Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Marš solidarnosti,Zagreb 2008

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Forever Defiant
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.11.2008. 13:29 
Naslov:  Re: Marš solidarnosti,Zagreb 2008
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Justice, možeš li nam za početak detaljno objasniti tko se sve služi simbolom sa tvojeg avatara i u koje svrhe. Da te podsjetim, niti jedan antifašist koji se borio u WW2 se zasigurno ne poistovjećuje sa tim zastavicama, zato nas odmah na početku poštedi kulturološko povijesnog naklapanja u vezi toga.

Druga stvar jest sam pojam antifašizma koji je već u osnovi kontradiktoran. Glavni nositelj zbivanja tridesetih i četrdesetih godina prošlog stoljeća bila je Nacional Socijalistička Njemačka Radnička Partija, a ne Fašistička partija. Vjerujem da ipak posjeduješ nekakvo elementarno povijesno-političko predznanje, pa će ti biti jasno da fašizam i nacional socijalizam nisu uopće istovjetni pojmovi, a isto tako da riječ nacizam(bez obzira na fonetičku sličnost sa riječju fašizam, što uostalom buni mnoge tvoje istomišljenike) ne označava stranačku niti ideološku pripadnost, već je naprosto izvedenica američkog pogrdnog epiteta 'nazi'. Slijedeća stvar jest da je i nacional socijalistički Treći Reich bio vojno najdjelotvorniji od svih ostalih europskih država-pripadnica sila osovine. Najparadoksalnije jest što svi ti antifašisti praktički nisu niti ratovali protiv samih fašista, jer su na Istočnom frontu s njima uglavnom u doticaj dolazili pripadnici Wehrmachta i dobrovoljačkog SS-a, isto tako i na Zapadnom frontu, dok je Južni front, odnosno Italiju po savezničkoj invaziji, također branila njemačka vojska. Kada se sve to rezimira i sagleda program današnjih razno raznih antifašističkih akcija, i odreda preživjelih boraca, jasno se vidi da je njihovo djelovanje usmjereno protiv samog nacional-socijalističkog pokreta, a ne fašističkog, jer dok je prvi bio u globalu ideološko-gospodarsko-vojni pokret, drugi je bio isključivo ekonomski, uz jaki nacionalni predznak, no koji opet nije bio snažan poput njemačkog. Dakle, imamo antifašiste koji se bore protiv zbilja nepostojećeg fašizma danas, te se zapravo nikada nisu niti borili sa fašistima!

Slijedeće što moram prokomentirati jest ustašni pokret. I opet ću se pozvati na to nekakvo osnovno poznavanje povijesti i problematike bez kojega se jednostavno ne može ulaziti u nikakve diskusije vezane uz taj pokret. Dakle, u svom programu, ciljevima djelovanja i ustroju, ustaški pokret je do kraja tridesetih godina bio potpuno individualan od fašizma i nacional socijalizma. Dakle, sada tu već govorimo o tri različita pokreta koji su slični samo po snažnom nacionalizmu, dok se po svemu ostalome razlikuju, uključujući i samo percipiranje i prakticiranje toga nacionalizma. Po osnutku NDH ipak dolazi do nekih promjena koje su bile neizbježne i nužne kako bi sama država funkcionirala. Dakle, od 1941. do 1945. godine govorimo i dalje o ideološki nezavisnom Ustaškom pokretu, koji je ipak ustroj države izgradio po uzoru na fašističku Italiju i nacional socijalističku Njemačku. Dakle, riječ je o gospodarskom ustroju sa određenim elementima utjecaja na socijalni život, odnosno o tome da je gospodarstvo bilo ustrojeno prema njemačkom socijalizmu, a s obzirom na pripadnost Silama osovine, iz tog gospodarskog dijela bili su ekskludirani Židovi i ostali koji su se prema nahođenju državnog aparata ogriješili o hrvatsku državu. Znači, Ustaški pokret nije bio niti fašistički, niti nacional socijalistički, već jednostavno ustaški, a što se tiče tog ekonomskog dijela, nezahvalno ga je zbog toga etikirati gornjim epitetima, jer bi se isto tako moglo reći da je današnja Hrvatska u principu prosvjetiteljska zemlja(zamisli tako što koristiti u ozbiljnim gospodarskim raspravama) samo zbog toga jer u njoj vlada kapitalistički državni ustroj.

I za kraj da se ukratko nadovežem na partizansku aktivnost- dakle jedini pripadnici antifašističkog pokreta koji su zbilja ratovali protiv fašizma su bili jugoslavenski, odnosno hrvatski partizani. I ratovali su protiv tuđe zemlje na vlastitom, okupiranom teritoriju. Taj teritorij nisu im oduzeli ni nacional socijalisti, niti ustaše, već sudionici Rapallskog sporazuma, koji je, slobodno mogu reći kukavički, Pavelić potvrdio. Danas tog fašizma nigdje u Hrvatskoj nema. Ne postoji. No zato tu imamo dežurne dušebrižnike u obliku mladih naočitih antifašista koji ipak svojim apsolutno nepotrebnim, falsifikatorskim, marševima, skrivajući svoja lica maramama i masnom kosom, zazivaju tu avet prošlosti naše države.


Toliko od mene.
i btw, još jedna sitnica za Justicea Twisted Evil



Zadnja promjena: Forever Defiant; 18.11.2008. 15:19; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.11.2008. 14:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@defiantu ovim mojim avtarom se služe SVE antifašističke akcije europe (osim engleske varijante,u kojoj je zastava crna a ne crvena),

e da sam da ti kažem da ja itekako znam puno toga o povijesti a pogotovo o 2 svj.ratu pa me nemoraš ti učiti,da si malo bolje pratio ovaj forum vidio bi da sam ja jasno odijelio fašiste i naciste,
to što ti pričaš o drugom svj.ratu je dobrim dijelom istina ali kakve to veze ima s ovim svime???

kakve fucking veze to sve ima s ovim "maršom solidarnosti"???
šta tebe jebe u životu? ljudi koji su lijeve orijentacije,kojima su preci bili partizani?

vidiš ja neznam ovako ljepo piskarati kao ti ali znam itekako više o nazi skin pokretima...


e da ništ ja nevidim (ova sitnica za mene) da nije nešt s stormfront.org,he he...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Forever Defiant
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.11.2008. 15:27 
Naslov:  Re: Marš solidarnosti,Zagreb 2008
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Htio sam reći da vam je ideološka strana marša apsolutno neuvjerljiva i kontradiktorna, odnosno da je glavni cilj bilo provociranje i samopromoviranje. Siguran sam da si i ti u dubini svoje duše toga svjestan.

Vidiš, ja svoje znanje povijesti temeljim na školovanju i četrdesetak knjiga koje sam pročitao a obuhvaćaju razdoblje od postanka života, pa do najnovijeg doba. I bez obzira na to svoje znanje držim oskudnim, i ne smatram se kompetentnim izlagati stvari u koje nisam dovoljno upućen.

Mene ljudi lijeve orijentacije uopće ne smetaju, jer podjela lijevo/desno nije ništa drugo doli najobičnija političko/vjerska dogma koja je poput vašeg marša također kontradiktorna. Jer dok će mene velika većina normalnih ljudi svrstati u desničara, po nekoj osobnoj percepciji vlastitih stavova i političkih (ne)uvjerenja, svrstao bih se među ljevičare. Ne znam zašto se sada pozivaš na neke tako neozbiljne stvari.

Protiv partizana iz Dalmacije i Istre nemam apsolutno ništa, jer su se ljudi borili sa svoju Hrvatsku i jer su trpjeli žabarski teror, a ruku na srce znam masu primjera koji će reći da čak i ''svoga'' komunista i antifašista Tita mrze više nego Talijane, tako da ti to govori dovoljno o kredibilitetu i časti pokreta koje vi veličate.

Link je korigiran, tako da se nadam da će te sličica uveseliti Wink


I btw, nikakvo konkretno značenje tog Antifa simbola nisi dao. Mislim da bi puk volio znati zašto ga u velikoj mjeri koriste i komunisti i anrahisti (halo, anarhija i komunizam?!).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2008. 15:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Forever Defiant je napisao/la: ›
I btw, nikakvo konkretno značenje tog Antifa simbola nisi dao. Mislim da bi puk volio znati zašto ga u velikoj mjeri koriste i komunisti i anrahisti (halo, anarhija i komunizam?!).


Tih 40 knjiga očito nije bilo dovoljno...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.11.2008. 18:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@defiant kenjaš li ga kenjaš...

ti izjednačuješ antifašiste sa komunistima i anarhistima,alo jesi ti pri sebi?
to su različite grupacije,ima ih malo pa su u većini slučajeva zajedno (kako kod nas tako i vanka),
iz jednostavnog razloga nastupaju zajedno,jer su zajedno jači...

pišeš da ti nesmetaju ljudi lijeve orijentacije,pa šta si si dao toliko truda da ih popljuješ i izvrijeđaš,da se podsjetimo:
Forever Defiant je napisao/la: ›
većina njih po cijele dane klošari, jer je eto fora biti panker klošar, i onda otiđu prosvjedovati pod paskom ugroženosti... posebice kada vikendom popraćeni uz svoj tjelesni vonj i tupi pogled žicaju gutljaj cuge ili kunu? I šećer na kraju- to hrvatsko velemožno cvijeće mladeži po sebi je nosilo antidržavna i antiustavna obilježja!


koliko se meni čini ti zbilja imaš nešto protiv punk subkulture,pa gledaj i nazi skinsi su takvi,a njih mi baš nešt i nepljuješ,
e dobra ti je sličica,vidi se da je sa stormfronta il s takve neke nazi stranice,

a kad mi se već hvališ s školovanjem pa mogu ti samo reći da ja imam samo osnovnu završenu,nisam pročitao ni jednu knjigu al mogao bi zaključiti da imam više u glavi od tebe...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tyler_durden
Offline
Avatar

Ukupno postova: 295
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.11.2008. 18:33 
Naslov:  Re: Marš solidarnosti,Zagreb 2008
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Forever Defiant je napisao/la (Pogledaj post): › Htio sam reći da vam je ideološka strana marša apsolutno neuvjerljiva i kontradiktorna, odnosno da je glavni cilj bilo provociranje i samopromoviranje. Siguran sam da si i ti u dubini svoje duše toga svjestan.


Ja bih još rekao da ni novčana strana nije zanemariva...sve te udruge dobivaju novce iz proračuna(razne radionice,okrugli stolovi,projekti i sl.).Čovjek može fino živjeti samo od toga.
Vjerujem da velika veličina njih ne nastupa zbog svojh ideoloških uvjerenja,nego prvenstveno zbog novaca.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.11.2008. 18:43 
Naslov:  Re: Marš solidarnosti,Zagreb 2008
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tyler_durden je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ja bih još rekao da ni novčana strana nije zanemariva...sve te udruge dobivaju novce iz proračuna(razne radionice,okrugli stolovi,projekti i sl.).Čovjek može fino živjeti samo od toga.
Vjerujem da velika veličina njih ne nastupa zbog svojh ideoloških uvjerenja,nego prvenstveno zbog novaca.
E s ovim se slažem, čak bi rekao da se to vidi iz primjera što se dotične udruge bave isključivo poznatim ličnostima nebi li dobili više medijske pozornosti, a samim time i značenja u svrhu izmamljivanja što veče količine novaca.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.11.2008. 18:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la: ›
a kad mi se već hvališ s školovanjem pa mogu ti samo reći da ja imam samo osnovnu završenu,nisam pročitao ni jednu knjigu al mogao bi zaključiti da imam više u glavi od tebe...
Tu završava svaka rasprava! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.11.2008. 18:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
justice je napisao/la: ›
a kad mi se već hvališ s školovanjem pa mogu ti samo reći da ja imam samo osnovnu završenu,nisam pročitao ni jednu knjigu al mogao bi zaključiti da imam više u glavi od tebe...
Tu završava svaka rasprava! Wink


jesi ti toliko glup il se samo praviš?

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.11.2008. 18:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la: ›
justice je napisao/la: ›
a kad mi se već hvališ s školovanjem pa mogu ti samo reći da ja imam samo osnovnu završenu,nisam pročitao ni jednu knjigu al mogao bi zaključiti da imam više u glavi od tebe...
Tu završava svaka rasprava! Wink


jesi ti toliko glup il se samo praviš?
Ja sam glup. Žao mi je to sam to tek sad shvatio.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tyler_durden
Offline
Avatar

Ukupno postova: 295
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.11.2008. 18:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la (Pogledaj post): ›

a kad mi se već hvališ s školovanjem pa mogu ti samo reći da ja imam samo osnovnu završenu,nisam pročitao ni jednu knjigu al mogao bi zaključiti da imam više u glavi od tebe...


A moj tata je jači od tvog tate...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: