Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Anto Đapić gradonačelnički kandidat HSP-a, Daniel Srb odlazi u Sabor [Vijesti OSTV-a]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.12.2008. 21:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la: ›
Sad već stvarno počinjem vjerovat da se Đapić krije iza ovog nicka ili je trebalo bit "baš je onako kako Đapić kaže"?
Nemaš blage veze...i opet trabunjaš, trabunjaš, trabunjaš.....but have a nice life...

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.12.2008. 21:36 
Naslov:  Re: Anto Đapić gradonačelnički kandidat HSP-a, Daniel Srb odlazi u Sabor [Vijesti OSTV-a]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vrlo rado, ali nice life je u ovoj državi predviđen samo za manjinu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.12.2008. 9:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Sharon je napisao/la: ›
Lijepo predizborno ispiranje mozga: agitirati za "ljevicu" tako što ćeš popljuvati sve kandidate i ostaviti Vrdoljaka kao "jakog" nasuprot desnim kandidatima... Meni se situacija ne čini baš ovakva, bez obzira kakvim podacima te opskrbljuju u središnjici stranke (vidim da se odrađuje polako kampanja!).
Evo, ja najavljujem kako ću glas dati baš Đapiću.


Ostaje činjenica da će na izborima biti tri jaka kandidata, Đapić, Glavaš i Vrdoljak - te da treba izabrati najboljeg/najmanje lošeg. Čovjek ne mora biti član stranke da bi agitirao za nekog kandidata - ako ćemo moje pisanje nazvati agitiranjem - ja jednostavno Vrdoljaka, od ponuđenih, smatram najboljim kandidatom, dok drugu dvojicu smatram najgorim zamislivim mogućim kandidatima, te se smatram dužnim politički nepismenim osobama na to ukazivati.

Zašto politički nepismenima? Ako zauzmemo stav da su ljudi kod nas generalno nezadovoljni stanjem u gradu, a tome pribrojimo i neke objektivne činjenice (recimo, odlazak velikog broja mladih i obrazovanih osoba), ja jednostavno ne mogu razumijeti da te iste nezadovoljne osobe konstatno biraju iste ljude - Đapića i Glavaša, ljude koji dominiraju lokalnom i državnom politikom već skoro 20 godina, i ako nam je svima loše, a jest, oni su najveći krivci. Zaključujem da su ljudi ili mazohisti, ili su politički nepismeni.

Oooooo, poštena inteligencijo!!! Ne samo da se neupućenima čini da je riječ o članu stranke, nego čini se da osoba koja se potpisuje sa Felt ima i stranačku funkciju! Ne bih se iznenadila da se i sam predsjednik osječkog ogranka HNS-a krije iza ovog nicka. Inače si ne mogu objasniti ovolike lavine ružnih riječi prema Đapiću. Ovo sve zvuči vrlo osobno, kao osobni obrčun...(zato već sumnjam...)
BTW... Koliko je meni poznato, Đapić NIJE participirao u vlasti onih 20 godina koliko ti tvrdiš, pa prema tome niti ne može biti kriv za žabokrečinu u koju je ovaj grad bio počeo već tonuti. U igri na vrhu tih godina bila su 2 imena: jedno si spomenuo (Ime-Koje-Se-Ne-Izgovara; i dan danas me strah izgovoriti ga...) i bivši gradonačelnik Kramarić. I opet ću reći: tek s dolaskom Đapića stvari su se počele micati s mrtve točke, i to je upravo ono što mu niti jedan niti drugi od navedenog dvojca ne može oprostiti...Jedino to. Da je bio jadan kao i njih dvojica i da nije građanima pokazao da i oni mogu imati koristi od vlasti - ne bi oni njega toliko mrzili. Sve što baljezgaju o njemu tako je jadno i bez argumenata da ostaje jedino gola istina o njima: zavist ih muči! I još nešto: ljudi koji su opsjednuti mržnjom zapravo podsvjesno žele biti ono što je predmet njihove mržnje. Nevjerojatno što sve podsvjest može napraviti od ljudi!
Nemam ništa protiv političke kampanje, osporavanja projekata, argumentirane rasprave i slično. Ali svaku takvu raspravu uneredi rijeka osobnih uvreda prema političkim suparnicima, pogotovo prema onima koji su uspješni. A izrugivanje fizičkom izgledu je najjadnije što se ikada moglo čuti s političkih govornica... Jedan kandidat i jedna stranka prednjači u tome i mislim da si samo stvara kontraefekat. Sigurna sam da ova retorika ne prolazi u gradu.
A o principijelnosti Vrdoljaka govori jedna stvar: ulazak u koaliciju s HSP-om svojedobno. Što je uopće radio s nekim s kim se ne slaže ni u čemu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
amunike
Offline
Avatar

Ukupno postova: 129
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.12.2008. 14:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nevjerojatno je to kako Felt pojdednostavljuje stvar. Stavi dva imena i Vrdoljaka. No, ako ćemo tako stvari postavljati, onda Felt mi molim Te odgovori otkud toliko povjerenje u Vrdoljaka kada tog čovjeka politički nitko ne zna???
Tko je on u politici osim što odaje dojam politički pismenim ljudima kao osoba koja ne zna lobirati, osoba koja nema stav, osoba koja uopće nije timski nastrojena, osoba koja je individualac. i na kraju koji je on to mrak upalio ili ugasio?
po meni dobio šansu i profućkao je

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.12.2008. 14:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vrdoljak-novi gradonačelnik!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.12.2008. 17:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la: ›
Đapić NIJE participirao u vlasti onih 20 godina

tek s dolaskom Đapića stvari su se počele micati s mrtve točke

Što je uopće radio s nekim s kim se ne slaže ni u čemu?


Hvala Bogu, Đapić svakako nije participirao u gradskoj vlasti u Osijeku u zadnjih 20 godina - naime, nije ni bio u Osijeku zadnjih 20 godina. Živio je u Zagrebu, a tamo mu i danas živi cijela obitelj (toliko o povratku u Osijek).

Bio je u Saboru. Tamo nije ni riječju Osijek spomenuo, a i to je logično, jer mu nije trebao (Hsp je tada puno bolje kotirao u Zagrebu i Dalmaciji, čak je pokupio i pokoje direktorsko mjestu u glavnome gradu).

Da je pokrenuo stvari sa mrtve točke - ne slažem se, jer se ništa nije pokrenulo. Privatne investicije koje su zapljusnule Hrvatsku, pa djelomično i Osijek, nemaju veze s niti jednom vlašću - imaju veze sa niskim kamatnim stopama i moćnim građevinarima. Koliko je to uopće pomicanje vidjet ćemo u slijedećoj godini kad građevina stane, pa ne bude komunalnih doprinosa (laicima savjetujem proučavanje proračuna grada Zagreba, i grčevitu borbu za 45 milijuna eura IGH-a). Moja najveća zamjerka Đapiću upravo je trošenje bogatih proračuna - koji su nastali komunalnim doprinosima za stanogradnju i trgovačke centre - dobili smo upitnu prugu za Bosutsko, malo preuredili pokoju ulicu u trg (i to preskupo bez natječaja), organizirali par koncerata, Porina, i nabili umjetnički nazadnu skulpturu protivno volji osobe koju prikazuje na trg. Dakle, u smislu gospodarskog razvitka jedna velika 0.

A da je Vrdoljak neprincipjelan jer je koalirao s Hsp-om - možda, no nema blesavijeg argumenta za osobu koja sebe smatra biračem i agitatorom Hsp-a. Naime, ako se obistine najave, Hsp će na slijedećim izborima koalirati sa Hdz-om, te će tako zatvoriti čarobni krug koaliranja sa APSOLUTNO SVIM strankama u Osijeku u posljednja 2 mandata (podsjetimo, najprije Hdssb, pa Sdp, Hns, Hsu, Hdz). Tko zna, možda onaj sumnjivac Bajto nekim čudom utjera i Hsls nazad u Vijeće, pa mogu i s njima u koaliciju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.12.2008. 18:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

amunike je napisao/la: ›
Nevjerojatno je to kako Felt pojdednostavljuje stvar.

Tko je on u politici


Pojednostavljujem stvar jer je stvar u osnovi jako jednostavna. Zaista, ne vidim četvrtog kandidata, tu su Đapić, Glavaš i Vrdoljak. Pa nek ljudi biraju.

A tko je Vrdoljak u politici? Nemam pojma. No dobro znam tko su Đapić i Glavaš u politici. I u ovom gradu čujem jedno te istu stvar svakodnevno iznova, a to je "dosta mi ih je više, da se barem pojavi netko nov". Dobio šansu u ovoj koaliciji očigledno nije, jer su njegove osnovne ideje iz koalicijskog ugovora zaustavljene od koalicijskih partnera.

Ako baš, cijenjeni forumašu, želiš osobu koju politički jako dobro znaju svi, onda imam još boljeg kandidata za tebe - Vladimir Šeks - odnedavno se priča da bi i on mogao osvanuti kao jedan od kandidata, bilo za gradonačelnika, bilo župana. Evo, ima nas svakakvih - neki hoće promjene, neki "stare lisce".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
amunike
Offline
Avatar

Ukupno postova: 129
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.12.2008. 7:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poštovani Feltu
što se tiče Škesa, nije ni to loše. Cijeli život je blizu vatre i možda bude htio u maniri velikog lokal patriota završiti svoju političku karijeru i Osijeku donese veliki kapital i digne grad iz mrtvih. Tko zna....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.12.2008. 9:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

amunike je napisao/la: ›
Poštovani Feltu
što se tiče Škesa, nije ni to loše. Cijeli život je blizu vatre i možda bude htio u maniri velikog lokal patriota završiti svoju političku karijeru i Osijeku donese veliki kapital i digne grad iz mrtvih. Tko zna....


Ako bi Šeks uspio samog sebe dići iz mrtvih, to bi već bio uspjeh. Kapital? Koji kapital, pa zar već nije jasno da nas strani kapital izbjegava u širokom luku, pritom mislim na cijelu Hrvatsku.

Protiv sam ove ustaljenje prakse da se gubitnici zagrebačke politike iznenadno dosjete Osijeka, te u našem gradu potraže novi politički život. Pogotovo ako su gubitnici kompromitirani i marginalizirani u toj mjeri da ih više nitko ne pita za mišljenje. Đapić visi o tankoj niti Osijeka, a u ostatku Hrvatske zaziru od njega, a Šeks je postao toliko bezutjecajan da čak nije mogao ni Županjsku sladoranu pogurati Kanditu (čak je i Jubito Kirin moćniji od njega).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: