Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Roditelj napao učenika i istukao profesora

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.10.2008. 0:16 
Naslov:  Roditelj napao učenika i istukao profesora
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dvorište Osnovne škole Ivan Filipović u Osijeku u četvrtak je bilo ratna zona. Krešimir Kulić, otac učenika šestog razreda kojega je dan prije premlatio školski kolega, odlučio je riješiti problem i sam pokazati fizički jačim dječacima kako njegova sina ne smiju maltretirati.

Udarac u bradu

Kulić je, naime, u četvrtak sa sinom došao u školu te pred mnoštvom okupljene djece u dvorištu omogućio svome sinu da tuče dječaka od kojega je dan prije “dobio batine”.

– Moga su sina već dva puta u posljednja tri mjeseca pretukli njegove školske kolege, a nitko nije reagirao, niti bio spreman zaštiti dječaka i priskočiti mu u pomoć. Morao sam ja, kao što bi i svaki roditelj, braniti svoje dijete – kaže Kulić, inače poznati osječki poduzetnik. Priča se dodatno zakomplicirala kad je profesor povijesti Marin Somborac naišao i odlučio prekinuti tučnjavu.

– Kada sam prišao okupljenoj djeci i pokušao ih razdvojiti, gospodin mi je rekao da se ne miješam inače ću dobiti. A gledao je, i još sugerirao gdje da mu sin udari dječaka koji je ležao na podu. Tad me je odgurnuo i dobio sam jedan udarac u bradu – kazao je Somborac te izrazio ogorčenje što su prosvjetari svakodnevno izloženi nasilju, a sustav im ne dopušta da se na bilo koji način brane.

Ugroženi prosvjetari
Kulić tvrdi da nije znao o kome je zapravo riječ i da, s obzirom na mladolik izgled Somborca, nije mislio da se umiješao profesor.

– Čovjek uopće ne izgleda kao profesor, a ja sam samo štitio svoje dijete – rekao je Kulić i izrazio žaljenje što sustav, ovako kako je postavljen, ne rješava probleme nasilja među djecom, a to, kako sam kaže, dovodi roditelje u situaciju da se moraju fizički razračunavati s drugima.

Nasilja je u školama sve više, tvrdi Zlatko Kraljević, ravnatelj osječke Osnovne škole Ivan Filipović, koji je, ne samo zbog ovog događaja, istinski zabrinut za položaj zaposlenih u školama.

– Ogorčeni smo, profesor više nije ono što je nekad bio. Neprihvatljivo je da se bilo tko na takav način odnosi prema nastavnicima, a da im sustav ne daje mogućnost i način da se brane – kaže Ivan Kraljević.

”Zvat ćemo Primorca”

O navedenom slučaju u PU osječko-baranjskoj zbog vikenda nismo uspjeli dobiti nikakve informacije, iako su policijski službenici izlazili na mjesto događaja. Nastavnici su ogorčeni i zabrinuti.

– Sve je više nasilja među učenicima i nad njima, a profesori ne mogu ništa uraditi. Svatko može doći kad hoće i raditi što hoće, a mi se ne smijemo braniti. Omiljena je prijetnja učenika profesorima: Zvat ćemo ministra Primorca – rekao nam je profesor povijesti Marin Somborac, koji razmišlja o napuštanju profesije.

Autorica: Ivana Divković/Vecernji.hr
Foto: Ramone

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.10.2008. 1:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"moj tata je jači od tvog " spika... i tako u krug.

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_tenjac_
Offline
Ukupno postova: 406
Lokacija: Tenja
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.10.2008. 6:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne podrzavam to...ali zasto nitko nije reagirao ak je decko dobio i prvi put batina...ako je to bilo u skolskom okrugu znaci da je trebala bit reakcije od ravnatelja, pedagoga cak i profesora...ostalu djecu iskljucite jer nijedno dijete nece prekinit svadju nek ce se sam svi okupit i sa zadovoljstvom gledat kako se neko mlati...
ali ni naslov se bas ne slaze...ispada kao da je otac tuko tog djecaka...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 20.10.2008. 7:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moj nećak ide u Filipovićku(i ja sam išla jel Very Happy) i malo malo je znao doći kući sa razbijenim nosom,naime on je 3.razred i ima jedan agresivan devetogodišnjak,krupnije građe, u njihovom razredu koji stalno maltretira ostale i učiteljica ni prstom da mrdne,kao nikad nije vidjela ništa... a malome je ćaća u nekoj osječkoj stranci,neki poduzetnik....sve vam je jasno onda....

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.10.2008. 7:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Legice ..i ja sam išla u filipovićku...

Ma bravo tata..tak se djete uči..
Baš je pametan...nasilje se s nasiljem rađa..

Kako mu nije palo na pamet prvo razgovor s razrednikom, pa s ravnateljem..jel mu palo uopće na pamet !!..nego ići prvadu uzimati u svoje ruke..krasan primjer.

Nikako da se konačno podvuče crta...i da roditelji shvate..da jedino u suradnji s učiteljima mogu skupa riješavati problematiku.
I još mi je nešto jako smješno..kako se samo danas vjeruje djeci..a oni znaju tako preuveličatiiii..pa od obične prepirke ispadne međunarodna urota.

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.10.2008. 8:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovako stvari završe kad se netko previše druži sa Đapićem. Jenad dan rušiš GUP i gradonačelnika u Gundulićevoj, drugi djecu i profesore u školskom dvorištu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.10.2008. 8:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neki dan sam setao psa na sjenjaku i neki klinac je isao tuci nekog drugog klinca.

uglavnom, cca 10 do 12 godina star djecak, dotrci s ledja ovom drugom, razvali ga sakom u vrat, ovaj se savije od bola, i ovaj ga jos par puta udari nogom.

ja stojim i gledam ? .. ovom malom nasilniku naravno ni malo neugodno sto ga netko gleda ... sta napraviti ? zvati policiju ... malom nece biti ni traga ni glasa dok policija dodje. Uhvatiti maloga i zvati policiju ? ... da, pa da zavrsim na sudu jer sam neovlasteno nekoga zadrzavao. Opaliti malo samarcinu da vidi kako je to kad nekoga udaras ... jos gore, mogao bi i na robiju zbog toga.

Eto, okrenio se i krenio svojim putem s nekoliko moralnih dilema.

Da se slucajno radilo o mom djetetu, i da se to nije dogodilo prvi puta ... jednako bi postupio kao taj Kresimir.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
korisnik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 14
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.10.2008. 8:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kuliću da li i tebe treba prebiti kad daš nekom jadniku plaću od 1500 kn za 280 radnih sati, bez prijave, a ovaj to bez pogovora uzme jer sustav je takav kav je i nema kome da se obrati? Koliko si ljudi pokrao i još imaš obraza govoriti o sustavu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
metalac-os
Offline
Ukupno postova: 54
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.10.2008. 8:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da moje djete dobija batine u skoli prvo bi u krug okrivljenika usli oni koji ga paze a to su profesori i osobolje skole.A ako to ne bi pomoglo onda bi poslao centar za socijalni rad kod roditelja djeteta koje maltretira moje djete jer obicni takva djeca koja su nasilnici imaju problema u obitelji i to ogromnih.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alchemist
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.10.2008. 10:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

legica_os je napisao/la: ›
Moj nećak ide u Filipovićku(i ja sam išla jel Very Happy) i malo malo je znao doći kući sa razbijenim nosom,naime on je 3.razred i ima jedan agresivan devetogodišnjak,krupnije građe, u njihovom razredu koji stalno maltretira ostale i učiteljica ni prstom da mrdne,kao nikad nije vidjela ništa... a malome je ćaća u nekoj osječkoj stranci,neki poduzetnik....sve vam je jasno onda....

W.M. Felt je napisao/la: ›


Ovako stvari završe kad se netko previše druži sa Đapićem. Jenad dan rušiš GUP i gradonačelnika u Gundulićevoj, drugi djecu i profesore u školskom dvorištu.


Pametnome dosta...

_________________
Nulla dies sine linea
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kudjaokomtiskokom
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.10.2008. 10:13 
Naslov:  Re: Roditelj napao učenika i istukao profesora
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ugroženi prosvjetari
Kulić tvrdi da nije znao o kome je zapravo riječ i da, s obzirom na mladolik izgled Somborca, nije mislio da se umiješao profesor.

– Čovjek uopće ne izgleda kao profesor, a ja sam samo štitio svoje dijete


a sto, da je znao da je profesor ga ne bi udario? po cemu to sto je profesor nekoga spasava od batina jer ide razdvajati djecu koja se tuku?
ma trebao je g. profesor lijepo stat sastrane i zajedno s ponosnim ocem navijati i davati upute. osijek031.com smile

G. Ocu nije palo na suplju glavu prvo se posavjetovati s razrednikom i ravnateljem? Mozda i ocem malog agresivca?
Ne, on ide ucit svog sina kako da se mlati.
Ma predivno. Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jedan_iz_mase
Offline
Avatar

Ukupno postova: 173
Lokacija: Tu negdje, u masi
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.10.2008. 10:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

korisnik je napisao/la: ›
Kuliću da li i tebe treba prebiti kad daš nekom jadniku plaću od 1500 kn za 280 radnih sati, bez prijave, a ovaj to bez pogovora uzme jer sustav je takav kav je i nema kome da se obrati? Koliko si ljudi pokrao i još imaš obraza govoriti o sustavu.


Ovo je insider!

_________________
______________________________________________________________
Tuđi uspjeh nije tvoj neuspjeh (netko je rekao, a ja pametno prepisao)
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.10.2008. 11:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kulić pljuje sustav, a i sam ga riješava na takav način... čisto sumnjam da je prije toga otišao kod ravnatelja ili se posavjetovao s nekim profesorima.
Može ga biti sramota što daje ovakav primjer i ostaloj tamo prisutnoj djeci. Na mjestu ovog profesora, ja bi ga definitivno prijavila, mada mu ionako naša policija neće ništa...

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.10.2008. 12:32 
Naslov:  Re: Roditelj napao učenika i istukao profesora
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da nema mjesta moraliziranju, s ozirom na to da ne znamo što se točno događalo s tim djetetom.

Roditeljima malteretirane djece ne zamjeram ovakve stvari, ako su prije toga problem pokušavali riješiti na drukčije načine. Da pojasnim...

U osnovnoj školi u koju je išao moj brat, u njegovom razredu, maltretirali su curicu jer je bila siromašna. Fizički, ali najviše psihički. Ona ima osmero braće i sestara i financijska situacija im je tada bila katastrofalna. U tom su se razredu, na njezinu nesreću, većinom nalazila djeca imućnijih ljudi. Šta su oni od te male radili... Jedna mala "šefica" je zabranila cijelom razredu da toj curici, nazovimo ju Ana, daju olovku kada je zaboravila ponijeti. Zbog toga je bio sazvan obiteljski sastanak, na kojemu su roditelji uz osmjeh i odmahivanje rukom taj postupak opravdali kao "dječja posla". Nekoliko dana kasnije su ju, na putu do škole, gurnuli u blato. Na velikom odmoru su joj se smijali jer si doručak donosi od doma, umjesto da si ga kupi u kantini kao svi ostali, a jednom sam i sama čula kako joj je mala ispred škole vikala da oni kod kuće jedu napoj za svinje. Ana je plačući otišla kući, a ja sam malu krmaču primila za kosu i odvukla kod pedagoga. Čovjek mi je objasnio da nema načina da se sankcionira dijete u četvrtom razredu osnovne škole. Pozvali su joj roditelje nakon toga, ali maltretiranje se nastavilo. Na kraju su malu Anu prebacili u drugi razred. Ne znam kako joj je tamo bilo.

Pa da sam ja roditelj tog djeteta... ne mogu reći da bih racionalno postupila. Meni je malo falilo da toj maloj koju sam primila za kosu istu i počupam do zadnje vlasi. A nisam dijete ni poznavala, znala sam samo priču s roditeljskih sastanaka.

Ne smatram da se nasilje treba rješavati nasiljem, ali u potpunosti razumijem roditelje koji u afektu naprave nešto takvo. Jer ne mogu ni zamisliti kako se čovjek osjeća kad čuje da mu tako nešto rade od djeteta.

Ljudi smo, nismo roboti. Nasreću, rekla bih. Zato naše reakcije ponekad nisu racionalne. Osobito kad su u pitanju naša djeca.

Nisam još upoznala čovjeka koji ostaje pošten i moralan u svakoj situaciji, pa i onda kad netko gazi ono što mu je u životu najvažnije. Čovjeka koji reagira smireno i racionalno uvijek, pitajući se zašto na svijetu ima zločestih ljudi. Ma, dajte. Toga ima samo među glavnim likovima sapunica. I na forumu, čini se.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.10.2008. 12:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i sad se svi čude, alo pa na balkanu smo, to je normalno za naše podneblje, ne opravdavam to, niti bi tako postupio (reko bi sinu da ga prebije ako mu ponovno dođe srat i to tako da ga prvo potegne nogom u muda a ako je prejak neg uzme ciglu (manju) i zvizne ga u glavušu ) ali jebemu pa to je svakodnevnica kod nas, od bacanja bombi i pucanja u zrak u svatovima do marisane pred školom i sad je došo tata radit reda, da mu je došo recimo mrga od domara (ako postoji) i ispičko ga ko budalu ne bi mu na pamet to više palo ili bi došo sutra s pištoljem, ovisno kolka je budala.
jebga balkane balkane balkane moj, nećemo mi nikad u evropu
aj živli Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: