Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Marš solidarnosti,Zagreb 2008

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.11.2008. 19:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gum099 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la: ›
gum099 je napisao/la (Pogledaj post): › a tko bi se to trebao pojaviti na još jednoj paradi srba, pedera, neokomunjara i ostalih koji mrze sve hrvatsko...


ispod kojeg kamena si ti izgmizao gusteru ?

tako razgovaraj s ukućanima, samnom nećeš







Imas pravo ... moja greska ... jer inace ja rijetko uopce i pokusavam uspostavljati komunikaciju sa crvima i gusterima ... neznam sta mi je danas bilo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.11.2008. 19:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ivice ... daj se obrazuj malo ... jer suprotnost fasizma NIJE komunizam Smile

dakle, cijeli zapadni svijet koji nije ni omirisao komunizam svrstava se u antifasisticke zemlje.

nemoj pricati gluposti

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.11.2008. 19:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
@ivice ... daj se obrazuj malo ... jer suprotnost fasizma NIJE komunizam Smile

dakle, cijeli zapadni svijet koji nije ni omirisao komunizam svrstava se u antifasisticke zemlje.

nemoj pricati gluposti
Izvini crvena armija je na čelu sa Staljinom koliko god ti bio protiv, bila antifašistička!
PA se ti idi i obrazuj!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.11.2008. 19:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
@ivice ... daj se obrazuj malo ... jer suprotnost fasizma NIJE komunizam Smile

dakle, cijeli zapadni svijet koji nije ni omirisao komunizam svrstava se u antifasisticke zemlje.

nemoj pricati gluposti



neshvaćaju oni to,jer čim si antifašist odmah si komunjara,srbin il neznam šta drugo,
e da admine a zašt ste prebacili moje pitanje za @gumija u offtopic???
onda ću ga ovdje ponoviti,@gumi jel dižeš ti desnicu s vremena na vrijeme?

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.11.2008. 19:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la: ›
@ivice ... daj se obrazuj malo ... jer suprotnost fasizma NIJE komunizam Smile

dakle, cijeli zapadni svijet koji nije ni omirisao komunizam svrstava se u antifasisticke zemlje.

nemoj pricati gluposti
Izvini crvena armija je na čelu sa Staljinom koliko god ti bio protiv, bila antifašistička!
PA se ti idi i obrazuj!


da, ali samo jedni od njih ... bili su i britanci i amerikaci i francuzi.

dakle ... komunizam kao ideologija je antifasisticka, ali komunizam nema exkluzivu na antifasizam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.11.2008. 19:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Ingo je napisao/la: ›
@ivice ... daj se obrazuj malo ... jer suprotnost fasizma NIJE komunizam Smile

dakle, cijeli zapadni svijet koji nije ni omirisao komunizam svrstava se u antifasisticke zemlje.

nemoj pricati gluposti
Izvini crvena armija je na čelu sa Staljinom koliko god ti bio protiv, bila antifašistička!
PA se ti idi i obrazuj!


pa dobro @ivice nemoj sad baš ovakve gluposti izvaljivati,pa nisi ti @axe
znači po tvom su i englezi,francuzi i ameri komunisti jer su bili antifašisti? mislim tak ispada po tvojoj računici

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.11.2008. 19:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la: ›
@ivice ... daj se obrazuj malo ... jer suprotnost fasizma NIJE komunizam Smile

dakle, cijeli zapadni svijet koji nije ni omirisao komunizam svrstava se u antifasisticke zemlje.

nemoj pricati gluposti
Izvini crvena armija je na čelu sa Staljinom koliko god ti bio protiv, bila antifašistička!
PA se ti idi i obrazuj!


da, ali samo jedni od njih ... bili su i britanci i amerikaci i francuzi.

dakle ... komunizam kao ideologija je antifasisticka, ali komunizam nema exkluzivu na antifasizam.
Ja nisam ni rekao da oni imaju ekskluzivu, kao što je nemaju ni amerikanci, ali izvini STALJIN je bio dio antifašizma. a vidim da su ti razmišljanja slična. tj. ljude različita mišljenja odmah u zatvor.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.11.2008. 19:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Ingo je napisao/la: ›
@ivice ... daj se obrazuj malo ... jer suprotnost fasizma NIJE komunizam Smile

dakle, cijeli zapadni svijet koji nije ni omirisao komunizam svrstava se u antifasisticke zemlje.

nemoj pricati gluposti
Izvini crvena armija je na čelu sa Staljinom koliko god ti bio protiv, bila antifašistička!
PA se ti idi i obrazuj!

pa dobro @ivice nemoj sad baš ovakve gluposti izvaljivati,pa nisi ti @axe
znači po tvom su i englezi,francuzi i ameri komunisti jer su bili antifašisti? mislim tak ispada po tvojoj računici
Ne uopće tako neispada. Samo sam rekao da je jedan od antifašista iako je prvo bio za sporazum sa Hitlerom bio i Staljin.
Pa bože i Tito nas je vodio sa crvenom petokrakom, nije valjda zbog amerikanaca?! Hahahahahahaha

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.11.2008. 20:43 
Naslov:  Re: Marš solidarnosti,Zagreb 2008
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ihaj brate, pa neke ovdje stvarno treba poslati natrag u skolske klupe da malo osuvremene svoja znanja... oni koji fasizam smatraju anakronizmom beskrajno su u krivu: fasiste se prije svega ne moze izjednaciti s nacistima (sto se ovdje na mjestima implicira) - antifasisticka je borba u 2. svjetskom ratu bila okrenuta IZMEDJU OSTALOG i protiv nacista, a kako nas narod voli pojednostavljivati stvari i mjesati kruske i jabuke, onda su pomijesali talijanske fasiste i njemacke nacionalsocijaliste i stavili ih sve u jedan koš, jer su se morali braniti i protiv nijemaca i protiv talijana - pa da se ne bi zamarali time tko je tko sve su ih prozvali fasistima. (za one koji ne znaju etimolosko porijeklo rijeci fasizam evo objasnjenje: fasizam je izraz koji je skovao mussolini, a sama rijec dolazi od latinskog fasces sto je u antickom rimu predstavljalo snop brezovih grana omotanih oko sjekire - to je bio simbol rimskih magistrata.) hitler za sebe nikada nije rekao da je fasist, nijemci su bili iskljucivo nacionalsocijalisti (s veeeeeelikim naglaskom na nacionalizam, kakav je danas mnogo nesto rasprostranjen u hrvatskoj, hm... da nisu hrvati mozda nacisti?)
tako da kada koristite izraz antifasizam u kontekstu 2. svjetkog rata govorite jednostavno o ljudima koji su se na raznim svjetskim frontama borili protiv njemacke, talijanske, bugarske vojske, vojske NDH i slicnih hitlerovih saveznika - ali ne zbog ideoloskih razloga, nego zato sto su ih ovi htjeli okupirati i napadali su ih i bombardirali, pa su se ovi drugi jednostavno branili. (ni ameri nisu usli u rat sve do 1941. i bilo ih je briga za hitlera i njegovu idelogiju sve dok ih japanci nisu malo potprasili).

fasizam u svijetu postoji i danas, pa evo objasnjenje pojma s wikipedije:
Skriveno: 
Fascism is a totalitarian nationalist ideology that is concerned with notions of cultural decline or decadence and proposes to solve existing economic, political, and social problems by achieving a millenarian national rebirth, exalting the nation or race above all else, and promoting cults of unity, strength and purity. It seeks to form a mass movement of militants who are willing to engage in violence against their political opponents and groups or individuals that the movement deems to be enemies. Fascism opposes the political ideologies of communism, liberalism and conservatism as well as political concepts and systems such as democracy, individualism, materialism, pacifism, and pluralism. Some fascists see themselves as advocating a third position alternative to both capitalism and communism.

ja se dakle smatram antifasistom - ne zato sto imam 100 godina pa sam se tukla u 2. svj. ratu protiv njemaca ili talijana ili ustaša, nego zato sto se protivim:
a. totalitarizmu
b. nacionalizmu
c. militantnim grupacijama i pojedincima koji silom zele provoditi svoje ideoloske ciljeve

a podupirem i zalazem se za:
a. demokraciju
b. pluralizam
c. pacifizam

hoce reci: tko god kaze "ja sam pobornik demokracije" istovremeno implicira da je protivnik fasizma = antifasist. daklem, pojam suprotan fasizmu nije niti komunizam niti kapitalizam (jer su to prvenstveno ekonomska odredjenja) nego DEMOKRACIJA.
a svi oni koji na nekim koncertima i na nekim sportskim dogadjajima i na nekim javnim okupljanjima vicu "za dom spremni" ili "ubij srbina" ili jos neku vecu idiotariju, nose na sebi nacrtano usato U ili ga, jos gore, saraju po zgradama, ili djecu u osnovnoj skoli tjeraju da na satima vjeronauka pisu bozicne cestitke anti gotovini i time im uvjetuju pristupanje prvoj pricesti su FASISTI jerbo je njihova idelogija FASISTICKA. (--> kome nije jasno zasto neka pogleda jos jednom onaj odlomak s wikipedije).

ERGO: antifasizam treba poticati, jer se time poticu zdrava nacela demokracije, humanizma, tolerancije, jednakosti i nenasilja. i ne, danas to zaista vise nema veze s 2. svj. ratom, tko na takav nacin razmislja je zaglavio u 60 godina staroj proslosti, i treba si nabaviti vremenoplov da se vrati u 2008..

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gum099
Offline
Ukupno postova: 115
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.11.2008. 21:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@gumi jel dižeš ti desnicu s vremena na vrijeme?




evo da odgovorim. da naravno, uvijek po potrebi. i dizat ću ju skroz dok me budu nazivali fašistom jer mrzim četnike i ne želim apsolutno nikakva kontakt s njima sve dok ne odem pod zemlju. dizat ću ju skroz dok me pušička, drug zoki, mama željka i ostala bagra budu učili mojoj povijesti. dizat ću ju skroz dok đubrad iz hdz-a i bratskih stranki budu izručivali heroje domovinskog rata hagu, dok budu vrijeđali ponos svih hrvatskih branitelja, a sve zbog šake eura. napisao bi i "dok budu prodavali hrvatsku zemlju za sitniš", ali to su već napravili. također ću ju dizati skroz dok se hrvatski političari budu prežderavali s finim večerama dok narod kruh kupuje na dug.





a što se tiče ovih "revolucionara" i svih ovih koji se zgražaju nad uzvikom "ubij srbina" (gore sam već objasni kome je namjenjen, nemam se namjeru ponavljati), svih mladih antifašista, svi oni nisu bitni, pa nisu dostojni moje desnice u zraku.


i da, ta desnica nema veze s ustašama, fašizmom, to je također objašnjeno gore, i također se nemam namjeru ponavljati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2008. 9:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gum099 je napisao/la: ›
@gumi jel dižeš ti desnicu s vremena na vrijeme?
evo da odgovorim. da naravno, uvijek po potrebi. i dizat ću ju skroz dok me budu nazivali fašistom jer mrzim četnike i ne želim apsolutno nikakva kontakt s njima sve dok ne odem pod zemlju. dizat ću ju skroz dok me pušička, drug zoki, mama željka i ostala bagra budu učili mojoj povijesti. dizat ću ju skroz dok đubrad iz hdz-a i bratskih stranki budu izručivali heroje domovinskog rata hagu, dok budu vrijeđali ponos svih hrvatskih branitelja, a sve zbog šake eura. napisao bi i "dok budu prodavali hrvatsku zemlju za sitniš", ali to su već napravili. također ću ju dizati skroz dok se hrvatski političari budu prežderavali s finim večerama dok narod kruh kupuje na dug.
a što se tiče ovih "revolucionara" i svih ovih koji se zgražaju nad uzvikom "ubij srbina" (gore sam već objasni kome je namjenjen, nemam se namjeru ponavljati), svih mladih antifašista, svi oni nisu bitni, pa nisu dostojni moje desnice u zraku.
i da, ta desnica nema veze
s ustašama, fašizmom, to je također objašnjeno gore, i također se nemam namjeru ponavljati.


Najljepše sročen desničarski post ovdje; onome tko istražuje fašistički marketing - pravi primjer govora kakvima je Hitler dobio izbore.
Glupa raja će se uvijek uzdati u nekoga tko obećava da kraj svih redova za kruh po cijenu glava 'onih drugih' koji su valjda i krivi za to.

Otprilike je slična spika bila negdje 90. i 91. po novinama, televiziji na skupovima. Beograd je tada krao kruh. A mi se naoružavali da ga preotmemo. Ovi drugi su samo čekali, e ne bi li se pozvali na svoje pravo o čuvanju kruha.
Cijela mi se tema pomalo doima kao deja vu, i ovdje dominantna ekipa koja sišla s brda kojoj je zveckanje oružjem i hajdučarenje u genima, a svi koji nisu s njima - protiv njih su (sjetimo se Tuđmanovih riječi).

Sjetite se gdje nas je to dovelo.

Danas se još ekipe nakotilo po brdima, skužili su koliko su im se rođe obogatili dok su 'herojski krvarili za domovinu', i lagano silaze; u radio postaje, na stadione znaju čak i računala upaliti!

Smrt fašizmu! Wink

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.11.2008. 10:25 
Naslov:  Re: Marš solidarnosti,Zagreb 2008
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la (Pogledaj post): › ihaj brate, pa neke ovdje stvarno treba poslati natrag u skolske klupe da malo osuvremene svoja znanja... oni koji fasizam smatraju anakronizmom beskrajno su u krivu: fasiste se prije svega ne moze izjednaciti s nacistima (sto se ovdje na mjestima implicira) - antifasisticka je borba u 2. svjetskom ratu bila okrenuta IZMEDJU OSTALOG i protiv nacista, a kako nas narod voli pojednostavljivati stvari i mjesati kruske i jabuke..
Pa ja sam govorio o antifašizmu u kontekstu ovog podebljanog, znači protiv Njemaca, talijana i ajmo reči japanaca.

Teorijski Fašizam je to što si napisala, ali praktično antifašizam bi obuzimao ovaj gore navedeni komplet, jer ako je netko antifašist u praksi gledano samo kroz borbu protiv talijana tja, onda nemože kasnije uzima tipa spomenik u jasenovcu kao antifašistički odnosno ustaše trpati pod fašiste ( talijane u to doba).
PA SE IZ TOG RAZLOGA ANTIFAŠIZAM U PRAKSI VJEROJATNO POISTOVJEĆUJE KAO BORBA I PROTIV FAŠIZMA I NACIZMA ...

Sve u svemu lijepo si sročila sve što si napisala.
No dolazimo do toga da se određene grupacije ljudi zbog domoljubnih stavova proziva nacistima fašistima i sl. bez obzira na to što nisu ni u jednom trenu vrijeđali omalovažavali druge nego samo isticali i branili svoje.
Negovorim sada o onima koji dižu ruke i sl. govorim samo ono što sam vidio i doživio nebrojno puta, a u pitanju su bili normalni ljudi sa nekim svojim određenim stavom koji nije negativan prema nekome u smislu da izriče mržnju i slično.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.11.2008. 12:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa daj @ivice reci ti sad tu nama,jesu ustaše bili fašisti ili ne???
i bez izmotavanja kao uvijek,

a ti majstore @gumi,šta tebi reći osim se nadati da će ti doći iz guzice u glavu (kak bi rekle bake sa sela).
vidim za tebe su većina ljudi u ovoj državi četnici,pa čak i dr. Ivo i ekipa iz hdzja,pa dobro koja je stranka za tebe u HR normalna? (onak prava hrvatska)
a vidim iznio si jednu vrhunsku izjavu da ta tvoja ispružena desnica nema veze s ustašama,pa da nisi ti neki mladi arijevac ili salutiraš cezaru?

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gum099
Offline
Ukupno postova: 115
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2008. 13:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@justice


ipak ću se morati ponoviti. da i ustaše su dizali desnicu, i nacisti, ali danas ta desnica ima skroz drugo značenje. čak i ti to znaš.


ivo i hdz su lopovi koji su opljačkali i rasprodali zemlju. čedi su ona bagra koja nas je htjela pobitim, ali smo ih torpedirali iz hrvatske. nigdje nisam naveo da su hdz i ivo čedi. a da u hrvatskoj nema poštene stranke, to je potpuno točno.




vidim da se sprema novi prosvjed uskoro, koji nije politički obojen, i njemu se treba posvetiti pažnja a ne ovoj paradi onih koji mrze hrvatsku...



toliko od mene

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.11.2008. 13:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gum099 je napisao/la: ›
@justice

ipak ću se morati ponoviti. da i ustaše su dizali desnicu, i nacisti, ali danas ta desnica ima skroz drugo značenje. čak i ti to znaš.

ivo i hdz su lopovi koji su opljačkali i rasprodali zemlju. čedi su ona bagra koja nas je htjela pobitim, ali smo ih torpedirali iz hrvatske. nigdje nisam naveo da su hdz i ivo čedi. a da u hrvatskoj nema poštene stranke, to je potpuno točno.


vidim da se sprema novi prosvjed uskoro, koji nije politički obojen, i njemu se treba posvetiti pažnja a ne ovoj paradi onih koji mrze hrvatsku...



toliko od mene


pa ti definitivno nemaš mozga kad tako razmišljaš,
tko nevoli Hrvatsku??? oni koji su lijevo orijentirani?
znači volim HR samo ako slušam tupsona,dižem desnicu u zrak,slušam šta Jezerinac i Sudac serendaju?
daj idi se liječiti s takvim razmišljanjem,
a ova glupost da uzdignuta desnica u današnjem vremenu ima neko drugo značenje neg prije 60-ak godina je totalno imbecilno razmišljanje...


p.s. to složili smo se da nema poštene stranke

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: