Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dvorana Gradski vrt i tjelesni odgoj

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
vjexa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 63
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2008. 15:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Andrea Zuckerman je napisao/la (Pogledaj post): › ajde onda Leteći Mungose, kad već smatraš da je to održavanje tjelesnog gorući problem, ajde kako bi ti to riješio?!!


Laughing Laughing Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Andrea Zuckerman
Offline
Avatar

Ukupno postova: 153
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2008. 15:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Andrea Zuckerman je napisao/la: › ajde onda Leteći Mungose, kad već smatraš da je to održavanje tjelesnog gorući problem, ajde kako bi ti to riješio?!!
Ne znam postoje li argumenti i cvrsti razlozi zasto to vec nije tako napravljeno, ali gradnja sportske dvorane na mjestu Srednjike mi se ne cini kao suluda ideja.


Prostor oko Gradskog vrta je planiran kao budući sportsko -rekreaciski kompleks. Da ne govorim o uvjetima u kojima su (odnosno nisu) do sada preko zime trenirali atletičari. U novoj dvorani je predviđen poseban prostor za njih.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2008. 15:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

arhitekt je napisao/la: ›
ok, očito pričam s diletantom koji je stručnjak za sve.
Diletant, laik, debil. You name it.

Skolovani arhitekt (sudim prema nicku i bahatosti) smatra da je racionalno ocekivati da ucenici srednjih skola imaju nastavu tjelesnog u dvorani 2km udaljenoj od skole.

Ako je takvo razmisljanje plod obrazovanja na Arhitektonskom fakultetu u Zagrebu, onda je moje diletantsko misljenje da bi racionalnije bilo zatvoriti tu ustanovu i upravljanje prostorom prepustiti coporu debila.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2008. 15:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

arhitekt je napisao/la: › kao što rekoh, diletant
možda bi stala jedna manja dvorana i na trg u Tvrđi jel
Na karikiraj i ne izvrci. Umjesto etiketiranja, predlazem argumentiranje.

Evo, meni diletantu reci zasto se na Srednjici ne bi mogla napraviti dvorana?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
arhitekt
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2008. 15:23 
Naslov:  Re: Davis cup na proljeće u Osijeku?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne bahatim se nego samo kažem da nemaš pojma o čem pričaš
ali eto, valjda je bolje obnavljati fasadu na gimbi svake 2 god i napravit dvoranu na mjestu gdje su svake večeri svi tereni puni
eto, pričam gluposti opet

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2008. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sa gledišta racionalnosti i funkcionalnosti, samo konj može graditi školsku dvoranu od sa 3500 sjedalica. Samo grijanje te dvorane stvorit će milijunske gubitke. Takve se dvorane grade isključivo radi prodaje ulaznica.

A kakve će se ulaznice prodavati? Jasno, nikakve. Kad prođe ovaj sedmodnevni sportski događaj osrednje važnosti (osim ako vas je lopovčina Gobac uvjerio da je jedan od glavnih nacionalnih interesa rukometni rezultat), možemo očekivati 2-3 koncerta godišnje (ali tada iste gubi dvorana Jug), te još 2-3 utakmice svih sportova zajedno (a i ovo je optimistično - nekad su ljudi barem odlazili na košarku). Davis cup od milijun kuna još je gora ideja, jer i uz cijenu od 350 kn, sa punom dvoranom, donosi gubitak.

Dvorane će biti katastrofalni gubitaši. Ideja da se u njima održava tjelesni groteskna je od početka. Civilizirani će nam se ljudi iz inozemstva smijati. To čak nema nikakve veze s udaljenošću dvorane od škole, iako je to, razumije se, idiotizam svoje vrste, putovati na sat tjelesnog odgoja.

I na kraju, opravdanje za sve ove milijunske troškove - prezentacija grada i regije - najveća je blesavoća koju u Hrvatskoj konstatno prodaju. Bez nje, naravno, ne bi mogli opravdati bahato rasipanje novaca na sulude događaje (ski utrka,

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tyler_durden
Offline
Avatar

Ukupno postova: 295
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.11.2008. 15:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Andrea Zuckerman je napisao/la: › ajde onda Leteći Mungose, kad već smatraš da je to održavanje tjelesnog gorući problem, ajde kako bi ti to riješio?!!
Ne znam postoje li argumenti i cvrsti razlozi zasto to vec nije tako napravljeno, ali gradnja sportske dvorane na mjestu Srednjike mi se ne cini kao suluda ideja.


Super ti je ideja...NE.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
arhitekt
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2008. 15:26 
Naslov:  Re: Davis cup na proljeće u Osijeku?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako baš želiš napisat ću ti privatnu poruku zašto je to više-manje nemoguće (iako je kod nas očito sve moguće), a prepucavat mi se više ne da. Kao što si mogao primjetiti mungosu, ja se ne petljam u teme ekonomije jer o njima ne znam puno. al znam jedno, ova dvorana je korisna i isplativa ako je koriste škole i sada ju samo treba kvalitetno povezati javnim prijevozom

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
arhitekt
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2008. 15:28 
Naslov:  Re: Davis cup na proljeće u Osijeku?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajd evo i za Felta odgovor
1) dvorana je kapaciteta oko 2200-2300 mjesta, ostalo su teleskopske tribine
2) napravljena je tako da se svaki prostor može pojedinačno koristit i grijat pa su ukupni troškovi svedeni na minimum

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2008. 15:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@tyler, ti si clan HDSSB-a i logicno je da ces podrzati Bubala u ovom neracionalnom rjesavanju visegodisnjeg problema (koji zulja svakog tko sjedne u fotelju Zupana). Bubalo ce oprati ruke i sutra na sav glas pricati kako je problem skolskih dvorana rijesen, a to sto ce ucenici sljedecih 50 godina ici u kontrasmjene i na nulte sate tjelesnog - to ne zanima ni njega ni tebe.

@arhitekt, ni ja se nisam petljao u ono sto bi trebalo (Srednjiku sam naveo kao enigmu), vec o onome sto ce biti rezultat katastrofalnog nacina rjesavanjanja problema manjka srednjoskolskih dvorana.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
arhitekt
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2008. 15:37 
Naslov:  Re: Davis cup na proljeće u Osijeku?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa taj problem dvorana je nastao kao posljedica lošeg odabira lokacija za škole
zato i kažem da ne bih ostavio gimnazije u Tvrđi
a kad već spominješ dvoranu u blizini radije bih potjerao tenisače iz parka i na tom mjestu napravio manju dvoranu možda i potpuno ukopanu u zemlju koja ne bi gabaritima remetila vizure parka
to mi je nekako najbezbolnije rješenje trenutno

ja samo tvrdim da kad se već gradi ova višenamjenska dvorana, da je bar ne neki način iskoristimo jer je glupo da stoji prazna

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
magy
Offline
Ukupno postova: 335
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 14.11.2008. 15:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene samo zanima sta ce biti sa salatom i vrtovima oko dvorane,a trosne kucice koje se "uklapaju u staklo i beton"shikara sa zaobilaznice visoka 3 metra....svaka cast arhitektu kako je uspio ugurat dvoranu u tako krasnooooo mjesto,bljak.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
arhitekt
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2008. 15:43 
Naslov:  Re: Davis cup na proljeće u Osijeku?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

magy je napisao/la: ›
Mene samo zanima sta ce biti sa salatom i vrtovima oko dvorane,a trosne kucice koje se "uklapaju u staklo i beton"shikara sa zaobilaznice visoka 3 metra....svaka cast arhitektu kako je uspio ugurat dvoranu u tako krasnooooo mjesto,bljak.

pa to je isto zanimljivo pitanje...naime, sve su te kuće tamo naravno bespravne
sve bi trebalo uz neki dogovor i rješenje za ljude koji tamo žive, sravnit bagerom.
al pošto je kod nas svaki glas na izborima bitan, navodno će im legalizirat te straćare
Bravo
cijeli potez od dvorane do bazena se izvodi po idejnom rješenju s natječaja iz još 90 i neke po kojem je sve jedna velika sportsko rekreativna zona. autori su na natječaju jednostavno dobili parcelu po kojoj su napravili dvoranu. naravno da nije njihov posao bio pazit na straćare okolo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.11.2008. 15:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

arhitekt je napisao/la: ›
pardon, htio sam reći da je pruga trebala biti prvi korak, tj da se trebalo prvo riješiti infrastrukturu

arhitekt je napisao/la: ›
kao prvo, svi veći sportski objekti u svijetu su kvaliteetno povezani javnim prijevozom. Jedino eto kod nas svi imaju aute valjda. Kad kažem pruga mislim na to da bi terbala linija pruge direkt o Tvrđe prema dvorani jer očito Trpimirova postaje jedna od važnijih osi barem tog dijela grada.

ovdje pričaš o nečemu što kako bi možda trebalo biti i kako će možda za 50-100 godina biti. trenutno takva tramvajska pruga ne postoji niti u jednom planu ili projektu! trebalo je prvo to napraviti... ali nije! tamo nema pruge niti će je uskoro biti!

a koristiti gradski prijevoz za odlazak iz škole na tjelesni i vraćanje nazad?! to je uistinu jedna od najdebilnijih ideja koje sam u zadnje vrijeme čuo. a bilo ih je. najmanje jedan cijeli razred lagano na stanicu, čekaj tramvaj (ili bus, svejedno), ulaze i guraju se s ljudima (neki ne stanu i čekaju sljedeći), izlaze više-manje blizu dvorane, dolaze u dvoranu, presvlače se, rastegnu se 5-6 minuta, odlaze tuširati (u optimističnoj verziji) ili samo oblače (u pesimističnoj), odlaze na stanicu, opet čekaju prijevoz, veselo se i čilo nakon sporta vraćaju u školu. ma idila!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2008. 15:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@arhitekt, slazem se s tvrdnjom da dvoranu, kad je vec napravljena, treba napuniti nekim sadrzajem. Je li odrzavanje nastave za srednjoskolsku sirocad najbolje rjesenje - pokazat ce vrijeme. Sigurno je da ce lova od Zupanije koja bude bila uplacivana u te svrhe rasteretiti gradsku kasu, ali valjalo bi te iznose staviti na vagu s kvalitetom i prakticnoscu takve nastave.

Zanimljivu alternativu imas. Da nemas nick "arhitekt", pomislio bih da se radi o kakvom diletantu punom fantazija. Prij svega jer nisi argumentirao zasto ne Srednjika. ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: