Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ispod zelenog tepiha: Biciklističke staze pokoravaju grad

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.12.2008. 8:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne. kako moze netko, recimo iz donjeg grada doci do Gornjeg grada? dakle, cini mi se da se ponavljam..omogucavanje koristenja bicikla kao alternative automobilu moguce je ukoliko postoji prometna infrastruktura odgovarajuceg profila..zamislite kad bi u Kini biciklisticka bila siroka 1 m..pa bolje da je biciklisticka sira 1 m nego da za koju godinu..obzirom na porast broja automobila vrlo skoro..da rade nove vozne trake..a one su minimalno 2.5 m siroke..cesce 3 m..a i drvece je u planu i ono ce porasti za koju godinu..
Ingo je napisao/la: ›
padobranac je napisao/la (Pogledaj post): › mozda tebi..postoje oni koji tuda prolaze iz nekog drugog dijela grada..a kroz park je samo kroz park..a do parka i od parka..


jel se ti salis ?

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Andrea Zuckerman
Offline
Avatar

Ukupno postova: 153
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.12.2008. 8:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

padobranac je napisao/la: ›
ne. kako moze netko, recimo iz donjeg grada doci do Gornjeg grada? dakle, cini mi se da se ponavljam..omogucavanje koristenja bicikla kao alternative automobilu moguce je ukoliko postoji prometna infrastruktura odgovarajuceg profila..zamislite kad bi u Kini biciklisticka bila siroka 1 m..pa bolje da je biciklisticka sira 1 m nego da za koju godinu..obzirom na porast broja automobila vrlo skoro..da rade nove vozne trake..a one su minimalno 2.5 m siroke..cesce 3 m..a i drvece je u planu i ono ce porasti za koju godinu..
Ingo je napisao/la: ›
padobranac je napisao/la (Pogledaj post): › mozda tebi..postoje oni koji tuda prolaze iz nekog drugog dijela grada..a kroz park je samo kroz park..a do parka i od parka..


jel se ti salis ?



mislim da ta tvoja teorija da će biciklistički promet rasteretit automobilski ne stoji, ili bar ne u potpunosti jer klimatski uvjeti kod nas ne dopuštaju korištenje bicikla kao prijevoznog sredstva tijekom čitave godine.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.12.2008. 8:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

padobranac je napisao/la (Pogledaj post): › ne. kako moze netko, recimo iz donjeg grada doci do Gornjeg grada?


ma ti mora da se opet salis ili se javljas iz daruvara ?

pa ima biciklisticka od donjeg grada, pa onda ide zvonimirovom, pa onda gundulicevom ??? ... a moze i promenadom. a moze i divaltovom pa skroz do merkatora, pa vinkovackom

zar ne bi bilo bolje i biciklistima da umjesto vukovarskom ide Bartola Kasica ... koja je i tako jednosmjerna pa bi mogli uzeti 2 m za biciklisticku stazu.

ovako su dvije biciklisticke full blizu, vukovarska ostaje bez zelenila, bit ce dalako zagadjenija i smrdljivija i za hodati i za voziti bicikl.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toma_os
Offline
Ukupno postova: 99
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.12.2008. 9:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fallen-angel je napisao/la (Pogledaj post): › ovo da nije smiješno bilo bi tužno...ovaj tekst je primjer samo jjoš jednog pacijenta koji misli da je prostor ispred njegove kuče njegov...tj. njen...kada cete ljudi to shvatiti...ponasate se ko kakve babe na selu...uzet ce mi prostor za parkiranje jao...ajmo revoluciju napraviti

nije ovaj tekst o nikakog ekologiji, to je samo tekst obijesnog građanina kojki vise ne zna kako da sprijeci gubitak parking prostora

mozete vi tu pisati sta god hocete, ali sve se svodi na jedno obicno mizerno parkiranje.

Parkirna mjesta su sasvim sporedna stvar. Zelenilo koje nestaje iz dana u dan, jer je gospodin Boravec u naletu, ima svoju svrhu, ne samo estetsku nego i zvučnu i svaku drugu izolaciju, daje sjenu prolaznicim ljeti, a bez te sjene i hlada gotovo je nemoguće ljeti hodati ulicom. Neke od najljepših ulica su nepovratno uništene za nekoliko narednih desetljeća, a i duže budući da se sade bagremi i kuglasti javori...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.12.2008. 9:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajmo ovako. Kreneš iz Donjeg grada biciklom jer postoji biciklistička staza. Dođeš do križanja s Trpimirovom i TUP! nema staze. Tada guraš bicikl pješačkom stazom ili ga voziš Trpimirovom do početka nove staze kod srednjike. Voziš se opet biciklističkom stazom do Stepinčeve i TUP! opet nema staze. A krenuo si u Retfalu ili Višnjevac.
Ili naravno, kad dođeš do Trpimirove iz Donjeg grada, kreneš promenadom i sve je super dok si u središtu grada. Dođeš do kraja promenade i TUP! opet ništa od biciklističke staze.
Slažem se da je staza na Vukovarskoj možda nepotrebna.

Meni je zapravo drago što se grade biciklističke staze, novo drveće se sadi, trebat će mu koja godina da poraste i da se uopće vidi jer neki očito ne vide mladice. Računam na to da će jednoga dana možda i pred mojom kućom prolaziti staza i da ne ću moći automobil parkirati pred kuću. To i tako nije moje privatno parkiralište. Zato sam, kad sam kupovala kuću, unaprijed razmišljala o tome i kupila kuću s dvorištem u koje mogu parkirati svoj automobil.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bili
Offline
Avatar

Ukupno postova: 92
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.12.2008. 9:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › vukovarska ostaje bez zelenila, bit ce dalako zagadjenija i smrdljivija i za hodati i za voziti bicikl.


Je, sad je super čist zrak, dolaze ljudi iz Orahovice i s brda roštiljati kod Stuca.
Grad je grad, jbg, u njega dolaziš na posao, u tvornicu napraviti faksa i sapuna te šećera, odradit šihtu u banci ili mirovinskom, a poslije posla se odi brate s djecom igrati lijepo u Bilje, Briješće, Tenju.
Ako ti je komotnije živjeti u Gundiki blizu posla i omiljenog snob kafića te šoping centra, onda ti auto ni ne treba...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.12.2008. 9:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa ako tebi nije bitno zelenilo u gradu ... ti onda brate ostani u svom selu i tamo obradjuj njivu, uzgajaj stoku i sadi macuhice.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ix ox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.12.2008. 10:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovaj grad sve više postaje tmurniji, a ne zeleniji

_________________
Legalize it.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.12.2008. 11:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › pa ako tebi nije bitno zelenilo u gradu ... ti onda brate ostani u svom selu i tamo obradjuj njivu, uzgajaj stoku i sadi macuhice.


I Osk je pun maćuhica, jel to znaci da se pretvara u selo?! Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pero122
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.12.2008. 11:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Andrea Zuckerman je napisao/la: ›
jer klimatski uvjeti kod nas ne dopuštaju korištenje bicikla kao prijevoznog sredstva tijekom čitave godine.


Klimatski uvjeti??? Shocked Shocked Pa zar zivimo na Sibiru pobogu!!!

FYI: U Beligji, Engleskoj, Danskoj pa i Nizozemskoj klima je kud i kamo da kazem "vlaznija" (kisa svaki dan i tako to) pa ljudi voze bickle non stop i po kisi i snijegu cak!


Prije bih reko da su "balkanski uvjeti" krivi sto narod u Osijeku nikad nece prigrliti koristenje bicikla kao prijevoznog sredstva!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.12.2008. 12:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a daj molim te @pero nemoj da kenjaš,tko normalan će se voziti po ovoj šljivi vani na bajsu,ja prvi neću koji sam vječno na njemu...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.12.2008. 12:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam stavila zimske gume na bajs..a lančić je oko vrata Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fallen-angel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.12.2008. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

iskreno neda se ni meni voziti po ovoj hladnoci, al sto je je to je pravi balkanski mentalitet...svi paze svoje dupe naustap drugih stvari

@toma_os...sto ti mozes baljezgati gluposti...red drveca ti pruza zvucnu izolaciju...ma u kojem svijetu ti to zivis...
sto se tice hlada tu se slazem...to je neosporivo

ima tu dosta i pluseva i minsa...tj vise pluseva nego minusa

zapravo kada malo pomislim svi vi koji toliko mislite na zagađenje i prirodu i sl. ste jako kontradiktorni i sami sebi uskacete u rijec...hocete sacuvati drvece koje ce auti za par godina potrovati, a protiv ste ekoloskog prijevoza jer bi on jel unistio to isto drvece

nema se smisla previse prepucavati...ja i dalje tvrdim da iza svega ovoga stoje nadobudna gosšpoda koja vise nesmiju parkirati svoje limene ljubimce pred kucama

_________________
We shall never surrender !!!! W.C.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.12.2008. 14:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije moja teorija..
to je urbanisticka analiza potrvrdjena na primjerima brojnih europskih dobro rjesenih gradova..

[/quote]

mislim da ta tvoja teorija da će biciklistički promet rasteretit automobilski ne stoji, ili bar ne u potpunosti jer klimatski uvjeti kod nas ne dopuštaju korištenje bicikla kao prijevoznog sredstva tijekom čitave godine.
[/quote]

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.12.2008. 14:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a oko 8 mjeseci godisnje je malo?
Andrea Zuckerman je napisao/la: ›
padobranac je napisao/la: ›
ne. kako moze netko, recimo iz donjeg grada doci do Gornjeg grada? dakle, cini mi se da se ponavljam..omogucavanje koristenja bicikla kao alternative automobilu moguce je ukoliko postoji prometna infrastruktura odgovarajuceg profila..zamislite kad bi u Kini biciklisticka bila siroka 1 m..pa bolje da je biciklisticka sira 1 m nego da za koju godinu..obzirom na porast broja automobila vrlo skoro..da rade nove vozne trake..a one su minimalno 2.5 m siroke..cesce 3 m..a i drvece je u planu i ono ce porasti za koju godinu..
Ingo je napisao/la: ›
padobranac je napisao/la (Pogledaj post): › mozda tebi..postoje oni koji tuda prolaze iz nekog drugog dijela grada..a kroz park je samo kroz park..a do parka i od parka..


jel se ti salis ?



mislim da ta tvoja teorija da će biciklistički promet rasteretit automobilski ne stoji, ili bar ne u potpunosti jer klimatski uvjeti kod nas ne dopuštaju korištenje bicikla kao prijevoznog sredstva tijekom čitave godine.

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: