Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



5.12. prosvjed u hrvatskim gradovima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
captain_banana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 106
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.12.2008. 19:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako ništa ovo bi mogao biti prosvjedni trening. Hrvati su po tom pitanju malo zakržljali. Valja izaći, protegnuti noge, nadisati se čistog zraka slobode i neovisnosti.

_________________
Vidoviti Mile: Ko igra counter strike na pc-ju ide u pakao. Ljudi...igre se igraju na konzoli!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.12.2008. 19:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Intervju s glasnogovornikom...


_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.12.2008. 10:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eto, ne stoji nikakva politicka stranka iza njih, imaju konkretne zahtjeve gdje se svi mogu pronaci, prosvjeduje se protiv nesposobnosti politicara i vlade i oporbe.......meni je ovo dovoljno da se pojavim na trgu i svojim prisutstvom dam svoj doprinos.

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.12.2008. 11:10 
Naslov:  Re: 5.12. prosvjed u hrvatskim gradovima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oni koji misle da je dolazak na prosvjed pozitivna i potrebna stvar neka razgovaraju o tome i sa svojim ukucanima, rodbinom, prijateljima, kolegama na poslu / faxu / u skoli - ja sam se jucer grdno iznenadila kada sam skontala da moja vlastita sestra nema pojma da se "neki" prosvjed organizira niti povodom cega (!) pa sam nabrzinu slala linkove neke i odrzala "obavijesni" razgovor, i zamolila neka isto prenese drugima.

poanta je da mnogi koji bi u prosvjedu sudjelovali nemaju pojma da se on priprema: ovaj forum posjecuje zapravo vrlo mali broj ljudi - u odnosu na citavu gradsku i vangradsku populaciju - a jos manji broj njih cita postove u kojima se raspravlja o politici ili slicnome, tako da je potrebno informirati ljude oko sebe, ne bilo vam tesko - nije samo stvar u prosvjedu, nego opcenito u tome da ljudi rijetko razmisljaju sto zapravo stoji iza politickih floskula i obmana kojima smo svakodnevno zatrpavani iz politicki poslusnih "javnih" medija - to je nesto sto treba korjenito promijeniti, ne samo u osijeku nego u cijeloj drzavi - dobrim dijelom smo svi skupa u banani upravo zbog toga.

pliz nemojte cekati da to "prosvjetljivanje" (glupa rijec, ali nema druge) obavi netko drugi za vas - ako ste zaista uvjereni da su nam potrebne bitne promjene, razgovarajte o tome sa svima koji su vam u blizini, samo tako mozemo svi zajedno nesto konkretno napraviti.

osijek031.com smile

www.prosvjed.org

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.12.2008. 11:15 
Naslov:  Re: 5.12. prosvjed u hrvatskim gradovima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajd, nagovorila si me. dolazim Put

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.12.2008. 11:24 
Naslov:  Re: 5.12. prosvjed u hrvatskim gradovima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i povedi jos par ljudi sa sobom Wink poslije mozete otici negdje na cugu / kavu / burek /cevape (tko sto voli) pa spojiti ugodno s korisnim - sudjelovati u drustvenom dogadjanju i druziti se s prijateljima/kolegama Wink

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.12.2008. 13:29 
Naslov:  Re: 5.12. prosvjed u hrvatskim gradovima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la (Pogledaj post): ›
poanta je da mnogi koji bi u prosvjedu sudjelovali nemaju pojma da se on priprema:

pa kad murija ekspresno skida plakate Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Andrea Zuckerman
Offline
Avatar

Ukupno postova: 153
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.12.2008. 14:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja ne idem.

ne kužim protiv čega se prosvjeduje.

protiv koga? svih? ćemo anarhiju uvest?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.12.2008. 14:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Andrea Zuckerman je napisao/la (Pogledaj post): › ja ne idem.

ne kužim protiv čega se prosvjeduje.

protiv koga? svih? ćemo anarhiju uvest?


i anarhija je bolje nego ovo sto sad imamo ... a na stranici jasno pisu ciljevi i zahtjevi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Andrea Zuckerman
Offline
Avatar

Ukupno postova: 153
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.12.2008. 14:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
Andrea Zuckerman je napisao/la (Pogledaj post): › ja ne idem.

ne kužim protiv čega se prosvjeduje.

protiv koga? svih? ćemo anarhiju uvest?


i anarhija je bolje nego ovo sto sad imamo ... a na stranici jasno pisu ciljevi i zahtjevi



puno mi to za čitat! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.12.2008. 15:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Andrea Zuckerman je napisao/la (Pogledaj post): › puno mi to za čitat! Very Happy
bas mi te zao - ti si znaci vrlo nepismena i neobrazovana osoba jerbo nisi u stanju procitati dvije kartice nekog teksta - sto de facto znaci da nisi u stanju procitati niti jednu skolsku lektiru, a nekomoli sto drugo... da mozda odes u neku ustanovu da ti pomognu?

**********************************************************************
buduci da sam vec malo umorna od piskaranja, evo copy-paste jednog mog posta na nekom drugom forumu, u kojem iznosim svoje vidjenje razloga za prosvjed i svoja ocekivanja od istog. kome je previse citati neka slobodno ne cita.

quote: "svima onima kojima su vrane mozak popile pa ne vide da nam drzava srlja u rasap zbog nesposobnosti, lazi, korumpiranosti i kriminalnih tendencija nasih vlastodrzaca zelim da na svojoj kozi osjete posljedice katastrofalne hrvatske politike koja se provodi vec skoro dva desetljeca. nedostaje vam osnovne politicke pismenosti, a i drustvene svijesti kada pisete kako je prosvjed uzaludno trosenje vremena, te da se time bave samo budale - osobno taj prosvjed dozivljavam ne kao agresiju protiv nekoga nego kao pokusaj angazmana za nesto: za budjenje iz drustvene letargije, za isusivanje blatne moralne kaljuze u koju tone ovaj narod zajedno s njegovim politicarima, za otvaranje ociju onima koji misle da ce drustvena zajednica kojoj i sami pripadaju zauvijek i sutke tolerirati njihov egocentrizam, lopovluk i laz...

da se razumijemo, balkan je uvijek bio poznat po svom specificnom mentalitetu - tome su dokaz i neki postovi ovdje - i ja sam svjesna da jedan prosvjed, koliko god masovan bio, nece moci uliti pamet u suplje glave. ali se istovremeno nadam da ce taj isti prosvjed biti povod makar nekima
>da pocnu preispitivati ono sto im serviraju politicari preko svojih i vise nego poslusnih "javnih" medija,
>da pocnu ispitivati na sto se zapravo trosi porezni novac (koji je novac svih nas - samo sto su to mnogi zaboravili),
>da se zapitaju za sto nam treba mamutska drzavna administracija sa svim vrlo podobnim, ali vrlo nesposobnim rodjacima koji u kojekakvim drzavnim, zupanijskim, gradskim i inim uredima hlade jaja, prodaju zjake i kradu bogu dane, bivajuci za taj fenomenalni radni doprinos placeni drzavnim novcem (i opet: novcem koji svatko od nas daje od svoje posteno zaradjene place),
>da se zapitaju kakvu ulogu na nasoj politickoj sceni ima oporba koja se udobno ugnijezdila u saborske, zupanijske, gradske i ine fotelje, te sutke pristaje uz crnu politicku i gospodarsku rabotu, ciji smo svjedoci iz dana u dan vec godinama,
>itd itd itd -

svatko tko ima 3 zrna soli u glavi moze uz malo mentalnog rada prozrijeti laz koja nam se s hrvatskih politickih vrhova podastire kao stvarnost koju nemamo pravo preispitivati (eno vam samo primjer hapsenja ljudi koji su se "drznuli" reci da ne vole ivu sanadera).

a onaj tko zeli i dalje zivjeti u lazi - jer je tako udobnije - treba pripaziti da mu se laz ne bi obila o glavu: to bi moglo biti jako bolno..." end quote

osijek031.com smile

www.prosvjed.org

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Andrea Zuckerman
Offline
Avatar

Ukupno postova: 153
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.12.2008. 15:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la (Pogledaj post): ›
Andrea Zuckerman je napisao/la (Pogledaj post): › puno mi to za čitat! Very Happy
bas mi te zao - ti si znaci vrlo nepismena i neobrazovana osoba jerbo nisi u stanju procitati dvije kartice nekog teksta - sto de facto znaci da nisi u stanju procitati niti jednu skolsku lektiru, a nekomoli sto drugo... da mozda odes u neku ustanovu da ti pomognu?



znači ti neselektivno čitaš sve tekstove na koje naiđeš?!!!

bacila sam pogled na link koji si stavila i nakon letimičnog čitanja nisam našla ništa pametno osim hrpe praznih parola i nešto u stilu: "nije ovo prosvjed protiv sanadera već protiv svih političara" što je po mom mišljenju totalno promašeno.

evo navedi tri konkretne stvari koje koje želite promijeniti ovim prosvjedom.

ne želim provocirat, već eto kažem da meni kao jednoj prosječnoj građanki od sveg tog teksta na kraju nije ništa jasno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
faktor-x
Offline
Ukupno postova: 447
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.12.2008. 15:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prvo i osnovno: Da nas prestanu krasti gdje god stignu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.12.2008. 15:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Andrea Zuckerman je napisao/la (Pogledaj post): ›
evo navedi tri konkretne stvari koje koje želite promijeniti ovim prosvjedom.
srceko, ne moras mi se sa "vi" obracati, ja nisam mnozina niti organizatori ovog prosvjeda nego netko tko u prosvjedu sudjeluje, svojevoljno i nakon promisljanja. meni ne treba nitko reci zbog cega da idem na prosvjed: ja pogledam svijet i ljude oko sebe i vidim dovoljno razloga da prosvjedujem, i ne samo ovaj jedan put.

tebi se tvoj mali zivotni vidokrug mozda jako svidja pa ne vidis razloga za nezadovoljastvo - eto super. blago tebi. nadaj se da ces u hrvatskoj sljedecih godina imati stalan posao koji ce ti omogucavati da imas normalan zivotni standard i da tvoja buducnost nece ovisiti o neracionalnim odlukama nesposobnih politicara-kriminalaca - ili zbari nekog bogatog frajera pa i dalje neces morati gledati dalje od svog malog horizonta.

svoja konkretna ocekivanja vis-a-vis ovog prosvjeda sam napisala vec u gornjem postu - ali tebi je on vjerojatno bio predugacak, pa ga nisi procitala Smile

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gum099
Offline
Ukupno postova: 115
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.12.2008. 15:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i mama željka će ići na prosvjed. pohvalno.


http://tinyurl.com/6nym4f

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: