Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zakon o zabrani pušenja u javnim ustanovama

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
empetri
Offline
Avatar

Ukupno postova: 656
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.11.2008. 21:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la: ›
Zašto ne zabrani alkohol i McDonalds? I to je štetno po ljudsko zdravlje, pa ne vidim da je zabranjeno jesti hamburger na javnome mjestu. osijek031.com smile

Pa da! Recimo često mi se zna dogoditi da budem pasivni konzumer nezdrave hrane dok prolazim kroz neki fast food šop, protiv svoje volje.

_________________
--
Finding beauty in the dissonance.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.11.2008. 22:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la: ›
Zašto ne zabrani alkohol i McDonalds?

zato što žderanjem čizburgera i lokanjem votke ne škodiš nikom drugom

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kudjaokomtiskokom
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.11.2008. 23:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la: ›
nego, nije li zanimljivo kako se s jedne strane zabranjuje pusenje na javnim mjestima, a s druge strane cigarete poskupljuju za vise od 30 posto?


koliko znam cigarete poskupljuju, ali ta lova nece ici proizvodjacu nego zdravstvu.
sto je i u redu.
zasto bi onaj tko ne pusi placao isto kao onaj sto pusi?
jel ja placam za njegove buduce karcinome (prvo pluca, pa onda i dojke/prostate/debelog crijeva/zdrijela/grkljana), ateroskleroze, infarkte i mozdane?
pusac je veci trosak za zdravstvo, pa je red da vise i placa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.11.2008. 23:44 
Naslov:  Re: zakon o zabrani pušenja u javnim ustanovama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kudjaokomtiskokom je napisao/la: ›
koliko znam cigarete poskupljuju, ali ta lova nece ici proizvodjacu nego zdravstvu.
sto je i u redu.


mda. mene u toj prici s poskupljivanjem cigareta kopkaju 2 stvari: tko garantira kamo ce zapravo ici novci i tko ce sve "omastiti brkove" s tih 5 kn vise po kutiji (let's be real: a) krali su beskrupulozno i do sada, hoce li sada nekim cudom prestati s tom praksom? b) placali smo - a i opet cemo - i participaciju za zdravstveno, pa nam se situacija u zdravstvu nije nesto popravila...), te hoce li se uzimati 5 kn i od svake svercane kutije cigareta (a pretpostavka je da ce svercane cigarete opet masovno doci u modu...)?

(ako nekog zanima ta tematika, ima zgodan clanak na H-Alteru, prenešen iz Novog lista: Pet kuna druže)

eh da, ja vec neko vrijeme ne kupujem gotove cigarete nego motam, a koliko znam nameta na duhan za motanje nece biti (ako sam dobro informirana) - daklem, u teoriji ja se i dalje trujem i unistavam zdravlje, ali ne placam dodatnih 5 kn. (nadam se da im nece pasti na pamet u medjuvremenu promijeniti legislativu pa IPAK uvesti namet i na ostale duhanske proizvode... Rolling Eyes )

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
digitalevil
Offline
Avatar

Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.11.2008. 0:01 
Naslov:  Re: zakon o zabrani pušenja u javnim ustanovama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni je smiješno što država subvencionira proizvodnju duhana, dakle potiče ju,a poskupljenjem cigara,desit će se nešto slično kao u poljskoj gdje je prodaja cigara pala za 17% posto ,tak neš se desilo i u mađarskoj,gdje su ljudi išli kupovat u rumunjsku...isto će se desit kod nas,svi ćemo pušit švercovane cigarete iz srbije,bosne,koje su lošije kvalitete što će tek narušit naše krhko pušačko zdravlje

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.11.2008. 8:39 
Naslov:  Re: zakon o zabrani pušenja u javnim ustanovama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la (Pogledaj post): › Kao nepušač osjetim dim u najmanjoj mogućoj koncentraciji i strašno mi smeta. Uglavnom, u društvu sam jedina koja ne puši pa na kraju sa suzama u očima i podrigivanjem dima (odvratno zvuči, ali je tako) odlazim iz društva jer ne mogu više izdržati.
Mene raduje svaka zabrana pušenja. Eto!


Ista situacija i kod mene... ako ništa, bar nek' 5 godina zakon bude na snazi (kao i ovima iz crkve sa Zakonom o zaštiti od buke) Rolling Eyes

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.11.2008. 9:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): ›
Loona je napisao/la: ›
Zašto ne zabrani alkohol i McDonalds?

zato što žderanjem čizburgera i lokanjem votke ne škodiš nikom drugom


ni pusenje u odvojenim prostorijama na steti nikoma drugom.

-lokanje vodke skodi mnogima u okolini

a zderanje hamburgera i lokanje votke steti zdravstvu. Znas li ti koliko bolesti uzrokuje pretilost ? ...

mislim da bi zakonom trebalo zabraniti masnu hranu, i da bi drzava strogo trebala kontrolirati prehranu svojih gradjana. Tako bi se znacajna sredstva ustedila. Imali bi zdravu naciju.

Mozda bi najbolje bilo otvoriti javne kuhinje ? ... a posebne inspekcije bi ostro kaznjavale sve one kroz cije prozore bi se sirio smrad nekog svinjskog pecenja ili slicnih toksicnih supstanci.

---------------------------------------------

Ok, sala na stranu. Ali protiv sam ovakvih represivnih metoda kojima se nece puno postici. Osim propalih kafica i restorana ... bit ce tu jos i nezaposlenih konobar. Jer da se poslodavcima isplati otvarati kafice bez dima, vec odavno bi postojali.

E, tu dolazi drzava, koje treba poticajnim metodama stimulirati poduzetnike da otvore upravo restoran bez dima, a za to drzava ima mehanizme koji se zovu 'subvencije' ... ili 'porezne olaksice' ... i jos razno razne nacine.

Kad bi poduzetniku bilo isplativo otvoriti 'zdrav' restoran ... bez dima, jer bi placao manji porez, vjerujem da bi mnogi razmislili o tome.

Ali, mi vise volimo represiju ... pa ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.11.2008. 12:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: › Ali, mi vise volimo represiju ... pa ...
Mislim da je represija vise posljedica neodgovornosti pusaca, nego necije potrebe za izivljavanjem nad pusacima.

Nazalost, mnogo je situacija u kojima pusaci uzimaju za pravo zapaliti, negirajuci apsolutno sve ostale situacijske elemente. To je bilo pravilo. Pusilo se bilo gdje, bilo kada i pred bilo kim. Nekad se pusilo u uredima i na sastancima, pusilo se u live TV emisijama (legendarno Nedjeljno popodne) i sl.

Takva bezobzirnost i neosjetljivost na postojanje onih kojima taj dim mozda smeta je dovelo do represije. Dobro, ovo ispred je mozda malo lirski receno - stvarni razlozi su vjerojatnije vezani uz prevelike izdatke za lijecenje onih koji umiru zbog posljedica pusenja.

Kako god, doslo se do toga da se uvode respresivne mjere. IMHO, isto bi trebalo uciniti i kod nezdrave hrane. Doduse, nije da se ne cini - u nekim djecjim kuhinjama se izbjegavaju "nezdrave" namirnice i to je dobar prvi korak. Vjerujem da cemo za koju godinu cuti i za poreze kojima ce se utjecati na smanjenje konzumiranja manje zdrave/"nezdrave" hrane.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.11.2008. 12:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="Ingo"]
Frost je napisao/la (Pogledaj post): ›
Loona je napisao/la: ›
Zašto ne zabrani alkohol i McDonalds?

zato što žderanjem čizburgera i lokanjem votke ne škodiš nikom drugom


kad nakon pet popušenih cigareta sjedneš u auto nisi opasnost u prometu ali nakon pet popijenih votki jesi, čemu sam na žalost svjedočila na Štrosi prije nekoliko dana.

_________________
Dogs think they are human, cats think they are God.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
empetri
Offline
Avatar

Ukupno postova: 656
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.11.2008. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jel možda dozvoljeno voziti nakon 5 popijenih votki?

_________________
--
Finding beauty in the dissonance.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.11.2008. 14:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

empetri je napisao/la: ›
Jel možda dozvoljeno voziti nakon 5 popijenih votki?

odnosi se na komentar u kojem se navodi da lokanjem votke ne škodiš nikom drugom.

_________________
Dogs think they are human, cats think they are God.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.11.2008. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la: › Ali, mi vise volimo represiju ... pa ...
Mislim da je represija vise posljedica neodgovornosti pusaca, nego necije potrebe za izivljavanjem nad pusacima.

Nazalost, mnogo je situacija u kojima pusaci uzimaju za pravo zapaliti, negirajuci apsolutno sve ostale situacijske elemente. To je bilo pravilo. Pusilo se bilo gdje, bilo kada i pred bilo kim. Nekad se pusilo u uredima i na sastancima, pusilo se u live TV emisijama (legendarno Nedjeljno popodne) i sl.


mislim da nisi u pravu. osim ako se vracas u 70. godine proslog stoljeca. Onda se zaista pusilo po hodnicima skola, zdravstvenim ustanovama uredima itd.

Citat: › Takva bezobzirnost i neosjetljivost na postojanje onih kojima taj dim mozda smeta je dovelo do represije. Dobro, ovo ispred je mozda malo lirski receno - stvarni razlozi su vjerojatnije vezani uz prevelike izdatke za lijecenje onih koji umiru zbog posljedica pusenja.


odavno su pusaci i nepusaci ODVOJENI ... tako da o 'bezobzirnosti' pojedinca nema smisla govoriti. Jer bezobzirni pojedinac nepusac ce ti razvaliti samar na cesti, ali neces zato svima zabraniti hodanje po cesti.

u skolama se odavno ne pusi po hodnicima, kabinetima ili zbornici. Glupo je da nastavnici pusaci nemaju odvojenu prostoriju u kojoj ce im biti dopusteno pusenje i koja ce biti odvojena od ostatka. To je puno bolje nego sto danas moraju izlaziti iz skole, pusiti na ulici ili pod odmorom ici u birtiju.

Ista stvar se odnosi i na zdravstvene ustanove i sve ostale javne ustanove - treba postojati odvojena prostorija u kojoj ce biti dopusteno pusenje.

O kaficima sam rekao u gore postu sta mislim ... i necu se ponavljati ali zabrana i represija nije nacin.

'preveliki izdaci zdravstva' su statisticki pojam kome ja ne vjerujem. Jer ako covjek od 70 godina umre od srca i pusac je ... statisticki gledano umro je od posljedica pusenje. ... meni su to vrlo nategnuti podatci.

Ako su ti izdaci preveliki ... onda neka se pusacima poveca zdravstveno osiguranje ... ali i tako vec u jednoj kutiji cigareta 80 % njene cijene dobije drzava koja ta sredstva trosi ne namjenski.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
umjetnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 20
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.11.2008. 15:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la: ›
Neka se taj Milinović brine za svoje zdravlje, a ne za moje. Neka nam prvenstveno osigura kvalitetne doktore i prave, opremljene bolnice a ne da za svaku malo težu bolnicu moraš ići van države. E, pa kad to napravi onda neka nam naplati participacije jer ćemo tada barem znati što plaćamo.
Zašto ne zabrani alkohol i McDonalds? I to je štetno po ljudsko zdravlje, pa ne vidim da je zabranjeno jesti hamburger na javnome mjestu. osijek031.com smile



i mene zezaju na poslu zbog pušenja a sama sam u uredu. mislim da definitivno treba zabraniti opasnije tvari od cigareta.

_________________
Vjestica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
umjetnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 20
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.11.2008. 15:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

između ostalog ako se ja želim trovati to je moja stvar a ne nekog ministra ili političara općenito. neka naprave lokale za pušače i posebno za nepušače, pa nek ide tko gdje želi.

_________________
Vjestica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
koko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 215
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.11.2008. 16:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko gluposti u ovom topicu.
Crne cigare više i ovisnost.
I ja sam pušio i zgadilo mi se to sve: smrdiš, trošiš pare i truješ se!
super, to je tako sofisticirano i odraslo i guštanje, - my ass
opametite se više.

roca je napisao/la (Pogledaj post): ›
Frost je napisao/la (Pogledaj post): ›
Loona je napisao/la: ›
Zašto ne zabrani alkohol i McDonalds?

zato što žderanjem čizburgera i lokanjem votke ne škodiš nikom drugom


kad nakon pet popušenih cigareta sjedneš u auto nisi opasnost u prometu ali nakon pet popijenih votki jesi, čemu sam na žalost svjedočila na Štrosi prije nekoliko dana.


To što je debil nakon XY votki sjeo za volan je njegova glupost i također zabranjeno zakonom!

Prekinite više uspoređivat i omalovažavati štetnost cigareta! Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: