavati i dokazivati (ono što je jasno ko dan) u nedogled. Mislim da kada bi ja komentirao svačiji post koji nije u skladu sa stranačkom drpačinom, cijeli dan bi morao raditi a zato zaključujem da je to njima novi opis posla i zanima me tko to plaća jer nažalost te drpačine ima na pretek i zbilja je kumst to braniti i skretati poornost i teme.

Uostalom, Tatamata još uvijek čekam tvoj odgovor na razliku u cijeni gradanja dvorane prema vašem modelu i onom sada (175 naprema 135 kolika je finalna cijena) za identičan projekt... ili ćeš mi pričai o varaždinuili kako u Bangladešu još gore kradu pare pa šta se mi bunimo mi bar dobijemo dvoranu...
Javim ti se čim se definira kolika je završna cijena izgradnje po ovom modelu i koliko je prešla preko tih 135 mil. koje spominješ. Jedan dio razlike je svakako u različitom modelu financiranja.


pa dvorana je pred krajem i projektje bio 124mil a sa uređenjem okoline koja je ili nije u projektu je 135,

model financiranja nema veze sa stvarnim troškom gradnje objekta jer troškovi održavanja su bitna stavka na kojem jpp ima svoj interes gdje oni kroz investiciju dobiju povrat kroz niz godina prije nego li predaju dvoranu u vlasništvo recimo u ovom slučaju grada.

dakako da je njima u interesu prikazati što veći trošak gradnje kako bi što više para uzeli kroz održavanje jer su ti pojmovi uvijek omjerno vezani. U tome i jest cijela fora oko dvorane da se je pristalo na nešto što je moglo proći kao što vidimo 50mil jeftinije pa neka je i 1milijun opet je to previše osim ako nisi milijarder što nadam se nije ni sam Đapić a kamoli sami građani.

_________________
Nulla dies sine linea
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.12.2008. 12:13 
Naslov:  Re: Jednoglasno usvojen novi nacrt proračuna Grada Osijeka za 2009. [Vijesti OSTV-a]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo gledam jos malo taj proracun: pa tu se zaista ne zna tko pije, a tko placa: u onim nacrtima programa javnih potreba opravdana je otprilike polovica iznosa koja se planira potrositi na komunalnu infrastrukturu (staru i novu), Unikom (cistoca, zelenilo i fontane), na gradnju, gradnju stanova i na pripremu gradjevinskog zemljista - hoce reci za 100 milijuna kuna ne znamo na sto ce se potrositi (u sektoru urbanizam, graditeljstvo, zastita okolisa, komunalno-stambeno gospodarstvo i promet te gospodarstvo i zastita okolisa (kod nas se okolis "stiti" tako revno da boli glava od toga)) + onih misterioznih 50 milijuna kuna iz sektora drustvenih djelatnosti - znaci za rashodovanje minimalno 150 milijuna kuna koliko ce se potrositi gradskog novca nema objasnjenja...

je li to samo meni zanimljivo? vi ostali mislite da je to u redu?

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
magy
Offline
Ukupno postova: 335
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 11.12.2008. 18:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la: › Ako i bude to je problem koji Sanader treba riješit...
Odgovori mi gdje ide Avenu Mall??? kada,koja lokacija,kada pocima gradnja???? ma momak? zemljiste kod panonije je vec dalo se u prodaju od strane GTC-GRUPE,i sele se u Sombor(vojvodina) to je 100% tocno,pola stvari koje si napisao nisu tocne,nemoj biti uvjeren u nesta sto nemas argumente...sinisa sljepcevic iz gtc grupe je meni daljni rodjak...eto sada znas da avenu mal nece doci u Osijek,nazalost,200 radnih mjesta,30 miliona eura kapitala,25 miliona kuna u gradsku blagajnu i sve drugo..JADAN GRAD SA TAKVIM * POPUT DZAPICA I OSTALIH guli koza.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.12.2008. 21:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Valjda im tamo više odgovara.

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.12.2008. 9:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

magy je napisao/la: ›
Odgovori mi gdje ide Avenu Mall???


TataMata je napisao/la: ›
Valjda im tamo više odgovara.


Možda ovdje na forumu imamo agente informatore koji znaju više, no grad Osijek ozbiljno računa na komunalni doprinos za Avenue Mall, te ga je ugradio u prihode u slijedećoj godini. Kako je komunalni doprinos vezan za građevinsku dozvolu, dvije su mogućnosti - ili je magy u pravu, pa će Avenue Mall pokušati prodati zemljište i gotov projekt (što naravno teško može uspjeti), u kojem će slučaju propasti proračun Osijeka za 2009. (jer 25 milijuna kuna za Osijek nije moguće nadoknaditi), ili magy nije u pravu.

Ako Avenue Mall odlazi u fazi izdavanja građevinske dozvole, to ujedno znači da se radi o nesposobnim i neozbiljnim tupanima, koji nisu bili u stanju napraviti ozbiljnu kalkulaciju isplativosti, odnosno, nisu dovoljno jaki da slomiju otpor nekakvih Đapića i Biloša, koji su veliki i značajni igrači samo u granicama naše male državice Hrvatske (zapravo samo u granicama Osijeka).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: