Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zakon o zabrani pušenja u javnim ustanovama

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
kudjaokomtiskokom
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.11.2008. 22:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

^ ovisnici su, ne mogu si pomoc.. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zodijak
Offline
Ukupno postova: 543
Lokacija: Halloweentown
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.11.2008. 22:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma daj, da ne pušim ne bih imao tu lovu koju trošim na cigare. A i da odvoje te prostore ili kafiće, sigurno da bi svi išli u ove gdje se puši. Pa u svakom društvu je bar jedan pušač. Ako je netko nov u ekipi, uvijek, ali baš uvijek iz pristojnosti pitam smeta li ako zapalim. Ma presmješno mi je sve to... Tko mene pita smetaju li mi plinovi iz auta npr.?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.11.2008. 23:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koko je napisao/la: ›
Koliko gluposti u ovom topicu.
Crne cigare više i ovisnost.
I ja sam pušio i zgadilo mi se to sve: smrdiš, trošiš pare i truješ se!
super, to je tako sofisticirano i odraslo i guštanje, - my ass
opametite se više.


Hehe, bivsi su mi nepusaci (ove vrste) tako smijesni likovi; kao, 'ako ja ne pusim, necete ni vi'. Nadjite zivot pored zavisti, jeez...
Znam kako me gledate dok motam pljugu pa pocnem shibati kolutice preko salice kave, kapilare vam se u ocima zakrvare u sekundi, sline cure, rastu ocnjaci i pocinje dreka da 'kako to da ja tako rano ujutro mogu pusit?!'.

Ontopic, meni je ovaj zakon ok; jedino je malkice bed glede zeljeznickih postaja, ali i to se da rijesiti onim zgodnim stolovima za pusace (smoking station ili kak' se vec zovu) i nepostojanje nekakvog izbora za ugostitelje.
Definitivno bi trebale postojati birtije za pusace (tko god vam kaze da u EU ne postoje - laze), ali u tom bi slucaju ulazak svima mladjima od 18 trebao biti zabranjen jasno istaknutim znakom na ulazu.
I nije mi bash jasna ona najava da bi se poslodavci trebali SADA odluciti hoce li svojim zaposlenicima ponuditi prostoriju za pusenje ili ne. Sto je sa novim firmama? Ili novim zgradama? U njima ce uopce nece smjeti pusiti?
Osobno, cini mi se da se to kod nas malo preostro primjenjuje; bio sam po njemackoj u velikim i uglednim firmama koje imaju (uz kafeterije) prostorije za pusace. Nikakva mracna skladista materijala za ciscenje, vec lijepo uredjene, dobro ventilirane prostorije u kojima je ugodno boraviti i zapaliti cigaretu. Jer osjecaj ugode je i prvotni razlog konzumacije duhana. IMHO, zakon bi trebao raditi u korist zastite nepusaca, a ne sveopceg iskorjenjivanja pusenja.
No, znamo kako to ide, ublaziti ce oni to vrlo skoro.

BTW, pored potpisani smatra cijelu aferu 'pasivno pusenje' velikom FUD kampanjom s ciljem poskupljenja cigareta. Jedina usporedba slicnoga FUD-a koja mi pada na pamet je ona sa Cernobilom i navodno deformiranom djecom te tvrdnjama 'strucnjaka' o desecima tisuca ljudi koji su pomrli na licu mjesta i kasnije od radijacije te deformiranom stokom. Kako je lijepo to sazela naslovnica Spiegela za kulminacije ove financijske 'krize', skroz crna, sa bijelim slovima ispisano: "Strah od straha"

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
viola
Offline
Ukupno postova: 9
Lokacija: Osijek :)
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2008. 16:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve u svemu.....ne gine nam prestanak pušenja Smile projekt sam pokrenula sama sa sobom... Smile samo treba dobra volja....
a ono o zabrani mcDonaldsa..to bi također trebali zabraniti....koliko ima djece koja su pretila...a oni o zabrani pušenja....hmmmmm

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zodijak
Offline
Ukupno postova: 543
Lokacija: Halloweentown
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2008. 17:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma.... uh =(

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.11.2008. 18:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

viola je napisao/la: › a ono o zabrani mcDonaldsa..to bi također trebali zabraniti....koliko ima djece koja su pretila...

prije bi trebali zabraniti roditelje koji šopaju svoju djecu tim smećem.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zodijak
Offline
Ukupno postova: 543
Lokacija: Halloweentown
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2008. 18:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hahaahhaahhahahahaha... ajbga, dobar im je sladoled. Ali u meku nemoš zapalit unutra heheh

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.11.2008. 21:10 
Naslov:  Re: Zakon o zabrani pušenja u javnim ustanovama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo se sjetise pozvati na neustavnost zakona o zabrani pusenja:
http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3194822/index.do

(samo sto, koliko je meni poznato, ni u jednoj zemlji koja je zabranila pusenje na javnim mjestima i u kaficima pozivanje na ustav nije dovelo do promjene zakona...pretpostavljam da nece ni kod nas osijek031.com smile )

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.11.2008. 17:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
Loona je napisao/la: ›
Zašto ne zabrane alkohol i McDonalds?

zato što žderanjem čizburgera i lokanjem votke ne škodiš nikom drugom

empetri je napisao/la: ›
Pa da! Recimo često mi se zna dogoditi da budem pasivni konzumer nezdrave hrane dok prolazim kroz neki fast food šop, protiv svoje volje.


To nije bila poanta onoga što sam htjela reći. Ovo je poanta:
Ingo je napisao/la: ›
ni pusenje u odvojenim prostorijama na steti nikoma drugom.

-lokanje vodke skodi mnogima u okolini

a zderanje hamburgera i lokanje votke steti zdravstvu. Znas li ti koliko bolesti uzrokuje pretilost ? ...

mislim da bi zakonom trebalo zabraniti masnu hranu, i da bi drzava strogo trebala kontrolirati prehranu svojih gradjana. Tako bi se znacajna sredstva ustedila. Imali bi zdravu naciju.


Eto, barem je netko shvatio poantu! Smile

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.11.2008. 17:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la: ›
(samo sto, koliko je meni poznato, ni u jednoj zemlji koja je zabranila pusenje na javnim mjestima i u kaficima pozivanje na ustav nije dovelo do promjene zakona...pretpostavljam da nece ni kod nas osijek031.com smile )


U Njemačkoj je neka grupa ugostitelja podnijela ustavnu tužbu protiv tog zakona i dobili su na sudu. Zakon im je na reviziji i trenutno se polovično provodi.
Bila sam proljetos u Parizu i oni su svoje kafiće riješili tako što su na vanjskom dijelu kafića, kraj izloga na ulici postavili stolove i stolice a odozgor su neke posebno pravljene grijalice ispod tende. Tako pušači sjede vani i puše. Mi dok smo bili tamo, bilo je oko 12 celzijeva i paduckala je kiša, ali sjedili smo vani i uopće nam nije bilo hladno ispod te grijalice niti je padala kiša po nama. Zapravo je baš fora. Ne smetaš nepušačima a i sam ne sjediš u prezadimljenom kafiću.

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
blacktatoo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 42
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.11.2008. 18:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bilo kakve represivne mjere tipa smijes i ne smijes su idiotarija! u cemu je toliki problem odvojiti prostorije za pusace i nepusace? i naravo postivati se obostrano.
kao u san francisku! i svi sretni i zadovoljni!

neki dan na teveju stazic na ovu temu ministru zdravstva: " kolega dajte onda i porez na prekomjernu tezinu! mislim da bi suker onda dao pola svoje place! " hahhahha istina!

btw odose male slatke birtije i to nam svima mora biti jasno!

sve sto je umjereno, nije nikome, ama bas nikome nastetilo, pa cemu nasilje sa represijom i diskriminacijom? (ajmo svi u bavarsku!!! Very Happy Very Happy)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zEE-kAY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 114
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.11.2008. 9:00 
Naslov:  Re: zakon o zabrani pušenja u javnim ustanovama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): › u u nama najbližoj sloveniji se prosjek pušača smanjio za 1% a zarada od ugostiteljstva smanjena je za oko 40%. i dok austrija od 01. 01. 2009 ukida zakon o zabrani pušenja mi ga sada uvodimo. očito da gospodin sanader i ekipa ne prati europske trendove nego izgleda želi učiti na vlastitim pogreškama. Evil or Very Mad


ista stvar je i sa bolonjom...
sorry ako sam otisla offtopic
u nekim europskim zemljama su bolonju ukinuli prije nego smo je mi uopce uveli jer su dokazali da nije ucinkovita. ali neeee...mi je svejedno moramo isprobat da pokazemo da se mozemo i mi nosit sa europskim neuspjesima.
ruku na srce ja sam nepusac i meni je svejedno za ovu zabranu pusenja, meni odgovara...ali stvari koje vlada u zadnje vrijeme odredjuje tj. nacin na koji ih odredjuje su presmijesne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.11.2008. 12:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bila sam u Njemackoj sad nedavno i mogu vam reci da je predivno biti u disku gdje se nepusi. I da ima kafica gdje se pusi i to se zna.
Iako sam zadrti nepusac i odgovara mi ovaj zakon, nisam za zabrane, jer sto god nekom zabranis on ce bas to raditi. Sto se tice skola, zdravstvenih ustanova, fakulteta, knjiznice.....svakako sam za zabranu pusenja ali ne i kafica. U kafice idemo radi druzenja i zabave a ne zato jer moramo,smatram da zakon treba zaobici male kafice koji jednostavno ne mogu odvojiti pusacki dio, a veliki kafici, klubovi itd neka odvoje dio za pusace i nepusace i svi sretni i zadovoljni.

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: