Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Anto Đapić gradonačelnički kandidat HSP-a, Daniel Srb odlazi u Sabor [Vijesti OSTV-a]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Zdrale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 539
Lokacija: Metropola
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2008. 23:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e to bi bila stvarno farsa da HSP HDZ I SDP naprave zaedničku koaliciju i još ostale sitnije ribe...

_________________
Winning isn't everything. It's the only thing!! Vince Lombardi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tayllor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 180
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.12.2008. 8:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jednostavno prave budale od glasača sa tim koalicijama, ja kao desno orijentiran prije nekoliko god. dam glas hsp-u i onda oni koaliraju sa sdp-om koji je totalna suprotnost prema svemu, samo da bi se pojedini ŠUPCI mogli dokopati kakve fotelje. To je meni ravno situaciji kao da me je netko pljunuo u lice, nema nikakvog smisla, a rade to konstantno. Ovog puta ću namjerno dati glas nekoj "žnj" stranci ili neovisnom kandidatu!

_________________
Evo ti ga...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.12.2008. 8:28 
Naslov:  Re: Anto Đapić gradonačelnički kandidat HSP-a, Daniel Srb odlazi u Sabor [Vijesti OSTV-a]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U jeb..e, pa koliko vas sdp-ovaca ima na ovom forumu... Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.12.2008. 9:21 
Naslov:  Re: Anto Đapić gradonačelnički kandidat HSP-a, Daniel Srb odlazi u Sabor [Vijesti OSTV-a]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja ionako nisam niti ću ikada glasati za njih, po defaultu zaokružim nekog neovisnog kandidata koji ionako nema nikakve šanse, a tako ću raditi i ubuduće, na svim izborima, i lokalnim i državnim, dok god se ne maknu ovi jedni te isti piiiiiiiip koji nas stalno jebu u mozak, i ne misle se maknuti dok god su živi sa vlasti, samo mijenjaju fotelje, stranke i boje. To me već podsjeća na one režime gdje netko kad jednom zasjedne, dok ne krepa ne da se skinuti, još da nas sve postrijeljaju čim zinemo, i eto ti, isti klinac... khm khm...
Svemu tome se ne nazire kraj, jer tko god da dođe prodat će šupak jer će morati igrati igre, drugačije neće imati šanse među piranama.

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mija
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.12.2008. 9:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Đapić ne može sakriti osmijeh sa lica, toliko mu je jadnome stalo da bude gradonačelnik , a Matković kao da se najeo nečega što mu jako škodi...........

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjexa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 63
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.12.2008. 9:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovo je sad već presmiješno.... SmileSmileSmileSmileSmile prije posljednjih prijevremenih đapić je najavljivao kako će matković bi kandidat 2009! ali naravno, kako gazda kaže! kao i u svim strankama vlada jednoumlje!

_________________
here's to alcohol, the cause and solutions of all life's problems!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.12.2008. 10:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako AĐ pobijedi iako se iskreno nadam da nece, onda smo mi osjecani stoka. I ja cu glasati za neovisnog kandidata, sve stranke su mi se zgadile.

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.12.2008. 10:23 
Naslov:  Re: Anto Đapić gradonačelnički kandidat HSP-a, Daniel Srb odlazi u Sabor [Vijesti OSTV-a]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neovisan kandidat? Dobar vic... Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.12.2008. 10:59 
Naslov:  Re: Anto Đapić gradonačelnički kandidat HSP-a, Daniel Srb odlazi u Sabor [Vijesti OSTV-a]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): › Neovisan kandidat? Dobar vic... Laughing


Da, dobar vic, jer ova cijela ekipa na vlasti da nije tragedija, bila bi još bolji vic, a za ove barem znaš da će za dva dana biti zaboravljeni, bolje i tako nego da ne izađem, pa da prešutno dam glas onima koji to nisu zaslužili. Mada ni ja ne vjerujem u neovisnost kandidata.

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cole_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Lokacija: ovdje blizu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.12.2008. 13:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neki od tih političara su kao suncokret...kako se mijenjala vlast tako i oni....ja svoj glas dajem vrdoljaku, ako ništa bar je đapića jebao u mozak....

_________________
ja kad to vidim, ja sam to odmah pogledao Very Happy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.12.2008. 14:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la: ›
Na greškama uče sve budale, pa što ne bih i ja.
Upravo suprotno, budale ne uče na greškama. A sa druge strane kako znaš da je u poglavarstvu baš Vrdoljak u pravu?! Jedino što si čuo od njega je to da želi spriječiti "pljačku" na parkingu, no neznaš kakvo je obrazloženje SDP-a i HSP-a, isto tako si čuo i od Glavaša da želi spriječiti "pljačku" pa su se ljudi popalili od uzbuđenja i zdušno glasovali za Glavonju.

Jesi se kada pitao tko je tu magarac?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.12.2008. 15:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pumpkin je napisao/la: › Mada ni ja ne vjerujem u neovisnost kandidata.
Nazalost, rijetko gdje su neovisni kandidati uspjeli proci. Eventualno oni koji su ime vec izgradili u nekoj stranci iz koje su onda protjerani (Jumbo i sl.).

Tako da glas takvima na kraju bude rasporedjen ostalim kandidatima - odnosno - vrijedi jednako koliko i glas onih koji nisu izasli na izbore.

Kako postoji uvrijezeno misljenje (valjda se temeljni na nekim istrazivanjima) da je desno biracko tijelo discplinirano, moze se pretpostaviti da za nezavisne glasaju uglavnom biraci s "umjereno lijevim" pogledima na zivot.

Tim glasom direktno umanjuju rezultat stranaka centra i lijevog centra (za koje bi vjerojatno glasali da nije tog nezavisnog kandidata), odnosno najvise pogoduju upravo desnim strankama. Nerijetko se na nezavisnim listama kandidiraju zecevi kojima je upravo to cilj - maznuti glasove ljevice, lijevog centra i centra i na taj nacin ojacati rezultate njihovih takmaca.

Drugi rizik "nezavisnih" kandidata je njihova nestabilnost. Takvi, ako se i provuku, prodju s jednim zastupnickim mjestom, kojim obicno trguju. Osjecani su prebrzo zaboravili kako je HSU-ov [nije bio nezavisni, ali govori koliko je jedno zastupnicko mjesto nestabilno, odnosno potkupljivo] Ivan Bernatovic (navodno kupljen za 100K EUR-a) na vlast u gradu doveo koaliciju HDSSSB i HSP, odnoso Djapica za gradonacelnika (iako je tada HSP u gradu osvojio samo par tisuca glasova).

Stavi se u poziciju nezavisnog kandidata o cijem glasu ovisi hoce li netko biti na vlasti. Jedna opcija je da bude posten prema svojim biracima i odradi mandat kao crv za neku sitnu naknadicu i znajuci da za 4 godine vjerojatno vise nece bit vijecnik.

S druge strane, prozdrljivi lovci kojima njegov glas ovisi hoce li biti na vlasti mu nude 100, 200 tisuca EUR-a (kojima ce osigurati i sebe i svoje bliznje). Mislis da postoje takvi nezavisni kandidati koji bi izabrali onu prvu opciju?! Yeah, right!

Dakle, onaj tko glasa za nezavisne, pogotovo za neavisne kandidate s lijevim idejama - svojim glasom direktno pogoduju pobjedi desnice.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.12.2008. 16:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

htjeli smo demokraciju, imamo demokraciju.

Živjela demokracija!!!!

NARODE PROBUDI SE!

_________________
šorom šajke a niz Dravu čeze osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.12.2008. 17:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
pumpkin je napisao/la: › Mada ni ja ne vjerujem u neovisnost kandidata.
Nazalost, rijetko gdje su neovisni kandidati uspjeli proci.


Nezavisni kandidati, prije svega, ne postoje. Odnosno, sama ideja o nezavisnosti prilično je smiješna. Činjenica da netko ne pripada niti jednoj stranci ne čini ga nezavisnim, dapače, njegova ili njezina zavisnost u pravilu je puno gora od stranačke.

Maštanje o nezavisnom princu na bijelom konju - moralnom i hrabrom te stručnom čovjeku, koji bi nas sve trebao odvesti u sretnu političku budućnost - nije ništa drugo do djetinjasta i naivna ideja, čista utopija.

Vratimo se mi na realnu politiku - treba odabrati najboljeg, ili najmanje lošeg kandidata od onih koji će se kandidirati na izborima. Kako je već prilično izvjesno tko će u Osijeku biti kandidat, možemo podvući crtu i zauzeti stav.

Ako Đapić zaista uđe u koaliciju sa Hdz-om, na prilično lagan način nestat će izborni potencijal Sdp-a, stranke sa uvjerljivo najnesposobnijim političarima na lokalnoj razini Osijeka. Ako Đapić isto objavi prije glasanja o njegovom vraćanju na mjesto gradonačelnika, Sdp neće imati izbora nego da glasa protiv Đapića (makar se od Bilje i Prnje mogu očekivati svakakve gluposti), i tada će Đapića podržati Hdz - imaju dovoljno ruku, te će preslagivanje u gradskoj vlasti biti malo žešće.

Glavaš je u svakom slučaju tu, te je jedina nepoznanica hoće li Vrdoljak imati podršku i Sdp-a (što se donedavno činilo logičnim, alise umiješao Taslidžić). No imao ili nemao, Sdp-ov kandidat, ako ga bude, tko god bio, nema šanse.

Dakle, imat ćemo izbore sa 3 jaka kandidata, pa ljudi trebaju odgovoriti na jednostavno pitanje - Đapić, Glavaš ili Vrdoljak.

Politički inteligentnom čovjeku nameće se odgovor sam od sebe. Moralnom čovjeku nameće se isti takav odgovor. Građaninu orijentiranom demokratskim, europskim vrijednostima također se nameće isti odgovor - grad Osijek zaslužio je bolje od Đapića i Glavaša. Ovi lokalni izbori zapravo neće biti izbori, jer građani zaprav nemaju izbora - slijedeći bi izbori trebali biti deklaracija o građanskom i civilizacijskom pomaku u smjeru u kojem nema Đapića, Glavaša i sličnih.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roxy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 27
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.12.2008. 18:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Leteci mungos je napisao/la: ›
pumpkin je napisao/la: › Mada ni ja ne vjerujem u neovisnost kandidata.
Nazalost, rijetko gdje su neovisni kandidati uspjeli proci.


Nezavisni kandidati, prije svega, ne postoje. Odnosno, sama ideja o nezavisnosti prilično je smiješna. Činjenica da netko ne pripada niti jednoj stranci ne čini ga nezavisnim, dapače, njegova ili njezina zavisnost u pravilu je puno gora od stranačke.

Maštanje o nezavisnom princu na bijelom konju - moralnom i hrabrom te stručnom čovjeku, koji bi nas sve trebao odvesti u sretnu političku budućnost - nije ništa drugo do djetinjasta i naivna ideja, čista utopija.

Vratimo se mi na realnu politiku - treba odabrati najboljeg, ili najmanje lošeg kandidata od onih koji će se kandidirati na izborima. Kako je već prilično izvjesno tko će u Osijeku biti kandidat, možemo podvući crtu i zauzeti stav.

Ako Đapić zaista uđe u koaliciju sa Hdz-om, na prilično lagan način nestat će izborni potencijal Sdp-a, stranke sa uvjerljivo najnesposobnijim političarima na lokalnoj razini Osijeka. Ako Đapić isto objavi prije glasanja o njegovom vraćanju na mjesto gradonačelnika, Sdp neće imati izbora nego da glasa protiv Đapića (makar se od Bilje i Prnje mogu očekivati svakakve gluposti), i tada će Đapića podržati Hdz - imaju dovoljno ruku, te će preslagivanje u gradskoj vlasti biti malo žešće.

Glavaš je u svakom slučaju tu, te je jedina nepoznanica hoće li Vrdoljak imati podršku i Sdp-a (što se donedavno činilo logičnim, alise umiješao Taslidžić). No imao ili nemao, Sdp-ov kandidat, ako ga bude, tko god bio, nema šanse.

Dakle, imat ćemo izbore sa 3 jaka kandidata, pa ljudi trebaju odgovoriti na jednostavno pitanje - Đapić, Glavaš ili Vrdoljak.

Politički inteligentnom čovjeku nameće se odgovor sam od sebe. Moralnom čovjeku nameće se isti takav odgovor. Građaninu orijentiranom demokratskim, europskim vrijednostima također se nameće isti odgovor - grad Osijek zaslužio je bolje od Đapića i Glavaša. Ovi lokalni izbori zapravo neće biti izbori, jer građani zaprav nemaju izbora - slijedeći bi izbori trebali biti deklaracija o građanskom i civilizacijskom pomaku u smjeru u kojem nema Đapića, Glavaša i sličnih.


moram reći da je voo pristojan komentar na političku situaciju i u potpunosti se slažem.

samo su mi najbolji oni koji viču kako su svi političari isti i kako su svi lopovi, meni izgleda da ili su oni dio istih ili žale za starim vremenima komunizma i jednostranačja...

novi slogan za izgore:

HSP I SDP - interes nas spaja

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: