Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Markoviću, Džalti i Čaji određen pritvor!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Goran Flauder
Offline
Ukupno postova: 195
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2008. 19:38 
Naslov:  Markoviću, Džalti i Čaji određen pritvor!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Protiv Darka Markovića, direktora GPP-a i Ivice Džalte, vlasnika i direktora Media Metroa, osječka je policija u poslijepodnevnim satima podignula kaznene prijave zbog zloporabe položaja i ovlasti, a protiv Vladimira Čaje zbog poticanja prve dvojice na to kazneno djelo u slučaju „kiosci“.

Čajo, poznat kao vlasnik i direktor Mesnica Severus te suvlasnik Gradskog radija, u tom se slučaju sumnjiči da je svoj utjecaj, prvenstveno nad Džaltom, nekadašnjim djelatnikom Severusa s kojim je sve vrijeme u poslovnim odnosima, iskoristio u provedbi kaznenog djela kojim je GPP oštećen za višemilijunski iznos. Iz dobro upućenih izvora neslužbeno saznajemo da se u kriminalističkoj obradi, koja je večeras dovršena podizanjem kaznene prijave, Čaju smatralo neformalnim vlasnikom Media Metroa koji donosi ključne poslovne odluke, a Džaltu tek paravanom na čelu tvrtke.

Izvjestan 30-dnevni pritvor

Sva trojica u ovim trenucima izlažu svoju obranu dežurnom istražnom sucu Županijskog suda u Osijeku. Nakon što dadu izjave o svojoj ulozi u kaznenom djelu za koje se sumnjiče, istražni sudac zadržat će ih 48 sati. Toliko vremena Državno odvjetništvo ima na raspolaganju za podnošenje istražnog zahtjeva. Istražni sudac odlučit će potom o osnovanosti zahtjeva i utvrditi postoje li razlozi za provođenje istrage, nakon čega – utvrdi li da postoje – donosi odluku o određivanju pritvora u trajanju od 30 dana.


Ivica Džalto

Budući da je realno očekivati kako će sve te odluke istražni sudac donijeti i utvrditi opravdanu opasnost da bi trojica osumnjičenih mogla utjecati na svjedoke ili pokušati prikriti dokaze, po svemu će ih sudeći nakon toga zadržati u pritvoru i narednih 30 dana.

Imenovat će se novi direktor GPP-a

Kako bi Grad osigurao uvjete za rad GPP-a, jer Darko Marković u tom razdoblju taj posao neće moći obavljati, od gradonačelnika Gordana Matkovića saznajemo kako će ga morati razriješiti dužnosti i imenovati novog direktora. Time Marković formalno ostaje i bez posla, jer GPP s njim nema sklopljen ugovor o radu, nego samo menadžerski ugovor koji se zbog nemogućnosti obavljanja posla tijekom dužeg razdoblja, raskida.

Darko Marković posljednjih je tridesetak sati proveo na obavijesnom razgovoru u policiji, a tek sinoć mu je određeno zadržavanje do 24 sata. Iz vjerodostojnih izvora saznajemo kako je razgovor policijskih inspektora s njim bio relativno kratak, a da je odluka o podnošenju kaznene prijave i privođenju istražnom sucu donesena na temelju izjava jednog od druge dvojice osumnjičenih.

Težak posao dokazivanja

Kazneno djelo za koje ih se sumnjiči nije u samom davanju u podzakup 14 lokacija što ih je GPP dobio od grada, kako bi na tim mjestima organizirao prodaju beskontaktnih kartica butri, čime je prekršio gradsku Odluku o komunalnom redu i Pravilnik o zakupu javnih površina, nego u dogovoru o pribavljanju nezakonite imovinske koristi na štetu gradske tvrtke. Pritom je Marković ugovorom dopustio podzakupniku prodaju artikala koji nisu predviđeni u ugovoru s Gradom o zakupu tih lokacija i nepripadajuću imovinsku korist. Upravo je zbog toga, prema riječima predsjednika NO-a GPP-a, Ivana Jakobljevića, Media Metro po trostruko višoj cijeni te lokale prepustio zagrebačkom Smokingu, kao daljnjem podzakupniku.

Državno odvjetništvo neće imati lak posao kako bi dokazalo takav scenarij i posebno zloporabu položaja i ovlasti Darka Markovića, kojemu će morati dokazati kako je znao za Džaltinu namjeru prepuštanja lokacija novom podzakupniku još u trenutku kada je ponude o zakupu lokacija zatražio od samo četiri tvrtke, među kojima su bile Media Metro i Smoking.

Autor: Goran Flauder
Foto: Goran Flauder, arhivske fotografije


Pročitajte i...
[03.11.2008.] Darko Marković na obavijesnom razgovoru!
[31.10.2008.] Grad ipak nije raskinuo sporan ugovor s GPP-om! [OSTV]
[29.10.2008.] Osijek će ipak raskinuti ugovor s tvrtkom GPP?
[21.10.2008.] Šišljagić: Marković je oštetio GPP za više od milijun kuna godišnje, no nije radio na svoju ruku
[17.10.2008.] GPP 14 zemljišta nije smio dati u podzakup

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
El-Fatih
Offline
Avatar

Ukupno postova: 208
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2008. 22:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e ovo se zove osveta HDZ-a...he he bas me interesira oce li HSP pobijediti na novim izborima.....samo nek se oni trgaju.....mozda nesto ostane i za stoku sitnog zuuuubaaa Wink

_________________
Vjerujem u boljitak, ali u svoju glavu, srce, ruke i lopatu jos vise!!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Igor_OS
Offline
Ukupno postova: 200
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2008. 22:30 
Naslov:  Re: Markoviću, Džalti i Čaji određen pritvor!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tek sad na naplatu stiže bahatost HSP-a u slučaju "dvorana"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dibi
Offline
Ukupno postova: 59
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.11.2008. 7:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da je najgore u čitavoj priči, da su svi oni u Gradskoj upravi znali za sve ovo, ali sada moraju nekog dati pa daju Markovića.Nemam neko visoko mišljenje o Markoviću ali mislim da je sada samo predan, jer političari paze na sebe

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.11.2008. 8:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...


Zadnja promjena: legica_os; 05.11.2008. 12:53; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alchemist
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.11.2008. 8:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema smisla žaliti Markovića što će ispasti žrtveno janje kada je čovjek dovoljno glup da takvo što potpiše i učini bez obzira tko mu je nalogodavac bio, jedino je sada u pitanju i nadzorni odbor gpp koji je tada zasjedao i koji je morao dati odobrenje, pa onda i oni koji su imenovali nadzorni,

dakle da živimo u normlanom svijetu ili barem sličnom onome na zapadu cijela tadašnja i dobra dio sadašnje garniture mora dati ostavku pa makar i ne znali i nemali ništa s tim - ali to se neće dogoditi jer ponajprije neki nedaju svoje stolice ni za živu glavu.

"Ali bitno da nam sagrade prugu neka i kradu narod će ih opet izabrati."

_________________
Nulla dies sine linea
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.11.2008. 9:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene u cijeloj ovoj prici raduje samo to da u GP-u ipak postoje snage koje su sprijecile/javno obznanile da se nesto mutno dogadja.

Lose bi bilo kada ne bi postojao takav instrument, jer bi se tada jamilo bez straha od sankcija.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Igor_OS
Offline
Ukupno postova: 200
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.11.2008. 9:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Mene u cijeloj ovoj prici raduje samo to da u GP-u ipak postoje snage koje su sprijecile/javno obznanile da se nesto mutno dogadja.

Lose bi bilo kada ne bi postojao takav instrument, jer bi se tada jamilo bez straha od sankcija.


Bravo! Slažem se... Premda je oporba prva javno progovorila kako se tu radi o kriminalu. To sad nije bitno.

Čini mi se da će debeli POKUŠATI zajebat Vrdoljaka i Borzanicu na način da se riješi Markovića i ispadne nevin.
A samo je on kriv.

Nadam se da njih dvoje neće to popušit.

A Matković, jadan, čini mi se pojma nema šta se događa oko njega, on otvara cestice, priča o arheologiji... on je samo figurica, debeli je tu glavni.

Javna je tajna da se debeli i Matković ne podnose, a Marković je navodno đapićev igrač, stoga nam predstoje zanimljivi dani...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.11.2008. 11:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Mene u cijeloj ovoj prici raduje samo to da u GP-u ipak postoje snage koje su sprijecile/javno obznanile da se nesto mutno dogadja.

Lose bi bilo kada ne bi postojao takav instrument, jer bi se tada jamilo bez straha od sankcija.

Mene bi to radovalo da je istina!
Nakon što je Šišljagić otkrio cijelu priču oko kioska, dogradonačelnički dvojac je rekao da nije upoznat s tim slučajem, ali da će svakako tražiti očitovanje Markovića i Matkovića. Iz toga proizlazi da oni nisu znali o čemu se radi što je u najmanju ruku čudno...

_________________
Moj Osijek...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
set96
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.11.2008. 12:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pernabukano je napisao/la: ›

Mene bi to radovalo da je istina!
Nakon što je Šišljagić otkrio cijelu priču oko kioska, dogradonačelnički dvojac je rekao da nije upoznat s tim slučajem, ali da će svakako tražiti očitovanje Markovića i Matkovića. Iz toga proizlazi da oni nisu znali o čemu se radi što je u najmanju ruku čudno...


PAŽNJA! A da malo baratamo činjenicama i malo logički razmislimo? Kada je takav nakaradni Ugovor potpisan?

Pa još 2007. godine kada su na vlasti bili HSP i HDSSB i dok je vladala "Ljubav". Tako da se Šišljagić pravi sada malo lud i okrivljuje sadašnje dogradonačelnike koji tada uopće nisu participirali u vlasti. To je samo još jedan dokaz "poštenja" iz redova HDSSB-a. Istina je da su sigurno i HSP i HDSSB znali za uvjete Ugovora i dali nalog Markoviću da ga potpiše. Ne mislite valjda da je Marković na svoju ruku tako nešto potpisao?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Igor_OS
Offline
Ukupno postova: 200
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.11.2008. 12:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

set96 je napisao/la (Pogledaj post): › Ne mislite valjda da je Marković na svoju ruku tako nešto potpisao?


Osobno imam osjećaj da je to đapićevo (ne)djelo.
Ne pljujem po HSP-u, poštujem stranku, kao i ljude iz nje.
Marković je to MORAO napraviti.
IMHO

Malo mi je čudna situacija da tko god je sa HSP-om u koaliciji nešto ne štima.
Pa nije valjda problem u svima (SDP, HDSSB, HSU, HNS).

To me sve posdjeća na onu: kad ti jedan čovjek kaže da si konj, ne vjeruj mu. Ali kad to ponovi 10-ak osoba - zamisli se i kupi si sedlo.

Možda se varam, ali takav dojam imam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dibi
Offline
Ukupno postova: 59
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.11.2008. 12:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znate što mi je najgore, što se ovdje pojave ljudi koji barataju sa činjenicama i onda odjednom počnu braniti te političare...i onda kako da ne pomisliš da su samo tu da brane Đapića ili ostale.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Igor_OS
Offline
Ukupno postova: 200
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.11.2008. 12:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dibi je napisao/la (Pogledaj post): › znate što mi je najgore, što se ovdje pojave ljudi koji barataju sa činjenicama i onda odjednom počnu braniti te političare...i onda kako da ne pomisliš da su samo tu da brane Đapića ili ostale.


Ne znam na koga konkretno misliš, ali ja ne branim nikoga.
Niti baratam ikakvim činjenicama. Nikad nisam bio član ni jedne stranke, niti ću to biti.
Ovo se zove forum a služi da ljudi otvoreno mogu razgovarati o svakodnevnim temama.

Činjenica je da ima sve više stranačke mladeži, stranačkih pripadnika kojima je cilj registrirati se na forum po nalogu "nekoga odozgora" i braniti njihove ideje i stavove, što je ok dok to ne prijeđe granicu dobroga ukusa i ne postane vrijeđanje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dibi
Offline
Ukupno postova: 59
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.11.2008. 13:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Igor_OS je napisao/la: ›
dibi je napisao/la (Pogledaj post): › znate što mi je najgore, što se ovdje pojave ljudi koji barataju sa činjenicama i onda odjednom počnu braniti te političare...i onda kako da ne pomisliš da su samo tu da brane Đapića ili ostale.


Ne znam na koga konkretno misliš, ali ja ne branim nikoga.
Niti baratam ikakvim činjenicama. Nikad nisam bio član ni jedne stranke, niti ću to biti.
Ovo se zove forum a služi da ljudi otvoreno mogu razgovarati o svakodnevnim temama.

Činjenica je da ima sve više stranačke mladeži, stranačkih pripadnika kojima je cilj registrirati se na forum po nalogu "nekoga odozgora" i braniti njihove ideje i stavove, što je ok dok to ne prijeđe granicu dobroga ukusa i ne postane vrijeđanje.


ti na kojeg se ne odnosi si se osjetio prozvan.ali činjenica je da sve više stranačke mladeži, kao slučajno brani političare iz svojih stranki

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Igor_OS
Offline
Ukupno postova: 200
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.11.2008. 13:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Oke, oke, ne znam... samo pitam Smile nema ljutnje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: