Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Odbijena čak petina predloženih projekata

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2008. 10:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

*

Meni je isto zgrada u divaltovoj uzasna kao da sam u kupatilu.

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
arhitekt
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2008. 11:12 
Naslov:  Re: Odbijena čak petina predloženih projekata
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam više mogao izdržat da se ne ulogiram i nešto ne kažem o ovoj temi.
ovakvi likovi kao Magy su jedna od najgorih posljedica demokracije i interneta u kombinaciji s elementarnim neznanjem na području barem gramatike.
kako sam arhitekt (i to dosta mlad) moram branit svoju struku i reći da je najveći broj ružnih realizacija u gradu posljedica nestručnih projektanata koji su stekli pravo projektiranja privatnim vezama i rupama u zakonu (neću sad navodit imena).
znam da se o ukusima ne raspravlja, ali nazivati objekte posavskih poduzetnika lijepima je u krajnjem slučaju neukusno. osim toga grad Osijek već dugo ima tradiciju grada koju su srozali upravo ovakvi "stručnjaci" kao magy i njoj slični. I sam sam bio u svim gradovima koje je navela i u još dosta europskih gradova i moram primjetit da je naš urbanizam i kultura stanovanja na jako visokoj razini. a navodit kao primjer švicarsku arhitekturu, koja je u prvom redu prilagođena alpskoj klimi, je nemoguće. meni cijela bosna izgleda kao cirkus ušminkan za neuke posjetitelje koji će kupiti lažnu robu na pijaci. a o divaltovoj da ne pričam iako mi je drago da se u našem gradu ipak nešto pokrenulo na pozitivno. i pozdravljam sve normalne ljude koji su spremni na debatu, a ne pljuvanje po svemu iako o temi nemaju nikakvih znanja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
arhitekt
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2008. 11:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i još samo da kažem da je izjava da osječane nitko ne voli nešto najgluplje što sam u zadnje vrijeme čuo jer sam ipak proveo 6 god na studiju u zagrebu i upoznao ljude iz cijele Hrvatske koji ne dijele takav stav.

_________________
davež
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
magy
Offline
Ukupno postova: 335
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 01.10.2008. 12:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

arhitekt je napisao/la: ›
i još samo da kažem da je izjava da osječane nitko ne voli nešto najgluplje što sam u zadnje vrijeme čuo jer sam ipak proveo 6 god na studiju u zagrebu i upoznao ljude iz cijele Hrvatske koji ne dijele takav stav.
e vidis ovdje si slagao,osobno sam u sl brodu na spomen rijeci LEGA,dobila pljusku od konobara,u stilu NISAM TI JA LEGA,pitam prijateljice zasto nevole rijec LEGA?? kaze mi cura nevoli ti tu niko osjecane,jel su umisljeni i ufurani,to sam dozivila i u vinkovcima,necu se kuniti jel nisam na sudu,u zadru sam bila i na pricu odakle si,kazem iz osijeka,i kroz pricu mi izletilo par rijeci koje koristimo mi u osijeku,kaze mi decko ,zadranin,vi pricate kao srbi,lepo i ekavicu,ja ga uvjeravam da nije.,al nisam uspijela,u zagrebu je prva vjest ako si iz osijeka sljedeca,a tamo di nema zivota i di glavas radi svama sta hoce,u varazdinu sam rekla osijek,al jedino nisam dobila negativan komentar,ono,sutilu su,to je ISTINA ,provjeri i pitaj malo po brodu i dalje za osjecane...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
arhitekt
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2008. 12:50 
Naslov:  Re: Odbijena čak petina predloženih projekata
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

na tvoju trostruku žalost Magy nisam neki balavac
1) stvarno sam arhitekt i mlad (ispod 30)
2) ljudi stvarno ne mrze osječane (više bih rekao da ne vole posavljake koji postaju gori od hercegovaca u zadnje vrijeme, al stvarno nije bitno)
3) stvarno sam obišao dosta gradova i vidio svjetsku arhitekturu i znam o čemu pričam za razliku od tebe

i još da dodam
4) imat ćemo SVJETSKI kolodvor Wink
i to nagodinu sigurno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
magy
Offline
Ukupno postova: 335
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 01.10.2008. 16:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

arhitekt je napisao/la: ›
na tvoju trostruku žalost Magy nisam neki balavac
1) stvarno sam arhitekt i mlad (ispod 30)
2) ljudi stvarno ne mrze osječane (više bih rekao da ne vole posavljake koji postaju gori od hercegovaca u zadnje vrijeme, al stvarno nije bitno)
3) stvarno sam obišao dosta gradova i vidio svjetsku arhitekturu i znam o čemu pričam za razliku od tebe

i još da dodam
4) imat ćemo SVJETSKI kolodvor Wink
i to nagodinu sigurno
1-Zasto ljudi mrze posavljake??? niti nas ima puno u slavoniji niti smo nametljivi kao kamenjari iz sirokog brijega i posusja,usput,ti isti kamenjari iz hercegovine na celu sa Bobanom-Suskom i Tudzmanom su prodali bogatu posavinu srbima za KAMENJARU U hercegovini.
2obisla sam za 20 godina dosta svjeta,pocevsi od Beca,Frankfurta-Amsterdama do Amerike,znaci bila sam i vidjela gradove i drzave.
3 ako mislis na kolodvor da ce biti "sigurno NAGODINU" to mi je poznato da svake godine prije izbora se zakopa lopata i stavi se malo maltera i stanu radovi(kao do sada)tako da ce i ovaj isto tako cekati GODINE da se napravi nazalost...mislim da si me razumio??a ako nisi onda nezna sta da ti kazem...a ako si arhitekt onda znas dobro da ovo u Osijeku je jedna vrsta mjesavine modernog sa socijal komunistickim gradjenjem..eto toliko na ovu temu,a sada nebih vise o ovom jel je stvarno sumorno i zamorno za ostale citaoce ovog portala,bok!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.10.2008. 20:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

magy je napisao/la: ›

Htio sam te citirati ali nemam ni snage ni vremena vaditi tvoje prosere.
Ukratko magy, nauči hrvatsku gramatiku u bilo kojoj varijanti. Džabe ti je poznavanje svih jezika s kojima se dičiš, kad svoj ne znaš.


Sad malo ontopic.
Čitam sve komentare o urbanizmu, izgradnji, urbanocidu i sl. ali nigdje nisam uspio pročitati da se netko osvrće na zločin u Šamačkoj. E, pa ja imam potrebu reći, da su od prekrasne ulice u centru grada napravili niz ružnih staklenih izobličenja. I na kraju, šečer koji nadvisuje sve, Esseker centar, naš dnevni boravak.

U Pragu su sačuvali jednu, ma što jednu, stotine, takvih svojih zanimljvih ulica i napravili su od toga turističku atrakciju. A moglo se, ako ništa drugo, Šamačku ulicu proglasiti ulicom fiš restorana i takvom je djelatnošću napuniti. Meni je Šamačke žao svaki puta kad prolazim i s neopisivom tugom se sjećam divne slikovite ulice s nizom malih kučica, u samom centru grada. Ako ni zbog čega drugog, zbog toga je trebalo izglasati Zakon o lustraciji, jer zločin u Šamačkoj se odvija već 50 godina.

ŠAMAČKA

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
arhitekt
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.10.2008. 8:50 
Naslov:  Re: Odbijena čak petina predloženih projekata
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

al ne zna primitivizam, šta je to minimalizam
Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.10.2008. 9:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Esseker centar je jedan veliki pano. Buduci da trgovine koje su u njemu uglavnom zivotare i propadaju, plakati preko cijele fasade je vjerojatno znacajan izvor prihoda iznajmljivacu/vlasniku povrsine.

Mene kao gradjanina koji svaki dan mora prolaziti pored tog sarolikog cirkusa zanima postoje li norme koje ogranicavaju povrsinu oglasnog prostora na procelju? Takodjer bih volio znati placa li vlasnik te povrsine za iznajmljivanje porez na to uruznjavanje grada?

Dzaba komisije za lijepo kad se procelja ionako nece vidjeti od reklamnih panoa.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.10.2008. 12:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Esseker centar je lakrdija, velika greška, pogrešno zamišljen projekt, upropaštavanje vrijednog zemljišta, izrazito ružna zgrada, čiji su vlasnici škrci i neznalice, i sve u svemu komisija za lijepo tu ne bi vjerojatno napravila ništa.

Najprije, lakrdija je zamisao stavljanja pokretnog krova te iz tog razloga grubog kamenog poda (simulacija trga). Krov se ne može otvoriti.

Potom odvratni kompleksi klima uređaja na krovu, od kojih susjedi ne mogu spavati. Uličica (ili prostor) prema zgradi sjeverno služit će samo za mokrenje pijanaca.

Ogromna površina unutar, na uštrb lokala i prolaza, poslužila je samo da bi jedan od investitora imao što veću terasu za birtiju (no to nije terasa, jer se krov ne otvara). To već dovoljno govori o investitorima.

Takav labirint stepenica, te poseban lift za krov ne bi osmislio ni sam Mitevski. Pričalo se i o nekim stanovima, no sumnjam da ima zainteresiranih.

Vrhunac je zgrada dobila u nekakvim platnima na fasadi, valjda da se uštedi na održavanju - nitko im nije rekao da siva boja nije najsretnije rješenje za izgled zgrade. No možda je i bolje da su siva platna tamo, tko zna kako bi izgledalo da se skinu. Reklamni panoi su sramota, ali treba izvući i zadnju kunu, ha, ha.

Na kraju sadržaj. Sadržaj je takav da bi se zgrada umjesto dnevnog boravka trebala nazivati garažom grada, jer je garaža jedini korisni sadržaj - međutim, zbog idiotizma projekta i kretena koji su mu izdali građevinsku dozvolu, ulaz u garažu postavljen je na način da onemogućuje gradnju u budućnosti uz samu promenadu, jer se neće moći do garaže.

Ukratko - užas. Volio bi h da se cijeli objekt pretvori u javnu garažu, kad je već tamo, pa bi se barem mogla osloboditi susjedna zemljišta za nekog sposobnijeg investitora. No u tome je i problem. Ove se hahare ne može istjerati - upleteni su u svaki projekt, svako zemljište i dosad svaku vlast. Komisija za lijepo je tu, bojim se, nemoćna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 02.10.2008. 13:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Siva boja je meni baš cool! Podsjeća me na dobra stara vremena i SNB uniformu. Osim toga, siva je simbol intelektualne nadmoći i perfekcionizma. Šareno je kič na veselje luđacima. Onih par fotki arhitektonskih uspješnica obojanih ko Uskršnja jaja, govori nam o ukusu ili bolje reći neukusu projektanata ili investitora. Svejedno.

A žuto vole Bosanci.

Wink

_________________
...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Andrea Zuckerman
Offline
Avatar

Ukupno postova: 153
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.10.2008. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

papinski žuto?! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 02.10.2008. 21:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Andrea Zuckerman je napisao/la: ›
papinski žuto?! Smile


e baš tu nijansu!

hmmm..kako si samo pogodila da mi je znat?!

Smile

_________________
...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: