Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



5.12. prosvjed u hrvatskim gradovima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.12.2008. 16:46 
Naslov:  Re: 5.12. prosvjed u hrvatskim gradovima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo, ako nekog zanima zasto ja osobno idem na prosvjed (daklem, evil monkey NIJE organizator niti idejni zacetnik prosvjeda, nego osoba koja je po cijeloj hrvatskoj nasla slicnomisljenike i nada se da ce se s tim slicnomisljenicima sresti 5.12. u 18h na osjeckom glavnom trgu) - ovi linkovi dolje vode na samo malen broj textova koji predocavaju probleme koji tiste sve nas, a koji su nastali prije svega nesposobnom politikom vladajuceg sloja:

http://pollitika.com/osnove-monetarnog-sustava-gospodarska-kriza-u-hrvatskoj-za-pocetnike
http://pollitika.com/gospodarska-kriza-sto-se-valja-quot-iza-brda-quot
http://pollitika.com/panika-u-arkadiji-prisilno-slijetanje

nadalje: sprjecavanje slobode govora (vidi slucaj nikša klečak), vrlo los obrazovni sustav (koji ide nagore sa svakom novom "reformom" naseg nesposobnog primorca), katastrofalna situacija u kojoj se nalaze hrvatski javni mediji (izuzimajuci internet), nemanje ideje od strane vlasti, a bome ni oporbe, u kojem smjeru treba voditi ovu zemlju i njezino gospodarstvo, moralna degradacija svih drustvenih slojeva (koju potice vec spomenuta katastrofalna politika i ponasanje politicara) - to su sve dijelovi slagalice...

ponavljam: za mene su sve to motivi, ja nisam idiot pa da ocekujem da ce jedan mirni prosvjed donijeti konkretne politicke promjene - ono cemu se nadam jesu drustvene promjene u vidu promjene mentaliteta i odnosa prema pojmu demokracija i demokratsko drustvo, nadam da ce se kroz pricu o prosvjedu ljudima, koji su slijepi pokraj zdravih ociju, "dici roletna" i da ce shvatiti da ne mozemo svoju sudbinu i svoju buducnost samo tako dati u ruke potpunim nesposobnjakovicima i kriminalcima, nadam se da ce i hrvatima vise sinuti da suzivot u drustvenoj zajednici podrazumijeva ne samo prava nego i obaveze u vidu drustvenog angazmana i sudjelovanja u javnom zivotu i donosenju odluka koje imaju dalekosezne posljedice po sve nas...

naravno, sve to podrazumijeva i da ce moji sugradjani prestati govoriti kako im je neki text "predugacak" da bi ga procitali - za razvijeno civilno drustvo treba znati i htjeti koristiti i mozdane vijuge, biti informiran - sam trazeci informacije kad nam ih nasi vlastodrsci vec ne zele dati, htjeti biti svjestan svijeta u kojem zivimo, a ne samo pristajati na zaglupljujuci konzumerizam i kulturu koja se temelji na "pustanju mozga na pašu", i interesima koji su ograniceni na najnovije traceve iz svijeta "slavinih i poznatih", najnovije modne trendove i zurenje u isprazne televizijske programe.

to je, ponavljam, moje osobno misljenje i moj osobni stav - tko se s time ne slaze neka slobodno zivi svoj zivot kako god zeli, zna i umije.

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.12.2008. 17:06 
Naslov:  Re: 5.12. prosvjed u hrvatskim gradovima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eh da, sto se tice zeljke antunovic i njezinog sdp-a, evo nesto sto je netko drugi napisao, a s cijim se misljenjem u potpunosti slazem:

"SDP bi parazitirao na prosvjedima koji su prosvjedi i protiv njih, nesposobnih ili korumpiranih, sasvim nevazno, ali oporbeno nesuvislih i beskorisnih u svakom slucaju.Pri tom su sasvim van realnosti posveceni raznim privilegijicama, muckama i drpanju novaca, pa nemaju nikakav osjecaj ni tko ni protiv koga prosvjeduje.Drugovi su avangardno nadrealni, a realnost im je cini se nesto daleko i nepojmljivo."

mislim da se glasnogovornici prosvjeda trebaju javno ograditi od patronatsva BILO KOJE stranke: na prosvjed trebamo doci kao gradjani RH, a ne kao pripadnici pojedinih stranaka - tko ide na prosvjed, neka svoju stranacku znacku ostavi kod kuce.


Zadnja promjena: evil monkey; 03.12.2008. 22:09; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.12.2008. 17:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo malo satire


naravno svaka sličnost sa stvarnim osobama je slučajna!

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.12.2008. 19:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E, al ko je kolovodja u osijeku?

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.12.2008. 20:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i mene zanima....al očito se u Osijeku "DOBRO" živi kad nema zaiteresiranih...mi imamo "slučaj"...što će nam još i nekakvi prosvjedi...

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Avi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 204
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.12.2008. 23:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koordinator za Osijek: Marko Takac

_________________
ε(●̮̮̃•̃)з ε(●̮̮̃•̃)з ε(●̮̮̃•̃)з
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.12.2008. 23:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hvala, vidimo se

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.12.2008. 0:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dok se vi okupljate.. oni vam pevaju... 'džaba vam novci, moji sinovci.. ja ipak varam malo bolje... e pa da!'

Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.12.2008. 10:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

beziljy je napisao/la (Pogledaj post): › evo malo satire


naravno svaka sličnost sa stvarnim osobama je slučajna!


vladi ide na jetricu sto se netko OPET drznuo nesto satiricno objaviti na netu - i to od svih ljudi onaj isti bijesprvi zbog kojeg je "kiro prosviro"!
osijek031.com smile osijek031.com smile

Skriveno: 
Mehun: Bijesprvi nije smiješan, nego tragičan

Piše: I.K.B., N.J.D.

ZAGREB - Upravo sam pogledao video uradak i mogu reći samo to da on jasno govori o njegovim autorima i ciljevima koji idu za apsolutnim rušenjem svega što je stvorila ova Vlada. Sve ostalo zaključite sami - rekao je glasnogovornik Vlade Zlatko Mehun komentirajući najnoviji videouradak Bijesaprvog koji se u popodnevnim satima pojavio na YouTubeu, a kojim se ismijavaju nedavni pokušaji cenzure na Facebooku.

Na pitanje je li mu video koji je gledao bio imalo smiješan Mehun je rezignirano odgovorio: -To meni nije smiješno, nego tragično.

Bijesprvi otprije je poznat domaćoj javnosti zbog serijala filmića 'Kiro prosviro' u kojima se bavio 'nespretnim' izjavama bivšeg čelnika MUP-a, Ivice Kirina.

U posljednjem filmiću, prvotno objavljenom na portalu Gorila.hr, naziva 'Bando nesposobna, što hapsite surfere, morat ću dati ostavku' Bijesprvi sinkronizira scenu iz filma Hitler: Konačan pad.


preuzeto s jutarnji.hr

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.12.2008. 11:39 
Naslov:  Re: 5.12. prosvjed u hrvatskim gradovima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oni koji su zainteresirani sa suradnju oko organizacije prosvjeda u osijeku mogu se javiti na ova dva maila: [email protected] ili [email protected] - tako je objavljeno na facebooku, na stranici osjeckih prosvjednika -

http://www.facebook.com/s.php?q=marko+taka%C4%8D&init=q&sid=8a0675315017a5d1c4c94c7c43c27421#/event.php?eid=36476323825

pomoc je potrebna, tko god ima malo dobre volje neka da svoj radni prilog za dobru svrhu Wink

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.12.2008. 12:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije mi baš jasno kako će izgledati taj prosvjed. Hoće se nešto govoriti, gdje, kako,tko??????
Navodno da su u Glasu najavili 200 prosvjednika u Osijeku...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.12.2008. 12:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la: ›
Nije mi baš jasno kako će izgledati taj prosvjed. Hoće se nešto govoriti, gdje, kako,tko??????
Navodno da su u Glasu najavili 200 prosvjednika u Osijeku...


to nije ni meni jasno,il će se samo u miru stajati?

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.12.2008. 12:31 
Naslov:  Re: 5.12. prosvjed u hrvatskim gradovima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

posaljite mail na adrese u mom sigu ili napisite PM na facebooku marku takacu - on bi trebao biti koordinator za osijek
http://www.facebook.com/people/Marko-Takac/1059588656 ,
ili mu pošaljite mail na [email protected]

mail adrese iz siga: [email protected] ILI [email protected]

facebook osjecki prosvjed:
http://www.facebook.com/event.php?eid=36476323825#/event.php?eid=36476323825

ja se nadam da se nece sutjeti - imamo toliko toga za reci - sigurna sam da vi koji idete na prosvjed znate zasto idete, pa pomozite toj nekolicini ljudi koji se trude biti koordinatori - nitko njima nije dao novce za tu organizaciju, a oni ne mogu sami iz svog dzepa to financirati

javite im se, organizirajte neki razglas, sigurna sam da svatko od nas zna nekoga tko bi mogao pomoci na neki nacin - dajte svoj doprinos, ne mozemo cekivati da drugi sve naprave za nas...

osijek031.com smile

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.12.2008. 12:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidim da je to totalno neorganizirano. ne dolazim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.12.2008. 13:04 
Naslov:  Re: 5.12. prosvjed u hrvatskim gradovima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

majke mi, nije mi jasno: a tko bi to trebao organizirati ako necemo mi sami? najlakse je reci meni se to ne da - ako nece netko drugi necu bome ni ja... nije poanta ni cilj ovog prosvjeda ta netko ustane i kaze: JA sam to organizirao, ovo je MOJA zasluga, nego da se zajedno okupimo oko necega sto nam je svima vazno.

mislim, ok: svatko ima pravo reci da nece doci - ali onda nema prava vise reci da se nikada nista u ovoj drzavi ne poduzima. vlastitom pasivnoscu i indiferentnoscu doprinosite pasivnosti i indiferentnosti svojih sugradjana. to je ista prica kao i sa izborima: ne idem na izbore jer mi se nitko ne svidja. BULLSHIT.

najlakse je zakopati glavu u pijesak i reci: mene to sve skupa ne zanima. a pa ako vas ne zanima onda zaista ne zasluzujete da vam bude bolje.

da li bi bilo bolje da je prosvjed organizirao SDP? onda biste dosli? ili HSP? onda biste dosli? ili HNS? onda biste dosli? da su oni financirali citavu pricu, pod njihov biste kisobran stali? ali se necete pridruziti gradjanskoj inicijativi? toliko o politickoj i drustvenoj svijesti...podsmjehujete se onima koji su iz entuzijazma odluciti dio svog slobodnog vremena posvetiti prosvjedu. bravo.

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: