Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Opet bahatost GPP-ovih djelatnika

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
majaazdaja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.11.2008. 9:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
majaazdaja je napisao/la: ›
HA! eto ti na...MALMÖ , svedska..zivim tu..cijena karte za pojedinacnu liniju iznosi 13 kruna po osobi..i mos se vozit cijeli krug za te pare..tako je za svaku liniju..s tim da imas masu opcija..kad idem s klincima i dragim onda placamo OBITELJSKU kartu za nas cetvero 26 kruna..aj sad lijepo povuci sta si rekao...a sto se subvencija tice boli me mala , briga me samo za ono sta izadje iz mog dzepa


Evo ne moram ništa povlačiti, s obzirom da si potvrdila sve što sam napisao.

Da, postoje razne varijante plaćanja prijevoza. Recimo, u slavnom nam Zagrebu čak svi umirovljenici ne plaćaju prijevoz uopće. Možda je i u Malmou cijena karte jeftinija od kruha, i to neovisno o udaljenosti prijevoza. No to nema veze sa ekonomskom logikom, i pripada u sferu socijalne politike. Odnosno subvencija.

Ja sam samo reagirao na tvrdnju da nije fer da oni koji dolaze iz predgrađa plaćaju više od onih koji se voze kraće. To je valjda jasno, jer se nadam da nije potrebno obrazlagati zašto dulji transport više košta. Da li će neki grad imati cijenu karte manju od cijene kruha, i to za sve vožnje jednako, to nije pitanje isplativosti, nego socijale. Tako smo do ove godine imali, primjerice, i besplatne udžbenike za sve, što se pokazalo skupo i glupo - složit ćemo se da ne treba svima poklanjati udžbenike, a niti karte za prijevoz - kako ove godine ekonomski propadamo, nema više ni besplatnih udžbenika (a siguran sam, da Malmo kojim slučajem doživi ekonomsku sudbinu Osijeka, ne bi karta bila puno manja od kruha - em u Švedskoj nema pšenice, pa im je kruh skup, em su od pretjerane socijale dovukli na tisuće balkanjerosa za socijalne slučajeve).

Današnja vlast grada Osijeka odlučila se za ovaj model, i ne kažem da je savršen (iako, koliko sam pratio, još uvijek postoje mjesečne karte, po fiksnoj cijeni?).


ti si se uhvatio mog kruha ko gladan srat...naime ja imam za kruh , a kao sto vidim imas i ti pa te ne sekira koja je cijena karte...da sam bezosjecajna egocentricna kravetina i mene bi bolio djon koja je cijena karte i dali je ili nije skuplja od kruha..ima ih puno koji bas tako usporedjuju tu cijenu , a ja se iskreno nadam da nikad neces bit gladan kruha dok moras tramvajem na posao...
o politici , ekonomskoj ili bilo kakvoj drugoj , u osijeku mi ne pricaj nista...
to je sve hrpa lopova , neeeduciranih beskicmenjaka koji su na svima dobro poznatu foru stigli na pozicije na kojima jesu..i oni su ti koji svojim odlukama upropastavaju narod i grad
al jos cu jednom reci da smo si djelomicno sami krivi , jer ne poduzimamo nista da bi to rijesili...ovo s gpp om nije nista novo , stara fora , samo jos jedan nacin kako nam oteti pare koje ionako nemamo
sta , treba da ljudi pocnu dizati pozajmice pa od njih kupovati godisnje karte za tramvaj...to sto VAMA u centru odgovara ovaj nacin placanja je sasvim ok , eto bas mi drago
no nazalost vecina ljudi putuje vise od 3-4 stanice i njima ne odgovara , jer ih izlazi skuplje nego sto je bilo prije , i nije ni cudo sto ljudi pizde
dobiju oni placene putne troskove..ali brate ti putni troskovi totalno nisu formirani prema cijeni gradskog prijevoza..i sta onda covjek da radi..jebote ne isplati im se ici na posao maltene
a to sto malmo ima dobru socijalnu politiku sigurno nije proizaslo iz mentaliteta ovaca i vukova koji mi tako velicamo u Osijeku
ovdje se oni ozbiljno BOJE naroda...jer ljudi su ti koji imaju moc a ne sacica nadobudnih glavonja...
i kao sto je rekao evil monkey i pero ...mrdnite guze malo sa balkana , ali budite nesto vise od ubogih turista pa cete vidjeti sta je zivot...dok sam bila u osijeku sam bila dobrostojeca...tako da nisam skocila iz opanka u patiku , ali ovo je nesta drugo...i tako treba biti , a ne onako kako je u osijeku
e da..a sto se tice dovucenih BALKANACA u swedsku...e dragi vidis da nemas pojma..oni su si dovukli radnu snagu koju POSTENO placaju..iz prostog razloga jer ima je trebala...tako da je ovdje jedan balkanski zidar (kojeg se vjerovatno u osijeku obilazi jer je niza rasa) gospodin covjek i zaradjuje oko 20 000 kruna kad mu skinu porezi vid smjeha...tolka placa a karta za javni prijevoz 13 kruna , ju , ju..i jos smjesnije..taj isti zidar ide na posao BICIKLOM Exclamation

_________________
zlo i naopacke
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.11.2008. 10:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

majaazdaja je napisao/la: ›
ti si se uhvatio mog kruha ko gladan srat...naime ja imam za kruh , a kao sto vidim imas i ti pa te ne sekira koja je cijena karte...da sam bezosjecajna egocentricna kravetina i mene bi bolio djon koja je cijena karte i dali je ili nije skuplja od kruha..ima ih puno koji bas tako usporedjuju tu cijenu , a ja se iskreno nadam da nikad neces bit gladan kruha dok moras tramvajem na posao...
o politici , ekonomskoj ili bilo kakvoj drugoj , u osijeku mi ne pricaj nista...
to je sve hrpa lopova , neeeduciranih beskicmenjaka koji su na svima dobro poznatu foru stigli na pozicije na kojima jesu..i oni su ti koji svojim odlukama upropastavaju narod i grad
al jos cu jednom reci da smo si djelomicno sami krivi , jer ne poduzimamo nista da bi to rijesili...ovo s gpp om nije nista novo , stara fora , samo jos jedan nacin kako nam oteti pare koje ionako nemamo
sta , treba da ljudi pocnu dizati pozajmice pa od njih kupovati godisnje karte za tramvaj...to sto VAMA u centru odgovara ovaj nacin placanja je sasvim ok , eto bas mi drago
no nazalost vecina ljudi putuje vise od 3-4 stanice i njima ne odgovara , jer ih izlazi skuplje nego sto je bilo prije , i nije ni cudo sto ljudi pizde
dobiju oni placene putne troskove..ali brate ti putni troskovi totalno nisu formirani prema cijeni gradskog prijevoza..i sta onda covjek da radi..jebote ne isplati im se ici na posao maltene
a to sto malmo ima dobru socijalnu politiku sigurno nije proizaslo iz mentaliteta ovaca i vukova koji mi tako velicamo u Osijeku
ovdje se oni ozbiljno BOJE naroda...jer ljudi su ti koji imaju moc a ne sacica nadobudnih glavonja...
i kao sto je rekao evil monkey i pero ...mrdnite guze malo sa balkana , ali budite nesto vise od ubogih turista pa cete vidjeti sta je zivot...dok sam bila u osijeku sam bila dobrostojeca...tako da nisam skocila iz opanka u patiku , ali ovo je nesta drugo...i tako treba biti , a ne onako kako je u osijeku
e da..a sto se tice dovucenih BALKANACA u swedsku...e dragi vidis da nemas pojma..oni su si dovukli radnu snagu koju POSTENO placaju..iz prostog razloga jer ima je trebala...tako da je ovdje jedan balkanski zidar (kojeg se vjerovatno u osijeku obilazi jer je niza rasa) gospodin covjek i zaradjuje oko 20 000 kruna kad mu skinu porezi vid smjeha...tolka placa a karta za javni prijevoz 13 kruna , ju , ju..i jos smjesnije..taj isti zidar ide na posao BICIKLOM Exclamation


Ovo nije tema za pljuvanje gradonačelnika i direktora gradskih firmi (takvih ima podosta, i tu i tamo sam ponešto i napisao). Ovo je tema o usluzi Gpp-a. Činjenica da su negdje lopovi ne mijenja drugu činjenicu, a to je cijena prijevoza u odnosu na duljinu. Svakako da ovaj model ima velikih minusa, ali koliko mi je poznato, još uvijek postoje mjesečne karte (odn. butre sa slikom) koje imaju fiksnu cijenu - pa ako postoje, nije točno da su ljudi iz periferije dužni plaćati velike svote svakodnevno - ako ne postoje, onda je ovaj model izrazito glup. No ni prošli model nije bio sjajan, i ja sam samo na to htio ukazati.

Na kraju, ima nešto i u tom zidaru, čovjek u hladnoj Švedskoj ide na posao biciklom. Možda ne znaš, ali i u Osijeku je to isto moguće.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Plesni Centar
Offline
Ukupno postova: 58
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.11.2008. 22:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tram111 je napisao/la: ›
Gledajući prema daljinaru navedenih relacija sve ispada točno kako je navedeno:
Laslovo-Osijek (Gajev trg)-20.1 km +
Osijek(Gajev trg)-Bizovac-21.7 km= 41.8 km pomnoženo sa 1.3 kn po kilometru ispada 54,34 kn u jednom pravcu, odnosno 108,68 kn tamo i nazad, što bi značilo 434.72 kn za 4 dana. Ne razumijem zašto su se ljudi koji nisu iz Osijeka toliko pobunili zbog cijene karata Gpp-a, a dolaze iz drugih općina koje NE ŽELE subvencionirati svojim mještanima prijevoz koji je GRADSKI (kako se i sama firma zove), zašto se ne odu žaliti svojim načelnicim općina, a između ostalog ako smatraju da im je to preskupo uvijek ostaje netko od konkurencije (Panturist, Taxi....).

Do zagreba i nazad ima cca 580 km. Karta košta 260kn. Znaš li koliko ljudi iz Laslova radi u Osijeku i svakodnevno putuje. O kojim to općinama pričaš.
Preračunaj koliko je to mjesečno. S ovom vašom BUTROM ste sve manje gradski prijevoz. Moglo bi vam se desiti da prevozite samo sami sebe. A što ćemo onda. Boli vas k...., platit će porezni obveznici ili neka nova Butra u gradskoj upravi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MILKA
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.11.2008. 23:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

samo sam htjela nadodati još nešto o samim službenicima gpp-a.u četvtak smo se prijateljica i ja vraćale iz tvrdje i vozac nas nije htio pustit u tramvaj (u 5 ujutro),jer ja nisam imala butru pa smo ga upitale jel mozemo za 20 kn do trga..i naravno da ih je uzeo..toliko o tome da nema mita..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tram111
Offline
Avatar

Ukupno postova: 121
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.11.2008. 7:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Plesni Centar je napisao/la: ›
Tram111 je napisao/la: ›
Gledajući prema daljinaru navedenih relacija sve ispada točno kako je navedeno:
Laslovo-Osijek (Gajev trg)-20.1 km +
Osijek(Gajev trg)-Bizovac-21.7 km= 41.8 km pomnoženo sa 1.3 kn po kilometru ispada 54,34 kn u jednom pravcu, odnosno 108,68 kn tamo i nazad, što bi značilo 434.72 kn za 4 dana. Ne razumijem zašto su se ljudi koji nisu iz Osijeka toliko pobunili zbog cijene karata Gpp-a, a dolaze iz drugih općina koje NE ŽELE subvencionirati svojim mještanima prijevoz koji je GRADSKI (kako se i sama firma zove), zašto se ne odu žaliti svojim načelnicim općina, a između ostalog ako smatraju da im je to preskupo uvijek ostaje netko od konkurencije (Panturist, Taxi....).

Do zagreba i nazad ima cca 580 km. Karta košta 260kn. Znaš li koliko ljudi iz Laslova radi u Osijeku i svakodnevno putuje. O kojim to općinama pričaš.
Preračunaj koliko je to mjesečno. S ovom vašom BUTROM ste sve manje gradski prijevoz. Moglo bi vam se desiti da prevozite samo sami sebe. A što ćemo onda. Boli vas k...., platit će porezni obveznici ili neka nova Butra u gradskoj upravi.


Oni koji su iz OPĆINE Laslovo, i koji rade izvan sela, vjerovatno kupe mjesečnu ako već koriste GRADSKI prijevoz iz sela prema gradu (jer im je to puno isplativije ako su pametni i normalni),a da malo pogledaš ranije postove, nitko nije ni rekao da su karte za OPĆINE koje NE ŽELE sufinancirati svojim stanovnicima GRADSKI prijevoz, jeftine i povoljne!!
Btw, možeš i u London otići avionom za 150 kn, a ima nekoliko tisuća kilometara

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Plesni Centar
Offline
Ukupno postova: 58
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.11.2008. 11:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedan je platio put u svemir milion dolara. Da je bio pametan i normalan mogao je kupiti butru za 10 miliona.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.11.2008. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tram111 je napisao/la: ›
josephine01 je napisao/la: ›
Čitam i ništa me ne iznenađuje. Imam mjesečnu butru za prvu zonu. Nekidan u busu dođe mi kontrlorka i kaže da će me ovaj put opomenuti a idući uputa kazna od 200 kn i poništavanje butre. Kaže da se u 11.mj nisam dobro odjavila. Tada mi to bila prva vožnja busom u 11. mj. Ostala sam bez teksta. Rekla sam to ima smisla za ljude koji imaju prenosivu butru, ali za mjesečnu kartu je zaista besmisleno. Nisam se htjela prepirati, ali bilo je ljudi koji su se upleli u žustru raspravu. Na kraju je ispalo da od 30ak ljudi u busu 25 treba dobiti kaznu. Ubrzo su se svi ljudi počeli smijati. Jasno mi je da je žena radila svoj posao, ali poslodavac ju je mogao, ako ničim drugom, naružat nekim smislenim odgovorima. I danas sam se vozila u busu i kad sam se odjavljivala gledala sam u prokleti stroj kao u Boga i čekala signal koji će me upozoriti da mi uskoro slijedi kazna od 200 smrdljivih kuna.


Isključivo greška kontrolorke, jer za mjesečnu kartu kazna ide samo u slučaju da nije produžena, a u slučaju kada mjesečna nije prijavljena ulaskom u vozilo, može ti dati samo kazneni bod. Kada se skupi određeni broj kaznenih bodova (mislim osam) moraš otići u remizu-prodaja karata da ti odblokiraju karticu, jedino što ne znam je da li se to naplačuje.


A zašto mi to onda nije rekla službenica GPP-a?
Nego je još i naglasila da mogu dobiti kaznu jednako kao i svi drugi.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: