Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dijelu zaposlenika 'Getroa' umjesto zbrinjavanja - otkaz

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2008. 12:40 
Naslov:  Dijelu zaposlenika 'Getroa' umjesto zbrinjavanja - otkaz
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dio radnika osječkog “Getroa” koji je u cijelosti izgorio u požaru zabrinut je za svoju budućnosti i smatra kako zbrinjavanje ide u krivom smjeru.

- Unatoč obećanjima kako će svi radnici nakon požara u "Getrou" biti zbrinuti te da nitko neće izgubiti posao, nije sve ispalo kako je najavljivano - rekao je mlađi Osječanin (podatci poznati redakciji, nap.a.), bivši zaposlenik "Getroa", dodavši kako mu je, zajedno s još desetak djelatnika, umjesto drugog radnog mjesta uručen otkaz.

- Meni i još nekolicini radnika istekao je ugovor koji nam nisu htjeli produžiti, već su nam dali otkaz, unatoč našoj volji da odemo raditi i u udaljenije Getroove centre, poput onih u Zagrebu, Rijeci, Puli ili Splitu. Mnoge su zaposlenike poslali u te centre, iako velik broj njih ima obitelji s malom djecom te im nikako ne odgovara živjeti u, primjerice, Splitu - objasnio je naš sugovornik istaknuvši kako su neki djelatnici zbog takve situacije počeli otvarati bolovanja ili čak davati otkaze.

- Iako im je u tim gradovima plaćen smještaj i hrana, većini ljudi ne odgovara ići tako daleko zbog obitelji i financija, a unatoč najavama da bi osječki "Getro" trebao biti obnovljen nakon Uskrsa iduće godine, načuli smo kako se to neće dogoditi bar još godinu dana - rekao je Osječanin, dodavši kako mu je jasno da ne mogu svi biti preraspoređeni u veleprodaju u Slavonski Brod, koji je najbliže, ali slati majku s dvoje male djece u Split ili davati otkaze, također nije najbolje rješenje.

Podsjetimo, neposredno nakon požara u osječkom "Getro" centru, čelni ljudi ovog trgovačkog lanca obećali su zbrinjavanje svih 65 djelatnika koji su nakon nesreće ostali bez radnog mjesta, odnosno njihovo raspoređivanje u veleprodajne urede i centre u Osijeku i Slavonskom Brodu te ostale prodajne centre, uz napomenu kako ni jedan radnik neće ostati bez posla.

Autorica: Biljana Božić/Glas-Slavonije.hr
Foto: cacan


Pročitajte i pogledajte...
->Getro - požar progutao radna mjesta [fotogalerija + video]
->EKSKLUZIVNO: Snimka sinoćnjeg požara u Getrou [Osječka televizija]
->Vatrena oluja u sat vremena progutala Robni centar “Getro” [Osječka televizija]
->Iskrenje je uočeno još dok su zadnji djelatnici napuštali Getro!
->Što je zapalilo Getro?

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.11.2008. 12:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...eto, svi smo znali da će to tako završiti...nažalost...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.11.2008. 12:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

baš to, ništa neočekivano

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Miss K
Offline
Avatar

Ukupno postova: 140
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.11.2008. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prestanak ugovora za ovih 10 radnika je dobro došao za Getro. Na taj način ne ispada da su im dali otkaz nego im jednostavno nisu produžili radni odnos nakon ugovornog roka. Tehnikalija. A uvijek je za očekivati da će dio ljudi odustati od posla u udaljenjim gradovima jer im je obiteljska situacija takva da si to ne mogu dopustiti, najčešće majkama sa malom djecom. Na taj način sam Getro ne ispada gad jer je ponudio riješenje, ali eto, ljudi nisu bili spremni na kompromis. Žalosno, ali tako je.

_________________
I'll rise, but I refuse to shine.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.11.2008. 13:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ili da nastavim u paranoičnom tonu: to je sve tako planirano...od požara pa do "tehnikalija" poput otkaza... Shocked Shocked Shocked


Zadnja promjena: anakonda; 04.11.2008. 13:29; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Andrea Zuckerman
Offline
Avatar

Ukupno postova: 153
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2008. 13:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da. paranoični ste.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.11.2008. 13:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Andrea Zuckerman je napisao/la: ›
da. paranoični ste.

Ne bi rekao...
Javna je tajna da Getro lose posluje zadnjih godina, uostalom konkurencija mu nije olaksala opstanak...
Pozar je najelegantniji nacin da se stvar zatvori i sprijeci daljnje stvaranje gubitaka.
Ubere se lova od osiguranja, radnike se rijesi ponudom posla u Puli za 2.500 kuna mjesecno i stvar rijesena.
Ne treba bit genijalac da se zbroji dva i dva

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.11.2008. 13:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Andrea Zuckerman je napisao/la (Pogledaj post): › da. paranoični ste.


...ne. ironična sam.

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Andrea Zuckerman
Offline
Avatar

Ukupno postova: 153
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2008. 13:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dokaži.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.11.2008. 13:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ironija se ne može dokazati...ona se shvaća....ili ne...no, vratimo se temi....ironično ili ne, jedini koji su u ovom slučaju nastradali su radnici, proračunato...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
magy
Offline
Ukupno postova: 335
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 04.11.2008. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la: ›
Andrea Zuckerman je napisao/la: ›
da. paranoični ste.

Ne bi rekao...
Javna je tajna da Getro lose posluje zadnjih godina, uostalom konkurencija mu nije olaksala opstanak...
Pozar je najelegantniji nacin da se stvar zatvori i sprijeci daljnje stvaranje gubitaka.
Ubere se lova od osiguranja, radnike se rijesi ponudom posla u Puli za 2.500 kuna mjesecno i stvar rijesena.
Ne treba bit genijalac da se zbroji dva i dva
Nisi u pravu da Getro stoji lose.Od 17 centara po Hrvatskoj Getro ima udjel od 17% na trzistu,konkurencija ga nije opce omela u poslu,Getro je prvi lanac otvorio u Sesvetama i potom nastavio po cijeloj zemlji dok nisu dosli Interspar,Lidl,Kaufland...tako da je Gucic uzeo lokacije najbolje po gradovima i nastavio siriti se,i Getro jako dobro stoji i jako su posjeceni(legica mi radi u SL-Brodu i sama kaze da najbolje stoji od svih centara stranih)Billa i lidl prezivljavaju,ostali su uveli malo robu(interspar) i stim privukli kupce.....ali....samo mene nesta drugo zanima...sto sam vec spomenula prije...kako to da je bas u Osijeku izgorio Getro?????nek mi neko objasni to,zasto nije izgorio u Puli,Varazdinu,S Brodu,Karlovcu....ZASTO BAS U OSIJEKU???? u tome mozda lezi rijesenje svega..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Andrea Zuckerman
Offline
Avatar

Ukupno postova: 153
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2008. 13:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...ironija se ne može dokazati...ona se shvaća....ili ne...no, vratimo se temi....ironično ili ne, jedini koji su u ovom slučaju nastradali su radnici, proračunato...


ne ti! sori. Smile
Circa

al sad vrijedi i za tebe. dokaži.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.11.2008. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

magy je napisao/la: ›
kako to da je bas u Osijeku izgorio Getro?????nek mi neko objasni to,zasto nije izgorio u Puli,Varazdinu,S Brodu,Karlovcu....ZASTO BAS U OSIJEKU???? u tome mozda lezi rijesenje svega..

Zelis rec kako su Getro trgovacki centri skloniji zapaljenju ako su u Osijeku? osijek031.com smile

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.11.2008. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Andrea Zuckerman je napisao/la: ›
ne ti! sori. Smile
Circa
al sad vrijedi i za tebe. dokaži.

Mnoge kriminalne radnje se tesko dokazuju, pogotovo ako su dobro proracunate i ukljucuju nekog iz redova pravde i reda...
Ovo se predobro poklopilo da bi bilo slucajno, a dokazati ono sto slutim ipak ne mogu...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
magy
Offline
Ukupno postova: 335
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 04.11.2008. 14:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la: ›
magy je napisao/la: ›
kako to da je bas u Osijeku izgorio Getro?????nek mi neko objasni to,zasto nije izgorio u Puli,Varazdinu,S Brodu,Karlovcu....ZASTO BAS U OSIJEKU???? u tome mozda lezi rijesenje svega..

Zelis rec kako su Getro trgovacki centri skloniji zapaljenju ako su u Osijeku? osijek031.com smile
Zelim reci da je taj Getro u Osijeku namjerno potpaljen i izabran je bas radi "slucajno" mirnog grada;-) a vidicemo za par mjeseci sta ce se graditi na mjestu sadasnjeg Getroa a di ce biti Getro novi.Mozda kod Bille,na zemljistu od unikoma..ko zna...cudan je grad ovaj....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: