Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Biciklistička staza tek u planu, stanari Vukovarske već u sukobu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
kudjaokomtiskokom
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.09.2008. 23:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jooooj, ne spominji mi Gundulicevu, tamo namjerno zapnem za parkirane aute... osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bili
Offline
Avatar

Ukupno postova: 92
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2008. 10:06 
Naslov:  Re: Biciklistička staza tek u planu, stanari Vukovarske već u sukobu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sva sreća pa ovi što koče gradnju staza polako izumiru, isto kao i oni u saboru što još melju o četres prvoj, đedu iz prvog svjetskog i sličnome.
I zato, "struja" koja izgradi, pa makar i obeća, više kilometara biciklističkih ima moj i još desetak osiguranih glasova mojih bližnjih na slijedećim lokalnim izborima Laughing


(Atlantic coast bike path)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noj u bemveu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Guantanamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2008. 11:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kakva hrpa gluposti, bože dragi.
ko da im namjeravaju postaviti gradsko smetlište isperd kuće.

Citat: › Naime, neki smatraju da je biciklistička staza u Vukovarskoj nepotrebna i preblizu izuzetno važnoj i vrlo prometnoj ulici i da bi biciklisti na novoj stazi samo dodatno usporavali promet s obzirom na to da, tvrde stanari, biciklisti ne poštuju prometna pravila pri prelasku raskrižja, čime dovode i sebe i druge u životnu opasnost.

hah
i kao, to se ne može nikako regulirati?
baš je vas briga za bicikliste.

postoje znakovi i semafori i za bicikliste. neka se postave i ćao.

_________________
daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, kikiriki daj!


tko je najbolji? NOJ! tko je najbolji? NOJ!osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2008. 11:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovaj će projekt imati smisla samo ako se ne poruši drveće. Bez drvoreda ta će ulica izgledati kao da je u Zenici, s obzirom da se zgrade ne mogu pohvaliti dobrim stanjem i estetskom vrijednošću. No potpuno je jasno da se može sagraditi sve, a da se izbjegne ekocid. Druga je stvar što neki možda ne bi dobili ono što očekuju.

Kod mene će političke poene skupiti onaj koji ne napravi novu Vinkovačku, Divaltovu, Hebrangovu, Školsku, i slično, a kako je sve to napravio Hsp, teško je očekivati drastičniju promjenu razmišljanja, mentaliteta, svjetonazora i morala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dunba
Offline
Ukupno postova: 21
Lokacija: Jug2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.09.2008. 11:53 
Naslov:  Re: Biciklistička staza tek u planu, stanari Vukovarske već u sukobu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Potpuno se slažem.

W.M. Felt je napisao/la: ›
Ovaj će projekt imati smisla samo ako se ne poruši drveće. Bez drvoreda ta će ulica izgledati kao da je u Zenici, s obzirom da se zgrade ne mogu pohvaliti dobrim stanjem i estetskom vrijednošću. No potpuno je jasno da se može sagraditi sve, a da se izbjegne ekocid. Druga je stvar što neki možda ne bi dobili ono što očekuju.

Kod mene će političke poene skupiti onaj koji ne napravi novu Vinkovačku, Divaltovu, Hebrangovu, Školsku, i slično, a kako je sve to napravio Hsp, teško je očekivati drastičniju promjenu razmišljanja, mentaliteta, svjetonazora i morala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hihmih
Offline
Ukupno postova: 225
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.09.2008. 12:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hm , svima vama brižnim biciklistima i aktivistima za bic.stazu kroz vukovarsku poručio bih da staza več postoji samo malo sjevernije i ide skoro kroz cijeli grad.spaja vijenac preko emše i tržnice sa centrom i retfalom. šta bi vi htjeli u svakoj ulici i biciklističku a na uštrb zelenila.kada budu gradili potpuno nove ulice tada se malo više aktivirajte za takve projekte. p.s. ineče ja bih želio pred konzum na trgu i pred katedralu doči biciklom,zato molim lijepo da se aktivirate i oko tog pitanja. molim da se jedan dio trga iscrta i propisno obilježi samo za bicikliste!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.09.2008. 14:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da je biciklistička staza na Vukovarskoj zaista nepotrebna jer postoji jedna samo malo sjevernije. Stvarno bi bilo pametnije nastaviti gradnju one u Gundulićevoj prema Višnjevcu. Mi koji stanujemo u Retfali moramo voziti bic nogostupom Strossmayerovom jer mi vožnja cestom, pogotovo u vrijeme špice, nije nimalo privlačna.

_________________
Dogs think they are human, cats think they are God.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ix ox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 23.09.2008. 15:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nek rade šta žele samo drveće ostavite na miru!

_________________
Legalize it.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2008. 16:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mirjam je napisao/la: ›
Biciklistička je ok tamo gdje je ljudi koji žive u tim ulicama žele, ostalo sve je nasilu. Vukovarska je puno drveća koji štite ljude koji uz nju stanuju od onečišćenja i ispušnih plinova.Drveće je veliko, i šteta ga je tek tako micati i sječi i tamo staviti neko manje drveće koje neće narasti dugo godina. Prvo zbog zdravlja, drugo zbog biciklističke staze koju koriste samo neki građani ode naše zelenilo u nepovrat..A što je sa nama koji nekad želimo proštati gradom što ćemo disati smog i gledati bicikliste koji ponekad prođu pored nas. treba se gledati interes svih građana, lako je sječi, treba se pošumljavati i saditi za zdrav život. Biciklistima svaka čast ali imaju niz puteva i staza u gradu, a za rekreaciju neka udare rutu od Osijeka do Kopačkog i natrag. Kad prebrojim sve trupce koji su posječeni iz mnogo raznih razloga u zadnjih par godina zamislim se jeli to onaj isti grad pun zelenila koji je nakad bio.


TAKO JEEE!!!!! Bravo osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________
šorom šajke a niz Dravu čeze osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.09.2008. 16:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Biciklisticka na Vukovarskoj treba, ali na dionici od Drvljanika, prema donjem gradu i Jugu 2...

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2008. 17:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A zašto ne bi na pola metra od ruba (ionako dovoljno širokog pločnika) uz cestu ošlajpičili žutu liniju i eto ti bic. staze u jednom smjeru. Sa druge strane ulice naprave isto, samo za vožnju u drugom smjeru.
Nije to ništa novo i neviđeno, zašto bi se moralo raskopavati sve zbog biciklističke kad infrastruktura već postoji?

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kudjaokomtiskokom
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2008. 17:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › A zašto ne bi na pola metra od ruba (ionako dovoljno širokog pločnika) uz cestu ošlajpičili žutu liniju i eto ti bic. staze u jednom smjeru. Sa druge strane ulice naprave isto, samo za vožnju u drugom smjeru.
Nije to ništa novo i neviđeno, zašto bi se moralo raskopavati sve zbog biciklističke kad infrastruktura već postoji?


toooo da!!
a ak im fali kojih 50cm do 1m za stazu - asfaltiraju DO drveca!!
i svi vuci siti i sve koze na broju... Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Janis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 417
Lokacija: M42
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.09.2008. 19:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako ne živim u Osijeku, svakako podupirem gradnju biciklističkih staza, jer mi nekulturni biciklisti smetaju na cesti.... sad molim sve bicikliste da se ne obruše na mene jer se ovdje obraćam onima koji ne znaju kako se vozi bicikl po cesti, a takvih je, na žalost podosta...

_________________
Of all the things I´ve lost, I miss my mind the most...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
iggy_rock
Offline
Ukupno postova: 70
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 23.09.2008. 21:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Janis je napisao/la (Pogledaj post): › .... sad molim sve bicikliste da se ne obruše na mene jer se ovdje obraćam onima koji ne znaju kako se vozi bicikl po cesti, a takvih je, na žalost podosta...
A kako se to vozi bicikl po cesti?

Ja obicno sjednem na sic i okrecem pedale. Da li dobro radim?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2008. 22:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hihmih je napisao/la: ›
šta bi vi htjeli u svakoj ulici i biciklističku a na uštrb zelenila.

ovo trebaš pitat ljude u gradskoj upravi.očito je njihovo shvaćanje takvo da dvije stvari ne mogu postojati istovremeno - biciklistička i drveće

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: