Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Sve veća nezaposlenost

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.11.2005. 8:48 
Naslov: Bad ! Sve veća nezaposlenost
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na kraju listopada u Osječko-baranjskoj županiji evodentirano je 30 643 nezaposlene osobe, ili 1,3 posto više nego prethodnog mjeseca. Na području naše županije i dalje je najviše KV i VKV radnika, 41 %.

Korištenjem savjetodavnog postupka, koji je u Hrvatskom zavodu za zapošljavanje besplatan, bitno se može smanjiti moguća pogreška u procjeni određene profesije i svojih vlastitih sposobnosti i karakteristika, pa time i "promašaja" u odabiru studija i profesije kojoj biste trebali posvetiti mnogo godina svojeg rada.

Želite li, dakle, podrobnije informacije i savjet o svijetu zanimanja i rada, obratite se područnu službu Osijek Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, Kneza Trpimira 2, na tel. 031/ 210-111, a određene informacije možete naći i na Internetu na adresi: http://www.hzz.hr/

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.11.2005. 23:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nešto mi palo na pamet. Voljela bih znati jesu li oni (HZZ) ikada ikom našli posao? Baš me zanima taj podatak.

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nevia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Lokacija: legograd
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.11.2005. 10:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osobno nemam iskustva sa zavodom za zapošljavanje ali znam ljude koji tobože traže posao pa im se niti ne da prošetati do "biroa" da bi provjerili ima li kakav posao. zatim se busaju u prsa kao nisu im ponudili dobar posao, prefini su zapravo da bi recimo radili u pekari,a završili trgovačku...ma molim vas! A isto tako znam da se ne treba oslanjati na drugoga da nam traži posao, treba zasukati rukave, našijliti olovčicu, kupiti burzu recimo,napisati životopis pa put pod noge u potragu za boljom budućnosti! Svatko je sam kovač svoje srećë!

_________________
Beautiful memories hold many treasured days and those days turn into yaers, years into centuries till the eternity
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
D
Offline
Avatar

Ukupno postova: 328
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.11.2005. 13:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ozana je napisao/la: ›
Nešto mi palo na pamet. Voljela bih znati jesu li oni (HZZ) ikada ikom našli posao? Baš me zanima taj podatak.

čudom nekim mom prijatelju su našli posao na određeno vrijeme. istina, prije toga je dugo, dugo vremena bio na zavodu i pisao hrpe zamolbi, ali se ništa nije dogodilo. I onda su u jednoj školi tražili zamjenu na 2 mjeseca i pozvali ga sa zavoda ako je zainteresiran (naime zakonski oglas ne moraš dati u medije nego samo javiti zavodu ako tražiš kratkotrajnu zamjenu za nekog drugog djelatnika).
nažalost, poznam puno više ljudi koje nikada nisu ni pozvali iz zavoda, osim na prva dva-tri skupna savjetovanja o pisanju životopisa.
Zavod je koristan kada si u prijelaznom razdoblju između dva posla zbog dobivanja naknade, tu i tamo imaju izvješen zanimljiv oglas na oglasnoj ploči (ali rijetko kada nešto što ne možeš pročitati i u novinama ili na netu), daju ti potvrdu za jeftiniju vožnju gpp-ovim prometalima, povremeno organiziraju prekvalifikacije za deficitarna zanimanja i mislim da je to otprilike sve što dobiješ od njih.
Sad je vjerojatno povećana nezaposlenost jer su prestali sezonski poslovi.

nevia je napisao/la: ›
Osobno nemam iskustva sa zavodom za zapošljavanje ali znam ljude koji tobože traže posao pa im se niti ne da prošetati do "biroa" da bi provjerili ima li kakav posao. zatim se busaju u prsa kao nisu im ponudili dobar posao, prefini su zapravo da bi recimo radili u pekari,a završili trgovačku...ma molim vas! A isto tako znam da se ne treba oslanjati na drugoga da nam traži posao, treba zasukati rukave, našijliti olovčicu, kupiti burzu recimo,napisati životopis pa put pod noge u potragu za boljom budućnosti! Svatko je sam kovač svoje srećë!

nevia, je u pravu, postoje i takvi ljudi, ali ne treba zaboraviti ni na one koji žele raditi i posao im je prijeko potreban za prehranjivanje obitelji, a na većini natječaja ih prešišaju 20-ak godina mlađi i/li oni s boljim vezama.

_________________
"...sav sam k'o ona staklena stvar u kojoj veje kada je pomeriš..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nevia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Lokacija: legograd
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.11.2005. 15:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma naravno da postoje oni s vezama,ali tako je to...šta ćemo jadni mi bez veza nego se pomučiti,ali na kraju krajeva nažalost znam ljude kojima je novac prijeko potreban,a izvoljevaju i to je zato jer su lijeni i nezainteresirani,vjerojatno žive nekome ne grbači i boli ih ona stvar. Uostalom imam prijatelja sa završenim faxom (inženjer) i godinu dana nije mogao pronaći posao,a nije ga bilo sramota niti se ustručavao poslati životopis recimo za skladištara...itd! Hvala bogu isplatilo mu se jer je napokon dobio posao u struci...treba se ugledati na njega i njemu slične

_________________
Beautiful memories hold many treasured days and those days turn into yaers, years into centuries till the eternity
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.11.2005. 21:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uvijek volim cuti te otrcane floskule za pametovanje..."kako sijes tak ces znjeti", "kakav si prema drugima, takvi ce oni biti prema tebi", a narocito ovu da je "covjek kovac svoje srece"... Smile

Mos' mislit...

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nevia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Lokacija: legograd
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.11.2005. 14:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da to nije samo otrcana fraza! kako hoćeš!

_________________
Beautiful memories hold many treasured days and those days turn into yaers, years into centuries till the eternity
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.11.2005. 18:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm..imas neke argumente?

Bas me zanima kako objasnjavas da je "kovac svoje srece" covjek koji ulozi u sebe (kuje sebi srecu planirajuci obrazovanje, dobrog poslovnog partnera, fizicku spremu) a npr. klasicnim mobbingom mu jednostavno ne dozvoljavaju napredak, prevari ga partner, slomi se negdje i ostane invalid.... i nema priliku iskovati si nesto novo i bolje...moze se tek miriti i biti sretan sto je ziv, zadovoljiti se sto moze raditi jebene goblene ili sl.

U tvojim godinama i ja sam mislila da osobna borba kroz zivot znaci "kovanje srece"...kao npr. ono --> koliko si dozvolis, --> koliko si uzmes i --> kako se poneses ------>>>>> tako ce ti i biti i toliko ces biti sretan/na...poucena iskustvom sad vise ne mislim tako... 8-/

Moje vidjenje srece je tek u spletu i poklapanju dobrih i slucajnih okolnosti, a to vec u pravilu kod nas ide uz neciju pomoc, vezu, u nekom savezu, zajednistvu...i sl.

heh...nekom se poklopi bolje, a nekom losije...netko je sretan s vise, netko s manje...na to se ne moze nikakvim samostalnim "kovanjem" utjecati...

Voljela bih da me demantiras pa da pocnem razmisljati na drugi nacin, mozda bi mi pomoglo da svijet gledam drugim ocima...

A na kraju kad kazes (citiram): "Hvala bogu isplatilo mu se jer je napokon dobio posao u struci..." (kraj citata)
Po tebi je i Bog kovac srece ????

(sori za dugacak post...krenulo me) ;-)

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
D
Offline
Avatar

Ukupno postova: 328
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.11.2005. 9:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"kovanje svoje sreće" može se uzeti u obzir ako se misli na to da su gotovo nikakve šanse da bro dođe muhamedu pa da ipak treba podići mjesto gdje leđa gube svoje časno ime i potruditi se. A u drugom slučaju ja pod tim podrazumijevam da ne možeš uvijek izabrati situaciju koja će ti se dogoditi, ali možeš prilično utjecati na to kako ćeš se ti ponašati u toj situaciji.

_________________
"...sav sam k'o ona staklena stvar u kojoj veje kada je pomeriš..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nevia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Lokacija: legograd
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.11.2005. 19:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gemi!Vjeruj mi da ne možeš baš sve u životu prepustiti slučaju....za mnoge stvari u životu, bile one loše ili ne smo mi sami odgovorni! dat ću ti primjer iz života (naravno moga Smile ) kada sam završila srednju bila mi je želja upisati jezike i ukazala mi se prilika za vezom što sam ja odlučno i u jednu ruku nadobudno odbila........nemoj me krivo shvatiti, nimalo mi nije žao zbog toga, smatram da sam pravilno odlučila, no isto tako nisam ni upisala jezike (šmrc). U tom trenutku sam bila očajna i mislila da se cijeli moj svijet obrušio! dakle, dio svoje budućnosti svjesno sam i sama odabrala i tko zna kako bi to završilo da sam pristala na vezu, ali vjerujem da to ne bih bila ja....razlog zašto sam pala na prijemnom je obična trema, zatim na 2. rok nisam mogla izaći jer si nisam mogla priuštiti plaćanje godine i dakle kada promotrim s te strane neka ajmo tako reći viša sila me je "zakočila"...shit!!!
Ali sada sam sretna i zadovoljna svojim faxom jer smatram da sam u ovome bolja nego što bih ikada bila u jezicima i shvatila sam da nam se u životu ništa ne događa slučajno, sve ima svoj razlog....
Ali nikada ne bih tako mislila da nisam uzela stvari u svoje ruke i rekla sama sebi da želim završiti ovaj fax koji sam upisala, vjerovala ili ne bitna je snaga volje.....reci sama sebi "želim, hoću i mogu"....
Istina, uvijek će biti neočekivanih situacija koje će nas obeshrabrivati i kočiti ali ne smiješ vjerovati da slučajnosti i okolnosti mogu upravljati tvojim životom,ako ništa drugo sama si odgovorna za svoje odluke...
Eto znam da je predugo! Sorry!!

Posvećeno Gemi Very Happy

_________________
Beautiful memories hold many treasured days and those days turn into yaers, years into centuries till the eternity
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zoka
Post Postano: 29.11.2005. 20:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja ne vidim da si ti tu nešto kovala. Smile

Opet te život i slučaj vodio.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.12.2005. 9:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@nevia, danke na posveti...ali to nisu argumenti Smile

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nevia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Lokacija: legograd
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.12.2005. 11:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da slažem se da su me život i slučajnost vodili ali samo do određene točke!
gemi, ti imaš svoj stav od kojega čvrsto ne želiš ni najmanje odstupiti i to je tvoje pravo ali kad je već tako što god ja ili bilo tko drugi rekao/la nećeš vjerovai niti promjeniti svoje mišljenje!zar ne?

_________________
Beautiful memories hold many treasured days and those days turn into yaers, years into centuries till the eternity
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.12.2005. 9:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jako se varaš. Smile
Samo sam trazila argumente za poslovicu, a ti ih nemaš. Nećemo se zbog toga ljutiti, ne? Smile

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nevia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Lokacija: legograd
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.12.2005. 14:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gemi je napisao/la: ›
Jako se varaš. Smile
Samo sam trazila argumente za poslovicu, a ti ih nemaš. Nećemo se zbog toga ljutiti, ne? Smile


ma daj! tko se ljuti! Smile mene je jako teško naljutiti
a što se tiče argumenata čim se dosjetim nečeg znaš da ću argumentirano napisati

_________________
Beautiful memories hold many treasured days and those days turn into yaers, years into centuries till the eternity
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: